» »

Eurosong??? -->> SESTRE?!?!?

Eurosong??? -->> SESTRE?!?!?

1
2
3 4

TheJack ::

Seveda, ker homiči skup držijo, ne? In na splošno se zmagovalci na takih in drugačnih tekmovanjih izbirajo glede na seksualne preference, kaj pa drugega. Presneto! Tale homo-zarota je še hujša od vsepovsod prisotnih židovskih zarot! :D
Bonis nocet, qui malis parcit.

Neo32 ::

Mah ne vem ce so to glih homici no, al pa sm motim, to je oseba k ne ve kva je, tudi ob pogledu med svoje mednozje, se vedno ne zna definirati svojega spola, kar se meni zdi ...Bom raj obdrzal zase, ker ce bom povedal to kar mislim bodo letele hude kritike.
Neo32 (c)

TheJack ::

Še nekaj: Tako tukajle kot drugje berem in gledam po televiziji, kako se nekateri (tisti, ki so ''sicer zelo strpni'') pridušajo, da ''tekmovanje ni bilo pošteno''. Resnično je res, da je izbiranje zmagovalca na Emi svinjsko, saj so zaradi raznoraznih žirij glasovi gledalcev le za okras (nekako tako kot pri slovenskem Avtu leta).
Ampak kleč je drugje. Pravila se vedno in povsod določajo PRED tekmovanjem ne pa po njem. Ema po takih pravilih (se mi zdi) poteka že vrsto let in časa za pritožbe in zgražanja je bilo več kot dovolj. In ne tukaj, ne kje drugje prej nekih strašnih pritožb nisem slišal.
Šele potem, ko je zmagal tale, po ljudskem pojmovanju, ''freakshow'', se vsujejo pritožbe na nepoštenost. Davno prepozno.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Thomas ::

> Šele potem, ko je zmagal tale, po ljudskem pojmovanju, ''freakshow'', se vsujejo pritožbe na nepoštenost. Davno prepozno.

Spet se motiš TheJack!

Pred enim letom, na tem istem forumu, smo nekateri govorili isto.

Da je tole patroniziranje gledalcev podn. Ko je zaradi 2X žirije zmagala Derenda.

Ki nikakor ni nikakršnen freak show.

Če je kdo paranoičen ...

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

StarY ::

Ne stekam, kok je tezko razumet, da je glasovanje gledalcev najveckrat rezultat "zagretih" prijatlov nastopajocih.

Si ze predstavljam kok npr en prjatu, recimo Karmen Stavec, kot nor vrti tistih par minut stevilko in pribije enih 50 ali pa vec glasov, po moznosti z enimi desetimi mobiteli :D

Sicer pa je pred leti glasovala le zirija vecjih TV centrov ali radiev v Sloveniji (koper, Kranj, LJ, CE...), o glasovanju "publike" ni blo ne duha ne sluha...

Thomas ::

Dobri stari časi - a? Ko so še v posvečenih kuhinjah odločali celo o popevkah. Ko neumno ljudstvo še ni imelo nobene besede.

No, tistih časov ni več. Vsaj v Evropi ne - in tudi na Eurosongu glasujejo gledalci držav direktno - na sami prireditvi.

Pri nas v Sloveniji pa imamo še vedno kontrolorje, ki odločajo, kaj je Slovencem všeč.

Nimam nič proti - toda tega naj ne delajo na javni TV in naj ne zastopajo Slovenije.

Pešut in TransVestiti naj bo njihova blagovna znamka. Če jih tako ne bodo hoteli na Eurosong - njihov problem.

31000 glasov pa je le šlo za Karmen S. Za vse ostale skupaj - komaj toliko. Pa naj bo to komu všeč ali ne.

:)



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Neo32 ::

Zgleda da uspesni in priznani slo glazbeniki pac nikoli ne bodo prisli na Evrosong, ker pac niso dobra "blagovna znamka". Pomislite koliko procentov glazbenikov se danes poje (pa ne sm metat tiste k na ene 5 let izdajo eno CD zgoscenko pol jih pa spet let ni na sceno). Bore malo!!! Slovenija pocasi propada, vse vec je monopolistov, vse manj malih ljudi, kmalu bo tko al mas al pa nimas.
Neo32 (c)

Loki ::

ce bo slo tako naprej, bo nasa vrla zirija enkrat gotovo izvolila kaksno skupino, ki bo pela bosanske/ srbske narodne...
mene je tut sram, da sem Slovenec.

Neo32 ::

Ej Roberto tole si pa cist prov povedov, sam upam da do tega res nikoli ne bo prislo. Seveda ce pa pride do tega, pa bo spet kaksen "pameten komentar" : Pa kaj, ce smo spustil transvestite na Evrosong, zakaj pa ne bi se ljudi k so drzavljanstvo tako dobil da so ga mogl placat!
Neo32 (c)

GaPe ::

Roberto upam da ne. Itak se je pa brezveze sekirat za te reči. Nima smisla.

!!JAZ sem pa ponosen da sem SLOVENEC!!


Don't steal! The government hates competition.

YiMMi ::

heheheeeeeeeeeeeee........ma prvo nisem hotel nic napisat pa morem nekaj....
Dragi slo-tehovci....:
"Samo da prođe ova demokracija
pa da opet zazivimo kao ljudi"

Heheee.....se zdaj ne morem vrjet....da se je to res zgodilo:P :P :P :P :P :P
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YiMMi ()

Mercier ::

Na slabše nam gre, res. Prvo pedri, čefurji najbrž tudi niso daleč. Bijmo plat zvona!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Nutcracker ::

Slovenijo reši le to, da bo še pred Eurosongom konec sveta (morda kakšen komet, meteor, vesoljni potop). Karkoli bo bolje kot pa gledati to žalost!!!

Sicer se nam bo pa vsaj enkrat obrestovalo, da Slovenijo zamenjujejo s Slovaško:)))

GaPe ::

Nekateri se pa res preveč obremenjujete s tem. To ni v redu sploh.
Don't steal! The government hates competition.

Mercier ::

No, Evrosong je pomembna zadeva - sloveni e pua, alemania d pua..., men je prav všeč (škoda, da večkrat ne gledam).

Mam en predlog za prihodnje leto, eno lepo slovensko narodno:

Mene moja mama rodila u baru, 'mesto cucle dala mi cigaru... :D

zile ::

GaPe: kul smajli. Maš še kakšne na zalogi :D

GaPe ::

Pejt na slo-comp ;).
Don't steal! The government hates competition.

slycer ::

Hm, zanimivo pisanje. Ampak kolikor vidim, je večina bluzenja o tem, kako zelo ste zaprepaščeni in kako bi radi videli, da bi Karmen zmagala. In to sigurno ne zaradi pesmi, ki so tako kot večina na EMI spisane brez ideje, z veliko šundra. Dejstvo je, da veliko raznih takilih kvazi glasbenikov napiše pesem brez ideje in nato upajo, da se bo na hitro skupaj sestavljeno sranje dobro obneslo in folku stopilo v ušesa. Folk je seveda prenažrt raznih takih jamrarij in ravno to se je izkazalo na EMI, kjer so glasovalci pokazali, da se jim praktično jebe za vse te naše kvazi glasbenike in da si želijo nekaj nenavadnega, nekaj svežega in zajebantskega. Sestre so prišle kot nalašč, folk pa je seveda glasoval zanje. Way to go, Sisters ;).
Seveda pa rezultati dobro kažejo na to, kaj si Slovenci mislimo o svoji domači glasbi. Zmaga Sester pa je ena velika "dvojka" naši domači glasbeni sceni, saj ne smemo pozabiti dejstva, da so Sestre prišle na EMO bolj za zafrkancijo kot ne. Če tega ne verjamete, si poglejte ponovitev ZOOM-a in njihov kratek komentar na njihovo zmago. In že prav veselim se letošnjega Evrosonga, ki bo ravno zaradi Sester nekaj povsem drugega.
Za vse tiste osebke, ki pa se ravno zaradi zmage sester izjavili, da jih je sram, da so Slovenci: če bi bil jaz na vašem mestu, bi bilo sram mene, ker ravno s takimi izjavami razkrivate, da ste pretirano resni, netolerantni in zadrti tipi, brez kančka smisla za humor. Pozabljate namreč, da ni pomembno samo petje na EMI, ampak tudi nekaj showa :O .

Jure2k ::

Jst tud mislm, da bi, tko k je gor že edn omenu mogl na evrosong it Zmelkoow, pa bi zašpilal eno po domače.>:D
Drgač se mi zdi pa kr prou, da so sestre zmagale, ker so drugi(e) bli totalno zanič, pa ne rečm, da mi je njihov komad všeč, nene "punce" bojo mogle še FEJST trenirat:O :O
Pa to, da je Magnifiko razbiu enmu gobec pa nobeden ne ve, baje je biu un tok razočaran ker nobeden od 3 njegovih komadov ni biu izbran, da je bentil čez vse pol je pa Magnifiku prekipel in ga je kresnu. Men grejo taki tok na živce, da bi ga jest tud, ampak tok da se nebi več pobrau.
When I die, I want to die like my grandmother who died peacefully in
her sleep. Not screaming like all the passengers in her car.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jure2k ()

Yuuza ::

Neverjetno... na eni strani zadrteži, ki jih moti spolna preferenca zmagovalcev, na drugi strani pa kao liberalno usmerjeni, ki so v imenu strpnosti do homoseksualcev in antikonzervativizma navdušeni nad zmago Sester in pripravljeni spregledati vse, od potvarjanja rezultatov do nesprejemljivih primitivnih izpadov avtorja pesmi, celo umisliti si, da je večino glasujočih gledalcev navdušila svežina Sester (ajej Slycer daj si še enkrat poglej število glasov gledalcev). In stvar je taka, da v tem primeru liberalci niso nič boljši od zadrtežev, saj Sestre očitno podpirajo samo zaradi njihove spolne preference, kar ni v ničemer boljše od zavračanja zaradi tega - dve plati iste medalje. Vmes pa žal le majhno število ljudi, ki rezultata ne odobrava na podlagi očitne manipulacije in zlorabe položaja na TV (kar težko verjamem s kom delim mesto v tej mali skupini ;).

Kot sem že omenil me osebno EMA ne zanima kaj preveč, saj imam o slovenski pop sceni na splošno precej slabo mnenje in sem jo tako letos zgolj zaradi posredno udeleženega prijatelja tudi prvič gledal. Kljub temu sem ogorčen nad tem, kako nekaj "mogočnežev" na TV zavrže voljo ljudi in vsili svoje ideje, ne glede na to kako postranskega pomena je sam izbor. Popolnoma nesprejemljivo.

Jasno, da se ljudje šele po izboru pritožujejo, saj sistem samo OMOGOČA manipulacije in jih sam po sebi ne ZAGOTAVLJA, pritožujejo pa se zdaj, ko je jasno da je do manipulacije tudi dejansko prišlo. Če bi bil ves problem samo v Sestrah bi bile zdrahe že prej, ko se je zvedelo za njihov nastop. In zakaj, ZAKAJ naj bi nekdo samo zato, ker pripada nekemu ekstravagantnemu gibanju in manjšinski skupini ne rabil izpolnjevati standardov, ki jih morajo pripadniki večinske usmeritve?!! Objektivno DEJSTVO je, da so pevsko nesposobni, sam nastop JE BIL porazen, saj so bili čisto leseni, poleg tega pa so celo kot sami transvestiti precej malo vredni, saj je njihova edina razpoznavna lastnost vulgarnost. Dana International je kolikor se spomnim kar v redu zgledala in se je sprva samo špekuliralo, da bi lahko bila moški, kar se je šele kasneje izkazalo za resnično, tudi Rupaul, ali pa navsezadnje Salome imata določene atribute, ki jim jih marsikatera ženska zavida, tej trije voli pa...

Nekateri ste celo uspeli opaziti velike razlike med skladbama Sester in Stavčeve, kar samo kaže na vašo pristranskost, saj sta si precej enakovredni, še več celo precej podobni sta si, saj obe sodita v diskoiden pop house.

V glavnem osebno me ne bi nič motilo, če bi Sestre zmagale pošteno (bil bi resda razočaran, da je tako malo dovolj za zmago, a sem tega že vajen), tako se mi zdi pa nesprejemljivo in tudi skritiziral sem njih osebno in ne le postopka samo zato, ker jih nekateri kitite z nezasluženimi komplimenti, saj naj bi prispevale k strpnosti. Pa kaj še. Po mojem so prav vulgarni nesposobneži njihovega tipa najbolj kontraproduktivni, saj pri ljudeh le potrjujejo in utrjujejo neupravičene stereotipe. Res se imamo česa veseliti.

Toliko tistim, ki zagovarjajo izbor, s tistimi, ki jih samo skrbi kakšnega spola so partnerji zmagovalne skupine, pa itak nima smisla razpravljat.

kljukec ::

Ne morem verjeti, da nekateri to podpirate. sej te "ženske" se še obnašati ne znajo. A se sploh zavedate, da bodo te spake zastopale SLOVENIJO.:'(
Meni sploh ni važno, tudi če bodo prve, ampak to je nacionalna sramota.
:'( Prezentacija vstopa Slovenije v evropo:'(

_Mortal_ ::

Slovenijo zastopajo transeksualci sram me je da sploh tudki živim. Predlagam novo ime za SLO. New America.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

LojzePek ::

Kak ste opaljeni, naše Ančke bojo sekale v Talinu. Med prvimi tremi bomo ziher.

Neo32 ::

Ja v obratnem vrstnem redu:)
Neo32 (c)

OrlyTM ::

Ma kakšna sramota neki, dejte ga nehat srat! Sramota je edin nacin glasovanja, Sestre pa sigurno ne! Sramota ste tut vi kvazi moralisti! Sestre so pa prov lustn hec ;)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrlyTM ()

OldSkul ::

Sej na konc bomo pa še na Evrosongu zmagal, ravno zarad sester, ker itak pesem ni nič kaj posebenga!

Yohan del Sud ::

Jest sem oddal glas za Karmen. K ma fejst pljuča!

Kar se pa Sester tiče, se mojga tiča nič ne tiče.

Sicer pa bo še žur.

[BISI] ::

New America

You've lost me. Zakaj New America???
Sicer pa na vseh forumih debatirajo ljudje o pedrih, gejih, fegetih... in to ponavadi tisti, ki so proti Sestram. Jaz osebno ne vem od kod jim to, da so zaradi tega, ker so pac transvestiti, homoseksusalci. :\
Drugace pa, tudi ce niso bile pravicno izglasovane, priznajte, da ni bilo boljse pesmi na letosnji EMI. Karmen Stavec je imela to leto napram prejsnjemu letu zanic pesem, tako da so bile njene solze v casopisju cisto odvec. Pa daj, saj se ne mores "cmerit" zaradi tega. :(

LojzePek ::

Yohan del Sud : tak fejst pluč nima, ma pa zato WonderBra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LojzePek ()

ABX ::

...ehm, o čemu govorite? Kaj je to sploh EMA?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tr0n ::

Hahaha, pa to je scena ej! :) Nisem gledal prireditve, samo danes sem bral v veceru, da so se potem se tepli pa to :). LOL!

Sicer pa, me niti najmanj ne moti, ce tudi iz nase drzave pridejo malce bolj eksoticni pticki in malce spremenijo mednarodno etiketo Slovenije.

Sem pa preprican, da bo Slovenija delezna kar velikega zanimanja v Estoniji.

SMEH! :D Sestre, razturajte!

OldSkul ::

Ja Magnifico je po gobcu usekal enga ki ga je v glavo jebal!

Tr0n ::

Heh, kot prvo ni transvestit ampak travestit (glede na clanek v Veceru).

In kot drugo, sploh ne vem, zakaj bi vas moralo biti sram :). Prej nasprotno. Mene je prej sram, ce veljamo za bolj zaprti, netoleranten narod, kot pa obratno. Poglejte si bolj razvite drzave in njihovo toleranco do drugacnih ljudi.

Tr0n ::

Aja, glede glasovanja se pa strinjam. Nesposoben telekom pac. Kaj novega?

Tloramus ::

Nacisti! Mislim tisti, ki zaničujejo ljudi le zaradi tega, ker so transvestiti. Come on, a ste res tolk neumni. Ajde utemelte mal. Huh...>:D ;((

Tito ::

Bractvo in edinstvo! BODITE STRPNI OTROCI MOJI!!!

Tloramus ::

Oh, ja, skoraj bi pozabil... Tri stvari:

1. Sestre razturajte;

2. Nisem homosex;

3. Zakaj se nikoli ne prijavi kakšna skupina težkega kalibra? Heavy metal, Rock...

LojzePek ::

Tloramus :

Prijavi se zato nobeden, ker predraga Miša ne posluša takšne glasbe. To je pa že dovolj velik razlog


ABX ::

Nacisti! Mislim tisti, ki zaničujejo ljudi le zaradi tega, ker so transvestiti. Come on, a ste res tolk neumni. Ajde utemelte mal. Huh

2. Nisem homosex;


LOL, prvo sere z nacisti, potem pa sam poudari nejegovo seksualno usmerjenost, da slučajno si nebi kdo kaj mislil.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Dami ::

Tloramus: tud mene zanima vprašanje pod točko 3. Verjetno zarad tega, kr jih boli kurac za to EMO, tko k mene in vedo da to galsovanje nima nobene zveze o tem kak dobra je muzka. Vsak ma svoje mnenje in okus, zato je nemogoče (kolikortoliko) pravično ocenit eno pesem. Sem pač hodijo tisti pet (če lahk za nekatere temu tako rečemo), ki hočejo bit na TV. Nikol ne veš, mogoč jih bo pa kak založnik opazil. Če bi zdele naprimer prišo zašpilat Kreslin z bendom komad Od višine (btw, ta komad imam za najbolšo slovensko stvaritev), bi glasoval zanj. Pa verjetno še kdo, ki ve kaj je dobra muzka.
Še enkrat pa ponavljam, da na slovenski EMI še nikoli nisem zasledil dobrega komada. Verjetn zato kr mi slovenska muzka pač nič všeč (razn kakih rockovskih komadov).
In eni pravte da so te 'bratci' bolš zapeli k ostali...Pesmi so vse dolgocajtne in muka za poslušat. Edino kar se lahko ocenjuje je kakšen glas nastopajoči izdavi od sebe. In v tem primeru lahko z gotovostjo trdim da karmen lepše poje kot te 'woman wanna be'.
Pa še neki. Homoseskualnost in drugačnost (do neke mere) me sploh ne moti, sam k pa vidim eno grdobo oblečeno v žensko, tu je pa treba potegniti mejo. Pa ne vem zaka jih nekateri tak zagovarjate, pa kao da majo težave pa to. Ja itak da majo težave! Sej mamo ustrezne ustanove za take ljudi s težavami. Sam problem je kr se je v tujini (amerika kot prvi primer) to že tak razpaslo, da je postalo vsakdanje. Problem bi blo treba zatreti ko je še kalil. Zdaj je prepozno. Samo za božjo voljo nikar ne pošilat reklame 'Transvestitom prijazna država' sam zarad tega da bo zdej folk v tujini pa ja vedel, da slovenija ni slovaška.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

krneki0001 ::

No way - pedri nas pa ne bojo predstavljal u svetu.

LP
Nebivedu

P.S. Še mal manjka pa bodo u svetu rekl da smo tuki vsi taki.

Yohan del Sud ::

A mi daš enga lupčka, lubi? :8)

krneki0001 ::

No ja k si glih ti! Sej Thomasu ga nebi dal.

P.S. Draga moja žena upam da tega ne bereš, ker boš spoznala mojo drugačno usmerjenost pa boš tut zvedla zakaj te u postli zapostavljam.

Zgodovina sprememb…

genni ::

Lahko ti podarim samo ljubezen,
eno in edino upanje,
poglej me v oči in lahko si brez skrbi,
vem, da isto čutiš tudi ti...

:\

Ni važno, kakšno izvajalci zgledajo. Pri evrosongu ocenjujejo pesem ! (saj misim)

krneki0001 ::

HA HA HA

Osebno nisem gledal te bedne oddaje ampak po cajtngih je blo pa polno tega - bedna nacionalna televizija ki vam še zaračuna da morate to gledat.
Upam da bodo tole kej popravl - O tek kaj naj gre na evrovizijo naj odloča ljudstvo, sej so oni od nas plačani in ne ene bedne žirije.


Hvala nekomu, da sem dal odklopit TV.

Tito ::

Nacionalka je kr uredu, glede na drugo sranje na slovenski sceni ima prav vse: dokumentarce, odlične neposredne prenose tekem, dobra poročila ... Kar pa se tiče eurosonga pa ti ni treba gledat te oddaje in če jo nisi gledal nemoreš reči da je bedna, a ti to lahko povem jaz da je bila bedna, vendar za to ni kriva nacionalka ampak izvajalci. Neglede na vse so bile letošne popevke tako porazne da so bile sestre res najboljša izbira. Njihova pesem gre vsaj v ušesa. Teksti vseh ostalih je bila borazna, odurna ...

Nacionalka je kar cool!

krneki0001 ::

Men osebno je bilo dost vsega z nacionalko ko sem dobil prvi račun za 3000 sit.
Da vam vsem skupaj povem še eno skrivnost:
Vsi vaši podatki iz Elektra slovenije so dostopni RTV slovenija. Kje je pa zdej demokracija in varnost in zasebnost osebnih podatkov.
Iz elektra so dal vse vaše podatke zato da vam lahko zaračunajo tak beden program. Nič ne rečem za tistih par dokumentarnih oddaj med tednom ki so po 23 uri.

Tito ::

Pred zakonom smo vsi enaki, in zato če vsi plačamo naročnino jo boš tudi ti!
Kar pa se tiče osebnih podatkov, je bilo tako odločeno v državnem zboru, šlo je samo za to, da ti ne bodo računali naročnine če nisi priklopljen na električno omrežje. Če nebi dobil podatkov od elektra, bi jih dobili kje drugje! Če pa ne gledaš TV-ja sploh, ga prodej in jim dokaži da ga nimaš in oni ti ne bodo pošiljali naročnine.

P.S TUDI SLOVENSKI FILM MORA OD ČESA ŽIVET!!!
Ni države brez nacionalke! In posod jo financirajo državljani. A kanal film prekine trikrat z reklamami, RTV pa enkrat do nobenkrat!!!!!!!!

TheJack ::

Yuuza: Kar gremo po vrsti.

V svojem prvem postu si govoril o tem, kdo bi MORAL biti zmagovalec. Ker ga je ''izbralo'' ljudstvo. To je vse res. Pošteno bi bilo, če bi šteli zgolj in le glasovi poslušalcev (gledalcev).

Ampak problem tvojega pisanja je drugje, izpostavil sem ga že v prejšnjem postu, ko sem govoril o pravilih igre.
Zamislimo si primer. Fuzbalska tekma. Preteče že 90 minut in oba podaljška, vendar brez zadetkov. Eno moštvo je očitno boljše od drugega, vendar mu nekako ne uspe in ne uspe dati gola. Očitno so superiorni, vendar ta njihova superiornost ne rezultira v logični posledici – zadetku. Morda naključje, morda kaj drugega, ni važno. Po koncu drugega podaljška se streljajo enajstmetrovke. In glej ga hudiča! Igralci v igri boljšega moštva so utrujeni in živčni in zato zastreljajo par enajstmetrovk. Zmagalo je nasprotno, čeprav očitno slabše moštvo.
Je zmagalo zaradi ''potvarjanja razultatov''? Je zmagalo zaradi ''manipulacije''? Nikakor ne! Zmagalo je čisto po pravilih. Pa so potem pravila slaba, če omogočajo zmago slabšemu moštvu? Morda. Mogoče jih je treba celo spremeniti, izboljšati, dodelati.
Ampak za dotično tekmo je že zdavnaj prepozno. Rezultat je tak, da je zmagalo slabše moštvo in bo tak tudi ostal. Morebitna spremenjena pravila bodo vplivala le na prihodnje tekme.
Kaj pa če se igralci in navijači v tekmi tako očitno boljšega moštva zberejo in zahtevajo od Fife, naj jim za nazaj prizna zmago? Res smo po pravilih izgubili, ampak pravila so bila slaba, bili smo boljši, pravijo, zato nam za nazaj (retroaktivno) priznajte zmago.
Drug primer: Zamislimo si dirkača v F1, ki je na čisto vsaki dirki v sezoni sedmi. Povsem pošteno bi bilo, če bil bil potem tudi na koncu v skupnem seštevku med dirkači sedmi, ne? Wrong! Tak dirkač bo imel na koncu v skupnem seštevku nič točk (točke se podelijo le prvim šestim na vsaki dirki) in teoretično je možno, da bo na koncu v skupnem seštevku celo 22., torej zadnji. Pred njim bo celo dirkač, ki se mu je enkrat v sezoni, po domače povedano, usralo, in je bil šesti, v vseh ostalih dirkah pa se je uvrščal tam okoli dvajsetega mesta. Nepošteno? Gotovo. ''Manipulacija''? ''Potvarjanje rezultatov''? Nikakor. Vse je v skladu s pravili. Morebitna dirkačeva pritožba na Fio, češ, naj mu dodelijo skupno sedmo mesto v svetovnem pokalu (''ker bi bilo to pošteno''), bi naletela le na posmeh.

Verjetno si do sedaj že ugotovil (ali pa tudi ne) kam merim. Pred vsakim tekmovanjem je treba določiti pravila in po njih igrati. Če so pravila slaba in nepoštena (kar je sicer zelo subjektivno), jih je treba spremeniti. Nikakor in v nobenem primeru pa ne smeš zaradi ''slabih pravil'' za nazaj zahtevati spremembe rezultata! Upoštevati je treba vedno le trenutno veljavna pravila.

Napisal si tole:

Jasno, da se ljudje šele po izboru pritožujejo, saj sistem samo OMOGOČA manipulacije in jih sam po sebi ne ZAGOTAVLJA, pritožujejo pa se zdaj, ko je jasno da je do manipulacije tudi dejansko prišlo.

O kakšnih manipulacijah ti govoriš? Pravila so nekako takale (točno ne vem): Imamo dve komisiji in gledalce, ki glasujejo po telefonu. Glasovi gledalcev štejejo natanko toliko, kot glasovi posamezne komisije. Imamo torej tri telesa odločanja, vsako telo lahko podeli enako število točk (so torej po odločanju enakovredni). Točke se seštejejo, zmagovalec je tisti, ki dobi največ točk.
Tebi stvari izgleda že v samem bistvu niso jasne. Pravila, takšna kot so, nič ne omogočajo manipulacije, ampak so sama pravila manipulativna, so torej manipulacija.
Po tvojem mnenju je edini način, da se manipulaciji (pri teh pravilih) izogneš, da na koncu zmaga tisti, ki so ga izbrali gledalci. V skladu, da do manipulacije ne bi prišlo, bi torej morali po tvojem obe komisiji glasovati natanko tako kot gledalci, čeprav proti svoji presoji. Toliko o tem, da sistem ne zagotavlja manipulacij. Sistem (pravila), zagotavlja odgovornim na RTV, da na Evrosong pošljejo tistega, ki ga sami izberejo (oziroma ga izbereta komisiji), ne glede na voljo gledalcev. In to je tudi edini namen teh dveh komisij. Manipulacija? Seveda, ampak v skladu z veljavnimi pravili. Logični sklep: Sama pravila so manipulativna. In do ''manipulacije'' ne bo prišlo le tedaj, ko se bosta volji obeh komisij in gledalcev skladali (povedano po pravici, bo do manipulacije prišlo tudi takrat, le posledica bo taka, ko da ne bi). Pravila torej ne le, da omogočajo manipulacijo, zagotavljajo jo! S tem namenom so bila napisana.

Še bolj ustreliš v prazno s tistim o potvarjanju pravil (rezultatov). Kje točno pa so se razultati potvarjali? Nikjer – vse je bilo v skladu s formalnimi pravili!

Tvoj post mi pove le to, da ne ločiš poštenosti in formalnih pravil. Ali še bolje – ne ločiš med nepoštenostjo in neskladjem s pravili. To je zate vse eno in isto. No, pa ni.

Pravila so lahko sama po sebi nepoštena (Ema je lep primer). Kaj storiti v takem primeru? Jasno – spremeniti je treba pravila, narediti jih je treba bolj poštna po splošnem pojmovanju poštenosti. Nikakor pa se ne sme še tako nepoštenih pravil (govorimo seveda o raznoraznih tekmovanjih, ne družbenih situacijah!!), obiti in lepo po domače, ad hoc, določiti zmagovalca, ''ker je tako najbolj pošteno''.

Še bolj smešno je to, kar počneš ti s svojim ''potvarjanjem rezultatov'' in ''manipulacijami''. Če ne najdeš pri letošnji Emi ravnanj, ki so bila v nasprotju s formalnimi, veljavnimi pravili, lahko govoriš le o nepoštenosti, morda celo o nelegitimnosti končnega razulata in tekmovanja nasploh, nikakor pa ne o potvarjanju rezultatov.

Na tvojo srečo sem se odločil da tvojih subjektivnih mnenj o nastopajočih (o tem, kako je objektivno dejstvo, da so bili zmagovalci zanič in porazni) ne bom komentiral. Povem ti le, da zaradi njih izpadeš skrajno neresen.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

LojzePek ::

1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EMA 2007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11410616 (6728) Matev
»

EMA 2006 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16412047 (8569) Utk
»

Ema 2004 . . . polomija, krneki, škoda besed

Oddelek: Loža
493621 (2518) Boki_
»

A bo Karmen peta nocoj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1119408 (7153) Vlady
»

lahko ti podarim... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
614895 (3868) Jack69

Več podobnih tem