» »

Prenosnik projektor, brez slike

Prenosnik projektor, brez slike

CypherBit ::

V podjetju imamo težave s priklopom projektorja Sony VPL-EX3. Testiral sem s tremi, štirimi prenosniki Dell D620 in mi ne uspe prikazati slike.

Poizkusil sem z nadgradnjo BIOS-a, gonilnikov grafične kartice, nižanjem resolucije, kvalitete barve (na manj bitov). Če priklopim na isti projektor katerikoli drugi, ne Dell prenosnik, teh težav nimam. Prav tako mi uspe prikazati sliko, če popolnoma odstranim gonilnike. Potek priklopa (ali najprej prižgem prenosnik ali projektor) ne vpliva.

V Device Manager-ju vidim pod Display Adapters je dvakrat viden Intel 945GM, brez kakršnihkoli napak.

Ob priklopu z VGA se sliši, kot da najde napravo, potem pa nič. Fn+F8 ne dela.

Pod Display Properties je stanje:

1. Plug and Play Monitor je 1280x800
2. (Default Monitor) je 640x480, 8 bit in ga nikakor ne uspem spremeniti. Čeprav je možnost na voljo, se spremembe po kliku na Apply ne obdržijo in ostane 640x480. Ali tukaj leži težava?

Sem prepričan, da gre za melenkost, vendar mi ne uspe odpraviti težave.

Prosil bi vas za kakršenkoli predlog.

CypherBit ::

A res nihče nima prav nobenega predloga?

5er--> ::

Kakor se jaz spomnim ima intel neko svojo programsko opremo, ki se namesti skupaj z gonilniki, s katero urediš to zadevo. Ponavadi je v spodnjem desnem delu okna ob uri njihova ikonca, ki ti omogoča dostop do teh nastavitev. Sicer pa poglej, če najdeš kaj z intel-ovim prizvokom tudi v nadzorni plošči.

CypherBit ::

5er--> hvala za odgovor.

V nadzorni plošči (v taskabar-u je ni, ker je tako nastavljeno) je od Intel-a ikona, namenjena nastavitvam grafične kartice, vendar ni nobene možnosti v povezavi s projektorjem.
Prav tako mi tam ne uspe spremeniti resolucije.

Problem sem posredoval tudi na Dell, vendar sem že kakšen teden brez odgovora. Kakšen dodaten predlog?

5er--> ::

Nimaš tam v nadzorni plošči, pod Intel nekaj takega na razpolago?


Poskusi namestit novejše gonilnike z Intelove strani. Klik

CypherBit ::

V nadzorni plošči imam


vendar ne vem kaj bi tukaj lahko spremenil, da bi dobil sliko na projektor?
Originalnih gonilnikov, od Intel-a se ne da namestiti. Sem pa poizkusil z različnimi verzijami tistih, ki jih ponuja Dell.

Vsi D620 prenosniki delujejo brez težav na projektorjih VPL-EX1 (ki so predhodniki VPL-EX3).
Ne vem kaj lahko še poizkusim, prav lahko pa, da je težava v projektorju samem, čeprav drugi prenosniki delujejo brez težav.

Resnično bi bil hvaležen kakršnegakoli predloga, ker imam cel kup prenosnikov, ki so v kombinaciji z glavnim projektorjem neuporabni.

5er--> ::

Two displays must be connected to the computer before you can use this feature. Please connect another display.
Glede na sliko, ki si jo prilepil zgleda, da gonilniki sploh ne prepoznajo, da je projektor priključen na prenosnika.

Probaj ugasnit projektor in prenosnik, poveži ju s kablom, nato prižgi projektor za tem pa še prenosnik.

CypherBit ::

Danes mi je še enkrat uspelo prikazati sliko, vendar samo prvič. Sledil sem tvojemu predlogu: "Probaj ugasnit projektor in prenosnik, poveži ju s kablom, nato prižgi projektor za tem pa še prenosnik."

Potem sem ugasnil prenosnik, projektor. Še enkrat ponovil vajo in sem zopet brez slike (ponovil sem še 3-krat in enako). Po dodatnem premisleku sem se spomnil še kabla. Gre namreč za VGA kabel dolžine 20 m. Potestiral sem z enim navadne dolžine in s sliko ni težav. Nimam pojma zakaj daljši kabel ne dela (dela občasno) samo s prenosniki Dell D620. Poizkusil sem na najmanj 5 drugih modelov (2 firme) in teh težav ni.

Ker S-Video ne pride v poštev (D620/D630 tega vhoda nimata) nimam pojma kako naj rešim to težavo. Kaj kmalu bomo namreč popolnoma presedlali na Dell. Hvala za tvojo vztrajnost. Če imaš (ali kdo drug) kakršenkoli predlog, ga bom zelo vesel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Projektor: kaj kupiti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
38370223 (3112) matobeli
»

Utripajoča slika

Oddelek: Pomoč in nasveti
10906 (581) Ice-Heki
»

Projektorji LCD HD itd... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
729922 (6823) Alfonzo
»

Projektro ne predvaja filmov!

Oddelek: Zvok in slika
51272 (1184) bzp
»

Projektor

Oddelek: Zvok in slika
133003 (2492) filtr

Več podobnih tem