» »

Upokojenci

Upokojenci

«
1
2 3

Stajerc ::

Jaz nevem a v tej državi so pomebni samo upokojenci in njihov glas in trepetanje za pokojnino?

Po drugi strani bi radi da delajo stari ljudje še dalje a nekateri stari ki sedijo v večini nadzornih svetov, vodstvih zvez, sodiščih, šolstvu in drugih pozicijah moči v državi ki so NAJMAJN produktivni ker ne zmorejo več in zaslužijo največ ti se pa nočejo odstraniti ali vsaj umakniti na stranski tir.

Ta težava z upokojenci pa mi da vpogled v čisto drugo dimenzijo in sicer:

KAJ SE DANES DOGAJA Z MLADIMI V SLOVENIJI? Tako zavoženega, oškodovanega in zlorabljenega segmenta naše družbe v slovenji pomoje ni. Mladi so dan danes neko nujno zlo kot podskupina postavke invalidi.

Z mladimi se pometa in počne vse pusti se jih vstrajati v nekih zavoženih in zgrešenih ciljih in v njihovi nemoči in neaktvinosti.

Vedno ampak res vedno se govori o upokojencih in drugi strani starostne lestvice mlade se pa vedno omenja kot da se pač more reči beseda mladi in recimo na 100 pokojnin potem zvišajo neko olajavo mladim za 1%?

Jaz nevem če se zavedajo ali ne ampak če mladi ne bodo (bomo) delali in bili cenjeni si lahko oni svoje pokojnine obrišejo kar pod nosom.

V Sloveniji preprosti ni zdravega mladega segmenta ki bi se krepil in bil ideološko razcepljen od tega govna v naši državi in ki bi vstrajal in zahteval na svojih podstavkah neglede.

Mladi rabimo službe in raje kot pokojnine bi morala biti prioriteta da prav vsak mlad do 30 leta dela ali lahko dela ker če ne kaj pomeni potem to da ga podpirajo doma ali pa se ukvarja z kriminalom in svinjarijami. Ker druge možnosti preprosto ni.

Jaz nevem kaj je v Sloveniji tako narobe da si mladi ne vzamejo (vzamemo) preprosto tega kaj nam pripada. Če ne zlepa pa z silo ker drugače tako nebo šlo?

V naši državi vlada ORTO-mafija in zakaj se mladi rajši temu prilagajamo kot to svinjarijo uničimo?

Preprosto mlad človek ne more v tej državi si ustvariti osnovnih eksistencialnih norm da bi preživel in zaživel samostojno in zakaj nam je tega treba?

Koliko poznate mladih ki kljub trdem delu (to je redkost danes) zmorejo?


Mladi bi morali bii center naše države in prav vse od politikov do čistilk bi morali odstraniti al ipomakniti na stranski tir. Šele takrat bi mlad človek dobil ustrezno pozicijo v družbi ki je edina pravilna.
Have a nice day.

@LOL ::

Koliko poznate mladih ki kljub trdem delu (to je redkost danes) zmorejo?

Bom kratek. Zadeva je poskrbljena tako kot si sam zrihtaš. Če pa se nekateri na državo zanašate potem je pa precej žalostno. Nasploh noben od mojih sošolcev s FRIja ravno ne strada. Če pa folk množično rine na razne družboslovne fakse kjer jasno za toliko komadov ni služb in potem seveda ne preostane drugega kot bentenje čez državo ki pri tem nima nič (OK ima, morala bi omejiti neperspektivne fakse)

Jaz nevem kaj je v Sloveniji tako narobe da si mladi ne vzamejo (vzamemo) preprosto tega kaj nam pripada. Če ne zlepa pa z silo ker drugače tako nebo šlo?

Dej definiraj ti tole, kaj naj si bi vzeli?:\ Jah življenje je bitch če si ga ne znaš ali si nisi sposoben urediti.

in prav vse od politikov do čistilk bi morali odstraniti al ipomakniti na stranski tir

?

Naj ugibam: pred kratkim si denimo diplomiral in sedaj bentiš nad stanjem v državi ki kao mladim ne omogoča normalnega preživetja?
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Stajerc ::

Samo to bom še rekel ker se ne nameravam z poneumljenimi mladimi kredgat ki jim plača vse mamica in očka in nimajo prave pesrpektive v življenj uda bi vedeli ko se hoče človek osamosvojiti da ga to krvavo stane vsega.

1 geslo bom podal:

Na mladih svet stoji - Stari človek le tu pa tam svet pognoji

Razlaga: spoštujem starejše in to kar so nam zapustili ampak le do te mere ko me z tem ne ovirajo in dajo možnosti za normalno življenje in me oni ne spoštujejo kot mladega človeka. Ker smatram da me ne spoštujejo pač jaz ne spoštujem njih.

2 v naši državi bi se moralo vsaj 5 let intenzivno ukvarjato LE z problematiko mladih o njej bi morali govoriti predsednik države, parlamenta, vsak šef v firmi, vsak na ulici bi moral šepetati:

MLADI MLADI MLADI....

Nov slogan države bi lahko bil Slovenija: kjer so mladi ljudje doma in cenjeni.

In tako naprej.


Zat tiste ki so prilagojeni in imajo drugo politično mišljenje pa tako to ni bilo namenjeno in nebi si vzel časa da bi jim pojasnil.

Take je treba le odstranit in postaviti na stranski tir.

To je moje sporočilo.
Have a nice day.

jype ::

Ej, vi, mladi Štajerc!

Če hočete službo in penzijo, si jo zrihtajte sami. Tudi ostali smo si jo morali, pa se pri tem nismo prav nič zanašali na kogarkoli, razen na lastno znanje in iznajdljivost. Pa seveda, če hočeš imeti bazen, potem potrebuješ tudi podjetniško žilico.

Moje sporočilo je, da bentenje čez državo ne pomaga nič (0). Kandidiraj s svojim odlično razdelanim programom.

Jaz te ne bom podprl, ker mi na kraj pameti ne pade dovoliti, da družbeno neperspektivne mlade invalide kurijo v bližnjem krematoriju.

Stajerc> Nov slogan države bi lahko bil Slovenija: kjer so mladi ljudje doma in cenjeni.

Ali, nekaj podobnega: I feel Slovenia, pa tudi sicer se počutim bolj švoh.

Rad bi živel v Sloveniji, kjer bi bili cenjeni _vsi_ ljudje. Brez izjem. Politični program, ki bi poskrbel, da bi vsakogar imeli za kaj cenit, bi pa z veseljem podprl.

Stajerc ::

Ne jaz pravim da so v sloveniji najmajn cenjeni mladi in da se jim onemogoča normalno življenje.

Bremeni se jih preveč premalo se jim da in prisluhne njihovim potrebam.

Torej halo? Kdo je kriv za to?

In naj odgovraja na moje vprašanje le mlad človek do 30 let ki ima družino in hišo in zmore pa lahk oda oko v roko da mu pri tem ni pomagala mamica in očka in da je uspel sam.

Jaz bom pa pripravil odlikovanje da ga tam takemu človeku.

Vrjetno bom potreboval malo odlikovanj tako da bo podelitv enkrat letno 3 do 4 ljudem.

Pa ne mi govorit o bogataših prosim in mafiji ki ne rabijo delati nič pa dobivajo stanovanja in jim je vse plačano ali so kje politično nastavljeni in cuzajo državo za velike plačo takoj ko se menja politična opcija pa letijo.

jaz ne govorim o takih mladih ampak o dejanski realni slikih mladih ljudi ki so v tej državi onemogočeni.

Staro se mora umakniti sitem se mora premeniti mladi morajo dobiti možnost to je moje sporočilo in od njega nebi odstopil nikdar ker vem da je enido pravilno in da je v tej državi vse prej kot takšno stanje.
Have a nice day.

Fizikalko ::

Dej, Štajerc, nehaj se smilit sam sebi, resno.

>> Mladi rabimo službe in raje kot pokojnine bi morala biti prioriteta da prav vsak mlad do 30 leta dela ali lahko dela

Dela kar ga hočeš, IMHO. Če pa nič ne znaš ali nočeš delat, pa tvoj problem. Se pa izobrazi.

Edino logično geslo, ki ga moram upoštevati VSAK, ne le mladi: učiš in izpopolnjuješ se nonstop. Komur se to ne da, ga je v povprečju nasankal. In prav je tako.

Torej: če si ekonomist in nimaš službe, ker si pač rinil kot ovca na napačen fax. Ni problema, nauči se kaj drugega (dost žalostno, da se še nisi, IMHO). Prilagodi se trgu, poglej, kakšne potrebe ima. Pa bo vse ok. Čakat, da ti bo na glavo služba padla (pa, če se le da, državna, ne?), je žalosten, samopomilujoč in obsojanja vreden pristop.

Fizikalko ::

>>In naj odgovraja na moje vprašanje le mlad človek do 30 let ki ima družino in hišo in zmore pa lahk oda oko v roko da mu pri tem ni pomagala mamica in očka in da je uspel sam. Jaz bom pa pripravil odlikovanje da ga tam takemu človeku.

No, kar pripravi počas kakšnega.

Stajerc ::

Pa še en pogoj je da ne živi v Ljubljani. Ker ljubljana zame ni slovenija ampak otok zase.

Tako to so pogoji za odlikovanje mlad up ki zmore sam in mu ni bilo nič podarjeno.
Have a nice day.

Fizikalko ::

No, saj pravim. Jih boš moral kar precej podelit.

Sicer pa raje odgovori na moje protiargumente. Da vidimo, koliko te je v resnici v hlačah ( oz. v glavi).

Fizikalko ::

Plus še tole: to, da se ti zdi nekaj najbolj osnovnega, da ima človek pri 30-ih že hišo, je mal mem, IMHO. Da pa je to kriterij uspešnosti kar počez, pa še bolj.

jype ::

Sej, mogoče pa ima gate na glavi.

Jaz sicer živim v Ljubljani, ampak moj kolega, ki je mlajši od mene in že ima pamža (jaz še vedno nisem ziher, a bi si sploh upal otroka naredit v državi, v kateri je tolk "Stajercev") in je uspešen, se čisto brez težav kvalificira za tvoje odlikovanje. Upam, da poleg značke dobi tudi denarno nagrado, da ti bo lahko dal vbogajme.

@LOL ::

Tako to so pogoji za odlikovanje mlad up ki zmore sam in mu ni bilo nič podarjeno.

No takega preprosto ni. Vedno in povsod je potreben kanček sreče, četudi imaš znanje. Vedno potrebuješ tisto nekaj da se potegneš iz povprečja.

Staro se mora umakniti sitem se mora premeniti mladi morajo dobiti možnost

Svašta. Torej ti bi naredil takole: naj se upokojijo vsi pri 50 letih, tako bo delo za mlade. Kdo bo vzdrževal pa to gromozansko grupo upokojencev? Ne vem no, zadeva ni tako trivialna kot jo ti skozi te poste kažeš. Žal. Ni indije koromandije

jaz ne govorim o takih mladih ampak o dejanski realni slikih mladih ljudi ki so v tej državi onemogočeni.

Podaj mnenje kaj bi bilo potrebno narediti da bi bili omogočeni? Realno seveda, in ne tako z upokojevanjem 50 letnikov

premalo se jim da

Zakonitsti ekonomije. Stanje je pač takšno (ja še dolga leta nas bo tepla šipa prejšnjega sistema - žal) kakršno je. Tukaj se na kratki rok ne da pomagati nič.

le mlad človek do 30 let ki ima družino in hišo

Dragi moj, če bi ti rad imel HIŠO pri 30 letih naj te opomnim da je brez zunanje pomoči to Mission Imposible. Zdi se mi da malo preveč živiš v sanjah. Treba je začeti z malim. Če je pa odraz zapostavljenosti mladih po tvoje to da jim ni omogočena pridobitev hiše ali stanovanja (takojšnja) potem se boš pa še dolgo smiliv in bentil naokrog
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Stajerc ::

Na katero vprašanje? Zakaj nisem šel na ekonomski faks? Lepo te prosim no.

Se pravi že to kaže na prvi pojav apatije v naši državi. Se pravi če nimaš fakultete potem kot mlad človek z delom nikoli neboš uspel in se le smiliš samemu sebi?

Milsim men se pa smilite taki ljudje z takim razmišljanjem in dejansko ki mislite da ste nekaj več z fakulteto.

In stanje je tako zato ker je tako nastavljeno in se dovoli take zlorabe maš pa srečo da živiš v družbi ki dopušča take neumnosti in zaradi take izjave se ti stvari ne zaostrijo ampak si lahko privoščiš kar hočeš.

Še dobro da ne delama skupaj ker tako razmišljanje se v resničnem svetu hitro maščuje.

Pove pa mi to le nekaj d če že maš družino in hišo in si star majn kot 30 pa šre tako razmišljaš da to ni plod tvojega dela. Ampak ravno tega kar govorim.
Have a nice day.

Fizikalko ::

Že če pogledam ljudi okrog sebe, tiste, ki se v življenju trudijo, izobražujejo in so nasploh odgovorni sami do sebe: v večini jim gre več kot odlično. Sposobnost, iznajdljivost v roke, Štajerc, ne pa jokcanje.

Če se že kje pojavlje problem, je to v tem, da moramo poskrbeti za to, da imajo VSI možnost študija oz izobraževanja, in to zastonj. To je IMHO ključno - vsak naj ima možnost. Daleč najpomembnejši socialni transfer (precej bolj od pokojnin, pomoči za brezposelnost, itd) je dobro in dostopno šolstvo. To pa je več ali manj vse.

Stajerc ::

In ni problčem narediti otroka in živeti pri mamici in očku v naši državi. To se celo pričakuje.

jaz se pa z tem ne strinjam. ja raje da ne delajo ljudje starejši od 50 let če lahko zatop delajo ljudje do 30 let.

Zakaj bi silil stare izmučene ljudi v delo in še to subvencioniral če pa je mlademu človeku normalno da dela in si uredi življenje.

Z tem kaj pa imamo sedaj pa se sili stare ljudi da delajo mlade pa da ne delajo in da jih podpirajo stari ljudje.

Kar je zame zgrešeno.
Have a nice day.

Stajerc ::

Jaz pa mislim da ti nisi zrela osebnost in ne veš kako je delati za 150.000 cel mesec in plačati vse račune in še kaj našparati.

Sorry ampak mislim da si otrok ti in to tisti ki mu je bilo marsikaj podarjeno. In imeti otroke in plačevati najemnino in ne živeti v ljubljani seveda kjer celo ženska zmore si zgraditi hišo sama če to hoče v nekem dolednem času. Vrjetno kaka ekonomistka ja.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

Fizikalko ::

>>"Na katero vprašanje? Zakaj nisem šel na ekonomski faks? Lepo te prosim no.
Se pravi že to kaže na prvi pojav apatije v naši državi. Se pravi če nimaš fakultete potem kot mlad človek z delom nikoli neboš uspel in se le smiliš samemu sebi?Milsim men se pa smilite taki ljudje z takim razmišljanjem in dejansko ki mislite da ste nekaj več z fakulteto.
"

Vidiš, kako se je lepo pokazalo, da nič ne štekaš. Pa kdo, hudiča, govori o tem, da moraš met kak fax. Rekel sem ravno obratno - še enkrat, morda ti tokrat uspe: ČE si študiral nekaj, kar pač na trgu ni iskano dovolj (na PRIMER ekonomijo), se pač nauči kaj drugega. Zarad mene se nauč avte klepat ali pa prodajat vzajemne sklade. Velja za VSE, ne le tiste s faxom. Poznam jih ogromno brez faxa, pa so izjemno sposobni in posledično finančno preskrbljeni.

Bistvo povedanega v mojem postu, katerega sem želel, da prebaviš in pokomentiraš, je, da je bolj ali manj vse odvisno od tebe. Od tvoje sposobnosti učiti se, prilagajati se, znajti se, trusiti se, pogajati se... Normalna finančna varnost je potem zgolj posledica.

Ne poznam NIKOGAR, ki se je v življenju resnično trudil kaj postat in nima kakšnih zdravstvenih problemov, ki bi ga pri tem omejevale, da bi mu šlo zelo slabo, kaj šele, da bi jokcal, kot ti.

Ko smo že pri faxih... Za kleparja za dva dni dela daš gladko 100k. Poceni?

Fizikalko ::

>>Jaz pa mislim da ti nisi zrela osebnost in ne veš kako je delati za 150.000 cel mesec in plačati vse račune in še kaj našparati.

In kdo ti je kriv, da maš 150k?

>>Sorry ampak mislim da si otrok ti in to tisti ki mu je bilo marsikaj podarjeno.

Yeah, right. Kar tolaži se. Na to raven se ne bom spuščal.

>> In imeti otroke in plačevati najemnino in ne živeti v ljubljani seveda kjer celo ženska zmore si zgraditi hišo sama če to hoče v nekem dolednem času. Vrjetno kaka ekonomistka ja.

Če nima kdo keša živeti v LJ, naj ne živi. Če kdo nima keša za preživet otroke (kljub dokladom itd), naj jih nima. Je nesposoben, IMHO. Govora je o mladih, seveda.

jype ::

Stajerc> Se pravi že to kaže na prvi pojav apatije v naši državi. Se pravi če nimaš fakultete potem kot mlad človek z delom nikoli neboš uspel in se le smiliš samemu sebi?

Ejga!

Ne jaz ne prej omenjeni kolega nimava faksa. Še začela nisva, pa sva obupala, ker so nama bile privlačnejše druge perspektive. Zdaj imava vsak svoje podjetje. Še en tretji kolega, ki tudi ni diplomiral, ima pa svojega (pa tudi ni bil iz Ljubljane, se je pa sem preselil).

Torej, kva jamraš, če pa ničesar ne narediš zase?

Stajerc> jaz se pa z tem ne strinjam. ja raje da ne delajo ljudje starejši od 50 let če lahko zatop delajo ljudje do 30 let.
Stajerc> Zakaj bi silil stare izmučene ljudi v delo in še to subvencioniral če pa je mlademu človeku normalno da dela in si uredi življenje.
Stajerc> Z tem kaj pa imamo sedaj pa se sili stare ljudi da delajo mlade pa da ne delajo in da jih podpirajo stari ljudje.

Od moje plače gre vsak mesec več kot 200 jurjev za penzije in ti si drzneš rečt, da naj imajo rajši mladi službe in starejši penzije, ker bodo tako imeli mladi več denarja?

Ne znaš računat!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Stajerc ::

Ti misliš da človek v naši državi lahko postane klepar čez noč in da vzeme hamer v roko dva krat udari pa zasluži 100 k sit?

Ti bi moral malo priti živeti v maribor pa bbi te dal enem krovcu za delat mesec dni in ko bi delal od jutra do večera pa domov prinesel 100.000 sit potem bi ti meni lahko govoril o kladivo in dvakrat da udariš pa je to 100.000 sit.

Bi ti pomoje se kar hitro zjokal ko bi moral tam eno ploščo dvignit na streho domov pa nebi prinesel praktično nič.

Potem bi lahko mi z takimi neumnostmi sral.
Have a nice day.

Fizikalko ::

jype: That's what I'm talkin' about... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Stajerc ::

V ljubljani pa kot sem rekel vrjamem da denar leži na cesti saj ni čudno če se pokrade z ostale slovenije.

To je meni tako jasno.
Have a nice day.

jype ::

Stajerc> V ljubljani pa kot sem rekel vrjamem da denar leži na cesti saj ni čudno če se pokrade z ostale slovenije.

Prit ga sem pobrat. Kolega iz Maribora, ki se je preselil v Ljubljano, je zadovoljen, pa še baje se Ljubljančani manj deremo kot Mariborčani.

Fizikalko ::

Štajerc... :(

Seveda, ti ne bi nič "vlagal"... Bi torej že kot vajenec začel s 600k, kaj?

Ne ti meni, kaj jaz bi in kaj ne bi. Nisem namreč jaz tisti, ki se pritožuje. Jaz sem zase poskrbel, ker celo življenje delam na tem. Ja?

Ti pa jokcaš, zmerjaš vse, ki ti želijo le to dopovedat, da boš zase lahko poskrbel le sam in ti postavili ogledalo, v katerem pač, jebat ga, ni ujčkanja, ni zibke.

Si pa že v debati (vsaj meni) lepo pokazal, zakaj si neuspešen. V tej debati si namreč izjemno protisloven in brez argumentov opletaš naokrog, kar ti pride na misel. Ja, tako se v življenju pa res ne da uspeti, to ti (RAD) verjamem, ker je prav tako.

V roke se vzemi, Štajerc. Če ne sebe, pa kramp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Stajerc ::

Ne ker če bi se odločil da grem živet in delat drugam bi šel v tujino ne pa v ljubljano. In to ploh ni bistvo.

A naj potem vsi mladi gredo živet v ljubljano?
Have a nice day.

@LOL ::

V ljubljani pa kot sem rekel vrjamem da denar leži na cesti saj ni čudno če se pokrade z ostale slovenije.

Torej eno vprašanje: če denar na cesti leži, zakaj ne prideš v Ljubljano ter ga ne pobereš? Metaforično seveda. Denar v Ljubljani NE leži povsod.
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

_marko ::

->V ljubljani pa kot sem rekel vrjamem da denar leži na cesti saj ni čudno če se pokrade z ostale slovenije.

Preseli se v Ljubljano :\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Fizikalko ::

>>V ljubljani pa kot sem rekel vrjamem da denar leži na cesti saj ni čudno če se pokrade z ostale slovenije.

Fak. Dej, še v gostilno pojdi to povedat, boš mel takoj polno denarnico. Morda ti pa uspe živet oz obogatet z bentenjem po državi ob kakšnem lokalnem šanku. S takim pristopom, Štajerc, me še čudi, da maš za internet. Na pol za šalo, na pol zares.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Stajerc ::

V bistvu ne ravno to je smisel tega posta. Ne da moram jaz kramp vzet v roke ampak da se more take kot ti onemogočiti da nam ki hočemo normalno živeti ne kradete več.

To je vse.

ko mislite da ste sami uspeli in da si res zaslužite to kaj imate nimate pa praktično dobene življenske izkušnje.
Have a nice day.

Stajerc ::

V ljubljani sem imel možnost živet ampak tam ,mi pa ljudje niso preveč všeč. Preveč taki v luftu in prazni ljudje ki mislijo da so nekaj več. Tega pa nimam rad.
Have a nice day.

Fizikalko ::

>> V bistvu ne ravno to je smisel tega posta. Ne da moram jaz kramp vzet v roke ampak da se more take kot ti onemogočiti da nam ki hočemo normalno živeti ne kradete več.

Jaz ti kradem? Ej, človek, zdej si šel pa čez rob. Niti ene črke nisi več vreden. Mi je žal, da sem ti dobronamerno želel kaj povedat (kaj šele, da bi ti uvidel, da ti želim pomagat s tem, da te prepričam v lastno odgovornost). Naj ti gre življenje bolje od rok kot tale debata. Over & out.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

@LOL ::

Ne vem samo meni se dozdeva da bi bil Stajerc idealen "otrok" socializma. Na žalost je najebal ker se je spremenil sistem in smo v prehodni fazi in bo potrebno tovrstno "Stajersko" miselnost presekat. Že to da je človek odvisen od države oz. za vse krivi državo kaže na to da ne premore nobenih ambicij.

V ljubljani sem imel možnost živet ampak tam ,mi pa ljudje niso preveč všeč.

Če se boš pa na te stvari oziral, .. no comment
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

jype ::

Stajerc> A naj potem vsi mladi gredo živet v ljubljano?

To je res problem večine sveta - regionalni razvoj nikjer ni skladen, pa če se še tako trudijo.

Grem stavit da se najde kakšen tepec v Severni Dakoti, ki pizdi, kako imajo lahko v Kaliforniji tako visoke plače, pa cele dneve v luft gledajo.

Ampak ja, moj nasvet je tak - če se ne znajdeš in zaslužiš, kolikor potrebuješ, v Spodnjem Dupleku, potem se pa magar preseli v Ljubljano. Seveda samo, če v Ljubljani imaš priložnost zaslužit za ljubljansko tarifo. Stanovanja so tu precej dražja, so pa nekatere druge reči cenejše. Jaz npr. za prevoz letno porabim manj kot 100 jurjev (kupim en češki bicikel na leto in pol in včasih vzamem taksi ali grem na bus), pa 25 jurjev na mesec dam za telekomunikacije.

Ampak, človek, če živiš v Mariboru, je poslovnih priložnosti na pretek. Imam tudi kolege v Mariboru, ki jim gre zelo dobro. Pa niso viseli na starših, ko že tako rad to očitaš vsakomur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Stajerc ::

Saj pravim niti nočem da se mi kaj dopove. Jaz tak vstajam na svojem ker vem kak je.

Ti pa na svojem tudi prav.

Ampak če bi mene politika zanimala recimo bi svoje ideje uresničil s tem da bi nasprotnike zatrl to hočem povedati.

Sedaj pa je ravno obratno in je tista druga stran na oblasti ki ji je malo mar za mlade ki pač jim ni vse blo podarjeno.
Have a nice day.

_marko ::

->KAJ SE DANES DOGAJA Z MLADIMI V SLOVENIJI? Tako zavoženega, oškodovanega in zlorabljenega segmenta naše družbe v slovenji pomoje ni. Mladi so dan danes neko nujno zlo kot podskupina postavke invalidi.
->Z mladimi se pometa in počne vse pusti se jih vstrajati v nekih zavoženih in zgrešenih ciljih in v njihovi nemoči in neaktvinosti.

Štajerc, ni res. Jaz sem mlad. Imam ogromno mladih prijatlov, ki pa za razliko od tebe ne jamrajo toliko. In to v Mariboru, da boš vedel.
Sem živel od petka do nedelje tudi v Ljubljani zaradi študija, zdaj na Nizozemskem.

Poanta je pa tale, da vsepovsod se najdejo ljudje, ki so takšni kot ti in se najdejo ljudje, ki se trudijo. Ampak skoraj nobenemu ni nič podarjeno.
Jebi ga, eni celo delajo ob faxu in normalno živijo. Imaš pa seveda tud take, ki bodo pač slej ko prej morali it nekam delat za 80 jurjeva ali kaj podobnega, ker so leni ali pač manj sposobni. Ampak ne krivit zdaj Ljubljane in Maribora, ker je to bedarija. V Mariboru se najde tudi precej stvari za delat. Samo rabiš neko predznanje in začet nizko.
Mogoče dobi farmacevt, ki se je jebal na faxu pet let pol miljona plače ko konča fax, nekdo z srednjo pa nebo tega dobil, če nebo pokazal znanja.
Poslušaj jypeta pa fizikalka.

Kolker jaz vem je Fizikalko končal čisto drugečen fax kot pa ima službo - učitno se je moral tudi prestrukturirat in naučit kaj novega.
A se nebi ti tud?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

@LOL ::

Sedaj pa je ravno obratno in je tista druga stran na oblasti ki ji je malo mar za mlade ki pač jim ni vse blo podarjeno.

Kaj pa so prejšnji naredili zate? dej ne seri človek:\ Ta novi po 2 letih pa tudi ne morejo narediti nič drastičnega. Vendar če ti misliš da je napredek NEpogojen z odrekanjem se pošteno motiš
Preprosto se vidi da ne štekaš nič. Dej povej kako je bilo za mlade poskrbljeno zadnjih 10 let?:\ Škoda besed in razburjanja:\
Pa še nekaj: krivda za to da imaš ti 150k shity plače je to da smo bili 50 let v socializmu, that's all. Dokler bodo taki kot si ti s tovrstno miselnostjo bomo na 150k tudi ostali. Pa brez zamere, samo si me res razburil. KER GOVORIŠ NERESNICO
Zadnji post v tej temi -> škoda razburjanja za take bedarije:|
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

_marko ::

Štajerc:

Koga bi imel raje na oblasti:

a) komuniste
b) kapitaliste
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

Delaš pa sramoto Mariboru in Mariborčanom s svojim pisanjem, ki k sreči ni resnično.
To lahko potrdimo drugi Mariborčani, ki smo malenkost bolj delavni...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _marko ()

Stajerc ::

Nevem kje vi živite bom dal še par primerov zakaj mene v naši državi stvari motijo in zakaj to dejansko je problem ne pa neko razmišljanje razvajenih otrok ki jim je vse podarjeno:

- V okolici kjer živim je v zadnjem času okoli 10 družin mladih na novo nastalih. In če nebi dobili pomči države na otroka bi pomoje ene 6 od teh družin pomrli ali nevem kaj bi. In pol jim naj rečeš ko dela ne dobijo naj gredo na fakulteto ali pa živeti v ljubljano?

- Praktično vsa moja generacija (ker za te vem) z drgimi je tako istoi jamra in živi doma in je onemogočena s tem da si kaj ustvari tisti ki se podajo pogumno na to pot pa bi brez pomoči staršev (premožnejši) pristali na cesti

- mladi dan danes ko gredo na borzo najprej jemljejo socialno pomoč, dela ni ali je tako bedno da delapš cele dneve pa nič ne dobiš ali pa te dajo na javna dela in ti plačajo ravno toliko da preživiš seveda doma (stanovanja še nesmeš imeti)

- najbolj pa te prizadene ko ugotoviš recimo da ti dober prijatelj ki je šel proti tem vsalovom in klimi umazani v naši državi propade in se peča z prepovedani stvarmi ali še kaj hujšega

- in prva zaposlitev mladih v povprečju je delo na črno ki ni redno in prinaša malo finančnih sredstev

- delo doma ni več mogoče če je bilo v preteklosti tako ker preprosto ne zmorešđ več pokriti računov

In potem nekdo ki mu je bilo vse podarjeno reče naj gre živeti v ljubljano in naj ne jokca.

Nevem jaz pravim da se s takim mišlčjenjem ne strinjam in da je ravno to mišljenje potrebno spremeniti. Ker je očitno močno prisotno v naši državi.

Mladi morajo (vsi) ki le hočejo - ne pravim da se jim mora dati nekaj zastojn- meti dostojno služboi pa čeprav to pomeni da se mora zato par upokojencev že umakniti.
Have a nice day.

Dr Evil ::

Zanimivo kako so se največji socialisti-jugonostalgiki spremenili v največje turbokapitaliste:D


jype in Fizikalko. Bistvo socializma JE država, ne pa samoiniciativa. Aja, vidva ne vesta kaj zastopata>:D


Se pa strinjam, da je Ljubljana v dosti boljšem položaju kot Maribor. In ne po svoji zaslugi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

Stajerc ::

Ne prejšna oblast - v sloveniji ravno to govorim da se še mladi niso sploh politično angažirali nikoli in sprejmejo vse kaj jim se ponudi. Ta SMS recimo to je čisti smeh od smeha. Mene nikoli niso zastopali in boilše da jih ni.

To govorim da v sloveniji še sploh ni bilo tega kaj bi jaz rad da je.

Mladi ideološko drugačni in distancirani od obstoječe politike ki se širijo in so vplivni. Ne pa mladi ki so kurac od ovce in sramota mladim z njihovimi dosežki. O tem govorim.

Kapitalizem - komunizem to je pa čisto mimo sedaj ker nevem zakaj si v moji razlagi zaj pripisuje nekaj komunoizmu?

Del oje čista kapitalistična vrednota in jaz pravim da mladim mora ta vrednota biti dostopna mnogo bolj kot starejšim ne pa da se dela na tem da bodo stari ljudje delali dlje in podpirali mlade.

Mladi moramo prevzeti državo in si zgraditi takšno v kateri hočemo mi živeti TO GOVORIM. Ne pa da živimo v državi ki ugaja ta drugim.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

_marko ::

Neumno je krivit Ljubljano za probleme v Mariboru, ki sploh niso v celoti takšni kot jih želi prikazat Štajerc.
Seveda so, vendar ne razširjeni na celotno populacijo.
Tako kot so tudi v Ljubljani, Kopru, Murski Soboti... le nekje je tole bolj razširjeni, nekje manj. In Maribor je definitvno med boljšimi v SLO!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

->Mladi moramo prevzeti državo in si zgraditi takšno v kateri hočemo mi živeti TO GOVORIM.

Brez zamere, ampak tebi še avtopralnice nebi zaupal, kaj šele države. :\
Sploh z tem načinom mišljenja.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Stajerc ::

Ne ni res. Ljubljana je kriva in to je dejstvo.

Popolnoma vso industrijo je uničila v maribor vse holdinge moči in vse pa je leto za letom prenesla v Ljubljano.

POLITIKA!

In da Ljubljana je kriva kar veliko. Če tega ne vidiš pol pač živiš zaslepljen. Denar, delo, priložnost - vse ostaja tam in se širi in da zato je kriva Politika ne pa ljubljana to je pa tudi res. Jaz pač rečem ljubljana ker vse tja gre kaj je dobrega.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

Stajerc ::

V bistvu to je tvoj problem komu zaupaš. Mene če bi zanimala politika bi mi bilo pomebno sam oda mi zaupajo tisti o katerih govorim. Za druge ideološke nasprotnike pa bi mi bilo malo mar.
Have a nice day.

_marko ::

Kolk si star Štajerc?


->Mene če bi zanimala politika bi mi bilo pomebno sam oda mi zaupajo tisti o katerih govorim. Za druge ideološke nasprotnike pa bi mi bilo malo mar.

Tebi bi zauapalo zanemarljivo malo ljudi, ki so najverjetneje manj sposobni, leni, nekaj od njih pa dejansko depriviligiranih.
Za druge te pa boli ...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Stajerc ::

Ne ni res.

Prav današnji mladi v današnjem sistemu so leni.
Have a nice day.

_marko ::

Je pa še ena stvar hecna. V Sloveniji gre študentom precej dobro, zakaj ne greste študirat in tako rešite svoje probleme.

Dobil boš štipendijo, študentski dom in še npr v Ljubljani ali MBju boš lahko preko študenta delal.
Imaš streho nad glavo ter dovolj denarja za solidno preživetje.

Aja, maturo ali zaklučne izpite rabiš? ... če jih pa nimate pa jih nardite!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Stajerc ::

Al skrbijo za njih starši al živijo v stanovanjih in hišah ki jih niso sami zgradili otrok nočejo...

Danes so mladi leni žal. In sistem jih take naredi jaz nebom obsojal mladih.
Have a nice day.

_marko ::

->Prav današnji mladi v današnjem sistemu so leni.

Pa ti nisi resn! Bi rad primerjal tebe pa mene ja, sem prepričan da si 100x bolj len kot jaz.
Ampak na koncu, ko bom jaz vlekel 10 tvojih plač na mesec bom pa jaz kriv ker se ti nisi potrudil dovolj... |O
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov način gradnje neprofitnih stanovanj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13718643 (15384) mat xxl
»

od kdaj je 600€ pokojnine malo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10322514 (20427) M1_Abrams
»

Stanovanjski problem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10811177 (7035) Jergo
»

Osebna diskreditacija

Oddelek: Loža
342037 (1252) SavoKovac
»

Stanovanjski problem mladih! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
668349 (6949) Mati

Več podobnih tem