» »

Katere 2.1 zvočnike?

Katere 2.1 zvočnike?

nero ::

Pozdravljeni,

zanimam se za nakup 2.1 sistemskih zvočnikov do cca 80e.
Najpomembnejši faktor je moč subwooferja.
Kar sem našel na netu je TEAC XT-2 2.1 Remote, kateremu je subwoofer 40W RMS.
Se da dobit kaj močnejšga za omenjen denar?

Hvala!

Lp

X-LoRd ::

vzemi logitech Z2300 THX

pinx ::

Stegni se malo dlje in kupi Z-2300, kot je predlagal X-LoRd.

boskosi ::

dodaj 15€ in kupi te JBL-e ........... vsekakor priporočam bolj kot teac, ter veliko predrage logitech-e ............... ne boš mogel verjeti kako lahko tako mali sistem da tako dober in uravnovešen zvok

kapca81 ::

Če ti največ pomeni, da sistem "butne" potem vsekakor Z-2300. Ponudba v SLO spletnih trgovinah Z2300.
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

kajzer ::

Če hočeš moč wooferja pol kupi Z2300...ne boš razočaran... Mi je prejle puding padu z mize po tleh ko sm film gledu:P

alf__ ::

jzt mam te zvocnike: Creative GigaWorks T20 ki spilajo odpuleno dobro za majhen denar (70€)

5er--> ::

€uro ::

Sicer gre za 5.1 zvočnike:8)

Cilj: 5.1 zvočniki za okoli 100€ (vem, da bi lahko poskusil Logitech Z-2300 (2.1), ki so malenkost dražji, sam zdej pa moram že enkrat probat kako zgleda (se sliši>:D ) 5.1 sistem)

V prvem planu sem imel že dolgo časa Genius 5000 (woofer: 75W + 5x15W = 150W), ravnokar pa sem opazil tudi Xoro HXS 532 (woofer: 80 + 5x20W = 180W). Koliko se gre zanašati zgolj na specifikacije?:8)

Za Xoro zvočnike tudi piše, citiram: Frekvenčni razpon: 30 Hz - 110 Hz. A ni normalni človeški razpon zaznavanja zvoka 40Hz-20KHz (kar je tudi naveden frekvenčni razpon pri veliki večini ostalih zvočnikov)?

Xoro ima napisano tudi Integriran 5.1 CH ojačevalnik. Je to nekaj kar je že tako ali tako vsebovano pri vseh zvočnikih (npr. pri Geniusu) ali gre za prednost teh zvočnikov preko Geniusa?

Summa summarum, katerega bi vzeli? Mogoče katerega tretjega? Najlepša hvala za odgovore!

boskosi ::

genius ti vsekakor odsvetujem, sam imam predhodnji model teh zvočnikov in ti povem da niso za nikam, še posebaj če jih primerjam s temi JBL -i , upoštevaj da so jbl samo 2.1 in dajodosti lepši in kvalitetnejši zvok.............še enkrat ponavljam, genius ti odsvetujem..........za xoro ne vem kaki so kaj; specifikacija 30Hz - 110Hz pa je mišljena le za subwoofer, sateliti verjetno dosegajo frekvence do 20kHz; integriran 5.1 ojačevalnik je pa itak standard v teh low cost variantah, tak da to ni neka specialiteta xoro-ta.............tak pač zgleda to če opise delajo amaterji .................. tudi sistem od xoro-ta po specifikacijah ne izstopa ravno.............če vsekakor imaš namen kupit ene ali druge ti priporočam da greš oboje pred nakupom poslušat, da vidiš razliko, oziroma kateri imajo boljši zvok; za genius vem da imajo v big bangu razstavljene, xoro pa rpobaj nekje poiskat

Tr0n ::

Raje kvalitetne slusalke bi jaz reko. :)

ales400 ::

ce hoces 2.1 ti priporocan Logitech x-230

http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

€uro ::

Kaj mislite o priklopu zvočnikov Logitech Z-2300 na sistem brez ločene zvočne kartice (na matični Asus P5K je Realtek ALC883 HD Audio Codec)?

Google ni našel ničesar konkretnega o Realtek ALC883 HD Audio Codec.

X-LoRd ::

bi moralo delovati normalno

sam sicer nimam Z2300 doma ma pa en frend in res da se soba trese>:D

€uro ::

Samo da se trese!>:D

Zanima me, kako se v praksi obnesejo današnji integrirani nabori (npr. Realtek ALC883 HD Audio Codec na Asus plati). Imam občutek, da so ta vezja občutno napredovala od nekdanjih "bip-biip" vezij, ampak kakšna bi bila razlika, če bi kupil nek Creative Audigy za 20 evrov?

kixs ::

Ce res nimas uhe netopirja ali kaksnih drugih zahtev, ti bo on-board cisto zadostoval.

X-LoRd ::

se strinjam z onbord ti je čisto zadosti

jimyboy ::

Razliko opazi še gluh takorekoč. Imam isto zvočno na plati kot ti. Zvočno kartico pa imam Live 5.1 in zvočnike za 40 EUR pa je razlika VELIKA. Da o dodatni obremenitvi procesorja z naplatno zvočno ne govorim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

X-LoRd ::

ja saj se že sliši ampak je na matični tud za silo OK če si pa kupiš zvočno kartico ti pa priporočam Audigy ZS2 zem zelo preseneten biu kak lepo dečuje

€uro ::

Vsak drugače. Komu sedaj verjeti;( Kako se primerja Audigy z Live 5.1? V tole "obremenitev procesorja" pa dvomim... koliko so zares obremenitve na sodobnih procesorjih zaradi zvoka?

Lahko kaj poveste o standardih? EAX,... (no, v bistvu sem v igrah zasledil samo tole), tile standardi so "hardverski", torej jih morajo podpirati zvočniki ali zvočna kartica ali oboje?

jimyboy ::

Poglej jaz sem zelo nezahteven glede zvoka in vseeno takoj slišim razliko med to Realtec ki je na plati ( relativno nova zadeva ) in Creative Live 5.1 ( stara ko svet ). Že na navadnih 2.1 zvočnikih v vseh igrah slišim bol base in posebne efekte npr. minigun ima na naplatni kot kaka prdalica zvok. Na Core 2 Duo se pozna hitrost v FEAR ene 5-10 procentov v korist ločeni zvočni pri meni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

€uro ::

Hvala za odgovor iz prve roke Jimy:)) . Še ta teden kupim zvočno, samo katero? Izbor je malce boren (kolikor sem pogledal po spletnih trgovinah): imajo ca. 5, 6, 7 zvočnih na voljo -> Audigy, Club 3D Theatron in avdiofilski X-Fi

5er--> ::

Vse naštete bi ble kul. IMO kupi najcenejšo. (Pa, da to ne bi bila kakšna Genius.)
Sam bi verjetno vzel eno rabljeno kartico od Creativa.
Če bi kupoval novo bi od naštetih vzel Club 3D Theatron (Ima Dolby Digital LIVE!).
Pa meni se X-Fi ne zdi avdiofilski. Za to so druge zvočne.

Amadeuss ::

Hm jimyboy...da je tok velka razlika al kaj? :O Katero matično ploščo pa maš? Sm mislu da so tle integrirane zvočne vseeno mal boljše...glede na to kok časa jih že vgrajujejo bi pa lahko že prišli do točke v razvoju ko bi bla kvaliteta vsaj enaka kot pri SB Live al pa pri Audigy:| So načeloma vse on-board zviočne iste ali je kakšna kaj v prednosti kar se tiče kakovosti zvoka?

5er--> ::

Niso vse iste.
nForce2/Audigy2

Amadeuss ::

Že res. Samo kokr sm jest gledu imajo zdej vse plate z Nforce veznim naborom integrerane zvočne drugih proizvajalcev...se prav Realtek, C-media, ADI al pa kej podobnega:| Un test je pa iz leta 2003.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[2.1] Katere Zvočnike? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
44187862 (40337) staher
»

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19926624 (10710) Hrenowsky
»

Zvočniki za Računalnik

Oddelek: Zvok in slika
72675 (2570) jurček1
»

kvalitetni 2.1 zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
81948 (1787) charlotte
»

Nakup zvočnikov 2.0 oz. 2.1

Oddelek: Kaj kupiti
131757 (1428) ;-)

Več podobnih tem