» »

nekaj v javascriptu

nekaj v javascriptu

keber ::

klinc gleda, sploh ne moreš kode napisat, ker ti jo avtomatsko pretvarja v html. Marš! Dejte že to popravt. Kar naprej že poprvaljam message.

keber
  • spremenil: keber ()

keber ::

Ahm je že bolje. Torej kaj me zanima:



Prosil bi za pomoč pri Javascriptu. Delam stran 'slovar izrazov', ki izgleda tako, da je v levem okvirju opis izraza, v desnem pa pripadajoče slike. Da pa ne bi vseh slik nalagal naenkrat, sem naredil skript, da se s klikom na povezavo spremeni le slika, ne pa tudi stran. Bi pa rad, da se (recimo) pod sliko spremeni sliki ustrezen kratek opis, ki je definiran v skriptu (glej spodaj); lahko v tabeli ali kakem drugem elementu, le v tekstovnem polju ne, ker se mi grafično ne izide.

Spreminjanje slik deluje dobro, zanima me, če kdo ve, kako naj se spremeni besedilo s klikom na isto povezavo. Prilagam kodo.



Hvala.

keber





HTML koda na naslednjem naslovu (ne gre na tej strani):



http://kiss.uni-lj.si/~k4fg0152/javascr...

asteroidk ::

hm kajpa ce bi text spremenu v sliko?
alpa tist del kjer je slika in text dal nov frame ? :)
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

keber ::

Zakaj se ukvarjam z javascriptom? Ker imam okoli 240 izrazov, vsak pa zahteva svojo osnovno stran z okvirji, potem poseben okvir za splošen opis pa še okvir za slike. skupaj nanese 3 x 240 = 720 strani. Ker pa imajo nekateri izrazi več slik, pomeni to še več okvirjev, če bi za vsako sliko imel svoj okvir. Plus tega pa je precej lažje kakšne stvari dodajati v kodo, kot pa posebej risati novo besedilo. Preveč dela. Raje javo. Ali kakšno drugo možnost. Ki pa seveda ne sme zavzemati preveč prostora.

JurijTurnsek ::

ej to je pa lušno pajb

na tu maš primer:

<table><tr><td>peace man</table></code>


zdej pa poglej scr kodo strani pa boš vidal ka sm naredo

eko pa je:D:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1298341894 (1031) sunniegoldie
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
294272121 (1539) edi123
»

Nov val click-jacking napadov na Facebook

Oddelek: Novice / Varnost
289374 (7485) PinkBunny
»

Komentarji & Kritike

Oddelek: Omrežja in internet
301779 (1234) SLOWWWeb.net

Več podobnih tem