» »

Evga 8800GT overclocked problem

Evga 8800GT overclocked problem

Alirio ::

Emm pred kratkim sem dobil tole grafo in prisel sem ze do prvih problemov. Grafa je tovarnisko navita vendar neki ne dela v redu. Ko igram crysis mi ponavadi ribne. Vrze mi blue screen in restarta comp. Mam x64 windows XP vse nastavitve u crysis mam na high ker pac veryhigh ne dopusca. Nekje sem zasledil da naj bi velikokrat zajebavalo zaradi prevec namazanega jedra. (namazanega.. to je misleno prevec termalne paste na njemu)


help anyone :)

najlepsa hvala
lp
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

AapocalypseE ::

crysis mam na high ker pac veryhigh ne dopusca

Če bi dopuščalo nebi blo igralno >:D Probaj grafo dat na default frekvence in boš vido, če se še pojavi blue screen.

_GiZmO_ ::

Spremljaj temp. v atitool-u!

Infinity ::

mogoče bi pomagal če bi bli vinsi x86 ne pa x64

Alirio ::

street racer po cem sklepas da nebi blo igralno? 8800GT je bla narjena za Crysis :P Tko da na visti dela Very High 1280*1024 DX10 :) Sam ne splaca se dat viste gor sam zarad crysisa.

nazaj na temo: idle temp od grafe je 61°. Kar precej ane? Je pa res da stvar ni na defoult. Bom scekiru zej glede crysisa.

lp
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

Tilen ::

Uporabi tisti patch za XP, katerega sem prilepil v Crysis temi in boš dobil "Very HigH" na XP z boljšimi performansi kot na Visti, seveda.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Alirio ::

hmm zgleda da tuki res neki nu vredu... Testiru sm na 3dmark03 in bumf... Pri drugem testu mi zmrzne comp... Temperature nism uspeu dobit ker je pac prej zmrzlno. Sem pa prej u ati tool testiral artifakte in mi je u trenutku temp nabilo na 75... pomojem ce bi pustu se vec casa bi slo se bol gor. A je mozno da bi blo kej zarad driverju narobe? Sam sem pac na googlu zasledil da se marsikatera eVGA overcloacked pregreva sam je pa bistveno vec tistih ki so s to grafo dosegli perfektne rezultate.

Driverje mam: 6.14.11.6902 (to so pac najnovejsi za x64 XP)

neki sm ze razmislu o menjavi hladilnika oziroma usaj to da bi dau Artic Silver 5 na jedro od grafe.

kaj pravte?

lp
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

AapocalypseE ::

Alirio, je spet en, ko si misli, da ma nevem kako hard grafo :D Nevem pa kje si slišal, da je ta grafa narejena za Crysis lol. Sklepam pa po tem Crysis test is running under Vista 32bit DX10 with Very High Quality.
nVidia Driver 196.04

in pridejo ven neigrabilni fpsji cca. 15fps :)
če na xp-jih vsiliš veryhigh boš pridobil mogoče kakih 5fpsjov ampak je še vedno neigralno :)
Pa še sliko ma GeForce dosti slabšo, kot da bi zanalašč delali to in pridobivali na fpsjih.

Zgodovina sprememb…

Alirio ::

ok whatever... saj me ne zanima kolk ma kdo dobro grafo sploh pa na forumih nebom flejmal ker nocem biti bannan. Torej any suggestions around? kaj bi lohk naredu?

najlepsa hvala
lp
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

AapocalypseE ::

Daj frekvence spusti na stock in boš vido, če še zabava.

Alirio ::

se mi zdi da sem ravnokar resiu problem. Ventilator sem dau na 65% in stvar dela uredu. Na full load gre mal cez 70°. Res da je stvar precej glasna ampak deluje. Kot zgleda ju3 sledi modifikacija in namescanje AS5 na procesor. A kdo ve kako je kej s garancijo enkrat ko removas hladilnik s grafe???


najlepsa hvala

lp
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

Alirio ::

btw... ali je tole tisti termalni trak ki ga imamo na ramih lastniki 8800GT? No na nasih ramih je bele barve ta je pa siv.


lp
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

AapocalypseE ::

Sramota, da proizvajalci prodajajo overclocked verzijo GT, ki se očitno pregreva in še več denarja daš za ta šit. :\

Alirio ::

upsa prejle sm pozabu dt link



link

evo
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

OZZY ::

Sramota, da proizvajalci prodajajo overclocked verzijo GT, ki se očitno pregreva in še več denarja daš za ta šit.


Oni so dostavili hladilnik, ki ima možnost delovanja do 100%, kar je tudi mišljneno. Če pa ti nastaviš na 45% je pa tvoj problem, da ti frizne. da je glasen na 100% je dejstvo. Sploh je nvidia z hladilno rešitvijo za en slot za to kartico brcnila v temo - zame da je pod obremenitvijo več kot 85 stopinj je nesprejemljivo. Do sedaj msilim, da je samo zotac mal spremenil hladilnik in dodal več rež za dotok zraka na svoji AMP verziji.
Go with the flow.

raynox ::

Ko boš nanašal pasto na jedro vseeno še 1x preveri če je dober stik med GPU in hladilnikom.Namreč, ko sem imel še 7900GTO hladilnik ni bil raven in zato tudi ni bilo dobrega stika, posledično sem moral nanesti več paste....

StreetRacer ti se pa očitno ne moreš sprijazniti da 8800GT poseka 2900XT poleg tega pa je za tretino cenejša od radeona, ko tok flejmaš ane,ali pa si samo AMD (ATI) fan.
In glede na to da je GF tako poceni mu z lahkoto spregledamo tudi malo slabsi cooler, ki pa na malo višjih obratih vseeno čisto solidno deluje.
Intel e6400 @ 3700Mhz 1.48V ; ASUS P5B Deluxe ; 2x1Gb ; 8800GTS @ 710/1110

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raynox ()

>>><<< ::

Kontaktiraj uporabnika Xtra, ima isto grafo in iste probleme.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

AapocalypseE ::

raynox, kaj sem reko mogoče, da je GT slaba kartica glede na price/performance? Malo premisli prej, ko kaj napišeš. ;) Moti me samo, da prodajajo OC zadevo in jo vstaviš v comp pol pa zabava. To se ne dela tako. ;) En lolek si ne bo znal nastavit ventilatorja na več ali manj. Aja nisem AMD/ATI fan in mam tak mimogrede prvič Radeon kartico, prej sem vedno mel GeForce.

Zgodovina sprememb…

Alirio ::

Ok stvar je sledeca.... Poiskusil sem ze z vsem. Na jedro sem nanesel AS5, formatiral sem comp ter nalozil x86XP, downclock, povecal hitrost venta na 70%,... Stvar ne deluje. Skoraj vse igre mi delujejo brezhibno razen par izjem:
Crysis
Farcry
ter 3DMark03 (freezne mi pri zacetku 2 testa)

Temperatura na 29% FAN je 62° pri 50% je 55, 65% je 54.

Spravu sem jo dol na originalne frekvence pa se vedno ne pomaga. Pojavijo se mi neki artefakti in to je to.

Kaj narediti??

plz help
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

bidybolder ::

@Alirio najboljš defektno za velik denar prodat:\
2016: i3 6100/TS15A|Z170i Pro Gaming|16GB Dark Pro 3200MHz/C16
RX 480 8GB|G2460VQ 75Hz|SM951 256GB|3x 750 EVO 250GB R0|
SUGO 07/600W|G610 Red|G503 PS|G640|G633|F310

Alirio ::

ne sprasujem glede prodaje... 1 bi rad zvedu kako stvar spravt skupi h sebi pol bom pa na xfx oziroma novo GTS sou.

tko da res.... zelo zelo prosim za pomoc.


lp
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

TOP ::

Seveda ne sprašuješ glede prodaje ma prodajaš pa jo,pa še po astronavski ceni.Drugič rajši daj oglas kam drugam,ne pa da tle prvo pišeš problemi in kaj si že vse zamenjal na grafi potle pa jo prodajaš.

GaS ::

Probaj v drugi masini, ce imas moznost.

Azrael ::

BTW Alirio, kdaj se boš naučili, če neka stvar, ki je v garanciji, nikakor ne deluje pravilno, imamo za take primere servise, ne pa neko butasto menjavanje hladilnikov in ostala buzeriranja na to temo?

Ja in potem, ker je šla zaradi teh idiotizmov garancija po gobe, se pokvarjena zadeva prodaja po zasoljeni ceni. Mogoče se najde kak tepček, ane?
Nekoč je bil Slo-tech.

AngelOfDeath ::

Mislim da bi bilo pametno zbrisati oglas iz malih oglasov ker, grafična več ni v garanciji. Kot drugo pa je močno precenjena. Nikjer tudi ne poveda je imel probleme z njo...
edit: Slovnica

AapocalypseE ::

Alirio, tako se ne prodaja kot prodajaš ti. Prvo pišeš, da te zadeva zabava in pol hočeš na isti strani prodat, kdo ti jo bo te kupo? To se ne dela tako. Daj jo na bolho za 220€, ker več tak ne dobiš, zraven napišeš kot nova itd... samo hvališ in jo prodaš takoj.

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

Zaradi takih primerkov je Bolha postala leglo nategantov in prevarantov. Dobiti tam nekaj po realni ceni in v stanju, kot se oglašuje, je približno enako težko, kot dobiti devico v dobro utečeni javni hiši...
Nekoč je bil Slo-tech.

GaS ::

Dobra primerjava, sam ne ravno za bolho.. Odvisno seveda od ozaveščenosti ter poznavanju blaga kupca, ampak mislim da se vseeno da kaj dobiti. Dejstvo pa je, da se tako ne prodaja, kot omenjeni to dela.

Alirio ::

ok fantje... prvo kot prvo ni blo lepo to da sem tako dau. Mogu bi usaj pripisat da se stvar pregreva... Se opravicujem bom umaknu oglas. Upam da razumete mal me je jeza prila po 1 tedno drkanja s to kartico pa usem tem casom k sm ga zapravu za nic. Pa se 310€ je slo v nic :S

Tko a bi meu kdo kaksen cool predlog kaj narediti s to grafo? kot sem zasledil v enemu postu tudi garancija ne velja vec tko da RMA ne pride u postev....

najlepsa hvala se enkrat, oprostite za nevsecnosti. Si bom uzeu v znanje za prihodnjic.

lp
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

Alirio ::

damn... stvari mi ne uspe zbrisat... -.-"

kot sm vidu so jo moderatorji ze popravli tko da naj tko tudi ostane.
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

AngelOfDeath ::

Če stvar ne deluje in še je v garanciji se gre le to uveljavljat. Žal si garancijo uničil s tem ko si odstranil orginalni hladilnik...
edit: Slovnica

Urc ::

Kako pa naj bi tole vedeli, če ni gor vidnih poškodb ? :\

MarkoMan ::

Js sicer nimam problema, sem pa malo sumljiv, k mi vent dela 29%, idle / full load je 60/80 stopinj.... Zdej zdi se mi da sem nekje videl da se vent poveča pri 90 stopinjah (neki sm brsku po rivatune)... Kak je stem? Prevec stopinj?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

cole-22 ::

Ma dej nehite jokat z neumnostimi. In kaj potem, če je odstranil original hladilnik? Zdej pa kr ni več garancije? LOL! Lepo namontiraš nazaj in je! Alirio, če si iz LJ ulet do mene pa bova pogledala, če se da kaj rešit. Drugače daš pa v garancijo in je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole-22 ()

SrBo ::

AngelofDeath osnove te jebejo! Dokler mam jst na vsaki grafični, ki jo imam narejena po 2Vmoda in Vodno hlajenje, Pa mi še zmeraj ko spalim vse zamenjajo...Potem zarad enega jebenega hladilnika nebi blo garancije ? Lepo te prosim...Našraufaš nazaj gor in je to to.... Ponavadi ljudje, ki želijo svoji grafične nižje temperature, odstranijo Stock hladilnik, ter tisto nikakšno termalno pasto, namažejo spodobno z AS5 ali kakšno boljšo pasto in namestijo gor nazaj. Se pozna prec!:D Brez zamir sam tko je!
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

AngelOfDeath ::

@SrBo

Če oni ne ugotovijo da si kršil garancije to ni moj problem :)
edit: Slovnica

SrBo ::

To imaš pa prav! Treba se je znajdet pač! Ampak napisal si tako kot da za vsako stvar ki nardiš zgubiš garancijo! :D Back na temo!
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Arctic Silver

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
14661 (525) IvoJan
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70743809 (19303) Music Man
»

Pošast je tu HD 4870 X2 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
35525545 (15640) tilinho20
»

GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
179055646 (36673) msms
»

Nakup namiznega racunalnika (igralniski namen)

Oddelek: Kaj kupiti
291062 (1062) Alirio

Več podobnih tem