» »

prekinitev pogodbe z SIOL-om

prekinitev pogodbe z SIOL-om

trnvpeti ::

Imam moznost prekiniti pogodbo z Siolom (imam pismeno od njih, prisel do tega, da so priznali, da je problem pri njih)
Ce prekinem, so rekli, da gre na njihove stroske, in da me nazaj prestavijo na ISDN.
IMam pa razvezan dostop.
Sedaj pa nekaj vprasanj:
- kaj se zgodi z razvezanim dostopom?
- kaksne stroske lahko dobim povrnjene, ker grejo stroski na njih
- lahko imam kaksne komplikacije glede razvezanega dostopa, ce bi sel na drugega ponudnika
- se moram kaj drugega paziti pri prekinitvi
- zakaj moram jaz prekiniti pogodbo, zakaj ne prekinejo oni (je tu kaksna fora)
- ce prekinem pogodbo, in znova sklenem z njimi, ali sem upravicen do 4mesecne akcije (4mes zastonj)
- kako je mozno, da so storitve pri njih delovale par mesecev, po nekaj mesecih pa dobim pismeno od njih, da to ni mozno


Ali ima kdo kaksne izkusnje .

Senitel ::

Kaj ko bi v bistvu napisal kaj je narobe, oziroma kaj se dogaja?

trnvpeti ::

v bistvu tko ni vazno, kaj ni delovalo
jim tako marsikaj kdaj ne deluje, in zanimivo, nikoli niso krivi

mene samo zanima, ce je ze imel kdo izkusnje, ko je prekinil pogodbo, kako je potekalo, so kaj zajebavali, nagajali
pa ko prekines, koliko casa traja, da dobis nazaj
pa ce se zgubi(zanalasc) razvezan dostop
pa kaj se moram pazit, da mi povrnejo vse stroske
pa ce me se kdo na kaj opozori, na kaj moram paziti

roscha ::

Najbolj moraš pazi, da ne poveš o čem se sploh gre. Le tako ti bomo lahko kvalitetno svetovali. :\

trnvpeti ::

roscha nisi skapiral
tukaj ni vprasanje,kaj je narobe
ampak so vprasanja vezana na prekinitev pogodbe
ce imas izkusnje z prekinitvami pogodb z siolom, ali pa kdo drug, bi lepo prosil za mnenja, nasvete

gandi ::

Prekinil, šel na Voljo in nato po parih letih spet nazaj na Siol pa nisem imel nikoli nikakršnih problemov.

roscha ::

Ne, ne kapiraš ti. Pišeš da je zajebal Siol, in da ti kar naenkrat noče več ponujat storitve, ki ti je delovala?
Za koji ****ac bi potem TI prekinjal pogodbo? Naj jo prekinejo oni.. Glede na to da je Telekom nategovalska firma povej več. Tole meni smrdi, ali pa si napačno predstavljam.

Senitel ::

Torej imamo dva koščka zelo uporabnih informacij... :\
1. Imaš razvezan dostop (kar celo eliminira probleme z dial-upom... hurray :\).
2. Siol je priznal, da je problem pri njih in te na njihove stroške dajo nazaj na ISDN.

Torej hipotetično si šel na razvezan dostop s telefonijo in telefonija ni delala, s časom pa zaradi vedno večje obremenjenosti omrežja tebi začenja padat sinhronizacija s centralo. Ti s tem seveda nisi prav nič zadovoljen in začneš klicarit na Siol, ki po hudih mukah prizna, da je problem pri njih in ker ti ne morejo več zagotavljati ADSL, ti ob pogoju, da ti odstopiš od pogodbe prekinejo ADSL in ti gratis priklopijo nazaj ISDN in odnesejo modem. Hipotetično torej ti ne bo noben nič moril, samo ti boš popenil, ko boš ugotovil, da ne moreš več imet ADSL-ja.

Hipotetično seveda... Ker ne vemo NIČ! :\ Lahko pa sklepamo, da če te je Telekom/Siol pripravljen spustiti iz pogodbe zaradi problema pri njih, da zadeva ni ravno enostavna.

Pri vsaki pogodbi je še kako zelo hudo važno zaradi česa se od nje odstopa!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

trnvpeti ::

ja smrdi :)
siol pismeno prizna, vendar on noce prekinit pogodbe, jo moram jaz
oni je ne bojo prekinili (povedano po ovinkih)
kot je naslednji rekel, ali je telefonija ali je tv :)


Ne, ne kapiraš ti. Pišeš da je zajebal Siol, in da ti kar naenkrat noče več ponujat storitve, ki ti je delovala?
Za koji ****ac bi potem TI prekinjal pogodbo? Naj jo prekinejo oni.. Glede na to da je Telekom nategovalska firma povej več. Tole meni smrdi, ali pa si napačno predstavljam.

trnvpeti ::

hipoteticno prav razmisljas :)
pada sinhronizacija, pred casom pa ni, in je vse delovalo ok
aja, pa adsl mi zagotavljaljajo se naprej, ce zelim

sam ni mi jasno, zakaj oni ne odstopijo od pogodbe?
pa kako je mozno, da je delovalo, sedaj pa ne deluje vec


Torej hipotetično si šel na razvezan dostop s telefonijo in telefonija ni delala, s časom pa zaradi vedno večje obremenjenosti omrežja tebi začenja padat sinhronizacija s centralo. Ti s tem seveda nisi prav nič zadovoljen in začneš klicarit na Siol, ki po hudih mukah prizna, da je problem pri njih in ker ti ne morejo več zagotavljati ADSL, ti ob pogoju, da ti odstopiš od pogodbe prekinejo ADSL in ti gratis priklopijo nazaj ISDN in odnesejo modem. Hipotetično torej ti ne bo noben nič moril, samo ti boš popenil, ko boš ugotovil, da ne moreš več imet ADSL-ja.

Hipotetično seveda... Ker ne vemo NIČ! :\ Lahko pa sklepamo, da če te je Telekom/Siol pripravljen spustiti iz pogodbe zaradi problema pri njih, da zadeva ni ravno enostavna.

Pri vsaki pogodbi je še kako zelo hudo važno zaradi česa se od nje odstopa!

roscha ::

Začni zavračat račune.

Prijavi lopove na APEK.

Čičaj in čakaj, kaj se bo izcimilo. Ne prekinjaj pogodbe. Naj jo prekinejo oni. Če praviš da sami priznavajo, da so ti prodali "muda za bubrege" jih nimaš ti kaj vleč iz dreka. APEK brez nadaljnega. In ne pozabi priložit kopije Siolovega dopisa...

trnvpeti ::

racuni se ze zavracajo
storitev, tudi osnovna sploh ne deluje
racuni se kr prihajajo
ceprav vejo, da ne deluje
se zgovarjajo, da so to dve razlicni sluzbi

in kaj naj zajokam apeku? :)
in kaj bo potem apek storil?
pa cez kolk casa?
tole na apek nisem pomislil, ceprav ne vidim nekega smisla da prijavim na apek

trnvpeti ::

aja , se zanimivost
sklepanje pogodbe,
jaz podpisal z klikom
oni poslali svojo pogodbo(podpisano) , na kateri ni moj podpis

roscha ::

Kakšni dve različni službi? Telekomm ni javil Telekomu, da stvari ne delajo? Siol je samo še blagovna znamka....

Blesave ISPje, mobilne in fiksne operaterje ter pošto nadzira APEK. Verjetno ne ministrstvo za rudarjenje.
Torej Telekomarske mučke popišeš in jih pošlješ na APEK. Ja? T-2 ima tam že celo hordo pritožb proti T-1.
Ena več ne škoduje.

roscha ::

Aja. Pa na urad za varstvo potrošnikov ne pozabit. Zaračunavanje nedelujoče storitve.
Naj ti povedo kako naprej.

trnvpeti ::

tole z varstvom potrosnikov je bolj logicno
jim lahko jaz posljem racun za porabljene ure za pisanje reklamacij? :)
ali pa kaksen drug racun, testiranje, oprema,... :)

Senitel ::

Pismo pa jaz bi lahko šel namest Dannya... >:D:\

Glej stvar je delovala, potem pa je nehala delovati, ker se je še 25 tvojih sosedov odločil, da bi blo dobro imet ADSL. Oni (Telekom) ne bodo kar tako odstopil od pogodbe, ker bi moral to naredit enostransko in bi se ti lahko začel hudo bunit zakaj so te odklopil, saj si vedno redno plačeval račune. Niti ne morejo odklopit enega tvojega soseda, da bo tebi spet začelo normalno delat, ker potem se bo pa sosed bunil, zakaj imaš ti lahko njega so pa odklopil...
Če pa ti odstopiš od pogodbe, potem se lahko oni bunijo za predčasno prekinitev (če imaš vezavo), ampak glede na to da je napaka pri njih ti bodo pogledal skozi prste in še ISDN šenkal.
Da boš v tem primeru dobil ADSL nazaj pa kar pozabi, pa naj oni rečejo kar koli (mogoče, če ti Dremelj pisno obljubi kakšno hudo odškodnino, v primeru, da te ne bodo mogli nazaj priklopit). Če ti razvezan dostop ne dela, ti bo ADSL z ISDN-jem delal še toliko manj (ISDN tudi zaseda svoj prostor na parici in ga odžira tvojem ADSL-ju).

Tako da se, kot je že roscha predlagal, pritoži na zavod za varstvo potrošnikov in pa tudi na APEK! Kjer NATANČNO opišeš situacjo (ne tako kot tule :\) in namigneš, da te je Telekom z novimi priklopi zrinil iz ADSL-ja. Potem pa čičaš pa čakaš, držiš fige, moliš k bogu, itd. da APEK kaj ukrepa.

P.S.: Če hočeš, da oni odstopijo od pogodbe, potem nehaj pošiljat reklamacije in nehaj plačevat položnice... Potem te bodo lepo odklopil, zahteval (sodno, če boš res trd) plačilo vseh položnic z obrestmi in odstopil od pogodbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

trnvpeti ::

seveda bo/bi apek dobil natancno :)
tukaj pa sploh ni relevantno, kaksni so tehnicni problemi
no, pa se je debata malo razvila
kot sem ze rekel na zacetku, kaj je tehnicno ni vazno, vazni so pravni vidiki
se pravi, sumis, da ne bom mogel imeti vec adsl/vdsl od konkurencnih ispjev
ce jaz odpovem pogodbo, zakaj recimo ne bi mogel iti h konkurencenmu ispju na adsl?
posebej ce bi adsl pri siolu se naprej deloval

da bi pa nehal placevat in zavracat, to bo pa tezko
zavrnem, posljem priporoceno, imam dokaz

Senitel ::

Seveda, kakšni so dejanski problemi za to debato sploh ni relavantno...

Najprej se odloči ali ti ADSL dela vredu ali ne. Če ti ne dela vredu in ti ga Telekom v okviru te pogodbe ne more uštimat tko kot se zagre, ti ga noben drug ISP ne bo mogel uštimat. Ker če je tako kot jaz UGIBAM ZDEJ TLE (ker dejanski problemi niso relavantni :\), potem ni problem ne na centrali, ne pri tebi, ampak v tem da so kable od centrale do tebe preobremenil.

Telekom je zadovoljen s pogodbo dokler ti plačuješ položnice. Ti si zadovoljen s pogodbo dokler ne odjaviš ADSL-ja. To so pravna dejstva!

Stihler ::

Zanima me sledeče ali lahko jaz prekinem pogodbo z operaterjem(telemach-internet), ker mi ne zagotavljajo predpisanega uploda 1.5mbit(uploda imam max 1.2mbit), serviser je biu ze pri meni pa ne najde napake( namiguje na prezasedenost linije). Vezan sem do sebtembra, na manši paket nočem ker bi sel rad na t-2. Ali lahko brez pogodbene kazni prekinem pogodbo zaradi slabe storitve? :)

cekr ::

Počak še ta mesec potem si pa prost.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Stihler ::

ja samo k dobesedno sovrazim njihovo cenovno politiko, bi su rad cimprej od njih stran, ce s tem nebi imeu stroškou.

wooted ::

mi smo se preselili iz hiše z siol adsl-jem v hišo, kjer priklop ni bil mogoč.. mi pa tega nismo vedl in smo nardil prenos, nakar nam sporočijo, da to ni mogoče in smo rekl da odstopamo od priklučka, če ni mogočega prenosa.. reče un kekec na drugi strani OK, in čez en teden pride položnica za 12k-sit. nismo je plačevali toliko časa, da se je nabralo za 8k-sit obresti.. trajal je dva mesca da smo težil in so potem končno popustil, pa še modem so pustil:P in zdej je končno možno met adsl in uporablamo amis:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol bo podražil TV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14913141 (6644) Tilen
»

Sinfonika (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30027312 (11497) overlord_tm
»

Razvezan dostop - kalvarija

Oddelek: Omrežja in internet
192594 (2113) PaJo
»

Telekom in že spet Telekom ...

Oddelek: Omrežja in internet
454728 (2901) Tilen
»

T-2: Splošna debata in iskanje zarote (strani: 1 2 3 459 60 61 62 )

Oddelek: Omrežja in internet
3075269247 (65462) beta1

Več podobnih tem