» »

* * * sneži * * * *

* * * sneži * * * *

Temo vidijo: vsi
««
27 / 31
»»

slotech5 ::

mailer je izjavil:

Take panike, kot so jo letos zakuhali vremenarji in mediji pa ne pomnim. Še ob poplavah je bilo stanje bolj umirjeno pa voda naredi veliko več škode kot 2 metra snega.


bravo Pop tv in Svet! V petek nikar na cesto, če ni nujno :D

Aston_11 ::

Petek je eno uro proč. Pri nas piha kot zmešano, nimam pojma, če sneži, verjetno ja, zagotovo dela pa zamete, kar je isto ali pa še slabše. Jutri ne grem nikamor.

jype ::

Jaz grem s kolesom v službo.

dr.Akula ::

jype je izjavil:

Jaz grem s kolesom v službo.

Ne ogrožat ostalih v prometu.
ni podatka

Mare2 ::

Jaz sem se včeraj kepal. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

slotech5 ::

a ne bi na ARSO-tu po novem vreme "napovedovali" za nazaj :D

Aston_11 ::

slotech5 je izjavil:

a ne bi na ARSO-tu po novem vreme "napovedovali" za nazaj :D

Ma ja. Saj ga napovedujejo v redu za naslednji dan, okvirno dovolj dobro pa za en par dni vnaprej. Kar se snežnih padavin tiče, pa imam v spominu (vzorec), da se pri vnaprejšnji napovedi vsak dan za en dan odmaknejo, dokler ne zadnji dan izvenijo.

bambam20 ::

A pol pravte da bo jutri snežilo. Hmmm. Zanimivo, da sneži pozimi. Strah me je.

Aston_11 ::

bambam20 je izjavil:

jutri snežilo
.

bambam20 je izjavil:

sneži pozimi
Od kar se sonce po 23.12. začne dvigovati, je to pomlad, kaj ne veš, zima pa ne obstaja. Sneži pomladi, zima pa je samo ime za interno pomladno obdobje. 23.12 se začne kolesarska sezona, ko se je 22.12 končala prejšnja. Pomlad torej, svetlobe popoldne vsak dan več.

jype ::

dr.Akula> Ne ogrožat ostalih v prometu.

Koga? Saj bodo vsi doma!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dr.Akula ()

Bellzmet ::

Eh za vso evforijo zadnjega tedna so krivi samo novinarji. Pač potencirajo vse skupaj. Vsak, ki ima IQ malo nad današnjo temperaturo zunaj ve, da je vreme kljub vsej sodobni opremi za 2 ali 3 dni ali celo en teden naprej zelo težko točno napovedati. Še posebej sedaj, ko je vse zelo spremenljivo...poleti oz. ko ni kakšnih cikolonov na vidiku še gre.

chucki ::

Pa ljudje, ki vse verjamejo. Je bilo pa prav fino, ko sem se peljal v Lj in je bila skoraj prazna.. :D
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Bellzmet ::

Ja to je bilo pa že včeraj fajn:)

SimplyMiha ::

Če pa ceste niso splužene, zganjate tak kraval, kot da bi bil konec sveta. :|

jype ::

Letos niso splužene samo ceste, temveč tudi kolesarske steze in poti. Impresivno!

SimplyMiha ::

Povej to postonjčanom in primorcem.

kixs ::

Na dolenjskem koncu je kar precej snega in skoz pada... na cestah pa po polzje :D

jype ::

Pod Gorjanci zgleda tkole:

Bellzmet ::

Lepo :)

TOP ::

Kaj si meter spodvil od spodaj slučajno :))

mare_ ::

nou mest ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()

Okapi ::

V resnici so dejansko malo krivi novinarji, ker senzacionalistično razpihujejo stvari, in ljudje, ki pričakujejo čudeže. Če bi vremenarji rekli samo, da bo precej snežilo, potem bi pa zapadlo pol metra snega ali več, bi jih ljudje (in novinarji) obtoževali, da jih niso pravočasno opozorili na "snežno katastrofo". Podobno kot recimo ona farsa z italijanskimi seizmologi, ker niso napovedali potresa.

In potem pač vremenarji sedaj vedno napovedo "worst case scenario" in razglašajo te oranžne in rdeče alarme, da se zavarujejo.

O.

jype ::

TOP> Kaj si meter spodvil od spodaj slučajno :))

Nisem jaz meril, to je nekdo iz okolice Novega mesta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

dronyx ::

Jaz sem si na anteno na avtu privezal rdečo zastavico, če bi slučajno čez noč toliko snega zapadlo, da ne bi več avta našel. Zjutraj sem pa imel občutek, da ga je kakšne dva cm čez noč celo pobralo. Očitno so spet Aladina filali z napačnimi robnimi pogoji.

kumer ::

smo v letu 2015 z vso mogočo tehnologijo, super računalniki, sateliti... in da ne znajo napovedat prav vremena je res zelo čudno :(

najprej 40-60, nato 20-30, sedaj do 10cm itd...res groza
pa tako sem se veselil, da bo snežna freza prvič pokazala kaj zmore :), sedaj pa imamo v MB 0 do 1 cm novega snega

lp

čuhalev ::

Srečneži, na Dolenjskem neprestano sneži od polnoči. Imamo snega več kot preveč, lahko pripelješ in preizkusiš frezo. ;)

SimplyMiha ::

Vsem, ki se rogate na račun odsotnosti snega, od srca kažem sredinec po že četrtem lopatanju danes. Pa še drug sledinec vozniku pluga, ki mi vsakič napluži nov kup stisnjenega snega.

Ko sem zjutraj prvič kidal, je bilo ene 25 cm. Ko je sestra čez urico hotela v trgovino, se mi je zadrla, zakaj nisem skidal - mejdun, tisto potko je sneg povsem prekril, pa zaviham rokave in se lotim dela. In ko se čez uro sestra vrne, se spet zadere name, ker ni skidano. Porkaduš, rečem, in slabe volje skidam, potem pa mi plug še navrže nove zaloge stisnjenega snega. Zdaj je sneg na oko 40-50cm visok. Je bolj v nasipih, zaradi vetra, zato se ponekod, kjer je močan veter, vidi gola zemlja, pa gola streha, v zavetrju pa je tudi po meter in pol nametenega snega.

Zdaj, po kosilu, imam občutek, da sem se znebil vseh teh kilogramov, ki sem jih nabral to zimo.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Aha in seveda ti ne bo težko razložit zakaj hudiča bi sploh pogledal lopato kaj šele kidal z njo dokler še pada? Da imaš več dela mogoče? Jaz drugega razloga res ne vidim...

SimplyMiha ::

Povej to moji sestri, ki se pritožuje, da ne more do ceste.

dronyx ::

kumer je izjavil:

pa tako sem se veselil, da bo snežna freza prvič pokazala kaj zmore :), sedaj pa imamo v MB 0 do 1 cm novega snega

Štajerce so tokrat res lepo okrog prinesli. Napovedovali so 80 cm, dobili pa snega za vzorec. Mislim da imaš na Arso spletni strani nek obrazec za refundacijo, samo dvomim, da ti bodo ugodili.

čuhalev ::

Miha, pojdi na sprehod, če te bo zebo, boš imel vsaj mir. :)

SimplyMiha ::

Na sprehod v burji, ki toliko vleče, da če pljunem navzdol, pljunek pristane v snegu dva metra stran? Tako zelo pa mi sestra še ne najeda. Comfy mode engaged.

mihom ::

Za tiste ki ste ga dobili premalo: 57m3

BorutK-73 ::

dronyx je izjavil:

kumer je izjavil:

pa tako sem se veselil, da bo snežna freza prvič pokazala kaj zmore :), sedaj pa imamo v MB 0 do 1 cm novega snega

Štajerce so tokrat res lepo okrog prinesli. Napovedovali so 80 cm, dobili pa snega za vzorec. Mislim da imaš na Arso spletni strani nek obrazec za refundacijo, samo dvomim, da ti bodo ugodili.

Pri nas ga je 25cm pa še gre. Savinjska dolina.

ps
Namesto da bi bili hvaležni da fronta ni prišla do nas, se pa razburjate.

citat iz 24ur:
Mnogi se jezijo na vremenoslovce, nihče pa ne pomisli, kako dobro je, da nas je najhuje obšlo.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

BorutK-73 je izjavil:

Namesto da bi bili hvaležni da fronta ni prišla do nas, se pa razburjate.

citat iz 24ur:
Mnogi se jezijo na vremenoslovce, nihče pa ne pomisli, kako dobro je, da nas je najhuje obšlo.


Naj raje malo pogledajo, kaj je hrvate in bosance zadelo. To bi bilo pri nas. Imam rad sneg, ampak toliko pa spet ne.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

slovenec_89 ::

Prišel iz 20urnega dežurstva.
Tu v Novem mestu ga je PREVEČ.

GTX970 ::

Cca 40-50 cm ga je zapadlo.

Danes sem skoraj 3 ure z lopato prestavljal/kidal to iz neba padajočo zmrznjeno vodo.Potem sem šel kupiti tole: http://www.merkur.si/vrt-in-okolica/vrt... in gre 10x hitreje.
Link proizvajalca http://www.prosperplast.pl/en/node/451 .
Imel sem tudi priliko preizkusiti tisto ergonomsko lopato http://www.topshop.si/dom_in_vrt/ergono... , vendar je še vedno lopata (obnese se cca 20% boljše kot navadna lopata).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

betmen ::

GTX970 je izjavil:

Cca 40-50 cm ga je zapadlo.

Danes sem skoraj 3 ure z lopato prestavljal/kidal to iz neba padajočo zmrznjeno vodo.Potem sem šel kupiti tole: http://www.merkur.si/vrt-in-okolica/vrt... in gre 10x hitreje.
Link proizvajalca http://www.prosperplast.pl/en/node/451 .
Imel sem tudi priliko preizkusiti tisto ergonomsko lopato http://www.topshop.si/dom_in_vrt/ergono... , vendar je še vedno lopata (obnese se cca 20% boljše kot navadna lopata).

Kako se obnese ta "gurač"? Mam filing da ko se nabere sneg da ga ne moreš več porint in obtičiš hm res je da ni noben dnar sam če ni uporaben pol pa tud qrc...

Unknown_001 ::

betmen je izjavil:

GTX970 je izjavil:

Cca 40-50 cm ga je zapadlo.

Danes sem skoraj 3 ure z lopato prestavljal/kidal to iz neba padajočo zmrznjeno vodo.Potem sem šel kupiti tole: http://www.merkur.si/vrt-in-okolica/vrt... in gre 10x hitreje.
Link proizvajalca http://www.prosperplast.pl/en/node/451 .
Imel sem tudi priliko preizkusiti tisto ergonomsko lopato http://www.topshop.si/dom_in_vrt/ergono... , vendar je še vedno lopata (obnese se cca 20% boljše kot navadna lopata).

Kako se obnese ta "gurač"? Mam filing da ko se nabere sneg da ga ne moreš več porint in obtičiš hm res je da ni noben dnar sam če ni uporaben pol pa tud qrc...


Ga mamo doma in je kar kul, dokler ni snega zelo veliko. Pa tečen zna bit če je sneg fejst moker, da se gor sprime. Je pa drugače zakon za v grobem počistit, za detajlno, da se še leda na tleh znebiš je pa najbolj plehnata lopata z rezilom iz nerjavečega jekla.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

GTX970 ::

Sem zadovoljen z njim.Ravno prav širok, ko se nabere preveč snega da bi rinil dalje, dvigneš prvo stran in na kolesih prepelješ na željeno lokacijo, kjer ga prekucneš preko prvega konca (ni potrebno nič dvigovati s telesom ampak dvigneš z ročajem na razdalji dobrega metra, kjer je kar velik moment).

Jaz sem popoldne in sedaj zvečer z njim kidal moker sneg brez težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

betmen ::

hvala.

drugače sem gledal to v nekaterih trgovinah je tud po 30 eur...

Unknown_001 ::

GTX970 je izjavil:



Jaz sem popoldne in sedaj zvečer z njim kidal moker sneg brez težav.


Mogoče sem malo pretiraval, ampak meni je smotano, ko se prav skorja snega zalima po celi lopati od tega ročnega pluga. Pa če je fejst debel moker sneg, pa če na pregloboko plužiš bo po par metrih sam zablokiralo.

Drugače je pa za odmetat pri robu dvorišča zakon. Zarežeš v zajeten kup snega, pol pa samo z eno nogo od spodajpodpreš pa dvigneš čez kup, pol pa sam na roke tisto gmoto snega prekucneš.

Nikakor pa ne poskušat v detajle, pod ledstrgat s temle, ker je škoda živcev, pa nevarnost je, da se zlomi. Dokler je samo sneg, je kul.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

kumer ::

Imam rad sneg, res sem si želel, da bi v MB vrglo vsaj 30 cm, tudi zaradi smučarije...
Tako pa očitno ne bo nič snega. Tudi napoved ki sem jo slišal zjutraj (do 10 cm) se ni uresničila :(

GTX970 ::

Ciklon je šel malo bolj južno, poglejte si stanje v HR in Bih, drugače bi ga padlo +80 cm, kar je ogromno za 2 dneva

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

krneki0001 ::

V sloveniji se že zadnjih x let gradi hiše, ki imajo nosilnost strehe nekje od 50 do 70cm snega.

Da bi recimo zapadlo 80cm snega na 15 cm podlage, bi morali sneg metati s streh že med neurjem, da se nebi kaj udrlo ali celo podrlo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

prox ::

kumer je izjavil:

Imam rad sneg, res sem si želel, da bi v MB vrglo vsaj 30 cm, tudi zaradi smučarije...
Tako pa očitno ne bo nič snega. Tudi napoved ki sem jo slišal zjutraj (do 10 cm) se ni uresničila :(

se strinjam. Sem bil ziher, da pri nam nebo snega, tak kot so ga "oglaševali", ampak sem še vedno upal, da se vsaj 1x nebojo zmotili.
Pa še po cesti se je (meni osebno) z avtom dosti bolše vozit po snegu, vsaj ne čutiš tistih kraterjev pa mašina lavfa dosti bolj tiho.:D Ampak mora biti ta pravi ne moker sneg za vožnjo. Drugače pa nekateri res pretiravajo s počasno vožnjo po snegu..čisto normalno se da do 90km/h(šlo bi celo več), kjer seveda razmere dopuščajo, ampak eni kar celo pot lepo 50-60, pol pa ti blendajo pa te majo za butla ko jih greš prehitevat. ;(( Sem že zaril kake 3-4x v kup snega, ko me je iz ovinka neslo pa je blo z avtom vse ok(po lastni neumnosti seveda, in ja moralisti; sem preveril če je varno in ni nobenga v bližini)
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prox ()

Aston_11 ::

prox je izjavil:

Sem že zaril kake 3-4x v kup snega, ko me je iz ovinka neslo pa je blo z avtom vse ok(po lastni neumnosti seveda, in ja moralisti; sem preveril če je varno in ni nobenga v bližini)

Podobno je rekla moja žena, ko je videla dva mulca, ki ju je presenetilo v ovinku, da jima je avto odletel proti njenemu. Seveda je bedarijo pričakovala, onadva pa ne. Ne ti nam z moralisti ;), ste vsi pametni, dokler se komu kaj ne zgodi.

GTX970 ::

Pri nas so problem jarki ob cesti in neutrjene bankine, namreč cesta je dvignjena od travnika 1-1.5m in če tam zletiš iz ceste ne bo samo nedolžen izlet na zasnežen travnik.
Zaradi tovornega prometa in neutrjenih bankin ter odtočnih jarkov cesta na obeh koncih visi, pri že najmanjšem snegu na cestišču te hitro "preseneti".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

prox ::

Aston_11 Sem pričakoval vsaj 1 tak odziv :) Najbol varni so pa itak tisti vozniki, ki nikoli niso probali avta malo stestirati po snegu ali pa vsaj na kakšnem parkirišču malo z ročno obrnit po snegu a ne? Potem pa niti ne vejo kako odreagirati v takšni situaciji, ko avtu zanese rit in se obrne na streho. Pri nam so bolj kot ne osamljene gozdne ceste in če se že grem "driftanja", kar se zgodi redko, počnem to ponoči, ko ni nobenga, pa še prej opaziš luči od nasproti vozečega avta. Kot driftanje pa mislim bolj počasno drsenje in lovljenje zadnjega dela in ne v stilu gymkhana ali rally voznikov. Pretiravam pa ne, ker vem kaj se lahko zgodi. Se imam za dokaj varnega voznika, če se primerjam s svojimi vrstniki.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Aston_11 ::

Jup, zato sem pohitel z odgovorom.
>>Potem pa niti ne vejo kako odreagirati v takšni situaciji, ko avtu zanese rit in se obrne na streho.

Ne vem, vendar meni se recimo te stvari ne dogajajo. Riti mi ne odnaša. Bajka pa je, da boš avto rešil, ko ti rit odnese. Tudi redkim drugim riti ne odnaša. Odnaša pa mlade šoferje, dokler ne zgruntajo, kako peljati v zasnežen ovinek, da jih ne bo odneslo.

>>Se imam za dokaj varnega voznika, če se primerjam s svojimi vrstniki.

Tu ti falijo objektivna merila. Ti si bil 3x v jarku, ostali pa n-krat. Oboji niste za na cesto, ker se precenjujete. Ti ni škoda makine za take izlete? Taki izleti namreč fajn koštajo, če ne voziš ravno jaj za 20 EUR.
««
27 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zapadel je prvi sneg... (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
67335395 (5010) globoko grlo
»

*** sneži 2016-2017 *** (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18135762 (18607) krneki0001
»

DARS je spet presenetilo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19141320 (35113) stara mama
»

*** sneži 2015-2016 *** (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712708 (8867) Phantomeye
»

Zima, ki ni zima (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13218468 (14613) Riff

Več podobnih tem