» »

Upokojenci

Upokojenci

1
2
3

_marko ::

->Al skrbijo za njih starši al živijo v stanovanjih in hišah ki jih niso sami zgradili otrok nočejo...

Kaj si hotel s tem povedat? Sem ti povedal kaj naredi, spravi se študirat pa ti bo šlo precej lepo!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Stajerc ::

V bistvu to je tudi problem slovenije da študij je vedno prva in edina misel in dostikrat postane potem sredstvo zlorabe.

Zakaj pa nisi v šolo hodil ?

Ampak problem šole je da nevem kje je zaj povprečje 24 ali 26 let končana šola?

Potem pa prideš vemn pa ti rečejo da bi naj delal za 5 stopnjo izobrazbe.

Osip v šolah je velik. Potem tisti uspip ni več primeren za normalno življenje?

Kdo skrbi resnici na ljubo za mladega človeka do 24 al i26 leta v sloveniji?

Danes so mladi leni to je problem. In zato ne mislijo z svojo glavo in vzamejo vse kaj se jim ponudi ne pa da bi se politično angažirali in poskrbeli zase tak okot to počno vse druge skupine v naši državi.
Have a nice day.

Poldi112 ::

Mladi so povsod najmanj zainteresirani za politiko, svojo državo,... Jaz sem, podobno kot moji vrstniki, izpustil praktično vse volitve. To ni stvar ki je pri nas, tako je povsod. Penzionisti na drugi strani (in ti) cele dneve gledajo v zrak in se smilijo sami sebim in razpravljajo o dobrih starih časih in grozni vladi. In njim so volitve celo nek dogodek.

Zdaj dela je preveč, problem je mentaliteta. Znanec recimo ni vzel službe za 130k, ker on ima diplomo in za tak znesek že ne bo delal. Mu je pod častjo. Če bi vzel to delo bi zdaj imel par let iskušenj in bi lahko iskal boljšo službo. Ampak ne, raje životari in se smili sam sebi.

Dela je veliko. Tudi 150k ni neka nemogoča plača. Precej ljudi uspešno živi z njo (edino partnerja potrebuješ, ali pa res nizko najemnino).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

_marko ::

->Potem pa prideš vemn pa ti rečejo da bi naj delal za 5 stopnjo izobrazbe.

Farmacevt v Krki z 25 leti dobi več kot pol miljona plače. Ne bluzi, če nimaš pojma.


->Osip v šolah je velik.

Predvsem zaradi lenobe in ne zaradi nesposobnosti.


->Potem tisti uspip ni več primeren za normalno življenje?

Seveda je, tisti se drugače znajdejo in še vedno normalno živijo. Ne rabiš fakultete v Sloveniji da dobiš 200 jurjev na mesec.
200 jurjev na mesec je dovolj za podpirat družino, če oba starša toliko zaslužita.
Ta leni ali manjši delež nesposobnih pa dobi pač manj.
Možnosti so, samo za njih je treba se potrudit. tega pa ti ne razumeš.

->Kdo skrbi resnici na ljubo za mladega človeka do 24 al i26 leta v sloveniji?

Poznam najmanj 7,8 ljudi v MBju (nekateri v sorodu), ki so ta leta čisto lepo skozi prišli. Seveda niso doma sedeli in v luft gledali ter jokali.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Stajerc ::

Ni res da so mladi povsod leni. Mladi so leni in nezaintresirani v sloveniji ker se jih take ustvari.

Te navidezne ugodnosti ki se jim dajejo jih naredijo take.

Od vzdrževanja staršev predolgo, do predolgega sistea šolanja, do pomajnkanja delovnih mest. (mladi v mb lahko delajo ne rečem preko javnih del) in nič nimam proti tem ampak plača preko javnih del je takšna da preživiš sam in nič ne našpraraš.
Have a nice day.

bluefish ::

Stajerc:
res je, da je Ljubljana kapitalistični in gospodarski center Slovenije. Kljub temu pa boš tudi izven Ljubljane (drugod po Sloveniji) našel uspešna podjetja, ki se ne ozirajo na to.
Če misliš, da je življenje v Ljubljani napol zastonj in da se imamo vsi lepo, se pošteno motiš. Plače vodilnih so resda veliko višje, kot drugje; navaden delavec pa ne zasluži dosti več kot nekdo iz Gorenjske,... Stroški bivanja pa so nedvomno višji, in to za vse, ne glede na položaj v podjetju.

btw: pred kratkim se je v bližino ravno priselil nek Mariborčan, ki mu je zgleda v Mariboru dobro uspevalo. Vsaj če gledaš na avto in kupljeno stanovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Stajerc ::

je in zato ker en farmacevt v krki zasluži pol miljona plače potem lahko 100 mladih ki pač nimajo fakultete životari? Točno to govoriš veš.
Have a nice day.

_marko ::

Če se je kdo vpisal na napačn fax - jebiga, bi pa prej mislil. Naj se prestrukturira in prilagodi trgu, ne pa da jamra za socializmom.
Kdo bo pa skrbel za vas, če ne sami...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Fizikalko ::

Štajerc, ti še vejic ne znaš postavljat. Pa prošnjo? Znaš napisat? Ne bi rekel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Stajerc ::

Zdaj se moramo odločiti če je to dovolj da vsak pozna enega ki mu dobro gre v življenju ali imamo višja merila?

Morda pa jke tisti eden ena in ista oseba in ga vsi poznamo in mu gre lepo? Kaj pa ostali ki jim ne gre tako lepo in niso prišli nekam zaradi poznanstev ali take hude briljantnosti ki eni mislijo da jo imajo?
Have a nice day.

_marko ::

->Ni res da so mladi povsod leni. Mladi so leni in nezaintresirani v sloveniji ker se jih take ustvari.

Ma kaj ti je!!! Resno, še 6ič! MLADI NISMO LENI! Vsaj vsi ne.


->je in zato ker en farmacevt v krki zasluži pol miljona plače potem lahko 100 mladih ki pač nimajo fakultete životari? Točno to govoriš veš.

Ne, ne govorim. Pojma nimaš - spet. To je bila moja replika na tvoj prispevek, da človek ki konča fax dobi plačo za 5stopnjo izobrazbe.
Preberi celoten post.
Čist lepo piše tudi o ostalih.

->pred kratkim se je v bližino ravno priselil nek Mariborčan, ki mu je zgleda v Mariboru dobro uspevalo. Vsaj če gledaš na avto in kupljeno stanovanje.

Itak, ne verjamite Štajercu. Pač učino zglubljen primerek.
Iz prve roke lahko naštejem ogromno mladih Mariborčanov, ki jim gre super. Seveda pa niso bili leni.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Stajerc ::

V bistvu če bi bilo v sloveniji povpraševanje po slavistih bi pisal vejice tako pa ne bom ker niso iskani in nevem zakaj bi se trudil.

Delodajalec pa mu je tudi vseeno pomoje če znaš vejico napisat ali ne v mariboru ker nisem še slišal da bi vejica prinesla denar.
Have a nice day.

jype ::

Jaz sem se brez težav odpovedal 300k plači in tri leta delal za 150k na mesec. Potem se je obrnilo in zdaj dobim 1500 eur na mesec + benefits, pa še konkreten delež hitro rastoče firme sem dobil.

Začel sem - tadaaa - iz popolne nule. Od staršev sem seveda dobil hrano in obleko, dokler sem hodil v srednjo šolo. Ko sem pustil fiziko, sem "pustil" tudi starše in od takrat skrbim zase. Pa še s ful dragimi hobiji se lahko ukvarjam, ker imam srečo da ima deklica (ki je tudi iz Ljubljane in je doštudirala in ima zdaj +1000 eur na mesec) lastno stanovanje.

Ker nisva debilna, ne bova delala otrok, dokler to ne bo smiselno. Pa naj si samo kdo drzne rečt, da s tako plačo ni problem vzdrževat otroka. Za otroka potrebuješ čas, tega pa zdaj nimam.

Še vedno ne razumem, zakaj so upokojenci krivi za to, da si ti, Stajerc, nesposoben.

Dr Evil: hvala za pojasnilo, zdaj sem veliko bolje obveščen o tem, kakšno je moje politično prepričanje.

Stajerc ::

V bistvu jaz tud lahko celi dan naštevam uspešne mariborčane saj nisem rekel da jih ni?
Have a nice day.

Fizikalko ::

Evo, konkretno vsem v info:

če preletim nekatere moje prijatelje, od katerih je le en v LJ, so plače pribl take:

200k (6. stopnja), 500k+ (7. stopnja), 400k (še preko študenta itd, še študira), okrog 300k (7. stopnja), potem sta pa še dva, ki imata vsak svojo firmo. Vsi so med 20 in 30 let. Le eden je iz LJ (tisti študent). Torej?

Kaj jim je bilo podarjeno že?

bluefish ::

Stajerc: s tem sem želel povedati, da očitno v Mariboru le ni tako zanič, kot trdiš.

_marko ::

Zakaj pa v Mariboru ni boljše kot pač je?
Verjetno, ker je preveč ljudi tipa Štajerc.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Stajerc ::

V bistvu upokojenci so inetersna skupina ki dobro zastopa svoje cilje to sem rekel ni pa v naši državi mladih ki bi ustvarili tako skupino in zastopali interese mladih.

In zato pravim da bi blo to dobro in če bi bilo potrebno bi odvzeli ugodnosti upokojencem in jih prenesli na stimulacije za zaposlovanje mladih recimo.

O tem govorim ker vsak dan v čćasopisu berem o upokojencih a en dan ne o mladih razen z takim smešnim otročjim nespoštljivim tonom.
Have a nice day.

jype ::

Stajerc> V bistvu če bi bilo v sloveniji povpraševanje po slavistih bi pisal vejice tako pa ne bom ker niso iskani in nevem zakaj bi se trudil.

Ti si mi nek jaki strokovnjak za trg dela, ja. Slavistov, da je preveč? Ni videt, vsaj glede na plače strokovnjakov slovenskega jezika ne.

Stajerc> Delodajalec pa mu je tudi vseeno pomoje če znaš vejico napisat ali ne v mariboru ker nisem še slišal da bi vejica prinesla denar.

Ja, jaz tudi ne. Brezveze. Komuniciranje je pa res nepomembna reč. Ni mi jasno, zakaj sploh kdorkoli piše vejice? Saj vse zastopim tudi brez njih!

Stajerc> V bistvu upokojenci so inetersna skupina ki dobro zastopa svoje cilje to sem rekel ni pa v naši državi mladih ki bi ustvarili tako skupino in zastopali interese mladih.

Jaz svoje interese zastopam povsem zadovoljivo. Ne le, da ne potrebujem tebe, NOČEM, da zastopaš moje kot moj "somladinac", ker vidim, da tudi svojih ne zmoreš.

Stajerc> Bila jim je podarjena Ljubljana veš. Le to.

Podarjena? Podari si jo še ti. Preseli se sem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Stajerc ::

Bila jim je podarjena Ljubljana veš. Le to.
Have a nice day.

bluefish ::

resno bi ti svetoval, da se za pol leta preseliš v Ljubljano, najdeš stanovanje (in ga kupiš), hkrati pa poiščeš službo. Potem pa govori, o tem kako je nekaterim podarjena.

Stajerc ::

V bistvu sem nekj ugotovil. Po tem razgovoru tukaj.

Očitno mladi v Sloveniji zaslužijo še preveč in zlahka dohajajo in so samsostnojni in lahko imajo otroke. Prava idila za mladega človeka.

Če je tako potem sem jaz vesel in moja žrtev da sem edini takšen ki ni zadovoljen bo zlahka pozabljena in sem vesel da v taki državi živim ki ste mi jo predstavili čeprav sam nisem zadovoljen z njo ampak se bom vgriznil v jezik in bil vesel za vas.

Mogoče bi bilo dobro še da nebi več gradili socialnih stanovanj za mlade in subvencionirali rojstev otrok ker dejstvo je da po vsem slišanem to ni potrebno in je stanje več kot zadovoljivo.

Jaz pač očitno živim v zmoti in če je tako kot pravite potem sem vesel za vas in za vse mlade.

Dokler bom sam pa tako nima smisla nadaljevati. Res sem pa vsel da je potem očitno stanje bistveno bolše in boolj zadovoljivo v sloveniji in če vsi tako pravite potem že je tako in to sprejmem.

Fajn

Edit : no in zakaj mi potem govoriš o idili če mi zatruješ kak oje vse lahko in lepo potem pa mi učitaš da ti očitam da si stanovanje dobil na laghek način ko ti in jaz vema da je to v sloveniji misija nemogoče sploh ob otrocih?
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

Fizikalko ::

Sicer pa si mi, Štajerc, pravzaprav dokazal, da naša družba v praksi očitno dobro funkcionira. Ker če gre tebi slabo, je to (glede na vtis, ki ga daješ in traparije, ki jih kvasiš) logično in prav. Dobra, dinamična in uspešna družba je dolžna take sankcionirat. Bog ne daj, da bi jih podpirala.

Skratka, vlil si mi kar nekaj zaupanja v to, da sistem deluje. Morda sicer ne optimalno (jaz, denimo, ti ne bi dal niti tolarja), ampak nekaj je že. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Stajerc ::

Ja saj vi ste tudi meni vlili upanje da ste mladi in vam gre dobro.

In vrjeli al ine privoščim vam.

Mislil sem pač da ni tako v naši državi pa sem se očitno motil.

Dobro da je tako in da ste zadovoljni bom zadovoljen tudi jaz če ne zase pa za vas.

Pa nebom več o tem ker mam druge skrbi.

Tak da uživajte v tem kaj imate.
Have a nice day.

jype ::

Stajerc> no in zakaj mi potem govoriš o idili če mi zatruješ kak oje vse lahko in lepo potem pa mi učitaš da ti očitam da si stanovanje dobil na laghek način ko ti in jaz vema da je to v sloveniji misija nemogoče sploh ob otrocih?

Na lahek način?

Dej mi no povej neki - a če bi bli od deklice starši tolk ubrisani, da bi vse premoženje zapisali rdečemu križu, bi bil pa ti zadovoljen?

Mam vsaj dva kolega, ki sta stanovanje tukaj dobila na "težek" način, pa jima ne gre nič slabše kot meni. Poznam celo tipa, ki je kupil stanovanje tako, da je varčeval v stanovanjskem skladu, zdaj ga pa oddaja. Kakšen prasec, ane, če pa že itak ima stanovanje pri dekletu in še pri starših. Kako neoptimalno!

Stajerc, tkole se zmenmo. Maš dve možnosti.

1. Greš delat h krovcu za 20 let in našparaš 5 miljonov v stanovanjskem skladu, če si priden, se potem zapufaš praktično do konca življenja in imaš lastno stanovanje.

2. Naučiš se delat še kaj bolj zahtevnega od prekladanja težkih predmetov, v 5 letih ne zaslužiš nič, potem pa, če boš priden, v 15 letih zaslužiš za bajto ali dve.

Potem bomo pa naprej jamral, velja?

Pa ne pozabit, da gresta od mene vsak mesec dve minimalni bruto plači v državno blagajno. Kolk od tega gre za socialno ogrožene, kolk za upokojence in kolk za debilno nacionalno strategijo za dvig rodnosti, ne vem. Glede tega sem se tudi jaz pripravljem izdatno pritoževati, ko bom utegnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Stajerc ::

Ja ti skrbiš za mene je. Ta pa je dobra.

To ti kar živi v takem prepričanju. In mi daj eno stvar pokazat kjer piše da sem jaz do česa več opravičen kot ti kr ti ne moreš koristiti in kar če je šlo z tvojega žepa ni šlo potem tudi z mojega.

Sicer pa kot sem rekel očitno je stane v Sloveniji zadovoljivo in zame se potem tu konča debata ker če sem edini ki vidi določene težave jih izključno zaradi mene se bi zdeleo nefer spreminjati. Jaz pa se prilagodim ali ne je moj problem če sem zgleda osamljen primer.

V bistvu jaz v končni fazi nisem to kaj mi pripisujete kaj pa sem pa tudi nvem zakaj bi melo smisel zdaj pojasnjevat. Dejstvo je da sem zaznal že dalšo obdobje nek odklon in nejasnost ki ste mi jo zaj predstvaili kako živite. In živite dobro in ste zadovoljni jaz pa potem res nimam niti pravice zahtevati sprememb. Še enkrat pa vesel sem da je tako kot pravite in da se jaz motim.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

jype ::

Stajerc> To ti kar živi v takem prepričanju. In mi daj eno stvar pokazat kjer piše da sem jaz do česa več opravičen kot ti kr ti ne moreš koristiti in kar če je šlo z tvojega žepa ni šlo potem tudi z mojega.

Ej, ti! Jaz ne dobim niti tolarja socialne podpore! Kakšna krivica!

Stajerc ::

A jaz pa dobim socialno podporo pa sklepaš pa misliš da sem jo kdaj koristil?

Zakaj sklepaš nekaj po nekem prepričanju ki ga imaš v glavi ne pa po nečem ko je realno stanje in ga ne poznaš?

In da mladi bi naj delali ne pa da prejemajo socialno podporo to je bilo eno izmed bistev mojega mišljenja o tem kaj je narobe v naši državi.
Have a nice day.

jype ::

Nisem rekel, da jo ti pa dobiš. Ampak dobi jo marsikdo, ki ni prav močno drugačen od mene. Da me diskriminirajo samo na podlagi tega, da si vedno najdem delo, je pa nesramno!

Stajerc ::

Ja saj sem rekel da zato pa zmigaj rit in naredi državo po svoji meri ne pa da vzameš vse kaj ti ponudijo?

O čem pa govorim?

Mladi se morajo tudi politično začeti udejstvovati in doseči to v kaj vrjamejo in v kaj vrjamejo da jim pripada in tega v sloveniji ni in to zastopati da se jih sliši začne spoštovati in jemati resno!

Mladi v Sloveniji pa tega ne počnejo (počnemo) in to je bistvo te debate. In v politiki je tako da vse po tvoje ne more biti ampak mislim da bi lahko država bila bolj naklonjena mladim in njihovim potrebam.

In je že res da je od posameznika odvisno kaj bo naredil jaz osebno pač mislim da bi klima v odnosu do mladih lahko bila bistveno bolša in bi s tem pridobili prav vsi.
Have a nice day.

Fizikalko ::

Klima je ok, možnosti so ok. Sem samo proti palčljivemu študiju, dokler ne rukneš kak letnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

SmeskoSnezak ::

Da mal zagovorim "brata" s (tega) štajerskega konca. On hoče povedat (vsaj mislim), da je slovenski vtiz oz. podoba takšna, kakor da mladina ne obstaja. Torej, da se ji ne da ubadat s politiko, so leni, hočejo čimbolj na easy prit skozi. Vsaj tak ga jaz razumem. Sploh, ker sem sam zaznal, da je današnja mladina zares bolj čudna od prejšnih generacij. ( mlajši od 24 let rečmo, za starejše ne vem) Zakaj čudna? Ker vidiš v časopisu, kako se pomendra par 16 letnic, kako se mladi ubijajo na cestah, kako se streljajo 12 letniki. Da ne omenjam, ko v MB (in v CE) parku v petek in soboto vidiš pijano mladino. Razgrajanje v diskotekah/klubih. Ampak to je samo vtis, slika, podoba, ki jo ljudje dobijo, če spremljajo stvari. Redkost in izjeme so dobri, pošteni in pridni dijaki/študentje, etc. V večeru in v poročilih tudi ne zaslediš, kako so se naši dijaki/študentje/mladina kje izkazali. Ja, o dobrih stvareh se ne govori, če pa je slabo mora vedeti vsa Slovenija. Zdaj, da me ne boste napadli, da to ni res, moram povedati, da poznam obojne in statistično gledano (moje izkušnje) prevladuje slaba mladina v Sloveniji. Če se prav spomnim ste meli eno temo pred letom dni, kakšna je današnja mladina in kak bi jo spravli red.

Jah, kaj čmo, ko pa tak nič ne mormo! :D

upam, da nisn offtopic

edyt:mal dodelano besedilo
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Ne bi rekel, da je o tem govoril. To, da je mladina danes preveč podivjana, se strinjam. Ampak s plačo Štajerca ma to bolj malo veze.

Sicer pa bi podivjana in lena mladina morala iti Štajercu "na roke": pri toliko neaktivnih mu bo lažje najti dobro službo, če bo le malo aktiven (bolj kot drugi, ki so kao itak ful neaktivni). Skratka, Štajerc, veseli se nekonkurence, potemtakem.

Malo morgen.

SmeskoSnezak ::

Ja, upokojenci res nimajo nič z od koga plačo. Če si sam nezainteresiran in si nočeš gradit kariere oz. dobit takšne službe, ki si je vreden, si si enostavno sam kriv (nisi hodo v šolo, mel slabe ocene, skoz faks si prišo z švinglanjem, delal pa si tak al tak skoz fizično, ker pa si mlad, ti še plačat nočjo pošteno). Mentaliteta in razmišljane ima tu ful dost zravn. ;)

Je pa zanimivo tole: mladi bi radi dobro delali in zaslužili. stari bi radi šli že enkrat v pokoj. stari morajo prvo delati do konca, da lahk dobijo zasluženo penzijo = zarad tega ne morjo mladi v podjetje, čeprav hočjo delat + da hočejo podjetja da imaš izkušnje. (men se ob tem zasvetijo sami vprašaji : ?!?!?!?!?!? )
@ Pusti soncu v srce... @

Stajerc ::

Ja jaz še tudi vedno vidim marsikateri vprašaj.

Predvsem pa še vedno trdim da za mlade v naši držav ni dovolj poskrbljeno in da bi mladi mogli biti center življenja države ne pa da se z njimi počne to kaj se v sloveniji pač počne da so na koncu zadnje kolo te države. Mladi in njihove potrebe.

Mlad človek je tisti ki prihaja vedno znova in znova in hoče odgovornost in delo in si ustvariti življenje takšno kot hoče.

Pri nas pa to ni dovolj povdarjeno in so mladi ljudje neka pasivna skupina ki ne da nič od sebe in za to trdim je kriv sistem takšen kot je in ne posameznik.

S tem sem tudi zaključil debato ker takšno je pač moje mnenje in ga nebom spremenil.

Sem ga pa rade volje delil z vami.
Have a nice day.

jype ::

Dost te mam!

Stajerc> Mlad človek je tisti ki prihaja vedno znova in znova in hoče odgovornost in delo in si ustvariti življenje takšno kot hoče.

Vsi mi, ki smo si že nakopali odgovornost, ustvarili takšno življenje kot hočemo in tako dalje, NISMO mafijaši, sinkoti in hčerkice bogatih staršev ali celo prestolonasledniki al ka te jas vem kaj.

Smo mladi in za nas je DOBRO poskrbljeno, ker smo SAMI poskrbeli zase.

Razumeš?

_marko ::

Sem mislil enako napisat, a me je jype prehitel.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

drejc ::

Jest okroglo zastopm Stajerca, ker sm svoje cajte pomagal takim mladii kot jih opisuje in jih res ni malo. Kolkr sm se poglobu v to sm vedno naletel na vzgojo, tak da je mejbi to problem. Ena možnost je pa dejansko p/p kolk se splača bit vunbacač, raketer, drug dealer in povrhu še vleči socialo ter prejemat keš na roke nekajkrat večji od minimalne plače s tem da ti ostane večino časa prostega. Pač reskirajo da gredo za par mesecev v čuzo in gobec držijo pa majo bazen.

Mal stvari me še zanima ker sm temo ravnokar prebrov...

Fizikalko: če toj kolega služ 400k/mesc (pošteno) prek študenca, dobi na konc vn 25% manj kar je 100k manj IIRC.

_marko: no 1/2 mio za mogoče 100 folka pri faksu ki jih toliko sproducira na let res ni pravilo. Da pa vzemajo karvsepovprek pa dvomim.


Moje mnenje je da ako bi bla EDS in Bolognjska (3+2) bi bilo mladim še bolje.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Fizikalko ::

Ne, toliko dobi ven, mu pač tolk več nakažejo.

_marko ::

->Moje mnenje je da ako bi bla EDS in Bolognjska (3+2) bi bilo mladim še bolje.

Se popolnoma strinjam.


->_marko: no 1/2 mio za mogoče 100 folka pri faksu ki jih toliko sproducira na let res ni pravilo. Da pa vzemajo karvsepovprek pa dvomim.

To je bila samo replika na drugo skrajnost, ki ti kot diplomantu dajo plačo 5.stopnje. Resnica je pa nekje vmes - kot tudi že povedano.


->Kolkr sm se poglobu v to sm vedno naletel na vzgojo, tak da je mejbi to problem.

Ja ampak kaj predlagaš? Ka ujčkat ali mu svetovat in motivirat da dejansko nekaj naredi. Dobil je kr nekaj konkretnih nasvetov.
Kot sem rekel, kdo bo poskrbel za vas, če ne sami.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

drejc ::

Ja ampak kaj predlagaš?


Boljša socialna služba, reklame za "hotline socialne službe" pred med in po risankah. Več moči policajem in strožje kazni za gori omenjene "poklice". Ta stil lajfa je treba večini mladih predstav kot neumen, ne pa kot je trenutno tak da, če nisi ravno rahitičen in prepameten naenkrat, se splača.

Poenostavit in poprakticirat šolanje. To je pa tak bistvo reforme.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

_marko ::

->reklame za "hotline socialne službe"

To smo bili mi v tej temi :8)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

BigWhale ::

Eni imamo celo otroke in nam tudi ne gre tako slabo.

Ce sem pa zato, ker ne zidam sam svoje hise in nisem zakreditiran za naslednjih 30 let (v tem casu bi itak inflacija kredite pozrla), len, potem sem pac len.

Zivela lenoba! ;>

jype ::

drejc> Moje mnenje je da ako bi bla EDS in Bolognjska (3+2) bi bilo mladim še bolje.

Ma, meni se to ne zdi najboljša pot, je pa res, da imamo zdaj "worst of both worlds". Zobarja in specialiste si moram v 90% primerov plačat sam, če hočem še v tem življenju prit do kvalitetne storitve, hkrati pa dajem državi več, kot bi dal npr. na Danskem, kjer bi pa kvalitetne socialne storitve s tem že imel zagotovljene. Pa ne samo jaz, tudi tisti, ki si jih pri nas itak ne morejo privoščit.

Ampak s trenutnim nedelovanjem socialne države ne bi bilo nič narobe, če bi te silne denarje država pustila prebivalcem, ki zdaj zdravstvo plačujejo dvakrat. Vse kaže, da bo v prihodnje tako tudi z izobraževanjem.

Pa, glede na to da nam Stajerc utegne očitat socialno neodgovornost, ko v Ljubljani po tleh pobiramo denar in ga nič ne pošljemo njemu, moram omeniti tudi to, da sem že dvakrat zaposlil "mlade", ki se niso najbolje odrezali pri zahtevnem programerskem delu, pa me je to dovolj malo finančno bremenilo, da je ta človek v miru lahko poiskal boljšo službo, ki mu ustreza. Več kot to pa pač ne gre, ker nisem od organiziranega kriminala in bogatih staršev. Ves denar, ki ga smem šenkat, moram sam zaslužiti. Če Stajerc nima nobenega kolega, ki mu bi pomagal napisat prošnjo v slovenskem jeziku, se bo pač moral znajt sam (kot se nas je itak morala večina).

miko 55 ::

ja v ljubljani nam denar po tleh leži. in to evri in ne tolarji.

ja seveda. če verjameš v baltazarja al pa v dedija mraza.

delam, res ne kako zahtevno delo, a je dobro plačano.našel sem si ga sam in mi je všeč. če bo možnost pa mogoče ustanovim firmo in nadaljujem na svojem.

tisti kateri se sam sebi smili, pa kramp v roke pa naj gre ceste delat.

lp
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

Stajerc ::

Ne jaz se pa ne strinjam z vašim razmišljam in trdim da mladi ne zasedajo ustreznega položaja v družbi in da j vzrom sistemske narave.

In od tega ne bi odstopil ker bi potem sam sebi lagal.

Ta država premalo pozornosti nameni mladim in njihovim problemom in kot sem ugotovil namesto da bi bli mladi enotni in bi se jih slišalo raje udrihajo po sami sebi.

To je pač naša mentaliteta s katero se jaz ne strinjam in je včasih težko živet z drugačnim razmišljanjem ampak sta samo dve možnosti ali imam svoje mišljenje ali ga nimam in jaz ga raje imam. Svoje mišljenje in svoj pogld ne pa priučen pogled.
Have a nice day.

Stajerc ::

Pa še smešni so mi stavki tipa "jaz sem pomagal včasih takim mladim ljudem" zato ga razumem.

Mislim čisto to se odraža na tem forumo o čem govorim in zakaj je stanje tako ko je.

Mladi smo pač oziroma st tam kot ste.

Smešno pa mi je koliko predpostavk je padlo o tem kaj jaz počnem v življenju: da se,m nezaposlen, reven, socialen problem, nimam izobrazbe, rabim pomoč, takim je ž kdo pomagal...

Mislim men je to smešno brati če sem iskren ko pa vem le to da nič od tega ni res ampak sem le MLAD ČLOVEK Z SVOJM MIŠLJENJEM.

A takim je potem treba pomagati?

Nevem če to ni tisti vrh zapleta ko pokaže dejansko bedo slovenske mladine potem pa res nevem kako bi še naj to bolj nazorno prikazal.

Edit: aja pa še vrjetno pje in kadi marihuano in jemlje mamila ta Stajerc ne?

Smešno res. Da je ztako nizka raven samozavedanja mladih v Sloveniji. Kar je že prva velika tipična sistemska napaka.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

jype ::

Jaz ga razumem zato ker sem bil pred 8 leti na njegovem mestu, ne zato ker sem mu pomagal.

Sem mu pa pomagal zato, ker ga razumem.

Tebi je marsikaj smešno, da bi kaj naredil, da ne bi bili več mladi (in še posebej ti) reveži, tolk smešno ti pa ni.

Ne vem kakšne droge ti jemlješ, ampak morajo bit kar dobr halucinogene, da vidiš problem v državi ravno tam, kjer ga ni. Pa tolk realnih problemov je.

Recimo, če bi država bolj smotrno vlagala v telekomunikacijsko in prometno infrastrukturo, bi se danes regije bistveno bolj enakomerno razvijale, ker bi bila izhodišča za večino ljudi, ki se preselijo v središča zaradi stroškov drugje, dovolj dobra že tam, kjer so prebivali prej. Ampak država pač ne vlaga smotrno in glede na to da nisi podal še nobenega konkretnega predloga, kaj naj bi država ukrenila "za mlade", moram smatrat, da imaš le veliko prazne slame za zmlatit, podobno kot večina naših politikov.

podbevna ::

Štajerc, jaz mislim, da je ena od predpostavk tvojega razmišljanja delno pravilna.
Starejši imajo res disproporcionalno močan položaj v družbi. Poledica tega je pokojninski sistem, ki niti teoretično ne more preživeti naslednjih 20 let, o sprembah katerega pa nobena vlada sploh ne govori.

Zabluzil pa si s tvojimi izpeljavami. Starejši niso neposredno odgovorni za tvoj gmotni položaj ali gmotni položaj drugih (če ne bodo pristali ne le na dezindeksacijo, temveč tudi zmanjšanje pokojnin in takojšnje podaljševanje pokojninske dobe pa bi v prihodnosti znali biti...).

Starejši imajo bistveno vlogo v družbah, ker so nosilci izkušenj in posledično kulture v širšem smislu. Starejši so običajno temelj uspešnih družin in prav je, da pomagajo mlajšim (mi je žal, da tebi izgleda niso mogli toliko kot meni...). Predvsem pa gola produktivnost ne more biti temelj vrednotenja ljudi. Izjava o tem, da starejši le gnojijo zemljo vsake toliko časa je po mojem vredna PNG naziva.

Zaradi takih cvetk je feedback ostalih na ST tak kot je.

Poldi112 ::

Sistemska napaka? Kaj pa mogoče proces odraščanja? Ali mogoče misliš da se konča pri 18-ih letih?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov način gradnje neprofitnih stanovanj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13718682 (15423) mat xxl
»

od kdaj je 600€ pokojnine malo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10322575 (20488) M1_Abrams
»

Stanovanjski problem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10811183 (7041) Jergo
»

Osebna diskreditacija

Oddelek: Loža
342042 (1257) SavoKovac
»

Stanovanjski problem mladih! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
668354 (6954) Mati

Več podobnih tem