» »

Iščemo te ...

1
2
»

kihc ::

Sicer pa včasih sploh ne veš, kaj bi naredil. A zbrisal cel topic? Kaj bi pol dosegel? Forum brez postov (in na dolgi rok posledično tudi brez userjev). Ali pa žrtvoval preglednost na račun števila postov.


Če bi forum to dopuščal, bi moderator off-topic poste označil, uporabnik pa bi v osebnih nastavitvah lahko izbiral ali mu le-te prikazuje ali ne. Podobno kot je s tistimi tremi uporabniki ki imajo avatarje.

Glede na to da se že nekaj časa govori o nekakšni prenovi, bi bil takšen feature IMO zelo kul.
x

KoKi ::

sem natančen človek in vsakič, ko ga pogledam, me fulj moti, da med "/2" in "0" manjka še "/0".

manjka? meni se zdi za je ta 0 sploh ni na mestu ...
# hackable

Looooooka ::

prenovljen design?
am i missing smth.

MRB0rYS ::

Upam da bo pisec, vsaj polpismen. Sicer pa ima firefox en dober dodatek, za preverjanje slovničnih napak. No kakorkoli veliko uspeha pri iskanju.
b0rys

xabre ::

Oja, bodo na veliko padala ZS užaljenih izbrisanih. :D Sicer pa včasih sploh ne veš, kaj bi naredil. A zbrisal cel topic? Kaj bi pol dosegel? Forum brez postov (in na dolgi rok posledično tudi brez userjev). Ali pa žrtvoval preglednost na račun števila postov.


Približno si predstavljm, kako zna biti včasih težko moderatorsko delo.

Idealno bi bilo, da se recimo oddelek strojna oprema razdeli na posamezne komponente, cpu, ram grafična... Posamezne vrste komponent naj imajo samo eno svojo temo. Podobne še za ostale strokovnejše dele foruma.

Te teme naj bi se redno, dosledno moderirale, brez offtopic postov, ker preglednost takoj pade. Moderator naj ne bi bil dolžen razlagati brisanje posta, ker nima smisla.

Ostale manj resne teme, naj pa ostanejo manj moderirane.

To seveda terja kar nekaj truda in časa, da zadeva zalaufa, z dobrim, izkušenim moderatorjem, ki ga pa lahko iščeš z lučjo pri belem dnevu.
Mogoče najvažnejši del je pa sodelovanje in pomoč uporabnikov, kar je pa ob številni mladoletni populaciji rahlo utopično.:D Na forumu je zelo veliko zanimivih in uporabnih informacij, ki jih je pa včasih prav težko najti.

Mislim, da se splača žrtvovat nekaj solatarski in zajedalskih userjev, v prid boljši kakovosti.
Dvomom, da bi forum ostal brez userjev, kdor hoče konstruktivno prispevat, se bo že potrudil, solatarji naj gredo pa v nakladaške teme ali pa kam drugam.

Za začetek bi pa lahko usposobili iskalnik, strikno zaklepali podvojene teme in linkali na iskalnik ali podobne teme.

Preveč sem se razpisal in se delam pametnega, ampak lahko povem, da se tak sistem zelo dobro obnese na enem drugem slo neračunalniškem forumu in ga je užitek brati.

trdoreh ::

Ostale manj resne teme, naj pa ostanejo manj moderirane.
S to izjavo se sploh ne strinjam! Strinjal pa bi se, da bi oddelek zvok in slika bil bolje urejen, z več pod temami!

Lp

StajercSSS ::

Če lahko še jaz o bannerju: sem natančen človek in vsakič, ko ga pogledam, me fulj moti, da med "/2" in "0" manjka še "/0". A obstaja kakšna enostavna rešitev, kakšen http proxy, ki bi mi banner zamenjal z mojim, malo retuširanim?

Men pa jajca srbijo..

Moti me,da ni gumba CITAT,in ANKETA..Klikam in klikam po tej prekleti anketi,pa od nikoder rezultatov.. :\
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

gzibret ::

> Preveč sem se razpisal in se delam pametnega, ampak lahko povem, da se tak sistem zelo dobro obnese na enem drugem slo neračunalniškem forumu in ga je užitek brati.

Ne, ne, sem(smo) veseli feedbacka.
Vse je za neki dobr!

trdoreh ::

Večina forumov na spletu uporablja praktično označevanje in sicer uporabniki imajo dodeljen "čin", če se lahko tako izrazim. Torej govorim o nekem položaju, naj bo to junior member oz. member itd.
Pomoje bi se ta opcija dobro izkazala na forumu.

Lp

TESKAn ::

Ah, mularija. So bile zvezdice, pa je bilo z njimi več problemov, kot koristi. Ker se vedno najde par bedakov, ki bodo postali ko nori, samo da bi dobili tiste zvezdice in potem je forum poln smeti.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

trdoreh ::

Sej ni potrebno, da se zadeva obravnava po št. postov...

Lp

Matek ::

To je edini koliko-toliko smiseln avtomatiziran pristop, za ostalo rabiš participacijo uporabnikov. Če ocenjuješ kvaliteto prispevkov, stvar izpade bolj bedno, ker se v končni fazi spopadejo mac-linux-windows userji, levičarji-desničarji, itd. Potem se pa ne ocenjuje kvaliteta pisanja ampak kompatibilnost mnenj.

Sicer pa, tole je offtopic, odprite nov topic v oddelku Slo-Tech, če se nameravate poglobiti v temo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

trdoreh ::

Sicer pa, tole je offtopic, odprite nov topic v oddelku Slo-Tech, če se nameravate poglobiti v temo.
Jah, sej to ni namenjeno nam ampak vam!

Lp, Jan

Matek ::

Saj je vse v Slo-Tech oddelku namenjeno nam :D . Nisem hotel reči, da nas ne zanima, samo povem, da debata ni v pravi temi.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

nevone ::

Zakaj pa potem VI (Slo-Tech) ne odprete nove teme?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Snegec ::

Zakaj pa potem VI (Slo-Tech) ne odprete nove teme?


Ker je za to potrebno malce truda ;)
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

svenica ::

Če bi forum to dopuščal, bi moderator off-topic poste označil, uporabnik pa bi v osebnih nastavitvah lahko izbiral ali mu le-te prikazuje ali ne. Podobno kot je s tistimi tremi uporabniki ki imajo avatarje.

Digg.

gzibret ::

> Zakaj pa potem VI (Slo-Tech) ne odprete nove teme?
> Ker je za to potrebno malce truda ;)


Ne, ni res ;)

>>>>>>> Kakšen sistem za merjenje ratinga uporabnikov?
Vse je za neki dobr!

Snegec ::

Sej bi se javil za moderatorsko delo, pa bi bil kar se pljuvanja čez računalniške trgovine preveč pristranski ;)

Noob001 posts: "Nisem bil zadovoljen z barvo spodnjih gat in sem zato rekel prodajalki, da se bom ptiožil poslovod..." !!!!POST DELETED"!!!
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Roadkill ::

>> Sej bi se javil za moderatorsko delo, pa bi bil zavrnjen. ;)
Ü

Gregor P ::

Mene pa še vedno zanima, kakšna je uredniška politika slo-techa?!?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

CaqKa ::

Taka da politike ni.

>>> design si lahko spreminjate v nastavitvah če vam ni všeč. Jao :s

Ne to pa nebo držalo. V nastavitvah si lahko štelaš barve, dizajna pa ne. Trenutni slotech je namreč delan v tabelah. Zato tudi bandwidth friendly ni.

Pač obilo veselja novim piscem. Pa čimmanj prerekanj s primožem ;)

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

Tilen ::

Sej bi se javil za moderatorsko delo, pa bi bil kar se pljuvanja čez računalniške trgovine preveč pristranski ;)

Pač ne bi tam mogel moderirat. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chrome v boju proti nešifriranim spletnim stranem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5820080 (17696) Miha 333
»

Streljanje ptičev

Oddelek: Loža
364881 (2359) borisk
»

Parkirni listek

Oddelek: Na cesti
499627 (8382) Mehmed
»

Kaj bi definirali kot znanstven dokaz v prid obstoju Boga? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1349158 (6860) Saladin
»

Neskončnost (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
47224445 (18989) Fizikalko

Več podobnih tem