» »

Koliko mularije mi lahko podturijo na šihtu ?

Koliko mularije mi lahko podturijo na šihtu ?

Martin Krpan ::

Stvar je taka, da sem jaz kot skupinovodja v proizvodnji ostal sam z 6-8 dijakov in študentov. Vsi redni devci,ki sem jih imel so odšli v pokoj, v druge službe ali pa so na dolgotrajnih bolniških.
Ker pa vodstvo znižuje stroške ne dobim drugih ampak samo študente.

Sam imam več kot preveč svojega dela, saj je ves postopek proizvodnje in nastavitve linije popolnoma odvisen od mene, njih pa imam za pakiranje končnih izdelkov.

Ko jih dobim seveda ne znajo delati, ne poznajo tovarne,treba jih je vse naučiti, paziti da se jim kaj ne zgodi, jih krotiti in priganjati. Po 3-4 tednih ko že nekaj znajo pa gredo in pridejo drugi. Pa vse jovo na novo.
Vsega naenkrat ne zmorem .Trpjo moji živci pa tudi kvaliteta in količina proizvodov. To pa je že direktorjev problem, ki pa ga ta vztrajno ignorira.
Zanima me kolikšno je PO ZAKONU maksimalno število študentov na enega delavca.
Seveda za vse to nisem nič dodatno plačan. Vse all inclusiv za 650€.
Kaj lahko storim razen da dam odpoved?;(

Blinder ::

Haha students invasion :D in to dobiš na delo ljudi, ki če dobijo odpoved jih ne briga preveč. Kot da groziš dijaku v šoli, d amu boš dal neopravičeno :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

particle ::

Očitno si v položaju kjer lahko ti postavljaš pogoje. (če si res edini, ki je sposoben opravljati delo) Tako da lahko to izkoristiš in postaviš določene pogoje direktorju.

Matako ::

Zdaj vidite, zakaj je treba ukiniti študentsko delo? Stvar se je izrodila.
/\/\.K.

Keyser Soze ::

Ah pa ja de, se je izrodila.

Pač jo nekateri izkoriščajo. Kot vse ostalo. Premalo nadzora je, nič drugega, isto sranje bo pa z malim delom. Ker ne znajo napisat praktično funkcionalne zakonodaje.
OM, F, G!

Matako ::

Saj zato pa ne rabimo nobenih posebnih kategorij. Tudi malega dela ne. Mogoče honorarno delo, to je vse. Olajšave pa naj se raje dajejo študentom (oprostitev plačila davka do zelo konkretne vsote) - za delodajalce morajo biti vsi enaki, sicer bo vedno raje zaposlovali določeno skupino in to ni pošteno.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

49106 ::

Matako poglej dol ;)

Blinder je izjavil:

Haha students invasion :D in to dobiš na delo ljudi, ki če dobijo odpoved jih ne briga preveč. Kot da groziš dijaku v šoli, d amu boš dal neopravičeno :D

Keyser Soze ::

Matako je izjavil:

...sicer bo vedno raje zaposlovali določeno skupino in to ni pošteno.

Res je. Ampak to, da službo lažje dobijo strokovne osebe se meni ne zdi ravno nepošteno. Če pač imaš neko nepogrešljivo znanje in to prodaš tako ali drugače, dobro zate. Če pa nimaš kaj prodajat pa zna bit problem ja. Ampak, kot sem rekel, to ni nepošteno IMO.

Sicer pa, osebno bi prej ukinil zaposlovnaje kot je sedaj in te bizarne zaščite delavcev. Približno enake pogoje bi jim dal kot študentom. Saj pravijo, da je veliko lažje dobit službo kot študent, ane?
OM, F, G!

Matako ::

Nismo se razumeli. Določena skupina = status. Osebne kvalitete (strokovnjak, izkušnje, izobrazba, do katere si prišel, karkoli si vložil vase) so drugo. Pač to je moja definicija, ki jo uporabljam.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Martin Krpan ::

particle je izjavil:

Očitno si v položaju kjer lahko ti postavljaš pogoje. (če si res edini, ki je sposoben opravljati delo) Tako da lahko to izkoristiš in postaviš določene pogoje direktorju.


Naš generalni direktor je tiste sorte ki pravijo
" šparat je treba pa naj košta kolikor hoče" ! Raje si naredi štirioglato luknjo v koleno kakor da bo delavcu dal 100€.
Zanimivo pa da do ostalih "malih" direktorjev, tistih
z individualno pogodbo ni tako škrt. Audije jim kupuje kot pomaranče čeprav od večine ni nobene koristi.

Icematxyz ::

Problem verjetno leži v tvojem primeru drugje. Se pravi prvič se mi zdi, da nisi čisto iskren. Ker si delovodja, kar nekam ljudem. Zadolžen si za njih in še opravljaš zahtevno delo. Torej si delavec z kar veliko odgovornostjo in obveznostjo. In prejemaš 650 evrov plače. To nekako ne kupim.

Kot drugo pa praviš, da bi naj bil direktor škrt in da naj nebi šlo povišati plače če prav razumem niti za evro. A kupuje pa prestižne avtomobile svojim zaposlenim z individualno pogodbo. Od katerih pa nobene koristi. Žal ne kupim tega kaj prodajaš. Če je pa res. Pa se malo zamisli. Kaj je resničen problem.

Martin Krpan ::

Skupinovodja je manj kot dalovodja ali vodja izmene.
Sem še vedno delno tudi fizički radnik:'(

Direktorja pa tudi jaz ne razumem.

Isotropic ::

dvomim, da je kaksna omejitev delavcev na enega vodjo, mogoce kvecjemu z internim aktom.
edino, kar mi ni jasno je, zakaj ti studenti grejo stran po par tednih?

Vikking ::

Omejitve ni.

Mogoče sam najdeš študenta, ki bi bil pripravljen opravljati delo več časa. Tako ta študent uči nove prišleke. A glede na to da se gre za pakiranje ni variante da bi kdo ostal več kot mesec ali dva.

Tear_DR0P ::

AnS, jaz bi ti predlagal da greš na pošten dopust ali bolniško. Če te bodo res zelo potrebovali, potem boš ob povratku imel boljšo pogajalsko pozicijo. Če te ne bodo potrebovali, well - potem si vsaj malo prej izvedel, da je bolje začeti iskati novo službo, prede še tebe zamenjajo s študentom. Morda se sliši trdo, ampak pogosto delavec predstavlja le strošek, pri čemer se mora delavec zavedati, da je včasih bolje prej zapustiti službo, ker je delo lahko tudi za delavca strošek - seveda ponavadi bolj na umu in času, kot kje drugje, ampak to dvoje je drago.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Martin Krpan ::

Ja zgleda da bo potreba počasi spokat.
Se nas je že kar nekaj zamenjalo na tem delovnem mestu,
pa nihče ni zdržal dolgo. Ko gre eden stran nekdo drug
dobi odpoved delovnega razmerja, hkrati pa mu "ponudijo" to delovno mesto plus še malo obljubljajo več denarja katerega pa potem nikoli ne vidiš.

Glede denarja tako vem da ne bom dosegel nič.Gre se mi predvsem za izboljšanje mojih delovnih pogojev.

Martin Krpan ::

Vikking je izjavil:

Omejitve ni.

Mogoče sam najdeš študenta, ki bi bil pripravljen opravljati delo več časa. Tako ta študent uči nove prišleke. A glede na to da se gre za pakiranje ni variante da bi kdo ostal več kot mesec ali dva.

Tako je kot praviš. Pa odgovornost tudi ostane vse na meni.
Kaj pa če se mi kdo poškoduje, kaj mislite kdo bo kriv? Ker sem primoran dati študente delat stvari ki jih ne bi smeli.

Tarzan ::

Vzami dva tedna dopusta, kot ti je predlagal Tear drop. Povej, da si preobremenjen in rabiš oddih, glede na to, da bi rad ujel še poletno sezono in videl morje... skrajni čas. :)
Če bo direktor javkal, da tako dolgega dopusta naenkrat ne moreš dobiti in blabla, potem pač povej, da bi bilo vse drugače, če bi imel polno zaposlene pomočnike, ki te bi lahko zamenjali, ne pa da ti na glavo meče odgovornost z vedno novimi mlečnozobci. Dopust ti pripada, pogoji dela pa so tudi takšni, da rabiš oddih.

Vso srečo in prijeten dopust!

Matev ::

kolikor jaz poznam take primere

potem zaposlijo nekega študenta in opravlja delo, ki ga ti sedaj opravljaš
- in to dela še celo bolje in za manj denarja

zamisli se

Galaxy ::

Ja če je zaposlen za nedoločen delovni čas (s pogodbo), potem ga ne morejo kar vrečt iz službe..

Icematxyz ::

Res je. Začni si lepo počasi iskati novo zaposlitev. In ko najdeš boljše pogoje. Zamenjaj službo.

gruntfürmich ::

Martin Krpan je izjavil:

Stvar je taka, da sem jaz kot skupinovodja v proizvodnji ostal sam z 6-8 dijakov in študentov. Vsi redni devci,ki sem jih imel so odšli v pokoj, v druge službe ali pa so na dolgotrajnih bolniških.
Ker pa vodstvo znižuje stroške ne dobim drugih ampak samo študente.

Sam imam več kot preveč svojega dela, saj je ves postopek proizvodnje in nastavitve linije popolnoma odvisen od mene, njih pa imam za pakiranje končnih izdelkov.

Ko jih dobim seveda ne znajo delati, ne poznajo tovarne,treba jih je vse naučiti, paziti da se jim kaj ne zgodi, jih krotiti in priganjati. Po 3-4 tednih ko že nekaj znajo pa gredo in pridejo drugi. Pa vse jovo na novo.
Vsega naenkrat ne zmorem .Trpjo moji živci pa tudi kvaliteta in količina proizvodov. To pa je že direktorjev problem, ki pa ga ta vztrajno ignorira.
Zanima me kolikšno je PO ZAKONU maksimalno število študentov na enega delavca.
Seveda za vse to nisem nič dodatno plačan. Vse all inclusiv za 650€.
Kaj lahko storim razen da dam odpoved?;(


nič.
to je stalna praxa slovenskih podjetij. direktorji pa itq sami vidijo profit, ki ga imajo z študentskim delom. za probleme v proizvodnji se jim gladko jebe. zato pa gre vse v kurac.
tko da če misliš da boš kaj spremenil s tem da jim boš jamral, kako ne moreš zorganizirat se krepko motiš.
žal je pač tako...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

_:mactron:_ ::

Matako je izjavil:

Zdaj vidite, zakaj je treba ukiniti študentsko delo? Stvar se je izrodila.


hehe, potem bodo pa spet po Ljubljani razbijali :)

sidd ::

Nič ne bodo po ljubljani razbijali. Tako stanje kot je, se ne more več vzdrževat.

Nasvet: kot kaže se z vodilnimi ni moč normalno pogovarjati. Začni iskati drugo zaposlitev. Če res imaš toliko znanja in izkušenj, nebi smel biti problem!
no idea for signature
signed
I

Isotropic ::

pejt za dva tedna na morje, potem pa zacni iskat novo sluzbo... po moznosti tako, ki bi vkljucevala vodenje (ne studentov), ker imas pac ze prakso. odpovedi pa ne dat, dokler ne najdes novega sihta.

lonz ::

Sprintaj si ena obsežnejša navodila za delo in naj si vsak novopridošli prebere in podpiše, da je seznanjen z zahtevami dela. Normiraj delo. S tem boš hitro videl kdo je sposoben in kdo ne. Slabe odsloviš, dobre obdržiš. Dobri prevzamejo uvajanje novih, seveda čez nekaj časa. Znajdi se - delegiraj.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Martin Krpan ::

lonz je izjavil:

Sprintaj si ena obsežnejša navodila za delo in naj si vsak novopridošli prebere in podpiše, da je seznanjen z zahtevami dela. Normiraj delo. S tem boš hitro videl kdo je sposoben in kdo ne. Slabe odsloviš, dobre obdržiš. Dobri prevzamejo uvajanje novih, seveda čez nekaj časa. Znajdi se - delegiraj.

Da bi jih nagnal ni v moji pristojnosti.
So pa ti novi od ponedeljka malo boljši saj so trije že delali pri meni.
K sreči grem čez par dni na dopust, potem pa bomo videli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj bi naj podjetje zaposlilo študenta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8711629 (8881) korenje3
»

Odpoved brez zamere (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510365 (7829) noraguta
»

Smisel študentskega dela?

Oddelek: Loža
388585 (6930) Phantomeye
»

Alternativa študentski napotnici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6219789 (17511) Furbo
»

odpoved

Oddelek: Loža
369511 (6648) bozicek

Več podobnih tem