» »

nov način gradnje neprofitnih stanovanj

nov način gradnje neprofitnih stanovanj

1 2
3
»

mat xxl ::

Mr.B , kako neumno razmišljaš, ravno če ostane tako, kot je sedaj, ko podpiranci vedo, kaj vse in kako jim lagodno pripada, ravno s tem samo še povečuješ širino problema in ga še razširjaš, poznam nekaj otrok takih faliranih lenobnih podpirancev, pa sploh več ne razmišljajo v stilu kako bodo delali zaslužili, pač pa kako bodo uredili, da bodo cuzali državo.....

Verjetno si ti tem dokaj blizu, ko jih tako zagovarjaš ?

gruntfürmich ::

Furbo je izjavil:

Ja v ZDA je cela drama, ker je Trump predlagal, da bi namesto kuponov za hrano folk dobil -hrano.
Argument je, da to 'ne bo prijetno' za prejemnike pomoči.
Ja edino prav, če jim je preveč prijetno, bodo celo življenje viseli na kuponih. Te podpore niso bile mišljene za prijetno življenje, ampak kot pomoč čez hude čase. Potem si je pa treba najti nov job.

isto v sloveniji glede prosijačenja. če bi mu kupil kaj za jest bi bil kregan...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TheBlueOne ::

Uf, vecina se vas ne zaveda kaksno je realno stanje in koliko ljudi ne mora iz revscine, kjer razlog ni tale zloglasna lenoba. Ljudje delajo cele dneve, da na koncu ne morajo nahranit otrok. Obcutek imam, da je na forumu kar veliko brezobzirnih razvajenih riti, ki pa se tega niti ne zavedajo, ker so dobili moznost za delo in imajo intelektualni potencial za osebno rast. Zalostno je samo, da ne vidijo preko sebe in cel svet predvidevajo gelde na svojo situacijo.

Vam povem iz kalkulacij pri katerih sem sodelaval, da bo za preproste ljudi vedno manj dela. Optimizacija procesov jih vztrajno izkljucuje. Pac pripravite se, da bosta dejansko mozna samo dva scenarija in sicer ali jih date v geto in pustite, da se znajdejo ali pa zanje poskrbimo tisti, ki smo sposobni dati kontribucijo druzbi.

Kdor misli, da si vecina revezev dejansko svoj status zasluzi in ga niti ni pripravljena spremeniti ter ima vec kot dve sivi celici je zame najnizja cloveska oblika v smislu morlanih vrednot. Bogatuni se pac tolazijo, da si je vsak kriv zase, ker lahko voli in ker obstaja nekdo, ki mu je uspelo.

mat xxl ::

Thetilko, se strinjam s tabo, zato sem predlagal nadzor, seveda se takim pomaga, ki to dokazujejo, vendar le takim, ki se močno ali vsaj srednje trudijo, otalim pa nikakor ne, pa ja tisti, ki smo si večino sami ustvarili in zraven hranili še kar nekaj takih, ki jim marsikaj "pripada" tisti na to gledamo jasno povsem drugače .....

Se pa bo kmalu zlomilo, ker država gre samo še v smer , čim več beguncev, falirancev, podjetnike in tiste ki delajo denar, pa čim prej izgnati , vsaj na avstrijsko koroško, če ne dalj, tam so pa tako prijazni, celo njihov Furs te na sestanku pričaka z pijačko, celo prostore pisarne ti sofinansirajo prvega pol leta, nudijo res cel suport in če, kot jaz posluješ izključno mednarodno, res razmišljaš, zakaj bi tu plačeval davke ko pa podjetnike samo garbajo, si zakone razlagajo vsak dan na nek nov način, tako, da nikoli ne veš, kje te še udarijo.........

Tako, da ja vse legalno, ker bi živel dalje tu bi seveda našim plačal , kar si dobička izplačaš, ostalo pa raje tujcem...... in počasi ne bo nikogar več, ki bo to norijo v Sloveniji še futral in bo LOM, veliki LOM......

gruntfürmich ::

TheBlueOne je izjavil:

Uf, vecina se vas ne zaveda kaksno je realno stanje in koliko ljudi ne mora iz revscine, kjer razlog ni tale zloglasna lenoba...

očitno premalo poznaš reveže ali pa ne dojameš kaj je glavni vzrok njihove mizerije (kot tudi sami ne).
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TheBlueOne ::

gruntfürmich je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Uf, vecina se vas ne zaveda kaksno je realno stanje in koliko ljudi ne mora iz revscine, kjer razlog ni tale zloglasna lenoba...

očitno premalo poznaš reveže ali pa ne dojameš kaj je glavni vzrok njihove mizerije (kot tudi sami ne).


Res? Odrascal sem med njimi in natancno vem kako je. Sedaj vem tudi kako zelo enostavno je vse ko nekam prielzes in pravzaprav razumem omejeno razmisljanje taksnih kot si ti. Ko enkrat dozivis obcutek, da je situacija brezizhodna, ker vse kar lahko vidis in poskusis nima ucinka, sele potem lahko razumes psihologijo tistih, ki ne morajo nic. Ce cel teden razmisljas kako bos dal obrok na mizo verjemi, da nimas niti dovolj, da bi raskiral za arduinota, kjer bi se lahko kaj naucil. Nimas niti za avtobus do potencialnega delodajalca, kaj sele da bi hazardiral s kaksnim spletnim nakupom. Seveda ko si nekje kakor sem sedaj jaz, vidim sto in eno pot, ker imam pregled, ki ga prej nisem imel.


S tem ko dodas "(kot tudi sami ne)" pravzaprav poves, da je izven njihovih zmoznosti.

Pac ne pozabit, da je drzava servis za ljudi in da vecina "sama ne ve" zakaj je tako kot je. Samo, ko jih bo tvoja filozofija in arogantno razmisljanje dovolj spravilo v geto, pa ti bodo potrkali na vrata in pokazali kje je mesto za razvajene arogantne riti.

gruntfürmich ::

TheBlueOne je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Uf, vecina se vas ne zaveda kaksno je realno stanje in koliko ljudi ne mora iz revscine, kjer razlog ni tale zloglasna lenoba...

očitno premalo poznaš reveže ali pa ne dojameš kaj je glavni vzrok njihove mizerije (kot tudi sami ne).


Res? Odrascal sem med njimi in natancno vem kako je. Sedaj vem tudi kako zelo enostavno je vse ko nekam prielzes in pravzaprav razumem omejeno razmisljanje taksnih kot si ti. Ko enkrat dozivis obcutek, da je situacija brezizhodna, ker vse kar lahko vidis in poskusis nima ucinka, sele potem lahko razumes psihologijo tistih, ki ne morajo nic.

ne morejo nič ali nočejo nič? kot ti praviš ne spadaš ne v prvo ne v drugo skupino, in si, kot praviš, živ dokaz da to NI res.
kar pa se mene tiče; večino stvari kot jo počenejo reveži bi jaz počel drugače, in večina za kaj se odloči bi se jaz odločil drugače...
skratka očitno res ne poznaš vzroke mizerije pri večini ljudi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

gruntfürmich je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Uf, vecina se vas ne zaveda kaksno je realno stanje in koliko ljudi ne mora iz revscine, kjer razlog ni tale zloglasna lenoba...

očitno premalo poznaš reveže ali pa ne dojameš kaj je glavni vzrok njihove mizerije (kot tudi sami ne).


Res? Odrascal sem med njimi in natancno vem kako je. Sedaj vem tudi kako zelo enostavno je vse ko nekam prielzes in pravzaprav razumem omejeno razmisljanje taksnih kot si ti. Ko enkrat dozivis obcutek, da je situacija brezizhodna, ker vse kar lahko vidis in poskusis nima ucinka, sele potem lahko razumes psihologijo tistih, ki ne morajo nic.

ne morejo nič ali nočejo nič? kot ti praviš ne spadaš ne v prvo ne v drugo skupino, in si, kot praviš, živ dokaz da to NI res.
kar pa se mene tiče; večino stvari kot jo počenejo reveži bi jaz počel drugače, in večina za kaj se odloči bi se jaz odločil drugače...
skratka očitno res ne poznaš vzroke mizerije pri večini ljudi.


Ti povem cisto enostavno. Za to, da se prebijes iz te bede na nekaj priblizno dostojnega potrebujes vec dela kot da prides iz neto place 1000€ na recimo 5000€. Tukaj upostevaj, da karkoli poskusis nima rizika Megane vs. BMW 5 ampak 1000€ vs. pufi za deset letm kjer si popolnoma hendikepiran.

Ti dejansko mislis, da nekdo, ki ima recimo otroka, ki ga trenutno komajda nahrani lahko karkoli raskira? Sem videl primere, ko starsi dobesedno dajo svoje zdravje in pogosto zivljenje na kocko, ker nimajo nekaj 10€. Potem upostevas, da industrija te ljudi vedno bolj izkljucuje in ti se vedno mislis, da je prostora za vse in so si sami krivim ker ti mislis, da bi brez problema uspel vse tudi, ce ne bi imel nobenega znanja ali suporta?

To, da sem se jaz prebil iz tega je potrebovalo VSE resurse mojih starsev, ki so se dobesedno odrekali vsemu v kombinaciji tega, da sem moral biti ekstremno fleksibilen. To pomeni, da si dobesedno ne gres kupiti spodnjih hlac nekaj let, da jes samo osnovno, pozabi avto dopuste, pozabi redno placane poloznice in to kaksno desetletje... Ti verjetno sploh ne ves kako izgleda stanovanje, garderoba, kako lahko ves cheap shit dejanko kdo obrabi.

Ti je sedaj priblizno jasno!?

gruntfürmich ::

daj ne bluzi. nakladaš da se kar trese. dela kolikor hočeš, samo vprašaj mojstre kdaj ti lahko kaj pridejo zrihtat v stanovanju/bajti.
če narediš otroka in ga ne moreš fujtrat je že ena velika napačna odločitev v življenju. da ne greš v šolo da boš lahko delal kaj folk potrebuje je že druga takšna napačna odločitev.
če pa to vse zajebaš pa se strinjam da je zelo težko. ampak se postavi znova vprašanje napačnih odločitev.
skratka ne bluzi in zagovarjaj 98% ljudi ki so reveži zaradi LASTNIH bebastih odločitev...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TheBlueOne ::

gruntfürmich je izjavil:

daj ne bluzi. nakladaš da se kar trese. dela kolikor hočeš, samo vprašaj mojstre kdaj ti lahko kaj pridejo zrihtat v stanovanju/bajti.
če narediš otroka in ga ne moreš fujtrat je že ena velika napačna odločitev v življenju. da ne greš v šolo da boš lahko delal kaj folk potrebuje je že druga takšna napačna odločitev.
če pa to vse zajebaš pa se strinjam da je zelo težko. ampak se postavi znova vprašanje napačnih odločitev.
skratka ne bluzi in zagovarjaj 98% ljudi ki so reveži zaradi LASTNIH bebastih odločitev...


Sicer ne vem, kaj ti pocnes, moje delo je v grobem optimizacija procesov. Pac garantiram ti, da za preproste ljudi kmalu ne bo veliko dela. Seveda vedno najdes koga, ki delo najde, ker stevilka ni nic. Pri zadnjem vecjem projektu smo vec kot podvojili proizvodnje zmoglivosti, enostavna dela pa v celoti zreducirali, kar pomeni, da za dvakratni output potrebujemo manj delavcev. Stari nacini izginjajo, dela za te ljudi enostavno ni. Ja nekaj ti jih lahko naredi ploscice, ampak kriticna masa bo pocasi presezena. Ti se ne zavedas mase stevilk in mislis, da ker ti poznas enega Janeza, ki malo fusa in enega Jakana, ki se mu enostavno ne da, da potem je pa povsod tako. Se je takoj videlo, da si omejen na tak nacin, ker si mene vzel kot pravilo, ki je bolj vazno od vseh statistik. Jaz prakticno v celotni industriji, ki zaposluje vecino teh ljudi v nekaj desetih letih vec ne vidim kaj veliko delovnih mest za preproste ljudi. Upam, da bos dnevno preurejal hiso, da bodo imeli kaj za poceti.

Seveda je v retrospektivi fino sodit, kako je kdo delal napake, ampak hvala bogu imajo ljudje vsaj se toliko upranja, da imajo vsaj kakega otroka. V tvojem svetu bi bilo za veliko koga po tvoji logiki najboljse, da se ustreli, ce nima pogojev za fino zivljenje ali se ni sposoben znajti.

In ne nisi vedno revez zaradi lastnih odlocitev. Vsak je rojen v drugacno telo z drugacnimi sposobnostmi. Ti noces razumeti, da vecina revnih je v revscino rojenih kakor noces razumeti da vsi niso isti kot ti. Razumeti moras tudi, da se pogled na svet in moznosti grobo razlikuje med tabo in tistimi na dnu. Vecina je prepricana, da iz revscine ni mogoce priti, ze samo zato, ker tako malokomu uspe. Kaj bodo zaradi tega ziveli osameli doma in cakali na matildo, da jim potem nebo nekdo kot ti ocital, da so si drznili imeti otroke in da so si za vse krivi sami.

gruntfürmich ::

gledam reveže okoli sebe in se samo čudim kakšne idiotske odločitve znajo sprejemat... ampak ok, naj bo po tvoje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jb_j ::

gruntfürmich je izjavil:

gledam reveže okoli sebe in se samo čudim kakšne idiotske odločitve znajo sprejemat... ampak ok, naj bo po tvoje.


sj vidš v zda prbližn (kapitalizem z malo sociale), otroc rojeni v getu in prikoličarskih naseljih nimajo enakih možnosti pri odraščanju.
edina varjanta, da pride na faks, je, da je zelo pameten/na in veliko časa posveti učenju(in dobi štipendijo), ali da so starši cel lajf varčevali, da gre lahko tja.
potem je pa en majhen problem, da kdo zboli v družini.....

na drugi strani, bogati starši podajo lepo donacijo šoli in skoraj nima veze koliko je pameten/na in koliko časa posveti učenju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Furbo ::

TheBlueOne je izjavil:

In ne nisi vedno revez zaradi lastnih odlocitev. Vsak je rojen v drugacno telo z drugacnimi sposobnostmi. Ti noces razumeti, da vecina revnih je v revscino rojenih kakor noces razumeti da vsi niso isti kot ti. Razumeti moras tudi, da se pogled na svet in moznosti grobo razlikuje med tabo in tistimi na dnu. Vecina je prepricana, da iz revscine ni mogoce priti, ze samo zato, ker tako malokomu uspe. Kaj bodo zaradi tega ziveli osameli doma in cakali na matildo, da jim potem nebo nekdo kot ti ocital, da so si drznili imeti otroke in da so si za vse krivi sami.

Malokomu uspe? Praktično vsakdo si lahko najde službo in dela nekaj, tudi brez ambicije po tem, da bi postal novi Bill Gates.

Kako bi pa zdaj 100€ manj najemnine pomagalo takim ljudem, kot jih ti opisuješ, pa tudi ne vem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jb_j ::

Furbo je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

In ne nisi vedno revez zaradi lastnih odlocitev. Vsak je rojen v drugacno telo z drugacnimi sposobnostmi. Ti noces razumeti, da vecina revnih je v revscino rojenih kakor noces razumeti da vsi niso isti kot ti. Razumeti moras tudi, da se pogled na svet in moznosti grobo razlikuje med tabo in tistimi na dnu. Vecina je prepricana, da iz revscine ni mogoce priti, ze samo zato, ker tako malokomu uspe. Kaj bodo zaradi tega ziveli osameli doma in cakali na matildo, da jim potem nebo nekdo kot ti ocital, da so si drznili imeti otroke in da so si za vse krivi sami.

Malokomu uspe? Praktično vsakdo si lahko najde službo in dela nekaj, tudi brez ambicije po tem, da bi postal novi Bill Gates.

Kako bi pa zdaj 100€ manj najemnine pomagalo takim ljudem, kot jih ti opisuješ, pa tudi ne vem.


mogoče ne bi blo treba ostalim ljudem skrbet za take, ala karitas in podobni.

Mato989 ::

Ti dejansko mislis, da nekdo, ki ima recimo otroka, ki ga trenutno komajda nahrani lahko karkoli raskira? Sem videl primere, ko starsi dobesedno dajo svoje zdravje in pogosto zivljenje na kocko, ker nimajo nekaj 10€. Potem upostevas, da industrija te ljudi vedno bolj izkljucuje in ti se vedno mislis, da je prostora za vse in so si sami krivim ker ti mislis, da bi brez problema uspel vse tudi, ce ne bi imel nobenega znanja ali suporta?


Mene najbolj zanima zakaj nekdo ki nima nič in je intelektualno na tako slabi točki razvoja, še vedno v civilizirani družbi LAHK IMA otroka...

Da dobim 40.000 ojrov kredita, moram dokazat da sem ga sposoben vrnit, da pa narediš otroka pa ne rabiš vnaprej pokazat da si ga sposoben 25 let preživljat...!!!

To je potrebno spremenit in naenkrat bo mnogo lažje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Ti dejansko mislis, da nekdo, ki ima recimo otroka, ki ga trenutno komajda nahrani lahko karkoli raskira? Sem videl primere, ko starsi dobesedno dajo svoje zdravje in pogosto zivljenje na kocko, ker nimajo nekaj 10€. Potem upostevas, da industrija te ljudi vedno bolj izkljucuje in ti se vedno mislis, da je prostora za vse in so si sami krivim ker ti mislis, da bi brez problema uspel vse tudi, ce ne bi imel nobenega znanja ali suporta?


Mene najbolj zanima zakaj nekdo ki nima nič in je intelektualno na tako slabi točki razvoja, še vedno v civilizirani družbi LAHK IMA otroka...

Da dobim 40.000 ojrov kredita, moram dokazat da sem ga sposoben vrnit, da pa narediš otroka pa ne rabiš vnaprej pokazat da si ga sposoben 25 let preživljat...!!!

To je potrebno spremenit in naenkrat bo mnogo lažje.

No napoti domov te bo povozil avto. Tvoja parnerica je ostala bvrez tebe. Kako sedaj misliš, da si bil ti sposoben naštepati otroke, na da nisi poskrbel za vse nepričakovane.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ti dejansko mislis, da nekdo, ki ima recimo otroka, ki ga trenutno komajda nahrani lahko karkoli raskira? Sem videl primere, ko starsi dobesedno dajo svoje zdravje in pogosto zivljenje na kocko, ker nimajo nekaj 10€. Potem upostevas, da industrija te ljudi vedno bolj izkljucuje in ti se vedno mislis, da je prostora za vse in so si sami krivim ker ti mislis, da bi brez problema uspel vse tudi, ce ne bi imel nobenega znanja ali suporta?


Mene najbolj zanima zakaj nekdo ki nima nič in je intelektualno na tako slabi točki razvoja, še vedno v civilizirani družbi LAHK IMA otroka...

Da dobim 40.000 ojrov kredita, moram dokazat da sem ga sposoben vrnit, da pa narediš otroka pa ne rabiš vnaprej pokazat da si ga sposoben 25 let preživljat...!!!

To je potrebno spremenit in naenkrat bo mnogo lažje.

No napoti domov te bo povozil avto. Tvoja parnerica je ostala bvrez tebe. Kako sedaj misliš, da si bil ti sposoben naštepati otroke, na da nisi poskrbel za vse nepričakovane.....


Ker si vnaprej dal hipoteko na stanovanje svoje za froca... ;) Drugače ne dobiš kredita, zakaj bi dobil froca če si v najemu kajne?

Froc v 25 letih preden gre na svoje požere približno toliko denarja kot kredit za stanovanje ali bajto... torej bi moralo zavarovanje biti podobno :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

Mr.B je izjavil:

No napoti domov te bo povozil avto. Tvoja parnerica je ostala bvrez tebe. Kako sedaj misliš, da si bil ti sposoben naštepati otroke, na da nisi poskrbel za vse nepričakovane.....

ti daješ glupe robne primere da bi dokazal da nima prav? si bolan?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mr.B ::

gruntfürmich je izjavil:

Mr.B je izjavil:

No napoti domov te bo povozil avto. Tvoja parnerica je ostala bvrez tebe. Kako sedaj misliš, da si bil ti sposoben naštepati otroke, na da nisi poskrbel za vse nepričakovane.....

ti daješ glupe robne primere da bi dokazal da nima prav? si bolan?

Ok,
žena ima 10k bruto plače, mož reče da se mu ne da delat za v 50 tem plačilnem razredu, in bo gopodinja. Kupiš na kredo bajto za 400k, ter še ene 100k za obnovo. Naštepam 3 oroke.
Žena po 7 letih dobi raka na materničnem vratu, dela ne more opravljat, prihodki padejo na 10%. Fuk si neodogoren, ko si šel štepat froce. Je to boljši robni pogoj.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gruntfürmich ::

nikoli s takimi bedarijami ne boš dokazal svoj prav...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gaman ::

Dejstvo je, da je povratna zanka med sposobnostjo človeka in številom njegovih otrok obrnjena v napačno smer. Ker imajo podedovane lastnosti osrednjo vlogo pri sposobnosti, se problem družbene stratifikacije (med drugim stratifikacije po standardu bivanja) ne bo popravil sam.
Če bi spodbude za širjenje genov sposobnejših ljudi (ne nujno z neposrednim razmnoževanjem teh ljudi) povečali, bi vzpostavili sistem, ki se sam optimizira na podoben način kot prosti trg, kjer cene najnujnejših dobrin limitirajo proti proizvodnih stroškom. Do relativne družbene blaginje, kjer je produktivnost družbe dovolj velika, da lahko najmanj sposobnim zagotovimo človeka dostojno življenje, smo se pač morali prebiti skozi obdobja, ko to ni bilo možno. Tako kot so se takratni nesrečneži morali odpovedati osnovnim radostim življenja in velikokrat tudi življenju samemu, se bodo današnji nesrečneži morali odpovedati radostim razploda.

Mr.B ::

gruntfürmich je izjavil:

nikoli s takimi bedarijami ne boš dokazal svoj prav...

Sej lahko daš svoje primere. Ne moreš..
Sej lahko daš da oba zaslužita skupaj vsak povprečno plačo, te kupujejo stanovanja, še sploh če so v varnih javnih službah. Ane...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ginekk ::

gruntfürmich je izjavil:

nikoli s takimi bedarijami ne boš dokazal svoj prav...


Kar resnični so ti primeri. Za veliko gospodinjstev je dovolj da eden od partnerjev nima prihodka in se vse podre v parih mesecih, ker družinskih stroškov ne more kar ustavit. Zdaj je star med 40 in 50 in zmožen, je pred njim v vrsti kup dvajset let mlajših ki se pritožujejo da jim starci odžirajo delovna mesta. (Za tiste v penziji pa se pritožujejo, da so v prevelikih nepremičninah in da so pobrali same dobre lokacije)

Ne moreš gledat na otroka kot investicijo ali naložbo.. Tisti ki pametuje naj pomisli da bi se njegova starša po takih parametrih odločala ali celo še dve generaciji prej, ko je bila kar pretežna revščina. Kot bi jaz sklepal da so uspešnejši sami sebičneži, ker stalno grabijo, vidijo samo sebe (in svojo kariero) in nimajo niti časa imet otrok, niti jih nočejo.

Invictus ::

gruntfürmich je izjavil:

nikoli s takimi bedarijami ne boš dokazal svoj prav...

Pravzaprav je to čisto legalen scenarij...

Sam večina slovenskih bab, na žalost, ni tako podjetnih...

Lahko se seveda zgodi tudi obratno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mato989 ::

ginekk je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

nikoli s takimi bedarijami ne boš dokazal svoj prav...


Kar resnični so ti primeri. Za veliko gospodinjstev je dovolj da eden od partnerjev nima prihodka in se vse podre v parih mesecih, ker družinskih stroškov ne more kar ustavit. Zdaj je star med 40 in 50 in zmožen, je pred njim v vrsti kup dvajset let mlajših ki se pritožujejo da jim starci odžirajo delovna mesta. (Za tiste v penziji pa se pritožujejo, da so v prevelikih nepremičninah in da so pobrali same dobre lokacije)

Ne moreš gledat na otroka kot investicijo ali naložbo.. Tisti ki pametuje naj pomisli da bi se njegova starša po takih parametrih odločala ali celo še dve generaciji prej, ko je bila kar pretežna revščina. Kot bi jaz sklepal da so uspešnejši sami sebičneži, ker stalno grabijo, vidijo samo sebe (in svojo kariero) in nimajo niti časa imet otrok, niti jih nočejo.


Zato pa bi moralo biti nujno da dokažeš da četudi umreš da imaš dovolj premoženja da otrok ne bo revež do 2x leta... simpl... Po domače povedano, če si v najem brez denarja si otroka zagotovo ne morš privoščit, če si na socialni tudi ne, če imaš nižjo plačo od 800€ neto tudi ne... itd...

Pomisli samo postopek za pridobitev kredita na 30 let in projeciraj to na otroka... aja pa še poroka bi moral dat ki bo skrbel za otroka če ti umreš... simpl. Takoj bi rešli težavo revnih otrok in jamranja po TVju kako zbiramo denar zanje.

Nakoncu pa gledam po ulici kako ženska ki jo poznam in je že 7 let na socialni pri 28tih ima 2 froca, živi v skoraj free stanovanju dobiva na mesec verjetno čez 450€ + zastojn vrtec ki jih ga plačujem "jaz" (in ostali) ki nimamo otrok, ker ni dovolj ziher služba, in dovolj prihrankov da bi bilo odgovorno imet otroka...

Višek debilizma. Zato sem proti neprofitnim stanovanjem.

Raje naj država naroči gradnjo stanovanj ki jih bo po ugodnih cenah prodala nam ki smo stari pod 35 let po 1.000€ m2 kjer se moramo s pogodbo zavezat da jih vsaj 30 let ne bomo prodali naprej ali dajali v najem in je to to...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Raje naj država naroči gradnjo stanovanj ki jih bo po ugodnih cenah prodala nam ki smo stari pod 35 let po 1.000€ m2 kjer se moramo s pogodbo zavezat da jih vsaj 30 let ne bomo prodali naprej ali dajali v najem in je to to...

Pa še v centru Ljubljane.

Zakaj pa samo tistim pod 35? A tisti nad 50 si pa ne zaslužijo stanovanja ali kaj?

Poleg tega imaš v Sloveniji stanovanja po 1000 EUR/m2, sam niso v LJ ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Raje naj država naroči gradnjo stanovanj ki jih bo po ugodnih cenah prodala nam ki smo stari pod 35 let po 1.000€ m2 kjer se moramo s pogodbo zavezat da jih vsaj 30 let ne bomo prodali naprej ali dajali v najem in je to to...

Pa še v centru Ljubljane.

Zakaj pa samo tistim pod 35? A tisti nad 50 si pa ne zaslužijo stanovanja ali kaj?

Poleg tega imaš v Sloveniji stanovanja po 1000 EUR/m2, sam niso v LJ ;).


Zato, ker če si star 50+ in nisi prišel do stanovanja v času jazbinška si si pa res sam kriv, pa vseh so polna usta kako na "mladih" stoji prihodnost =) Pa tudi če si prišel na trg dela pred krizo (vsaj ene 2-3 leta) potem si itak dobil šiht v 90%+ primerih...
Najbolj so/smo najebali tisti ki smo se v delovno aktivne začeli vključevat po letu 2008... Torej če si redno končal faks +/- 1 leto in nisi prišel na trg dela pred 2008/9 potem si danes star max 34 let...

Seveda so... celo v mojem mestu... ampak 1.000€/m2 za 35-40 let star blok z obvezno daljinskim sleparskim ogrevanjem ipd. zadevami pač za mene ni moderno stanovanje. Gradit bi se moralo bloke na električno ogrevanje z močno izolacijo... za 1-1,2k na m2... v vsaki Mestni Občini 5-10 takih blokov... To bi moral bit nacionalni projekt, ne pa tir2 pa Teš ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Ne bi hotel živeti v bloku, ki se nov prodaja za 1-1,2k na m2.

Ker bo potem cel kup popravil in napak, pa zanič narejeno. Definitivno ne moderno... Poznam par zgodb novogradenj, ko blok pušča vodo, marsikaj ne deluje, noter pa cel kup kretenskih lastnikov, ki nočejo dati denarja za popravilo. Ker se 10 let ni nič vplačevalo v rezervni sklad...

Kaj pa je ogrevanje na elektriko drugega kot daljinsko ogrevanje? Debela izolacijo? Da jo boš moral potem menjati po 20 letih? Raje pol metra debele stene z dobro opeko.

Tam, kjer sam živim, se pogovarjamo o dodatni izolaciji že nekaj časa. Pa smo preprosto izračunali, da se za 10 EUR prihranka na mesec pri ogrevanju ne splača... Prihranek pozimi, ko je mraz... Penzionisti pa tako nimajo denarja za povečanje rezervnega sklada...

A mogoče misliš, da če sam vgradiš ogrevanje, da je to ceneje? Verjemi mi na besedo, da ni...

Se vidi, da si še mlad, in se nisi veliko ukvarjal z upravljanjem nepremičnin... To je čista jeba :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jype ::

Kaj zdej, kaj bo?

- Več in bolje plačanih učiteljev, da bo prihodnja generacija ustvarila dovolj dodane vrednosti za vse vas betežne starčke?

- Več priseljencev, ki bodo nadomestili izpad rodnosti, ki se dogaja zaradi vaše kratkovidne sle po udobju in brezskrbnosti?

- Več revežev, ki bodo zagotovili nov vzpon boljševizma?

No, je še tretja možnost: Upload. Do leta 2012 bo.

jype ::

gruntfürmich ::

Mr.B je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

nikoli s takimi bedarijami ne boš dokazal svoj prav...

Sej lahko daš svoje primere. Ne moreš..

ti samo povej v kolikšnih %% se tvoji primeri dejansko izvršijo, pa boš videl vso bedo svojih argumentov
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

ti samo povej v kolikšnih %% se tvoji primeri dejansko izvršijo, pa boš videl vso bedo svojih argumentov
Preden je Obama sprejel reformo zdravstvenega sistema je v ZDA zaradi medicinskih stroškov bankrotiralo več kot pol milijona gospodinjstev na leto.

Ni ravno redek scenarij.

gruntfürmich ::

ker niso bili zavarovani ali šparali za hude čase
in kaj želiš povdariti?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

in kaj želiš povdariti?
Da ti nisi zavarovan in nimaš našparano za hude čase - ti pa mi krijemo hrbet, ker živiš v tem, čemur kapitalisti rečejo socializem.

Furbo ::

jype je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ti samo povej v kolikšnih %% se tvoji primeri dejansko izvršijo, pa boš videl vso bedo svojih argumentov
Preden je Obama sprejel reformo zdravstvenega sistema je v ZDA zaradi medicinskih stroškov bankrotiralo več kot pol milijona gospodinjstev na leto.

Ni ravno redek scenarij.

Zdaj pa premije tako strmo rastejo, da bo bankrotiranih še precej več.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jb_j ::

Mato989 je izjavil:


Pomisli samo postopek za pridobitev kredita na 30 let in projeciraj to na otroka... aja pa še poroka bi moral dat ki bo skrbel za otroka če ti umreš... simpl. Takoj bi rešli težavo revnih otrok in jamranja po TVju kako zbiramo denar zanje.


sej to je že, sicer s strani cerkve. in se imenuje boter/botra.

Furbo je izjavil:

jype je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ti samo povej v kolikšnih %% se tvoji primeri dejansko izvršijo, pa boš videl vso bedo svojih argumentov
Preden je Obama sprejel reformo zdravstvenega sistema je v ZDA zaradi medicinskih stroškov bankrotiralo več kot pol milijona gospodinjstev na leto.

Ni ravno redek scenarij.

Zdaj pa premije tako strmo rastejo, da bo bankrotiranih še precej več.


baje se nižajo. kakor sem bral v novicah.
če pa že rastejo je pa le propaganda ali delo republikancev, da bodo potem oni zaslužni, kako so rešili obamacare.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Furbo ::

Aja, zdravstveno zavarovanje zdaj zajema še kup neplačnikov, premije naj bi se pa nižale? Daj mi razloži, kako naj bi to potekalo?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mat xxl ::

Preprosto, Zavarovalnice bodo morale malo na hujšanje , pa bo....
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Milenijci

Oddelek: Problemi človeštva
303483 (3113) kow
»

Cene stanovanj in prepoved Airbnb-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14918150 (14457) MrStein

Več podobnih tem