» »

Nakup zvočnikov 2.0 oz. 2.1

Nakup zvočnikov 2.0 oz. 2.1

JamesQ ::

Lepo pozdravljeni.

Računalniški zvočniki so mi podomače spustili dušo.
Do sedaj sem imel sistem zvočnikov 2.1 neznanega proizvajalca in so bili za moje potrebe vredu.
Sedaj pa se odločam med Logitech X-140 in Logitech X-230. Sam se nagibam k X-140, ker je malce cenejši in mi je tudi bolj všeč, da imam samo dva zvočnika na mizi. X-230 pa je na tapeti zato, ker se mi zdi zelo lepo zaokrožen paket.

Torej, prosim svetujte mi kaj naj kupim, napišite svoje mnenje o o teh dveh sistemih zvočnikov.


LDŽ

mare92 ::

x-230 majo dosti boljsi zvok, lepo si das zvocnika na mizo, woofer pa pod in si zmagal. ne kupuj zvocnikov pod 40€, ker se enostavno ne splaca. bos videl da imajo dosti lepsi zvok kot tvoji stari no-name. LP

bluefish ::

še en glas za X-230, ki jih imam tudi sam. Zvok je neprimerljiv z 2.0 sistemi. Kosa pa se tudi z nekaterimi 2.1 drugih proizvajalcev. Seveda pa stopničko višje dobiš še veliko boljše sisteme, ki ponujajo še čistejši in boljši zvok. Če imaš na voljo le toliko denarja, je X-230 odličen nakup za njihovo vrednost.

A. Smith ::

Kljub temu, da so 2.1 sistemi zadnje čase popularni, 2.0 sistemi še niso za odmet. Navsezadnje so 2.0 zvočniki z vgrajenim ojačevalcem tudi t.i. studijski monitorji, ki so priznani kot eni najboljših nosilcev zvoka (samo, da je njihova cena nekaj 1000€ : )

No, če iščeš 2.0 zvočnike ti priporočam kakšne z malce več prostornine, pri takih se lahko nadejaš boljših basov. Recimo nekaj takega.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

kixs ::

X-230 so ti cisto OK. Sam imam prejsni model in ce nisi prevec zahteven, bos zadovoljen. Sploh pa glede na ceno.

LP

pipc ::

se en glas za X-230 sam jih imam in sem zelo zadovoljen

JamesQ ::

Hvala za nasvete. Če imate tudi kak predlog glede drugih zvočnikov, mi prosim napišite.
Iščem pa kot je vidno 2.0 ali 2.1 sistem zvočnikov.


LDŽ...

mare92 ::

JamesQ za ta denar ne kompliceraj in vzemi x-230. za ta denar NI boljsih!razen ce te woofer res tako moti..

;-) ::

Dovolite da si malo sposodim temo, jaz iščem zvočnike 2.1 tam od 80-100€ ali manj, pa prosim če kateri predlaga kake, ki jih je že slišal pa da res "sekajo"8-O 8-O 8-O .

AndreAS ::

Zdravo, za tak denar sem pred nekaj časa kupil Logitech Z4 model. In morm rečt da sem zadovoljen. Bas je močan ( včasih preveč), ampak se da zadevo dobro nastavljat s priloženim daljincem, ki ga maš lahko kr poleg compa, ne pa neki doli na " basu ".

Od mene tolko.
Lp, Andrej

Kibby ::

LP! Tudi jaz bi iskoristil možnost in povprašal po zvočnikih. Punca ima kmalu RD in rabi zvočnike za notebook (za gledanje kakih Desperate Housewives, Losta ipd. ter za kako musko). Cena nekje do 50€. Gledal sem logitechove 2.1, pa so le cca. 20€ cenejsi od 5.1 sistema. Kaj mi svetujete (predvsem tisti ki ze imate take sisteme doma)? Hvala za pomoč!

LP, Kibby

Zheegec ::

Za 5.1 zvočnike najbrž rabiš tudi zunanjo zvočno kartico (ali PCMCIA), ker prenosniki nimajo 5.1 zvočnih kartic, če jih pa imajo, imajo pa coax digitalni izhod, česar cenejši 5.1 zvočniki ne premorejo.

za svojo ceno so X-230 super, Z-4 imajo dosti boljš zvok, čeprav so v tem cenovnem rangu že Harman Kardon Soundsticks2 in pa Altec Lansing xyz (prav jim je, kaj pa dajejo zvočnikom čudna imena). V cenovnem rangu Logitech THX zvočnikov (Z2300 ali kaj so že), pa so že Altec Lansing MXxyzw (pozabil številko), ki so blazno boljši.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

vander ::

Zdravo
Kupil sem zvočnike logitech x-230. Zanima me, zakaj ne morem z potenciometrom na zvočnikih uravnavati glasnosti za slušalke? Ostale nastavitve imam vse na max. pa slušalke špilajo prepotiho. Na starih zvočnikih (ena poceni varianta), sem jakost zvoka slušalk brez problema uravnaval na zvočnikih.
Zvočna kartica je integrirana na matični plošči.
Hvala

;-) ::

BEHRINGER MS40 DIGITAL MONITOR

http://www.glasbeni-center.com/index.php?article=13422

Kaj pravite na to? Studijski monitorji, za ta denar se mi zdijo 1a ali pač?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[2.1] Katere Zvočnike? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
44187962 (40437) staher
»

Nakup računalniških zvočnikov.

Oddelek: Zvok in slika
103086 (2626) Amadeuss
»

Nova anketa: kakšna konfiguracija zvočnikov je priklopljena na vaš primarni računalni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
678003 (6298) Blum
»

Katere 2.1 zvočnike?

Oddelek: Kaj kupiti
252598 (2084) Amadeuss
»

2.1 sistem, kateri?

Oddelek: Zvok in slika
61234 (1172) glinik

Več podobnih tem