» »

Črte - nepravilnosti čez ekran [Nedelovanje grafične?]

Črte - nepravilnosti čez ekran [Nedelovanje grafične?]

pac3k ::

No, zadevica je taka. Kolega je nesel računalnik na popravilo k enemu ki ni zato pooblaščen ker mu je crknil vent u napajalcu.
In zdej je dobil komp nazaj z novim napajalcem. In ko ga je prižgal so se mu na monitorju pojavile vertikalne črte, ki so dokaj statične, če je prvotna slika statična.

Boota mu samo v safe mode, kjer se računalnik ne odziva na spremembo resolucije. Vseskozi je 640*480.

Grafična kartica je sicer GeForce 6600.

Kartico sem nesel domov in jo sprobal v mojem sistemu in je zadeva praktično enaka. Pravilno prikazuje samo tekst ob bootu. In pa moj (DFI LP) BiOS, dočim njegovega (Gigabyte pomoje) pa tudi zmaže.

Pa še skrinšoti:





Zdej glede na to da je blo sprobano na vse skupaj 4 monitorjih, od tega 3 preko VGA konektorja in na mojem preko DVI konektorja in glede na to da je blo sprobano v dveh sistemih ni dvoma da je grafična kaput.

Zdej samo še vprašanje ali je ta težava popravljiva, kar najbrž ni. To povejte vi. Pa kakšne so špekulacije - kaj je crknilo? Vprašanje zgolj iz zanimanja.

Lep pozdrav

sirotka ::

Težko boš tu kaj popravil, skurjena grafična, nimaš kej...Samo če se mu je to pojavilo tkoj k je domou pršu....se pejdi kregat:D

AngelOfDeath ::

Verjetno je res grafična...

Če se pa hočeš malo igrat pa:

Spucaj AGP slot
Na novo inštaliraj driverje (stare pobriši z drivercleanerjem !)
edit: Slovnica

billgates ::

Učimo se na napakah...(ne nosit k nepooblaščenim)...

TESKAn ::

Lahko je hlajenje 'nepooblaščeni' kaj ruknu in se zadeva zato pregreva. Odstrani hladilnik, sčisti, namaži na novo in sestavi skupaj. Mogoče bo pomagalo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

sirotka ::

če bi bil hladilnik samo rukjen, bi se verjetno kasneje začela pregreval...glede na to, da je že logo sčrtan, je pa verjetno res šla u maloro.

Tilen ::

Tole meni dela na 6800GT. ZAdeva je fuč.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

billgates ::

Zdaj imaš izgovor za novo grafično...>:D >:D

dolenc ::

Lahko poskusiš s programčkom NibiTor, pa spremeniš bios tako da bo grafa imela samo polovico rama (če ma zdej 128, potem 64) in potem flešaš s tem biosom. Če imaš srečo zakleneš defektni del, pa bo grafa delala, pač malenkost počasneje.

pac3k ::

Nepooblaščeni je mislim da nek družinski sorodnik, ki namenoma nebi pokvaril ničesar.
Lahko se je grafična pokvarila iz istega vzroka kot napajalnik. Ta je sicer meni neznan.

Sem že odprl hladilnik in popucal ter preveril če je karkoli vidnega na ramih (sem bral že nekaj let nazaj, da se je enemu to dogajalo, ko je odkrušil vogalček rama ;) ) in ni nič. Vse je v najlepšem redu. Tudi temperature niso prišle daleč čez 40.

@dolenc, bom poizkusil s tem programom, hvala ti :)

Edit: typo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pac3k ()

Tilen ::

Poročaj!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

CODman ::

Imam isti problem kot ti ;((

Moja grafična je 6800GT. Prejšn teden mi med brskanjem po netu žmrkne monitor in izgubi input signal. Resetiram comp, pride do pozdravnega sporočila v XPjih nato pa isto "no input signal". Nič naredim jaz back up in ponovno namestim xpje. Vse lepo in prav dokler ne pridem do namestitve gonilnikov za grafično. Po namestitvi le teh se računalnik ne odziva več, ubistvu ko pride v XPje se čez ekran takoj pokažejo horizontalne črte. V sistem lahko pridem samo preko enable vga mode ali safe mode. Zbrišem gonilnike za grafično in dela normalo. Torej če povzamem, čim namestim gonilnike za grafično se sistem ne zalavfa (no input signal na monitorju, oziramo črte čez cel ekran).

Sem klical na servis pa so rekli da je po vsej verjetnosti šla grafična k vragu:( Sedaj se moram samo prepričati če je to 100% grafična samo je problem ker nimam kje to sprobati. Al pa bom nesu na servis grafično da vidjo če je res 100 fuč. Če je to res bom najbrž menjal kar cel sistem (proc, plata, grafa, rami)

wooted ::

sm mel isti problem..grafa fuč..sprobal vse..pol leta dihu na integrerani in kupil novo:\ z novo dela normalno:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zakaj ne kaze slike s PCja na TV?

Oddelek: Zvok in slika
245743 (4822) jamabama007
»

Iščem Joystick priključek/pretvornik

Oddelek: Pomoč in nasveti
101721 (1622) Macx95
»

Navijanje E6400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
555698 (4515) >>><<<
»

Ali to spada pod garancijo

Oddelek: Strojna oprema
91337 (1002) miko 55
»

Kako narediti zanko za vislice?

Oddelek: Loža
2714323 (13441) Looney

Več podobnih tem