» »

Kateri LCD - med poplavo LCD????

Kateri LCD - med poplavo LCD????

pileluka ::

Živjo!

V poplavi LCD monitorjem imam tudi jaz vprašanje.
:)
Zanima me, kakšne izkušnje imate z SAMSUNG, LG, PHILIPS.

Ker glede na karakteristike / cena ima najboljse razmerje LG. Kako pa se obnese v praksi? Imel sem ze samsunga (zelo zadovoljen - 17 palcni) in philipsa (19 palcni - ne priporocam), pa me zanima kaj vi pravite.
Bi pa kupil monitor 19" naprej.
Hvala za info!

LP

M-man ::

Jaz imam LG L1940PQ in sem zadovoljen. V slabem letu brez problemov, mrtvih pik ipd. Matrika je TN ampak ima kar soliden vidni kot. Mogoče je malo moteča edino svetlejša črna barva ob robovih ekrana (bolj pride do izraza šele v zatemnjenem prostoru).

Preden se odločiš za nakup vseeno obišči kakšno trgovino z razstavljenimi modeli in sam poglej kakšna se ti zdi slika.

lp
M
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

bluefish ::

veliko je odvisno od tega, koliko si pripravljen zapraviti za monitor in kakšno velikost potrebuješ, ter tudi od namembnosti.
Če veliko igraš igre, potem boš zadovoljen s TN matriko, če pa si rad ogledaš tudi kakšen film, pa je že boljša izbira PVA matrika, ki pa je dražja. Za grafično oblikovanje pa v poštev pride S-IPS panel.
Na drugi strani pa imaš tudi LCD-je z LED osvetlitvijo, ki pa so trenutno še predragi za hobi domačo uporabo.

V nižjem velikostnem razredu, so trenutno zelo popularni Samsungi, pri večji in bolj kvalitetnih pa prednjačijo Dell (le nekateri) in NEC ekrani. LG ima trenutno res najboljše razmerje v cena/karakteristike, vendar pa imajo nekateri modeli slabše zaslone. Sicer pa je enako tudi pri Samsungu, ki ima nekatere monitorje s porazno kvaliteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

pileluka ::

In kaj priporočate ?
Kateri model za 19" oz. do 22"?
Hvala!

bluefish ::

koliko € si pripravljen odšteti? Widescreen ali navaden?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Dead_Eye ::

samsung 226BW 22", super zadeva za doma.
The one and only

msedem ::

točno tako. jaz sem zelo zadovoljen z njim.
Asus P5K, P35; Core 2 Duo E6600; BFG 8800 GTS OC 320MB;
Corsair XMS2 2048MB PC2-800; Samsung 226BW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
83751015794 (11192) KTr1sk
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35850510 (22155) silo
»

monitor LCD 19"

Oddelek: Kaj kupiti
111259 (1044) mihax00
»

Punca v težavah

Oddelek: Kaj kupiti
234038 (2062) Bug
»

Kateri LCD Samsung?

Oddelek: Kaj kupiti
463732 (2170) NURS

Več podobnih tem