» »

Pretvorba laptopa v MMC

Pretvorba laptopa v MMC

pirlo ::

Ker je moj trenutni laptop že rahlo zastarel, sem se odločil za nakup novega. Ker bo od nakupa novega stari laptop bolj kot ne neuporaben, bi ga rad uporabil za multimedijski center :)).
Imam namen, da bi kupil en LCD monitor, npr. Samsung 226BW, na katerega bi priklopil laptop. Nabavil bi še TV tuner, tako da bi mi monitor obenem postal še TV. A se splača to, je kvaliteta TV signala dovolj dobra za "normalno" spremljanje televizije?
A je morda boljše nabavit LCD TV? Gre se do cene 400, največ 500 eur.
Prosil bi za nasvete glede tega.

Hvala za odgovore.

pirlo ::

Zgleda, da nobenemu ni jasno kaj sem hotel vprašati ali pa noben ne zna pomagati. Upam, da je to prvo, zato bom še enkrat opisal problem.
Imam laptop in zunanji trdi disk. Rad bi nabavil še televizijo. Tu se mi pojavljata dve možnosti:
1. lcd Monitor (od 20" do 22") in zunanji tv tuner, ki ga priklopim na laptop
2. lcd TV

Zanima me kaj nabavit, prvo ali drugo varianto. Rad bi spremljal dokaj kvalitetno TV sliko (imam kabelsko) in HD filme. Največji problem pri odločitvi je cena, ki ne sme presegati 400 eur.

Upam, da je sedaj bolj jasen problem in bom dobil kakšno mnenje.
Hvala.

bluefish ::

za 400€ boš težko dobil spodoben in kvaliteten LCD TV. Prenosnik pa se bo ob predvajanju HD stvari potil in brcal kot huda kobila. Če se torej temu odpoveš, bo najcenejša varianta res, da kupiš LCD in tunner. Seveda pa pri tem cenovnem razponu ne moreš pričakovati neke posebne kvalitete. Če ima monitor slabo matriko (TN,...) bodo barvni prelivi slabi, črna nerazločna. Pri TV kartici pa je dobro, da ima digitalen sprejem. Seveda pa je le taka stvar ponovno draga :D .
Odločitev je na tebi. Bi bilo pa dobro, da privarčuješ še nekaj denarja in kupiš boljše stvari. Sicer je izbira tega monitorja dokaj dobra za uporabo TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

pirlo ::

Hvala za odgovor.

Bi bilo pa dobro, da privarčuješ še nekaj denarja in kupiš boljše stvari.

Koliko denarja in kaj kupiti?

bluefish ::

sicer tega monitorja ne poznam dobro in tako ne vem katero matriko uporablja. Za gledanje HD vsebin pa je še najboljša PVA matrika in njene sorodnice (xyz-PVA). Če ima ta monitor to matriko (malo povprašaj naokoli) ga kupi.
Kot že napisano pa je dobro da kupiš digitalen TV tunner. Sicer pa obstajajo tudi taki, ki za delovanje ne potrebujejo računalnika in na njih priklopiš le monitor, napajanje in signalni kabel. Digitalni modeli s to možnostjo so tudi dokaj dobri in kvalitetni, žal pa cena ni ravno prijazna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

pirlo ::

blueFish hvala za vse odgovore.
Bom še dodal kakšnih 100 eur in kupil LCD TV.

bluefish ::

še najbolje :D . Poleg tega pa lahko laptop še zmeraj uporabljaš za nošenje naokoli.

damirez ::

Kašn mal starejši LCD tv dobiš že za 500€ in to 32" kar je cirka samo 100 evroc več od 22 monitorja in tunerja.
Tko da LCD tv FTW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8373996542 (13942) crnski0
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35849941 (21586) silo
»

LG 26" monitor

Oddelek: Kaj kupiti
394601 (3377) LordWorm
»

LCD TV/Monitor

Oddelek: Kaj kupiti
172783 (2239) Keyser Soze

Več podobnih tem