» »

Test iPoda Shuffle druge generacije

Test iPoda Shuffle druge generacije

Digital Trends - Pred nekaj tedni je Apple med ostalim posodobil tudi najmanjšega predstavnika linije iPodov, model Shuffle. Že tako majhna žverca je postala še manjša, izboljšan pa naj bi bil tudi čas predvajanja. Od napovedi do dejanske dobavljivosti je sicer preteklo nekaj časa, a sedaj je izdelek tu in to so s testom obeležili ustvarjalci strani Digital Trends. Zadovoljile so jih njegove dimenzije, pregovorno kakovosten zvok in relativno nizka cena, pokritizirali pa so priložene slušalke (pri vseh ostalih iPodih so bile posodobljene) in dejstvo, da je možno nov Shuffle na računalnik priključiti samo s pomočjo priloženega podnožja. Na koncu so mu prisolili oceno 8/10, o čemer se lahko prepričate tudi sami.

18 komentarjev

Black Dragon ::

Odlično! Se pa popolnoma strinjam glede slušalk ker si jih tudi sam lastim pri 1 generaciji Nanota in lahko rečem da so zelo poprečne... Menjava nujna.
Time will tell.

zee ::

iPod Nano prve generacije s slušalkami Senheiser :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

@LOL ::

in relativno nizka cena

No po tej izjavi se jaz sprašujem o OBJEKTIVNOSTI testa. Ker 26k sit za 1GB veliko napravco in to brez LCDja (kar jim pri proizvodnji še dodatno zmanjša stroške) je ROP! In da ti celo v testu napišejo "relativno nizka cena".
Jasnoje da se Shuffle prodaja le zaradi imidža in kao umetnega fancy statusa.
Nonsence:\

TribesMan ::

80$ je relativno nizka cena... na žalost živimo na napačni strani luže. In tu ni nihče srečen če nas ne obere vsaj dodatnih 20%...

Sicer pa kolega je kupil 1GB fake iPod nano... stane 12kSIT. O tem kako pa deluje pa raje ne bom. Tako počasne neodzivne in glupe naprave še nisem videl. Kaj ti pomaga ekranček, če pa na njemu ne moreš nič pametnega vidt?
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

NoOrdinary ::

Ne stane 26k, ampak pri nas v kokoški z davkom 21.612. Drago? V primerjavi z nekaterimi drugimi predvajlaniki vsekakor, samo mal sem se že naveličal razlagat da iPoda kupeš še zarad česa drugega kot samo "best buy". Sam mam sicer nanota prve generacije in se mi v primerjavi z drugimi ne zdi drag, punca se je pa zapalila za novega shuffla, ki je men osebno brez zaslona mal mem, samo ona je padla pod iPod spell in hoče samo tega al pa nobenga :) In folk povečini tko kupuje iPode, al si 100% njihov al pa jih 100% sovražiš.
brez ideje sem za podpis

we_are_borg ::

Komaj čakam da ga dobim :8)
death is irrelevant

hamax ::

men se tud zdi cena relativno ql. js sm dau ksn let nazaj za muvo v200 1G 33k. dons je cca 10k cnej.
res da ma ekranck, ni pa ipod.
z nakupom sem zelo zadovoln, tko k bojo verjetno vsi kupci shuffla.

Fatboyslim ::

napravco in to brez LCDja (kar jim pri proizvodnji še dodatno zmanjša stroške) je ROP


Koliko pa misliš da je vreden ta LCD in koliko sploh potrebuješ LCD za 1GB velik player?

Poanta shuffla je da je čimmanjši, da pri športnih aktivnostih sploh ne opaziš da ga nosiš ;)

MitjaP ::

Ko ste že glih na iPod temah: če koga zanima, mam js za odprodat gift certificat za iTunes Store USA.

BaRtMaN ::

Koliko pa misliš da je vreden ta LCD in koliko sploh potrebuješ LCD za 1GB velik player?

Zaslon je še kako priročen, če ti player omogoča radio, custom EQ. snemanje zvoka in radia. Poleg tega je Muvo V200 še vedno precej majhen, pesti ga pa uporaba AAA baterij, ki so sicer hitro zamenljive ampak v primerjavi z napolnjivo notranjo baterijo precej večje. Poleg tega ne rabiš nobenega kabla/podstavka.

robbe ::

Ko že govorite o slušalkah... Meni so se zdele pri nanu prejšnje generacije dost dobre slušalke. Saj ko sem jih primerjal z drugimi slušalkami, ki so jih priložili k ostalim mp3 predvajalnikom. Da pa ne govorim o teh tanovih, katere pa res trgajo. Ko daš na full ne škripa nič, samo je pa že tako naglas da ne moreš normalno poslušat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robbe ()

Odin ::

MitjaP,
za koliko pa ga prodas? In koliko je vreden? Pa do kdaj velja?

Odin ::

Aja narobe sem prebral. Sem mislis, da imas gift certificat za apple produkt v ameriki..

we_are_borg ::

Eh,ta ekran ni nekak pomemben ,vsaj meni.Muziko poslušaš in ne gledaš, playlisto pa si sestaviš na iTunes.Itak pol playliste mnenjavaš,ker ima večina ljudi več kot 1 GB glasbe.Ko sem imel še G4 iPoda 20 GB tudi nisem za vsako pesem vlekel iz žepa pa prešaltaval.Večinoma je bil na shuffle,tudi pozneje ko sem si dokupil daljinca.
death is irrelevant

Fatboyslim ::

Očitno si mnogi narobe predstavljate namen shuffla

xenon666 ::

Ta stvar je premajhna....

CWIZO ::

Men je en kolega reku, da tastarga shuflla loh mečeš v vodo, ga mečeš v tla in da še kr dela brez problema. Je to res?

Drugače sem pa zadnjič nabavil za 20k enga canyona za sestro. 1gb rama. Je v bistvu mp4 player, gor maš pa še radio, diktafon, slike, igre in zapiske daš gor. Je mejhen pa lep. Idealen za plonkce :P
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

MitjaP ::

@odin: za $100 je za komade, tv serije, igrice, filme in druge stvari kupovat na iTunes Music Store USA. Ednii način, da prideš v sloveniji do USA accounta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPod shuffle in slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
51093 (1009) pivo
»

Apple prenovil iPode

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3710097 (8725) matejdro
»

iPod in obcutljivost na USB

Oddelek: Pomoč in nasveti
5886 (766) |ViPeR|
»

Apple poslovne rezultate na ogled postavi

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
214405 (2765) jarhead
»

MP3 predvajalnik do 25.000 SIT

Oddelek: Zvok in slika
61378 (1299) CypherBit

Več podobnih tem