» »

Prepoved 7,5 vzporedno z AC

Prepoved 7,5 vzporedno z AC

Microsoft ::

Torej a je kaj na tem ali ne? Vsak dan namrec vidim polno tovornjakov, ki se vozijo po stari cesti. Sem enkrat klical na policijo, da bi prijavil nekoga, pa so im odgovorili, da se lahko tovornjak mirne duse pelje po stari cesti vzporedno z AC.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

Ok, nasel staro novico. klik

Zakaj nekateri policisti to ignorirajo? Ker vidim, da je pod trojanami pri eni gostilni parkirisce vcasih cisto zabasano s temi tovornjaki, ceprav tam ne smejo vozit.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

gzibret ::

Sej, kaj pa je narobe? Na Trojanah gre ven, parkira na parkplacu, gre jest ali pa spat, pa se pele naprej. Po stari cesti se pelje max. 500 m. Sej tista gostilna je z ogromnim parkplacom za obračat in parkirat idealna za tovornjake.
Vse je za neki dobr!

Microsoft ::

Ce bi bil tolko pecajzlat, kot ste z omejitvami; na enem kandelabru pri izvozu je gor tabla, ki prepoveduje voznjo nad 7,5 tam gor. Ampak vozijo se na relaciji Trojane~Trzin, kjer pa je prepovedano.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Ziga Dolhar ::

Ja in kaj zdej?

Sej ti se tut hitrejš vozš kot se 'smeš'.

So tovornjakarji pač sami ustrezno presodili, da so te omejitve brezveze in s svojo vožnjo ne povzročajo škode in ne ovirajo nikogar.

Če ti kej ni všeč, pa pejt na cesto takrat ko njih ni, ane?
https://dolhar.si/

St@jler ::

Se strinjam z Microsoftom.
Kamionarji misljo, da so boga za jajca prjel in da lahko delajo kar hočejo.
Na žalost se jim gleda skoz prste in popušča na vseh koncih.

Če je tabla, je tam z namenom. In če naredijo prekršek naj jih policaji štrafajo.
Tako kot bodo mene, tebe, kogarkoli kaznovali, če se bom 1m za tablo, ki označuje naselje peljal več kot 50km/h.

Jebat ga, tko je.

KandazaR ::

Ja samo če gre pa za lokalni dovoz pa tovornjak lahko preseže maso 7 ton in pol. Moram pa reči da se je na relaciji Ivančna Gorica- Grm (Novo mesto) občutno zmanjšalo število težkih tovornjakov po tej uredbi (se veliko vozim po tem odseku in vem kake so bile razmere pred tem). Mogoče so veliko pripomogle tudi množične racije po sprejetju uredbe in sedaj niti niso potrebne, ker ostane nek strah. Upam da bo začela policija to preverjati tudi na ostalih odsekih.

flipflop ::

Ma zanimivo da jaz nikoli ne srečam teh gruč tovornjakov ki bi se naj valile po tej cesti, prazna tako da mi je že dolgčas postalo. Se pa lahko tam peljejo če je lokalni promet, se pravi če ima tam kje dostavo, koliko točno pa gledajo policisti na tem odseku glede mase pa ne vem, na nekaterih drugih območjih so menda kar natančni.

SkIDiver ::

Če je tabla prepovedano za tovorna vozila in pod njo dopolnilna tabla, da je prepovedano nad 7.5t razen za lokalni promet potem mu nihče nič ne more, če je ta lokalni promet do zgoraj omenjenega parkirišča. Če pa je samo tabla prepovedan promet za tovorna vozila potem je prepovedano za vsa tovorna vozila nad 3.5t razen v primeru dopolnilne table, ki sporoča dovoljeno mejo, recimo 7.5t v tem primeru.

Tear_DR0P ::

sicer vam je SkIDiver povedal povsem natancno ampak
se pravi če ima tam kje dostavo

pa če je morda tam doma, ali gre na zasluženi/obvezni počitek in v svojo najljubšo restavracijo na dnevni obrok - najverjetneje mu ni mogoče prepovedati izbire gostišča, v katerem sme jesti ali pa morda nekateri mislite, da ker je pa tak bednik, da fura tovornjaka pa naj je samo v hiphopih na avtocesti?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

St@jler ::

Nope, lahko je kjer mu paše :)
Glede tabel in kakšne so dopolnilne table nevem.
Jaz sem govoril na splošno, ne samo za Trojane.
Nisem popolnoma nastrojen proti tovornjakarjem, ker pač vem, da bi brez njih težko imeli vsak dan toliko stvari po štacunah. To je pač lokalni dovoz. Samo ves tranzitni promet bi se pa dalo prenesti na vlake.
Ampak, to je zgodba za drugo temo.

flipflop ::

Samo ves tranzitni promet bi se pa dalo prenesti na vlake.


To kar malo na pamet pišeš? Da bi naše železnice lahko prenesle ves tranzitni promet?

St@jler ::

Ja pišem na pamet, saj nisem šel delat raziskav :)
Pišem pa zato, ker sem prepričanja, da bi se to dalo narediti, seveda ob pravi vladni prometni politiki, ki bi morala namesto v oklepnike naprimer vložiti kaj v modernizacijo železnic in tirneih vozil.
Potem bi pa lahko sigurno ves tranzitni promet (no recimo 80%, ker pokvarljiva roba mora vseeno naprej) šel na vlake pa čez Slovenijo. Če bom imel čas, bom poiskal kakšne podatke na to temo v Novi progi.

Kar se pa lokalnega dovoza tiče, se mi zdi pa kar uredu ta uredba, da se morajo voziti po AC, če obstaja in ne po vpzoredni cesti.

EDIT: tole sem še pozabil: Verjetno napredka v smeri železnice ni, ker lobij od DARS-a forsira predrago gradnjo avtocest, če bi šli pa tovornjaki na vlake, bi jim pa šel del prihodka. IMO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St@jler ()

Tear_DR0P ::

ful dobro je tudi, če napišeš kaj je tranzitni promet.

kajti slovenija je država izvora in ponora, ne pa le prehodna (trtanzitna), kot je avstrija recimo
ne pozabit da pri nas deluje eno izmed največjih pristanišč jadranskega morja
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

'FireSTORM' ::

Na žalost se jim gleda skoz prste in popušča na vseh koncih.

a res?
a si ti že bil na špediciji da to veš?
zakaj se je pa potem en češki/slovaški voznik tovornjaka obesil v svoji prikolici ker je naredil manjšo škodo na tovornjaku?
ker bi ga doma itak lastnik ubil...
zelo se jim popušča...
misliš da je njemu fajn sedet v konzervi in čakat ure in dneve na vročem soncu?
če te tak moti da se peljejo par km tam kjer nebi smeli pa se vprašaj tole:
kaj pa druge ne moti ko ti letiš kot zbesnel par km in še več par kmh čez omejitev?(za tebe Miha)
Those penguins.... They sure aint normal....

BluPhenix ::

JA tranzitni promet bi lahko večinoma dali na vlake. Ker ga je še vedno ogromno, pač italija -> V evropa. Včasih so čez Sežano vozili cel dan vlaki polni tovornjakov, a tega že nekaj več kot 1 leto ne vidim več toliko. Zakaj, nimam pojma.

Sicer pa ... iz luke koper vozijo večinoma z vlaki, a kaj ko manjka drugi tir za kakšno resnejšo vožnjo ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Mene precej razjezijo kolone na izvozu Sl. Bistrica Jug, ker se tam odloca vecina 'celjanov', da bo sla dol iz avtoceste in po stari cesti do celja. Precej podobno je s tovornjaki. Precej jih je takih, ki bi jim tehtnica pokazala vec kot 7.5 ton. A policaja nikjer nobenega :(

Pa uvedel bi zaprt cestninski sistem ali pa cestnino pri bencinu. :)

St@jler ::

ful dobro je tudi, če napišeš kaj je tranzitni promet.


Pod tranzitni promet mislim vse, kar ni namenjeno na slovenski trg. Se pravi če pride roba v luko Koper, se jo da na tovornjake (ki npr. pridejo iz češke na vlaku), potem pa se da tovornjake na vlak in hopa čez Slovenijo.
Tudi če gre tovornjak recimo iz luke do prekmurja je ta možnost mogoča.
Mislim, da bi se kar poznalo na slovenski cestah oz. avtocestah.

Mogoče ni tole čisto prava tema, ampak koliko vas je že videlo tiste kolone v Prekmurju, ki se vijejo par km?? Vsaka čast ljudem, da to prenašajo.

@FireStrom: seveda moti ljudi, tudi mene moti če mi kdo divja po ulici. Ampak jaz na žalost ne morem zapeljati avta pred parlament pa zapret ceste ter protestirat. Ker bodo pršli polcaji, me nalomil k vola pa avto odpeljal. Kamionarji pa misljo da so boga za jajca prjel in da lahko delajo kar hočejo. In s temi zaporami forsirajo vlado, da jim še niža cestnine. Banda jedna!

Ampak ok, v tem primeru je govora o netranzitnem prometu znotraj Slovenije, tako da ne bom več v temo silil.

Tear_DR0P ::

stajler, sej tudi če bo xyz tovornjakar to naredu, bo krepko "tepen"

Pod tranzitni promet mislim vse, kar ni namenjeno na slovenski trg. Se pravi če pride roba v luko Koper, se jo da na tovornjake (ki npr. pridejo iz češke na vlaku), potem pa se da tovornjake na vlak in hopa čez Slovenijo.

upam da ti je jasno da je zgornje bedarija - zakaj točno bi tovoril tovornjak z vlakom čez vso slovenijo, pa še šoferja, če pa lahko tovor pošlješ neposredno do njega?
problem je to, da je prelaganje tovora najdražji šport in ga nočeš početi več kot najmanjkrat možno

spet težave, da tovornjakarji delajo obvoze ne moreš kar tako odpraviti - kolikor privarčuje na cestninah, se mu pozna na večji plači in če obstaja luknja, kar dovoz do najljubše gostilne vsekakor je, jo bodo izkoriščali
najti je treba način, da ga bo cestnina stala tako malo, da bo kazen prevelika - sedaj al se bo znižal cestnino ali dvignilo kazen - pač je treba najt tako mero da ne bodo šli pred parlament
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

St@jler ::

Maš prav, slab primer sem podal :)
No pa recimo da se pripelje tovornjak iz hrvaške pa gre naprej v Avstrijo ipd. Potem je smiseln prevoz z vlakom.

Glede nižanja cestnin sem pa proti, ker dejansko naredi tovornjak n-krat več škode na cesti, kot pa osebni avtomobil, plača pa n/4 večkrat. Vsaj zame popolni nesmisel.

Prava mera za njih, da ne bodo šli pred parlament so še nižje cestin na žalost.:\
Kazni pa tudi lahko nabijejo do nevem kolk keša, ampak če se ne bodo izvajale, potem so brezvezne. Isto je z ZVCP, ko so krepko povečali kazni in dejansko so dovolj visoke. Samo kaj, ko jih policaji ne izvajajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj ljubljanska severna obvoznica ni avtocesta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6712766 (10204) msjr
»

Cestninske postaje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
576736 (5939) WamPIRe-
»

ABC tablica

Oddelek: Strojna oprema
121947 (1575) zee
»

Vinjete: od Ljubljane do Vrhnike 11 EUR!? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
55637384 (23292) moowy123
»

[Fork] Zakaj so tovornjaki prava stvar (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
506633 (5657) keber

Več podobnih tem