» »

Prevara s čekom iz tujine?!

Prevara s čekom iz tujine?!

Silver ::

več o tem na http://www.hoax-slayer.com/overpayment-...

Sam imam namreč primer da avto prodajam na autoscout24.de, kontaktiral me je domnevni kupec preko e-maila. Trdi da je poslovno iz UK, drugače pa iz Španije in da preprodaja avtomobile. Do tu vse ok. Nakar mi v zelo polomljeni angleščini namigne da bi rad poslal ček z malo večjim zneskom, ki naj bi pokril stroške transporta in njegovega lastnega profita.

Problem:
Sporoči mi da bi mi rad poslal ček z 10-kratno vsoto! Verjetno bi potem želel da mu pošljem na bančni račun ali kaj podobnega.
Moj odgovor je bil seveda negativen, naj vnovči ček sam in mi nakaže kolikor zahtevam. Na njegov odgovor še čakam.

Skratka zadeva mi zelo smrdi (pa že tako sem bil vesel da bom prodal avto:D). Zanima me kam bi se lahko morebitno pevaro prijavilo. Žal pa so vsi kontaktni podatki o njem le e-mail naslov na yahoo.com.

Če je imel kdo podobne izkušnje prosim, da jih pripiše v temo, pravtako vsi komentarji dobrodošli. ;)
O razpletu bom poročal. ;)
  • spremenil: Silver ()

Opkow ::

Koliko sem do sedaj videl pri takih mailih, kjer osebek pravi da zivi v eni drzavi, dela v drugi, mail je pa kr neki xy, potem je povsej verjetnosti "nateg"... Se posebi, ce trdi, da je pripravljen dati vec, kot ti zahtevas, samo da dobi to.

Silver ::

Popravek:

Klical sem na NLB, tam so mi glede čekov povedali sldečeče:

Obstajajo potovalni čeki, npr. American Express, ki so kupljeni, torej že imajo določeno vrednost.
Če pa je ček od druge banke pa traja potrditev transakcije tudi do enega meseca.

Torej en mesec počakat pa je ziher... ali pač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Silver ()

marsovcek ::

O podobnih rečeh je nedavno nazaj že tekla debata... malo poišči. Princip teh "poslov" je pa ponavadi tak, da ti on z nekim izgovorom pošlje ček z nekaj večjo vsoto. Potem mu ti povrneš preplačano vsoto. Čez nekaj časa pa dobiš obvestilo z banke, da ček ni bil krit in si ob "povračilo preplačanega".

edit: vidim, da je to v bistvu napisano na linku, ki si ga podal na začetku.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevare na Bolhi - lažno nakazilo

Oddelek: Loža
287553 (5528) Lion29

Prodati v Nigerijo?

Oddelek: Loža
425053 (3548) Gandalfar

Služiti denar na internetu?

Oddelek: Omrežja in internet
184674 (2909) Ziga Dolhar
»

Izplačilo čeka

Oddelek: Loža
121902 (1518) BlueRunner
»

Email hoax ali Bill Gates dobi po zepu?

Oddelek: Loža
182036 (1683) Avenger

Več podobnih tem