» »

monitor LCD 19"

monitor LCD 19"

maslo12 ::

Zdravo.
Sem nov na tem forumu. Kupujem monitor LCD, 19". Nisem neki zaprisežen igrač špilov, računalnik uporabljeam za gledanje filmov in ostale aplikacije... včasih se najde kaki špil... No, kaj mi svetujeje?
Imam nekaj pogojev:
1. LCD, 19"+
2. Cena - jasno, čimcenejši... :) sem študent. :)
3. neka po možnosti vredik firma in model! ker ne kupujem opreme vsako leto, rabi monitor držat kar nekaj časa.
4. izgled
5. ne rabi imeti zvočnikov

Glavno - najboljše razmerje med ceno in kvaliteto...

Hvala vsem za odgovore.

pinx ::

Priporočam Samsung.

Glej na čimboljše vidne kote in odzivnost, kontrast naj te ne zavede preveč. Večinoma TN+ matrika.
Če hočeš najboljše možne vidne kote in najboljšo možno sliko, poglej za monitorji s S-IPS in PVA matriko. Cena je temu primerna.

mihax00 ::

imam podobne želje kot @maslo vendar sem pripravljen dati malenkost več. Tudi sam sem se vpiknil v Samsungove modele in sicer v tega:
http://www.mimovrste.com/katalog/product.php?product_id=2650028225&mid=2537

če mi lahko kaj več povete o tem če se ga splača in če ne katerega drugega podobnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihax00 ()

mihax00 ::

Tudi ta je videti mikaven:
http://www.mimovrste.com/katalog/product.php?do=search&keywords=960&product_id=2650024221

sam se mi ne sanja kir od teh dveh mojih predlogov je bolši?

maslo12 ::

Kako je z monitorji proizvajalcev Nec, Viewsonic, Neovo, Belinea ipd? So za kaj? Ker so občutno cenejši od ostalega...

mihax00 ::

nec pa lg sta se kr uredo za druge pa ne vem

pivo ::

vzemi LG 1919S ali pa LG 1952 pa si zmagal.
prvi ima 5ms, pa 3000:1 kontrasta, drugi pa malo slabše karakteristike (8ms ter 2000:1 kontrasta) ima pa DVI (Digital Video Input)...če ga rabiš posezi po njemu če ne vzemi 1919

1919 stane cca 219€, 1952 pa cca 30€ več.

lp
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

mihax00 ::

nista mi všeč! pre-historic design :D

kixs ::

Za manjse denarje dobis sicer slabso matriko (TN). Najvecja slabost so slabi vidni koti, torej moras gledat pod pravilnim kotom, da so barve in odtenki OK. To za pisalno mizo ni problem, je pa problem, ce se hoces vsest ali zleknt na kavc/postlo. Takrat moras premaknit zaslon, da bo spet v redu vidni kot.

Sam imam dual-view CRT 22" in 19" LCD Samsung 940BF. Zanimivo, da sta po visini vidne slike enako visoka. Sirsi pa je seveda CRT (4:3 razmerje stranic).

Priporocam pa, da vzames vsekakor z DVI priklopom. Za filme pa je itak boljsi Widescreen.

LP

maslo12 ::

Kaj je DVI (Digital Video Input)? Za kaj gre oz. za kaj se ga splača imeti? hvala.

dzinks63 ::

:)) Če kupuješ monitor za računalnik previdevam, da boš sedel pred monitorjen in da boš direktno gledal vanj. Ne vem kako nekateri delajo z računalnikom , a sedijo pod kotom pred monitorjem , da so jim tako pomembni vidni koti. Za normalna dela , opravila, so pa Samsungi , LG, pa tudi drugi čist vredu. Če pa misliš še kake igrice igrat, pa naj ima nizek dostopni čas , pod 8 ms, pa bo kar OK. Kontrasti so tudi brez veze, ker ga boš tako ali tako kar dost zmanjšal. Če ga boš imel skoz na 100% , pa boš kmalu rabil očala, saj je taka slika prav ubijalska.
Dobro matriko pa rabiš le , če se boš ukvarjal z grafično obdelavo slik in oblikovanjem, da imaš čimbolj naravne barve na monitorju.
Torej za pisarniška opravila in igrice je čist dovolj TN matrika.
Dobri vidni koti pa pridejo v poštev le, če misliš gledati filme preko monitorja in to leže iz kakega kavča ali fotelja.
Za filme je dost boljše imeti hišni kino in dober televizor , tako da ti kak monitor kar osvetujem.
Tako, da za tvoje potrebe je čisto v redu en povprečen monitor za okoli 200-300€. Sicer pa malo poglej prižganega v kaki trgovini in se odloči za tistega, ki se ti zdi najbolj sprejemljiv.

mihax00 ::

WORD! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372981351 (46187) hariscorale
»

Nakup LCD zaslona

Oddelek: Kaj kupiti
183241 (2972) lasse007
»

ali bo delalo ? (nov 16:10 monitor na staro grafično)

Oddelek: Strojna oprema
71578 (1448) Grill
»

Grafa za 2 monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
61114 (988) TeraSonic++
»

Nakup 19" - 20" inčnega LCDja!

Oddelek: Kaj kupiti
161859 (1481) urkoman

Več podobnih tem