» »

Komentarji & Kritike

Komentarji & Kritike

BoO ::

Poglejte mojo "umetnino" in komentirajte, kritizirajte.

Kaj naj naredim, da se bodo fonti izpisovali pravilno?

P.S.: To je moja prva stran zato se ne jezite preveč ;-)
  • spremenilo: BoO ()

Thrivial ::

Kaksnih globljih komentarjev ti ne morem dati, ker cez 5 min. grem.

1. Fonti se ne prikazujejo pravilno, ker imas kodno tabelo charset=iso-8859. To spremeni v charset=windows-1250. Ce ne ves kako, mora ena vrstica zgoraj(ok, ni ravno nujno da je zgoraj, ti jo imas zgoraj) takole:

META http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=windows-1250"

Fonti se bodo prikazovali v redu potem.

p.s. Frejmov ne rabis.

p.p.s: Pri kodi, ki jo moras vstaviti v html, prideta se dva trikotna oklepajcka, ampak jih nisem napisal, ker forum podpira uporabo HTML-ja in je vrstico sprejme kod html kodo, ce jo napises pravilno :|

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

[BISI] ::

Povezave (meni) so pri rollover efektu tezko vidne (crna barva). Cimprej odstrani okvirje.

Tomi ::

Tako mimogrede:
Agencija RS za plačilni promet, Vič, Ljubljana in
Agencija RS za plačilni promet, Tržaška, Ljubljana

sta ena in ista zadeva, tako napiši ali eno ali drugo.
Drugače je pa sedaj stran kar v redu, čeprav ne vem, kaj je bilo popravljeno.

metrodusa.blogspot.com

BoO ::

Kako naj odstranim okvirje?
Naj dam vse skupaj v eno tabelo?

Tomi: hvala

[BISI] ::

Tocno tako in nic drugace! :D
And then I saw her face... Mozilla Firefox

DMouse ::

Standardni nabor znakov je pri nas iso-8859-2 in ne windows-1250. Šumniki bi se pa v praksi morali prikazovati v enem in drugem naboru (če imaš v browserju naštiman auto-select).

SubOrbit ::

em... pa za rollover images bi lahko naredu preloader (imas enega v dreamweaverju)


lp

BoO ::

Pa še nekaj me zanima!
Kako bi odstranil drsnik na spodnjem robu, ki se pojavi hkrati s tistim na desnem (tako da bi se pojavil samo tisti na desnem robu)?

[BISI] ::

Kje se ti pojavi spodnji drsnik? Meni nikjer. OK, ce se ti pa vseeno pojavi, pa skrci stran. :8)

R0K ::

booo....spodni drsnik je odvisn od tvoje resulucije kjer gledaš svoj page.....najbolš je da če delaš stran za resulucijo 800x600 ali pa 1024x768 ker sta te dve najbolj uporablene....

BoO ::

Širino tabele, v kateri je vse skupaj imam določeno v %. Tako, da ne vem zakaj se to dogaja. Res pa je, da sem to opazil samo v IE 6.0.

[BISI] ::

IE je pac skregan z vsemi pravili. :D
Meni v IE 5 prikaze stran cisto normalno.

SubOrbit ::

hum... v IE6 se meni pojavi spodnji drsnik le pri resoluciji 800x600, pri večjih pa ne...

em... probaj tistle cellspacing zmanjsat iz 10 na... nevem... probaj


lp

R0K ::

booo : ja pol pa povej da uporablaš IE 6 :) ..... to je tko zanič browser da kr kej.......nič ne dela v njem......cel je sfukan....zlo ti priporočam Mozilla ki je re SUPER brskalnik.....če pa že morš uporablat IEja pa uporabli 5tko ker je še najbolša od vsah verzij IE.....

Loki ::

hmm... glede IE 6.
men dela vse, stvar je 100x bolj stabilna kot 5.0, sfukan ni nic.
Z mozillo sem imel nekej opravka in morem rec, da mi je IE pac bolj vsec (pac subjektivno mnenje), pa tut ene strani bolj izpadejo v njem - recimo te crte, ki locujejo userja in reply ter posamezne replye, so v IE bolj "mehke", v mozilli pa zgledajo naravnost zanic in neestetsko.

Sicer pa s tem postom delno krsis 3. clen pravil:
Ne vsiljujte svojega mnenja drugim. Držite se argumentiranega pogovora in sprejemajte mnenje sogovornika. Vsak ima pravico do svojega mnenja. Kazen: najprej vas bomo 2x opozorili, če to ne bo zaleglo, vas bomo razglasili za Zobato Owco™; v primeru nadaljnjih kršitev pa boste postali Gnoj™.
I left my wallet in El Segundo

luni ::

Ja! Si slisal zdaj, mulo?

:P
Artificial Intelligentia

[BISI] ::

Sprejmite moje mnenje :D:
Zunaj je Netscape 6.2 (mozilla 0.9.4), ako vam ne ustreza Mozilla. Pa veselo "dolvleko" zelim!

P.s.: Od kdaj pa ni ie 5 stabilen?
And then I saw her face... Mozilla Firefox

BoO ::

Še nekaj!

Se da na kakšen način narediti, da se stran odpre z vsemi frame-i?
Ne takole ampak takole.
Namreč z iskalnikom www.najdi.si najde tudi podstrani kot npr. KajNudimo.html, te pa se nato odprejo brez frame-ov.

Thrivial ::

No, vidis se en razlog proti okvirjem. Najdi.si isce pac posamezne strani...smola.

Mogoce bi se dalo urediti z i-frami, ampak raje skonstruiraj stran brez okvirjev...ker jih niti ne potrebuje :P

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

SubOrbit ::

tule je javascript, ki te redirecta na zeljeno stran, ce je odprta stran en frame in hoces, da se ti nalovda celotna stran z vsemi frami...

[script language="javascript"]
//[!--
if (top == self)
self.location.href="main.htm";
//--]
[/script]

vstavi v head in vse oglate oklepaje "[" zamenjaj s spicastimi

je to to, kar si hotel, boo?

BoO ::

Hvala, SubOrbit! To bo to (saj zdi se mi tako).

SubOrbit še nekaj. Dodati mislim še nekaj slik izdelkov. Na tvoji strani www.ilanium.com imaš to zelo dobro narejeno. Kje bi lahko našel JavaScript za nekaj podobnega ali pa tega, ki ga imaš ti:8)?

SubOrbit ::

em... mislis tako: ko kliknes na manjso sliko (thumbnail) se ti odpre novo okno, v katerem je samo slika?

:D
poglej malo source od strani... lovro (ki jo je izdelal) pomojem ne bi bil preveč hud, če bi si skripto malo "sposodil"

BoO ::

To sem mislil.
OK, si jo bom malo (čisto malo) "sposodil".

P.S.: Zahvali se Lovrotu!

BoO ::

Sem dodal en preloader za slike.
Ali vam deluje meni (v Netscape-u)?

Še link.
An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BoO ()

BoO ::

Hvala Vam! :|
An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

Ales ::

Hehe, a si jezen al kaj :D

Jaz sem na precej hitri povezavi, tako da mi preloader za tvoj levi meni prehitro pade čez. Niti ne morem reči, a kaj pomaga ali ne, meni pa deluje v redu...

Stran pa mi podobno pokaže tako v IE 6, NS 6.2 kot v Mozilli, če ti to kaj pomaga :)

Aleš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

BoO ::

Ales, hvala. :)

Meni namreč v N 6.0 nekaj serje, ko sem povezan, če pa gledam iz svojega diska pa deluje. Mam pa počasno linijo. :(
An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

SLOWWWeb.net ::

Ej, men se zdi stran kar dobra in boljša od marsikatere druge strani [kjer je samo nekaj spacanega iz teksta].

Priporočal bi ti le to, da si pri KJE SMO narediš majhen bolj barvito sliko in da se ob kliku nanjo nalovda nova stran z poglobljeno sliko. :D . S tem boš dosegel tudi hitreješ nalaganje. Pa ob prvem pogledu sem moral kar dobor pogleda kje se nahaja objekt. Označi ga z kakšno živo barvo, ki odstopa in je že na prvi pogled jasno kje je.

Okovja lahko uporabiš, če ti je takšna navigacija ljubša. S tem ima obiskovalec možnost hitrega preskoka strani, strani ap se tudi nalagajo hitreje :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

BoO ::

TY-Team
Kaj si mislil s tem:
Okovja lahko uporabiš, če ti je takšna navigacija ljubša. S tem ima obiskovalec možnost hitrega preskoka strani, strani ap se tudi nalagajo hitreje

Drugače pa hvala!
An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

SLOWWWeb.net ::

Okovja sem mislu kot okvirje. Okvirji so še vedno uporabni, če jih znaš prav izkoristit, in ti si jih. :D

Drugač pa ti res svetujem da popraviš zemljevid :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330357 (54506) htmltroubles
»

prosim ocenite stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
544723 (3540) Bela01
»

jebe*** šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
403881 (3287) Tr0n
»

Stran: Save As

Oddelek: Omrežja in internet
281745 (1335) City
»

frejmi - eno vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
11881 (714) Loki

Več podobnih tem