» »

Vodno hlajenje-pomoc

Vodno hlajenje-pomoc

Dado55 ::

Lp

Prosil bi vas, ce mi povete kaj nucam vse za vodno hlajenje. Sicer bi rad hladil z vodo le cpu in vga. Pa ce mi lahko sestavite najcenejsi komplet kaj vse nucam..

hvala

mihec87 ::

torej rabis gpu blok za grafo pol rabis cpu blok za procesor..potem cevi, pumpo, radiator oz haldilnik, ventilator/ja, rezervoar oz to niti ni nujno lahko das samo t clen..potem destilirano vodo+mal antifriza ali pa kupis kaksne preparate da nebo alg not..

Zdj za sistem bos mogu povedat katero konfiguracijo mas ker ne pase kar tako vse krizem krazem..

Zadeve si lahko ogledas tukaj ekwaterblocks slo prizvajalec na forumu pod imenom eddy..ter na strani od cool-pc.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Čmrlj ::

Ja povej kero grafo in cpu imaš.

Dado55 ::

Odlocu sm se da bom svoje raje navil in ne prodal. Pentium D 805, 7800GT



Tkole spravm brez visanja volzat z stock coolerjem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dado55 ()

dolenc ::

Tale procesor se odlično navija, če imaš pravi steping (v cpuZ, revision B0) leti preko 4ghz. Problem je pa, da se res precej greje. Z hladilnikom TT Big typhoon je deloval stabilno nekje pri 3.8ghz (jst sem ga imel na 3.7, just in case:D), temperatura je bila pod teško obremenitvijo do 65 stopinj. Če se malenkost bolj navije na 3.85ghz, pa mal poveča voltažo, se je temperatura pospela preko 73 stopinj, tako, da za zračno je to nekje limit.

Zdej ga imam pa na vodnem pa je situacija malenkost boljša, vendar, ker še nimam vse čist poštiman:\ se mi voda preveč segreje in potem naraste temperatura preko 65 stopinj, bo pa fajn letel ko bo vse tko ko more bit:)

Pa še slikca

Dado55 ::

Brez spreminjanje voltaze si ga spravil na 3.7 ?
Drugace se pa res greje ko satan. Zanima me kok mas kej SuperPI 1M ?

dolenc ::

Ne ne, s spreminjanjem :). Na privzeti voltaži mi je šel na 3.2ghz stabilno, ampak moj ima dokaj nizko 1.275v.

Super Pi pa dobim na 4.1 ghz, 34.125 s. Če bi super pi ponucal še drugo jedro bi blo bolš:\

Dado55 ::



Brez spreminjanja voltaze, na zracnem hlajenju, max kar dobim stable. Pa zravn sm dal se od graficne, brez Vmoda na zracnem sem jo soft modal v GTX odprl cevovode ter fajn navil.

raynox ::

//offtopic

Dado55, kako pa si odprl ostale štiri cevovode na grafični (oziroma modal v GTX)?

LP!
Intel e6400 @ 3700Mhz 1.48V ; ASUS P5B Deluxe ; 2x1Gb ; 8800GTS @ 710/1110

xabre ::

dado, rajši daj 3dmark score pred in po odklenjenih cevovodih, pri istih frekvencah grafe, cpu.

dfi ::

Namreč sprašujem zato, ker naj se nebi dalo odklenit cevovodov.

Dado55 ::

3D mark dobim cca 4 tisoc tock vec :/ pa nasploh dobim zelo malo tock pa nevem zakaj. Ta 7800GT je ze dokaj stara oz. bla je kuplena takoj ko je prsla ven, takrat se ni imela tiste zascite al koga majo zdej te grafe in se lepo da odklenit cevovode.

*ziga* ::

Ja dobr se vam vse navija ni kej...mene zanima a ma kdo ksn v-mod al pa ksno foro za visanje voltaze na asrock 775vm800...ker zgleda tega ne podpira in je cev hudic>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VODNO HLAJENJE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27153714 (36824) Dr_M
»

CORE I7- 920 D0 revizija :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
11911451 (6572) blockhd
»

Višanje V na E6750, asus P5K in rami?

Oddelek: Navijanje
111945 (1255) /alien\
»

7900GT v aciji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
44329031 (14109) Primoz78
»

X800GTO~2 prihaja... (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Navijanje
82840282 (18267) Dragon14

Več podobnih tem