» »

Sinfonika

Sinfonika

Drejcula ::

:D Vidjet čemo ako bo bolje.

No pa se mi zdi, da deluje malo hitreje, ker sem jim včeraj zagnjavo pa so takoj nekaj porihtali. Zgleda da so nastavili tako, da je delalo bol počasneje in so si misli, da tak tega nebo nobeden tako hitro pogruntal ( ja če bi bila moja babica na netu pa keri otrok res nebi prišo gor). No upamo na bolje.:\

barabl ::

No bo pa ugovor katerega sem jim danes poslal,kod svarilo za drugič,zraven sem jim kod prilogo posredoval odgovor na moj dopis iz Apeka,tako da bo stvar sigurno dvignila malo prahu.

barabl ::

Evo informacija je sedaj potrjena,kod dokaz vam prilagam meritve včeraj in danes ob 20.00 uri.

včeraj:

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 432.98Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.37Mb/s

Pritisni START za ponovno meritev

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 430.51Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.65Mb/s

Pritisni START za ponovno meritev

danes:

Pritisnite START

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 491.52Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 3.82Mb/s

Pritisni START za ponovno meritev

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 491.52Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 3.82Mb/s

Pritisni START za ponovno meritev

rock_girl_ ::

Kaksno je pa trenutno stanje? Je hitrost se zmer na psu, al so poslihtal tko kt je treba? Zanima me predvsem za paket 1024/256 kbit/s, ker me mal mika da bi si ga tud jz narocila...

Pa se neki. A je treba unga strica od telekoma k prklopi modem kej placat?

barabl ::

Sinfonika je vsaj na našem področju ( Velenje ) pošlihtala povezave,tako da sedaj delujejo kod je treba,za ostali del Slovenije pa ne vem kako je s tem.Pri priklopu je pa tako,če podpišeš pogodbo za 24 mesecev, ni potrebno pri priklopu nič plačat,za priklop brez vezave ti pa verjetno stroške nabulajo na prvo položnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barabl ()

jernejp69 ::

Jes mam 1mb paket in dela tk kot mora, sem pa tut iz Velenja. Mi ni žal za odločitev pri sinfoniki. Lahko pa seveda greš na MODREGA :D

rock_girl_ ::

Thanks Velenjcana! ;) Modrega pa ne bi, hvala!

Irmscher ::

Kako pa kaj laufa Sinfonika kabelski internet preko omrezja Lj Kabel?

Rekli so mi poslati pogodbo za 2mbit, 7200sit/mesec.

Malner ::

Naročil sem ADSL prek Sinfonike. Trenutno sem priklopljen na Siol ADSL in čakam da me odklopijo. Zanima me, koliko čsa potrebujejo Siol-ovci, da me odklopijo? Na odklop čakam že več kot 1 teden.

pilot121 ::

Pozdravljeni ,

Sinfonika se je pokazala kot dokaj resn ISP, če vse teče kot mora - brez kakršnih koli zapletov pri Telekomu , te Telekom in Sinfonika vključita v ADSL net nekje od 7-10 dni - delovnih dni,da se razumema!

Lp,

Pilot:D

lambda ::

Jaz sem tudi kar zadovoljen s sinfoniko, prvih par dni je mal čudno delovalo vse skp, od tedaj pa čisto brez problemov ...

s5cougar ::

Mam od včeraj sinfonikin ADSL (512/128 paket). 3.1. sem poslal izpolnjeno papirologijo, 12.1. je že delal net :D. Zaenkrat sem zelo zadovoljen.
Errare humanum est.

Malner ::

Jest bi bil tut srečen, če bi me Siolovci odklopil.

...:TOMI:... ::

Jst mam tut Sinfoniko pa je taprve dni delal ful dobr, zdej se je pa kr hitrost prepolovila. Zdej nevem kaj bi naredu, sam če ne bojo poštimal bomo pa kej začel pisat na apek. Upam da se bojo zbrihtal.
Tomi

Irmscher ::

No mene so v ponedeljek priklopil na Sinfoniko kabelski internet in moram povedat da zadeva laufa super!
Zaenkrat mam 2mbit / 512kb/s, 7200sit/mesec (glih ujel konc decembra njihovo akcijo).

Kar se pa tiče ADSLa, sem govoru z adminom sinfonike, in pravi, da so na začetku imeli težavo z enim računalnikom oz. routerjom, a so ga takoj popravili.
Še vedno jih pa Telekom zajebava.

s5cougar ::

Meni zaenkrat dela super. Zame je blo že to presenečenje, da sem sploh dobil pogodbo domov :D. Siol je namreč v našem koncu šele v začetku decembra začel ponujat ADSL.
Errare humanum est.

Bakunin ::

> Kar se pa tiče ADSLa, sem govoru z adminom sinfonike, in pravi, da so na začetku imeli težavo z enim računalnikom oz. > routerjom, a so ga takoj popravili.

on pravi da se ni...

si se mogoce s hisnikom pogovarjal ? >:D

barabl ::

Se pridružujem zadnjemu odgovoru,po 15 decembru je začel ADSL pri Sinfoniki super delovat in do danes še nisem imel težav z hitrostjo,katero merim dvakrat na dan.Pa še za čas med 5 in 15 decembrom,ko so bili izpadi najbolj občutni sem dobil po reklamaciji računa 50% popusta za mesec December.Skratka od vseh ponudnikov,mimogrede zamenjal sem jih že kar nekaj,se mi zdi Sinfonika še najbolj resen ponudnik internetnih storitev v Sloveniji,malce morajo še pošlihtati tehnično pomoč,pa bodo carji.

hrcek ::

Pozdravljeni!
Ta tema je kr utihnla! Zanima me ali imate zdej vsi dobre brzine sinfonike al dela tok pocas da ne morte pisat na forum? ker men preko 800kb ne gre!! upload je pa kul! Sm klicu in so rekl da bojo poslal na telekom sam KDAJ bo to delal mogoce ksn ve??:\
->hrcek

s5cougar ::

Meni še vedno dela brez problemov.
Errare humanum est.

grvinar1 ::

Mi smo se tudi priključili na Sinfoniko,ker so bile kolobocije s T2 (izgubljene pogodbe,enkrat je bila možnost priklopa,drugič ne ,itd),h Siolu pa iz trme nisem hotel.Moje izkušnje so take:nasplošno sem zadovoln,brzina občasno niha(kar me sicer ne moti preveč).Zanima pa me nekaj drugega,namreč njihova akcija se je Januarja končala in sedaj so njihove cene primerljive z ostalimi ponudniki.Torej če so njihove akcijske cene veljale le en mesec,sedaj pa bodo celo malenkostno višje kot pri ostalih ponudnikih(npr Amis,volja),se mi zdi da so me rahlo nategnili.

jurre ::

@grvinar1
ce si sklenil pogodbo v casu akcije, imas tisto ceno za cel cas narocnine, ne samo za en mesec. Kdor je pac zamudil, bo pa vedno placeval vec.

grvinar1 ::

Fajn

Drejcula ::

Lep pozdrav!

Jas imam ADSL od Sinfonike zdaj 3 mesec in mi dela super kot sem ze prej onenil pred 2 mesecema so se hitrosti za 2dni zmanšale in na pritožbo so zadevo uredili takoj.Zdaj pa deluje brez problema, nikdar nisem imel izpada SEM ZELO ZADOVOLJEN.:D

Irmscher ::

A je kdo opazu da gre po novem sinfonika preko triere v tujino?
Vcasih je slo preko Amisa.

traceroute to farm.army.4players.de (62.104.23.3), 64 hops max, 44 byte packets
1 10.100.200.1 (10.100.200.1) 14.601 ms 13.461 ms 13.548 ms
2 t50.SI.K2.net (193.138.63.45) 8.617 ms 8.047 ms 10.395 ms
3 T50.K2.net (193.138.33.130) 8.416 ms 12.209 ms 44.495 ms
4 193.138.33.98 (193.138.33.98) 14.233 ms 16.339 ms 23.925 ms
5 ge-0-2-0-601.ar1.lju.ip.triera.net (213.161.1.77) 14.907 ms 11.208 ms 9.537 ms
6 akira-2.ip.triera.net (213.161.2.57) 13.558 ms 20.938 ms 14.000 ms
7 so-3-0-0.cr1.vie.ip.triera.net (213.161.2.70) 14.781 ms 22.800 ms 18.626 ms
8 so-0-0-0.br1.ams.ip.triera.net (213.161.2.42) 38.373 ms 41.282 ms 36.146 ms
9 amsix.mcbone.net (195.69.144.136) 68.158 ms 50.198 ms 49.624 ms
10 Vlan52.dus2-x1.mcbone.net (62.104.198.6) 52.698 ms 51.182 ms 60.644 ms
11 farm.army.4players.de (62.104.23.3) 53.837 ms 65.446 ms 57.388 ms

...:TOMI:... ::

Če vas bojo na sinfoniki zajebaval pa vam omejeval hitrost se držite tega:

1. kličte en tedn skoz na free linijo (080 1964) pa rečte za tehnično pomoč(zakaj bi brezveze dajev gnar poštarjem beri telekomovcem če lohk oni krijejo stroške) pa sporočte napake

2. po enem tednu pošlte dopis na APEK ( mail: info.box@apek.si) pa opište situacijo. Čez en teden boste na dom dobil priporočeno pošto od apeka z zakoni pa tarifami če hočte sprožt upravni postopek...

3. po prejetju pošte iz apeka je internet začel delat nenormalno hitr 8-O (2M) približno 4 dni

opomba: poštarji pa "simfonka" se očitno bojijo za svojo ... pol pa zrihtajo ful hitr sam mal jih je treba podkurt:D ;)
Tomi

grvinar1 ::

Aje že kdo dobil račun?

Irmscher ::

Ne.

Pa se tud ne pritožujem :))

grvinar1 ::

Ne klič hudič,ker sam pride(dans je pršu račun)

Irmscher ::

Ja, prov imaš.

Sm ga tud dobu.

Danes 20.2, rok plačila pa 21.2 :D

...:TOMI:... ::

Jst sm tut dons dobu račun. K sm zadnč na APEK dau pritožbo so pol poštimal pa so me klical iz sinfonke če je use kul pa sm reku da je. Zdej pa spet tujina neki švoh dela... Se prau spet bo treba posredvt na apek če ne bo bolš
Tomi

Zgodovina sprememb…

Irmscher ::

A teb tud Sinfonika ne dela dobr?

Jz mam kao upload 512kb/s, v praksi pa 360kb/s.

Sm dal pritožbo na APEK, pa Sinfonika muti da je pr njih vse kul.

Dons sm pa pisu na APEK še zaradi položnice, pa je takoj Blaž Vodlan s Sinfonike klicu, kao, da naj drugič ne kličem APEKa za vsako takšno stvar :D :D :D

Vidim, da ima Sinfonika resne težave, pa še APEK jim je za hrbtom...

perci ::

sam ste pa modeli...za vsak kurac na apek pisat - ko bo pa res kaj narobe, vas pa noben kurac ne bo resno jemal tam

Hux ::

lahko se jaz dobim stevilko :D

...:TOMI:... ::

Sam na maile trzajo na APEK-u. Njihov mail: info.box@apek.si
Tomi

Irmscher ::

Sej zato je pa tud APEK plačan!

grvinar1 ::

No jest sem s Sinfoniko kar zadovoln,tist ki pa staln štenkarjo pri APK-u,bi pa moral prej premislit v kaj se spuščajo,ker je očitno da za jurja majn mesečne naročnine moraš kdaj tudi skozi prste pogledat.Jest osebno se bolj počutm nategnjenga pri l ISDN(jurja večja naročnina za brezvezno storitev),ampak po toči zvonit ne pomaga.Glede Sinfonike pa čez 2 leti (seveda če ne bodo dobri)bomo pa koga druzga zbral .

Hoden ::

Živjio! Tudi sam se zanimam za sinfoniko. Ko sem se posvetoval z deklico ki se oglasi na brezplačno telefonsko številko mi je povedala nekaj zanimivosti. Baje da vsak ki podpiše pogodbo dobi neki kupon. Če ta kupon da sosedu in ta podpiše pogodbo ima ta sosed vseh 24 mesecev naročnino po isti ceni kot je bila v akciji, tisti pa ki mu je dal kupon pa ima en mesec brezplačno. Ali kdo ve če je to res in če je me zanima če mi je kdo pripravljen odstopiti ta kupon.


Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hoden ()

Irmscher ::

Jz nisem nobenega kupona dobil.

Sicer pa glede mojege problema z uploadom na Sinfoniki... Evo testa na njihov ftp:

[16:25:08] Transferred: test2 2.097.152 bytes in 43,47 (47,11 KBps)

[16:27:42] Transferred: test 1.048.576 bytes in 22,83 (44,85 KBps)

[16:29:55] Transferred: Carla - Stairways To Hell.mpeg 2.222.744 bytes in 49,03 (44,27 KBps)


Imam pa paket 2mbit/512kb/s.
Noben ne ve, kje se zgubi tistih 15-20kb/s uploada.

s5cougar ::

Zakaj pa je bil znesek na prvi sinfonikini položnici 7.727 SIT in ne 4800 SIT? Zaradi priklopa mogoče?

@Hoden:
PM me glede kupona. Takoj odstopim.:D
Errare humanum est.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s5cougar ()

jurre ::

Hoden, to je res. Vsi narocniki so/bodo dobili kupon, ki ga lahko dajo nekomu ki se nima ADSL, ta pa ima potem po akcijski ceni.

Hoden ::

@s5cougar
si siguren da si mi poslal PM? ker jaz nisem ničesar dobil. Dej pošlji mi raje na miha.nedoh@gmail.com

LP

grvinar1 ::

Mam tri kupončke.

PaJo ::

Irmscher: kolko jaz vem ne mores kar tako imeti 512kbit/s ul-ja na 2Mbit paketu ampak ga imas 384kbit/s, tako kot imajo vsi ostali ponudniki, ki delajo zadevo preko Telekoma, tako da je ta tvoj ul cisto ok.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Irmscher ::

Od kje pa teb ideja da imam preko Telekoma?

Imam namreč kabelski internet.

s5cougar ::

A še rabi kdo kak kupon za akcijske cene paketov? Še enkrat, a ve kdo, zakaj so mi na prvo položnico napisali 7277 SIT namesto 4800 SIT?
Errare humanum est.

...:TOMI:... ::

ja zato k si meu najbrž še od prejšnga mesca net za plačat
Tomi

s5cougar ::

@...:TOMI:...:
Mislim, da ni moglo bit to. To je bila prva poslana položnica, net pa so mi priklopili 12.1. Razen, če so računali mesečno naročnino od 12.1. do konca januarja in mesečno naročnino za februar.
Errare humanum est.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s5cougar ()

...:TOMI:... ::

men so isto naredl (isti datum, vse isto)
Tomi

s5cougar ::

Potem si plačal posledično več kot prvotno dogovorjen znesek? Zgleda, da prvi mesec "resetirajo" naročnino, da potem vsi naročniki plačujejo na isti dan. :D
Errare humanum est.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s5cougar ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nestabilen ping

Oddelek: Pomoč in nasveti
91028 (880) Duhec
»

Slab ping na Švedsko

Oddelek: Omrežja in internet
161934 (1670) Bakunin
»

New DTAG Route :)

Oddelek: Omrežja in internet
91498 (1353) TyKee
»

Slab ping - What to do?

Oddelek: Omrežja in internet
232351 (1952) KoReNJe

Telemach nove pogodbe?

Oddelek: Omrežja in internet
251946 (1221) Gandalfar

Več podobnih tem