» »

Sinfonika

Sinfonika

...:TOMI:... ::

8-O :( aja pa mula ma od dons naprej zavezane oči(so še bl zaprl povezavo se mi zdi)
Tomi

Irmscher ::

Jz sm 19.5 poslal odjavo od Sinfonike, učer mi pa pošljejo pošto, da so prejeli odjavo in da mi sporočajo, da me lahko odklopijo 31.5.

Torej ni enomesečnega odpovednega roka :D :D :D

Malner ::

Kok boš pa plačal za predčasno odjavo? Jest še zmer čakam na T2. Vmes sem šel na Sinfoniko vendar nisem preklical pogodbe na T2. T2 me priklaplja že več kot pol leta in najbrž me bo še dalj časa, ker sem od centrale odaljen 1700m po kablu.

dejc76 ::

IRMSCHER, daj prosim te, če mi napišeš, koliko prej si šel od SINFONIKE-(najbrž imaš pogodbo vezano za dve leti) in koliko jim boš moral plačati - kao kazni!???Hvala

Irmscher ::

Na srečo nisem bil nič vezan (kabelski), ker sm že prej imel svoj modem in napeljavo.

desperados ::

a ma kdo kaki kuponček (za akciski internet) viška
bi mi prou pršu

p2p tk al tk nebi uporabljal doma -> mam v mb 10/2 t2:)
v naših koncih pa sinfonika še kr fajn dela kakor pravjo kolegi
sam nima pa noben kobenga kupončak:(

torej če bi bil kdo pripravljen oddat kak kuponček naj mi pošlje mail: na1pir[at]gmail[dot]com

Zgodovina sprememb…

cendof ::

Zio!

Ja, kuponov je kolikor hočeš. Mam jih 4. So potem ka še enkrat po 3 poslal :D

Več info pa lahko na cendof@email.si

Iz kje pa si? Sem tudi v Ljubljani.

LP

MiranRxx ::

Ce se nisi dobil kupone, lahko pises meni ZS in dobis.

barabl ::

Folk,a ma kdo od vas že ADSL2+ pri Sinfoniki,kako mu dela in ali so še zmeraj težave pri p2p prenosih?

...:TOMI:... ::

Jst bom najbrž šou na siol, ker ma ip telefon+internet(duo paket) pa stane za študente 6900sit. Pr sinfonki je pa treba met pstn (2500sit) + še 5990za net. ubistvu za isto storitev plačaš mnj pa še portov ne zaperajo kt pr sinfoniki. En kolega k dela na siolu mi je reku da sploh nimajo več novih naročnikov (zarad t-2) ampak sam še stare. Čez čs se bo omrežje spet sprostilo tko da bo (upam) delal dobr. Mene zanima vaše mnenje glede prestopa na drug isp. A je siol kul al bi blo bolš kej druzga...
Tomi

osrdek ::

Koliko stane najcenejši paket pri Sinfoniki, če imaš kupon?

Če bi kdo odstopil kakšnega mi naj pošlje ZS.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: osrdek ()

grvinar1 ::

Zdaj je o Sinfoniki vse potihnilo(a so se zbolšal al pa so vsi stran pobegel)

Malner ::

Jest sm še zmer na Sinfoniki. Če bi prekinil pogodbo bi moral plačati še 3/4 pogodbene kazni ki znaša 34k SIT. Drugače mi dela zadovoljivo odkar sem v Bitcommetu vklopil enkripcijo paketov. Mula je še vedno počasna vendar z njo prenašam samo stvari ki jih ne dobim na torrentu. Povezavo itak zagotavlja Telekom, samo Sinfokika malce spreminja prioriteto podatkovnih paketov.

desperados ::

Hoj ja js sem pa ves vesel uporabnik sinfonike. Z njimi nimam nobenih problemov, ampak zajec tiči v sosednji luknji.

Na sinfoniko sem šel ker je dial up postal enostavno premalo, zakaj ker so telekomovci dali kabel v zemljo, od takrat naprej je dialup delal za 40 % slabše kot prej. In js se ves vesel pozanimam kateri ponudnik je najcenejši; zvem da je to sinfonika dobim kuponček in naročim 512 paket za 4799sit. Čez kaki teden sem klical na sinfoniko in vprašal kdaj bo opravljen priklop oni mi povejo datum kdaj so poslali naročilo telekomu in povejo da imajo oni 30 dni časa in čez 30 dni so priklopili če ne celo kak dan kasneje.

Takrat me kake 3 dni ni bilo doma, ko pridem domov se povežem in recimo da naj bi delalo vse vredu, a kar naenkrat mrk - v telefonu in adslu. Čakam nekaj ur nič, grem k sosedom povprašat če jim tam dela, tudi ne,... potem smo klicali na telekom (2 vasi so bile brez telefona nekdo je po nestreči pretrgal kable ko je kopal z kombinirko...) šele po devetih dneh se je tisto uredilo. In je slučajno pomembno povedati da se takrat nisem mogel prijaviti na 2 izpita in jih imam sedaj jeseni. ;(( ;(( ;((

No zgodba se tukaj ne konča, kaki teden vse dela lepo in prav, potem pa kar naenkrat če kličemo se sliši pogovor drugih oseb, dohodni klici pa niti niso mogoči. Zopet kličemo na telekom, po petih dneh le nekdo pride pogledat, prime slušalko v roke in pravi:"Saj dela tu-tu stem ni nič narobe". Skor bi po****! Istočasno so imeli tudi trije sosedi enake probleme! Ampak nihče ni klical, ker mobitela nimajo,... no vseeno jim je šel pogledat kaj je narobe. Kasneje pove da gre pogledat na centralo kaj je in da bo poklical,... Klica ni bilo pa tudi če je klical telefoni ne zvonijo!!! Napako so odpravili šele čez 3 dni. Celoten ta čas je adsl deloval kot more.

Po pretečenem tednu se je problem pojavil kljub temu, da vsak dan kličemo na telekom nobenega odgovora ne nič enostavno nas ignorirajo, adsl deluje v telefonu pa šumi kot da bi bil povezan na internet po analogni liniji, ali pa je mrtev kakor kdaj!

V celem mesecu je telefon delal 6 dni ali pa še manj ker ne emo koliko časa ob dohodnih klicih ni zvonilo.

Ko pa bo prišla položnica od telekoma pa jo bo treba veselo plačati, če pa ne jo lako izrubijo.

Raje zgodbe o tem kako smo imeli 10 let dvojčka čeprav smo plačevali enojčka in to da smo za telefon dali nekaj 1000 DEM in veliko svojega materjala (štange in kabl smo morali plačati sami)!

Sedaj mi naj pa nekdo priporoči kaj naj storim, na koga naj se obrnem, ker mene prijema da bi nekomu kompletno parico in še kak telefon zraven nekam zarinil.

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

APEK- agencija za pošto in elektronske komunikacije.

Tuki lahko vprašaš al pa kr direkt pošlješ pritožbo z opisom na njihov mail ali se obrneš na Katjo Kmet.

Reševanje sporov:
Katja Kmet, vodja
tel. 01 583 63 29
Tomi

jure1825 ::

a komu odpre stran blog.hr

Malner ::

Brez problema pa mam Sinfoniko. Če hočeš lahko dobiš screenshot.

jure1825 ::

Malner: sej ti verjamem če rečeš da tebi dela, ne rabim screenshoota, ampak meni ne dela pa ne vem zakaj.


$ nslookup
> blog.hr
Server: 212.93.226.6
Address: 212.93.226.6#53

** server can't find blog.hr: SERVFAIL
> forum.hr
Server: 212.93.226.5
Address: 212.93.226.5#53

** server can't find forum.hr: SERVFAIL
> google.com
Server: 212.93.226.5
Address: 212.93.226.5#53

Non-authoritative answer:
Name: google.com
Address: 64.233.187.99
Name: google.com
Address: 72.14.207.99
Name: google.com
Address: 64.233.167.99

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jure1825 ()

Tr0n ::

Kaj se vedno obstaja folk, ki uporablja Sincrapiko?

Father, forgive them, for they do not know what they are doing'. :\

Fairplay ::

Lahk nekdo napiše kolko maoram plačat če prekinem pogodbo z sinfoniko? Imam najcenejši paket za 4.799SIT in "naročnino" sklenjeno za 24 mesecev, približno 19 mesecev do konca

Malner ::

Polna pogodbena kazen za prekinitev razmerja je 34k SIT. Ti bi moral za 19 mesecev plačati 27k SIT. Prepričaj se še po telefonu.

Ravnokar sem prebral pogodbo in splošne pogoje in nikjer ne piše o pogodbeni kazni in vezavi za 24 mesecev. Preglej svojo pogodbo za te stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malner ()

lambda ::

Nekako že 10 mesecev uporabljam sinfoniko in ni bilo nobenih težav - samo en predpogoj za ta "nobenih težav" imam: arnesovi DNS serverji, pa je mir. Tko da tistim z občasnimi težavami močno priporočam 193.2.1.66 in 193.2.1.72

kozjakovec ::

Lahko malo več poveš o tem.

...:TOMI:... ::

Nastaviš si dns-je NAVODILA 1 in NAVODILA 2
Tomi

kozjakovec ::

Hvala

Fairplay ::

Mi lahko nekdo povej kaj moram narediti da se odjavim od sinfonike. Lahko samo pokličem pa rečem da bi se odjavil ali moram to poslati pisno?

...:TOMI:... ::

pisno
Tomi

MiranRxx ::

Pa se priporoceno, bi ti priporocal.
Kdo ve, kdaj kaj potrebujes za dodkazovanje. Ne stane pa veliko vec.
Jaz ostajam zvest sinfoniki. En razlog je tudi ta, da se me vsi drugi ponudniki izogibajo.
Sem 2 km od centrale. Sinfonika pa mi dobro deluje. Razen kasen dan, ko na posti kaj delajo, potem sem tudi kdaj brez. Zadnjic za 1 november.

cendof ::

Tudi na eni izmed "mojih" prebivališč - se pač malce selim :) - je Sinfonika. Nekje je še Volja, pa tudi s T-2 sem seznanjen in tudi s SIOLom. Sinfonika deluje super. Moram priznati, da nisem povsem prepričan zakaj, vendar tudi P2P delujejo povsem OK - poznam 2 primera, ki jim na Sinfoniki ne delujejo. Pa še nekaj je fajn...ker kao oni preverjajo promet, ni nobenih težav z raznimi hrošči, mušicami, bakterijami, virusi, .... To pa tudi nekaj šteje, ker sem sicer povsem uporabnik interneta, ki išče informacije, rešuje probleme na forumih,...neko hudo snemanje filmov, muske etc. mi tako ali tako ne pomeni "veselja".
Je pa res, da je Sinfonika povsem poniknila. Ni reklam, ni nič. To pa mi ni povsem všeč :)

Malner ::

Sinfonika v škripcih

Slučajno sm šl na Monitor gledat teste 17 palčnih LCDjev in sem videl to novico.

MiranRxx ::

Upam da se izkopljejo iz tezav, saj so ja moj ponudnik, pa se kar zadovoljiv.
Jim ostajam zvest, dokler me ne bi omejevali.

Malner ::

Mene omejujejo. Shapajo trafic.

MiranRxx ::

Meni niso nikoli, vsaj opazil nisem. Pa sem veckrat naredil meritev, pa je bilo vse v mejah normale.
Imam samo pozitivne izkusnje. Zato bi jih rad obdrzal, dokler ne pride kaj dosti boljsega. Kar pa zaenkrat ni videti v blizini.

Malner ::

Imaš mogoče net prek kabla. Jaz imam probleme s pretokom podatkov prek Emule in Bittorenta, ker sinfonika omejuje promet pret teh protokolov. Priklop imam prek telefonske parice.

Poskusi prenašati naslednje datoteke

MiranRxx ::

jaz imam preko tel parice dostop do sinfonike

kozjakovec ::

Pa so nas prodal(Siol-u namreč)

rimljan ::

vir????
rimljan

kozjakovec ::

Obvestilo po pošti, prispelo danes.
Zanimivo, včeraj so nam pa po elektronski pošti ponujali podaljšanje Pande.

...:TOMI:... ::

Hm... jst sm dobil prvi in zadnji mail za naslovom Obvestilo o koncu seljenja. A lahko citiraš mail, da vidimo kaj piše.
Tomi

kozjakovec ::

Papir je že v smeteh.V glavnem:
-od 10.1. smo pri Siol-u
-do izteka pogodbe se nam pogoji uporabe ne spremenijo
-Sinfonika se umika iz telekumunikacij
Vsaj jaz ,če bi imel izbiro,bi raj videl,da bi nas dali Volji.

rimljan ::

jst se tudi ne spomnim, kdaj sem dobil kak mail od njih, sicer mi je pa všeč predvsem tole "do izteka pogodbe se pogoji uporabe ne spremenijo"
rimljan

Malner ::

Se prav da bomo še eno leto plačevali 25€ na mesec za hitrost ki drugje stane 15€.

MiranRxx ::

Do mene se ni prislo kaksno obvestilo, ne po posti in ne po E-posti.
Drugic jaz placujem cca 20 evrov, vsaj mislim da je tako.
Bomo videli.

PS
ali kdo ve kaj pomeni ta rdeca crta, ki se vcasih pojavi pri mojih sporocilih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MiranRxx ()

kozjakovec ::

Glede cene bi samo to rekel,da od vseh,ki so me hoteli priključiti na ADSL,je bila Sinfonika najugodnejša.

...:TOMI:... ::

No pa sem dočakal pismo... vsi bomo siolovci, kdor je podaril kak kupon pa bo ravno tako deležen brezplačnega interneta za 1 mesec. Z internetom je vsak dan slabše, pingi so občutno preveliki (google.com--->515ms??!!), pomoje skrajni čas, da se rešimo te sinfonike, nevem pa kako bo z cenami pr siolu in mail nalovi...ali se bodo ohranili ali ne?
Tomi

seamaster ::

A obstaja kakšen ponudnik, ki ponuja adsl v telekomovem omrežju ceneje, kot ga je sinfonika?

Klenobo ::

Poglej si malo Amis.Net.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

...:TOMI:... ::

Mal pazi kaj gledaš. Moraš gladat telekomovo omrežje. Tuki najdeš vse ponudnike in si malo poglej.
Tomi

Malner ::

Od vseh možnih so nas dal skor najdražjemu.

Hitrost 1024/256:
AdamSlon 25€
AMIS 16,27€
SIOL 26€
Perftech 32,05€
Volja 14,5€

Jest sm pa upal, da nas bojo dal Volji. Po možnosti nas še vedno veže 24 mesečna vezava.

kozjakovec ::

Danes smo 10. pa čakam,da bo kakšna sprememba(rečmo kej na bolše),ampak zaenkrat ni še nič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nestabilen ping

Oddelek: Pomoč in nasveti
91028 (880) Duhec
»

Slab ping na Švedsko

Oddelek: Omrežja in internet
161934 (1670) Bakunin
»

New DTAG Route :)

Oddelek: Omrežja in internet
91500 (1355) TyKee
»

Slab ping - What to do?

Oddelek: Omrežja in internet
232353 (1954) KoReNJe

Telemach nove pogodbe?

Oddelek: Omrežja in internet
251947 (1222) Gandalfar

Več podobnih tem