» »

Core 2 quad q6600 do ==> 3.6 Ghz

Core 2 quad q6600 do ==> 3.6 Ghz

yanez666 ::

Lep pozdrav!

moj PC :
PROCESOR Core 2 Quad Q6600 SCLAR G0
matična : asus p5q pro
ram : 2x2 gb ddr2 corsair dominator 1066 + 3 ventilatorčki
grafična : powercolor ati radeon 4870x2 2gb
napajanje : corsair tx 750w
disk : seagate 500gb sata2 32mb cache
ohišje - aero engine 2 - dobro hlajeno z ventilatorji
hladilnik procesorja pa je - Akasa aurora Blue

ali ima kdo kake predloge kako do 3.6ghz?

uspelo mi je priti do 3.44ghz 380x9 z voltažo 1.45V , ram moram spustiti na 1013mhz z normalno voltažo 2.1V in tajmingom 5-5-5-5-15
-AMPAK 1.45 VOLTAŽA ZA 3.44GHZ???

-nekateri na netu poročajo da lahko dosežejo 3.6ghz stabilno že
samo z 1.38V - 1.45V !

prišel sem že tudi do 3.6ghz 400x9 vendar z voltažo 1.55V, ram spustil na 800mhz 5-5-5-5-15 tako da je bilo FSB 1:1 RAM
pa še potem ni stabilen...

je (vzrok) preslaba plata(matična) ?
sem imel smolo pri nakupu procesorja ?
bral sem da baje niso vsi enaki (enako kavalitetni) kar
se mi zdi malo smešno če so enake verzije...! ?

prosim za nasvete da pridemo do magičnih 3.6ghz
seveda z čim manjšo voltažo ker priporočajo do 1.5V ali se motim?
z hlajenjem aurora blue temperature nimajo težav...
tako da pogumno :D

hvala vnaprej
  • spremenil: yanez666 ()

minimus ::

Tam ko imaš nastavitve za ram nastavi Tras ali neki tacga na 55.

Valvoline ::

Povečaj NB voltage na 1.55v,pa še cpu pll lahka sprobaš mal povečat.Rame še mal zmanjšat.Pciex zakleni na 100.
če povečaš fsb bojo šli žez 1066,teh se ponavad res ne da navijat.
3.4ghz ni slabo. Tut če ga spraviš na 3.6ghz se kaj dost ne bo poznalo.Rukn na 1.5v ali 1.55v pa bo že 3.6ghz :) Če je dobr hladilnik gor ni panike.

Valvoline ::


Tle maš primer navitja Q6600 plata p5k WIFI.

yanez666 ::

z linka nastavitve za 35ghz mi ne grejo se ne zažene...
bom probal za 3.8ghz zdaj... potem pa sam malo sprobavan za 3.6ghz :)

yanez666 ::

prvo kot prvo
Valvoline,
ta video z youtube je pomoje FAKE kajti pozorno sem gledal ko je v winsih pri 3800ghz,,,potem se v CPU-Z ju vidi frekvenca 1.13V LOOOOOOOOL
pred tem pa v biosu kao nastavi 1.5V 100% FAKE !!!
-sem probal vseeno pa mi prej ko OS zalaufa resetira tako da ni šans...

najbližja stabilnost 3.6ghz mi je zdržala 10 sekund benchmarka gta 4 , kaki prime95 niti nisem probal
Vcore 1.55V
NB 1.55V
pll auto ali 1.55V približno enaka stabilnost
ram 2.3V 801mhz
SB 1.2V
+ vse nastavitve(may enchant oc performance) sem prilagodil
mislim da moj pc pač ni namenjen 3.6ghz

za 3.44ghz samo Vcore dam 1.45v rame na 1013mhz voltažo standard + CE1 support izklopim in spreadpectrum izklopim IN deluje brezhibno
smešno ane? nobenih NB ali SB ali kaj takega mi ni potrebno samo to :D

malo bom še brskal po spletu če bo kaj pametnega če ne ostanem na 3.44ghz

jest10 ::

CPU-Z ne kaže vedno pravilne voltaže. Meni jo recimo kaže 1,264V imam jo pa 1,375V

macgajver ::

Seveda cpu-z kaže realno voltažo ko ti v biosu naštimaš recimo 1.3v je že vdrop v idle 1.26v load pa se ta voltaža še niža recimo 1.2v. Razumeš

 Od enga modela

Od enga modela


Voltaža mora (z mojo plato) za 3,6GHz (zaradi vdrop-a) na 1,425V drugače se sitem sesuva. Iz CPU-z-ja(zgoraj) se lepo vidi kolikšen je vdroop...(SISTEM NI STABILEN NA 3.6 JE NAVIT SAMO ZA BENCHMARK)
Brez spreminjanja napetosti, se pravi voltaže "na auto", je zadeva stabilna "le" do 3,5Ghz.
Včeraj sem snel cooler in nanovo premazal z Artic Cooling MX-2, ki naj bi bila špica pasta. Prva sprememba: sedaj na 3,4GHz enake temperature, kot prej na 3,2. Tako da se zdaj 24/7 dvigne na 3,4GHz. Torej še en korak naprej... TO JE IZ ENEGA FORUMA IN NJEGOVA PLATA JE NA AVTO DRŽALA PRECEJ VISOKO VOLTAŽO.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/240... VODIČ

Kakšne imaš kaj temperature?????
In ko navijaš obvezno ram cpu v razmerje 1:1 ko bo oc stabilen šele potem se pojdi z ramom igrat sistemi so največkrat nestabilni ravno zaradi tega meni q9450 laufa na 3520mhz ram 1:1 imam 1066mhz balistic tracerja in če spremenim frekvenco rama na karkoli dugega kot 1:1 je sistem nestabilen.

http://www.hardwarecanucks.com/forum/ha...
Reviev od plate na 400fsb ti ni treba nič voltaž spreminjat

http://www.tweaktown.com/articles/1159/... navijanje proca- na grafih imaš frekvence in voltaže tako da na zraku 3.6 bo težka za 24/7
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

3.44ghz je še vedno super.
Včasih cpu-z zazna napačno voltažo, ni mus da je tista voltaža prava k jo pokaže.Lahka sprobaš 3 različne programe in vsak bo pokazal drugače.
Lahka še sprobaš fsb strap nastavit,da se relaksirajo cpu keš timingi, če ima plata to opcijo nastavi fsb strap na 333 ali 400 in poskus spet če se bo bolše navijalo.
C1e in speedstep vklopi za powersave,brezveze da laufa skoz na max procesor.

macgajver ::

C1e in speedstep vklopi za powersave,brezveze da laufa skoz na max procesor.

Tu se nebi strinjal vsaj ko navijaš ne obvezno vse te stvari izklopit vanderpool C1e.

PCI Express Frequency 100
PCI Clock Synchronization - Use 33.33 MHz ---Če sploh imaš to nastavitev v biosu
Spread Spectrum - disable.
pcie spread spectrum-disable
Vklopi vcore drop za vsako plato je malo drugačno ime pri asusu poimenujejo loadline calibration - enable mogoče dosežeš višji oc ker naj bi zmanjšal vdrop

Šele potem ko je oc 100% stabilen stestiran s prime 95 kakšnih 10-20ur
potem vklopi funkcije kot so speedstep C1e itd ki zmanšajo porabo spreminjajo množilnik itd in vprašanje če bo po vklopu teh funcij rač še stabilen pri višjih ocjih nebi priporočal da proc laufa na 1.4v pri 2000mhz. zaradi teh varčevalnih fukncij ki jih predlaga jest 10.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Ja to je tud odvisno kak primerek si dobu proca,ker jaz mam enako konfiguracjo in mi gre krepko višje.Sam sem pa mel doma proc od prijatelaj pa nisem moral prilezt do 3,5,tako da je to odvisno kak primerek proca maš.

yanez666 ::

TOP po mojem mnenju je res odvisno od primerka procesorja... sicer smešno vendar marsikje na netu piše da je res in če še sam praviš da si probal pol...
smolo mam kaj naj rečem... malo bom se še špilal ker me full mika... samo me glava boli ko 2 ure zapored samo resetiram pa nastavlam ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624823 (20805) PrimozR
»

Navijanje E8400 E0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
706216 (4042) tinlad3n
»

E8400 se ustavi pri 3,6GHz ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
505104 (3561) TOP
»

navijanje moje mašine!

Oddelek: Navijanje
301563 (1058) Vuli
»

Navijanje E6600

Oddelek: Navijanje
461447 (1447) Urc

Več podobnih tem