» »

* * * sneži * * * *

* * * sneži * * * *

Temo vidijo: vsi
««
28 / 30
»»

Malajlo ::

Če si se že večkrat zaril v kup snega, potem ne znaš in raje nehaj. Očitno precenjuješ sposobnosti vozila in samega sebe. Sploh če se ti to dogaja ob počasnem drsenju.
90 na uro bi pri nas šlo, če bi znali držati dovolj veliko varnostno razdaljo. To pa pri nas nekako ne gre. Poleg tega lahko jaz vozim po svojem pasu tudi 100, pa nastane ogromen problem, ko na moj pas zapelje nekdo z 20 na uro. V snegu ne bom mogel niti zmanjšati hitrosti niti se umakniti pravočasno (najprej zaradi manjšega trenja koles s cestiščem, potem pa še zaradi kupov snega na robu). Zato se pač voziš 50-60. Celo pot. Že 3 zvezdice za varnost pri trku ti pri tej hitrosti zagotavljajo preživetje (brez invalidnosti). 90 ali več pač ne.

prox ::

Zanimivo da nisem zletel na travnik na tej naši spolzki zlizani cesti, kjer se je že veliko "varnih" in bolj vzornih šoferjev obrnilo ko je bil dež in so vozili po predpisih. Zanimivo je tudi to, da so nas v šoli varne vožnje učili, kaj storiti v primeru, če ti rit zanese (zelo pomembno za tiste ki nimamo ABS in ESP itd...). Moraš znati predvidevati in se znati rešiti iz takšnih situacij - ki izgleda, da za nekatere tu ne obstajajo. Misliš, da se pri vožnji po predpisih in omejitvah nemore zgoditi, da te na lepem obrne, te zanese..avto je odvisen od šoferja, kako bo reagiral in brez nekega "treninga" in izkušenj pač tega navaden šofer ne bo znal.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prox ()

Sriple Tix ::

Ne leti osebno, govorim na splošno, ampak poslušati mlade voznike modrovati o izkušnjah, mi je enako smešno kot sedemnajstletne jugonostalgike, kako lepo je bilo v SFRJ.

prox ::

Vem da ne leti osebno, ker nisem več mlad voznik.;) Že imam izpit skoraj 4 leta in ne, nimam se zato za odličnega šoferja. Za razliko od veliko vrstnikov, poznanih ljudi in bivših sošolcev pa nisem imel še nobene prometne nesreče po lastni krivdi.(ustavil pešcu v krožišču, 60 letnik se mi zabije v rit)

Včasih sem še imel veselje brati Slo-tech poste, a vidim, da je nivo pogovorov zelo padel. Vsi se igrate nekakšne internetne sodnike, obračate besede, jemljete iz konteksta in skušate iz postov soditi ljudi, ki jih ne poznate - samo, da bi izpadli pametni, a svojih napak pa ne opazite in priznavate. Aja, tu ste roboti - my bad (leti na tiste, ki se najdete v tem besedilu).

Enough offtopic for today. 8-)
Kakšna je napoved snega?:))
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

kixs ::

ker nisem več mlad voznik.;) Že imam izpit skoraj 4 leta


Evo, tole je vzeto izven konteksta ;)

Js imam ze 20 let izpit, narejenih cca 500kkm, opravljen tecaj varne voznje, pa me je ta teden, kljub vsej moji "modrosti", presenetilo v enem zajebanem ovinku, ki ga dobro poznam... podcenil sem stanje na voziscu. Avto je zdaj na bolniski. Denarnica pa bo "lazja" za okoli 500 cekinov :(

betmen ::

nima veze koliko ima nekdo kilometrov, nesreče se dogajajo...

Sej hodit znamo vsi, zakaj pa si potem zvijamo gležnje??? In to več si zvijamo odrasli, kakor otroci ki so shodili oz. hodijo par let... Tko da bodte že enkrat tih o teh kilometrih in urah vožnje res

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: betmen ()

jype ::

kixs> Evo, tole je vzeto izven konteksta ;)
kixs> Js imam ze 20 let izpit, narejenih cca 500kkm, opravljen tecaj varne voznje, pa me je ta teden, kljub vsej moji "modrosti", presenetilo v enem zajebanem ovinku, ki ga dobro poznam... podcenil sem stanje na voziscu. Avto je zdaj na bolniski. Denarnica pa bo "lazja" za okoli 500 cekinov :(

Nad mano pa vsi pizdijo, ker _vedno_ v ovinke pripeljem z mentalno sliko otroka, ki za vogalom s ceste pobira raztresene lešnike.

Naj kar pizdijo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

krneki0001 ::

kixs je izjavil:

ker nisem več mlad voznik.;) Že imam izpit skoraj 4 leta


Evo, tole je vzeto izven konteksta ;)

Js imam ze 20 let izpit, narejenih cca 500kkm, opravljen tecaj varne voznje, pa me je ta teden, kljub vsej moji "modrosti", presenetilo v enem zajebanem ovinku, ki ga dobro poznam... podcenil sem stanje na voziscu. Avto je zdaj na bolniski. Denarnica pa bo "lazja" za okoli 500 cekinov :(


Jaz imam pa drugačne probleme. Sicer niso tako dragi kot tvoji, vendar vseeno. Umikat se moram ostalim, ker vozijo ko kure in v tem snegu sem se moral umaknit avtomobilu, ki ga je na njegovem pasu zavrtelo in odneslo na moj pas. Če se nebi umaknil na prazen pločnik, bi mi priletel v voznikova vrata, tako pa je priletel tistemu za mano v odbijač. Škode na mojem avtu je bilo na srečo malo, samo ena jeklena feltna in menjava gume, vse skupaj nekje 25 evrov. Mogoče bo spomladi treba menjat še ležaj, ker tak udarec ni nedolžen, pa se posledice kasneje pokažejo, vendar za sedaj se ga še nič ne sliši. Menjava ležaja bo pa še dodatnih 40 evrov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Unknown_001 ::

Zanimivi so nekateri vozniki, ki imajo izpit po vsej verjetnosti že več let, pa take po cesti delajo da te srat pritisne. Od nepotrpežljivežev, ki gredo prehitevat kolono v snegu, do takih, ki se sploh ne umikajo ne nasprotivozečim, ne pešcem - vozijo kot slepe kure, ljudje ki blendajo, vozijo tik za ritjo, ker bi radi hitreje peljali, čeprav pelješ počasneje iz utemeljenih razlogov predvidevanja dogajanja v nepreglednih ovinkih na primer in še bi lahko našteval.

Sama vožnja po snegu ni problem, dokler voziš po pameti in se ostali skupaj s tabo prilagajajo razmeram in dogodkom na cestišču. Ko pa naletiš na egoiste, ki mislijo da so vso pamet požrli, potem pa se bolje umaknit, ker te znajo iz nepotrpežljivosti še v nevarnost spravit s kakšnim svojim precenjenim manevrom. Jebiga, previdnost je mati modrost.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Jebiga, previdnost je mati modrost.
Previdnost ne bi bila mati ;)

Unknown_001 ::

Malajlo je izjavil:

Jebiga, previdnost je mati modrost.
Previdnost ne bi bila mati ;)


:D O madona. Pa kje take pobiraš? :)):)):))
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Italijanski kraj Capracotta se bo lahko v zgodovino zapisal kot kraj, kjer je v manj kot 24 urah padlo kar 256 centimetrov snega.
http://www.24ur.com/novice/svet/neverje...



Pri nas na dolenjskem je začelo snežiti:P

Že kje kaj sneg pada? :)

Že kje kaj sneg pada ?:)

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Tukaj pri nas na dolenjskem kar fejst pada sneg :)

Ene 5 cm se ga je že prijelo :P

nevone ::

Ali kje v obljudenem sneži? Mi smo na cca 600 mnv pa je malo snežilo med dežjem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Horas ::

v velenju in šoštanju je tudi snežilo in se je mal plundre primilo za kratek čas.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Samael ::

nevone je izjavil:

Ali kje v obljudenem sneži? Mi smo na cca 600 mnv pa je malo snežilo med dežjem.

o+ nevone

Zdajle ta moment na Ižanki padajo kar konkretni kosmiči snega, pomešani z dežjem.

kuall ::

Takle spomladanski snegec je pa kar lep, lepši kot oktobrski. Ker veš, da ga ne boš več dolgo videl. Se mi pa smilijo razne kronce. Saj ne vem ali je prav, da se ti rastline smilijo ali ne? :D

zobnik ::

ene 3 cm ga je, okolica LJ

bauci ::

Na Dolenjskem sneži. Drevesa in trava lepo bela, ceste črne.

oo7 ::

5 dni nazaj so pri nas začele cveteti vse češnje zdaj je že vse belo jutri pa napovedujejo sneg in potem -9 ;(( spet bo vse pomrznlo. Februarja, ko bi moralo biti mrzlo pa +15.

Machete ::

Imaš že vse odprto? Pri meni so po sadju šele brsti, ni rečeno, da preživijo. Češnje so samo par cvetov in nekaj % v odpiranju.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

__Devil__ ::

Pri nas so pa ta zgodnje češnje že na polno zacvetele par dni nazaj, čez noč so se odprli vsi cvetovi. Kaže med -1 in -2 , upajmo da bo letina :)
Nevem kje vi živite, da imate tak mraz napovedan, v gorah? Je pa res vetrovno.

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

Pri nas sliv in orehov že nekaj let ni bilo, izgleda tudi letos ne, jutrišnja pozeba bo poskrbela za to. 20 do 30 cm snega bo še vse polomilo. Ribnica, Sodražica.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Ja češnje so že vse čisto bele tudi nekatere hruške so že bele.

Pri nas kaže dolenjski konec

tor -1/14
sre -9/3
čet -6/7
pet -3/11
sob 6/15
ned 6/15

sbawe64 ::

Že danes zjutraj je bilo -2.
2020 is new 1984
Corona World order

globoko grlo ::

Pa čebel tut ni blo prav velik, se pravi mamo še ene 5 let, pol pa komplet crkot.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

kuall ::

30cm snega,da bo? Ne verjamem, to so mim usekal. Pa tudi če bo ga bo pobralo v enem dnevu, ko bo močno spomladansko sonce pritisnilo ob 10 stopinjah.

feryz ::

Sneg ni problem, mraz je. In mraz bo. Toliko ne morejo faliti.

WizzardOfOZ ::

kuall je izjavil:

30cm snega,da bo? Ne verjamem, to so mim usekal. Pa tudi če bo ga bo pobralo v enem dnevu, ko bo močno spomladansko sonce pritisnilo ob 10 stopinjah.


Kdo bo pa v tej vročini kidal? :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

nevone ::

feryz je izjavil:

Sneg ni problem, mraz je. In mraz bo. Toliko ne morejo faliti.


Še včeraj so napovedovali -10, danes so že zmanjšali na -5, kar je sicer še vedno pod ničlo.

Opažam, da kadar napovedo nizke temperature za en teden naprej, da dostikrat napovejo najprej prenizke, potem jih pa pogosto omilijo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Telbanc ::

nevone je izjavil:

feryz je izjavil:

Sneg ni problem, mraz je. In mraz bo. Toliko ne morejo faliti.


Še včeraj so napovedovali -10, danes so že zmanjšali na -5, kar je sicer še vedno pod ničlo.

Opažam, da kadar napovedo nizke temperature za en teden naprej, da dostikrat napovejo najprej prenizke, potem jih pa pogosto omilijo.

o+ nevone


Marelica, češnja, breskve, slive, vse mi že cveti. Fige že poganjajo, kaki tud. Kva bo ostal gor je pa drugo vprašanje, ker pri -2 je že štala. Za sadno drevje.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

WizzardOfOZ ::

Tudi pri nas je podobno. Tako da sva z ženo danes pokrila in zavila v kopreno vsa mlada cvetoča drevesa.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

;-) ::

No pri nas se pise samo-2 tako da okoli nule ravno bo, še vedno pa mi nebo požgalo jablane tako da bom moral z nečim poškropit

flameir ::

Kako se res zaščitite pred mrazom? Mi mamo tud precej sadja, napoved pa -3 za četrtek..

scythe ::

https://www.marovt-sistemi.si/namakalni...

2017 sem prvič tole probal in je uspelo, letos bom spet oroševanje zalaufal, danes sem pripravil vse in čakam da pride na 0°C.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Miha 333 ::

Ena old-school opcija je, da se zakuri pod oz. med drevesi. To pomaga če ni prehudega vetra.

__Devil__ ::

Prav ste imeli, res je zapadlo kar nekaj snega čez noč. Najbolj se bojim, da nebo nobenih zgodnjih češenj, ki so že na polno cvetele, kako jih rešit? Upajmo, da se sneg čimprej stali.

Matevz96 ::

__Devil__ je izjavil:

Prav ste imeli, res je zapadlo kar nekaj snega čez noč. Najbolj se bojim, da nebo nobenih zgodnjih češenj, ki so že na polno cvetele, kako jih rešit? Upajmo, da se sneg čimprej stali.


Sneg ni problem. Težave bodo jutri ko bodo zmrznile.
#hooldthedoor

energetik ::

__Devil__ je izjavil:

Prav ste imeli, res je zapadlo kar nekaj snega čez noč. Najbolj se bojim, da nebo nobenih zgodnjih češenj, ki so že na polno cvetele, kako jih rešit? Upajmo, da se sneg čimprej stali.
Češenj ne bo. Jutri bo -5 ali še manj. Tega s pokrivanjem ne moreš rešiti, edino kar vidim je lahko kurjenje v sadovnjakih, celo noč.
Jaz sem se že sprijaznil, da naših češenj letos ne bo, cvetela je na polno že 2 dni nazaj.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Sneg bi jih rešil, če bi obstal na cvetovih. Pa tudi te sreče ne bo.

energetik ::

Ne verjamem. Čaka nas cca 12h temperatur med -3 in -7. V tem času se bo tista veja ali cvet ohladil na isto temperaturo, tudi če ga zaviješ v 5cm tervola.

Nekaj drugega je, če pokriješ sadike na tleh, ko prihaja toplota od zemlje. Veja v zraku na 2m pa nima od kje dobit toplote.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Proti pozebi je najbolj učinkovito oroševanje.

energetik ::

Ja, morda za tisto 1h ko je -0,5 proti jutru. Če imaš pa ti 12h -5, nimaš kaj naredit.
Tudi tale cvet v ledu se bo ohladil na -5.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Uff, vinogradniki ga bojo spet najebali. Bojo pili razredčen kis in smarnico :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

VaeVictis ::

Snowmagedon 2021
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

feryz ::

energetik je izjavil:

Ja, morda za tisto 1h ko je -0,5 proti jutru. Če imaš pa ti 12h -5, nimaš kaj naredit.
Tudi tale cvet v ledu se bo ohladil na -5.
Torej moraš oroševati 12 ur. In imeti pol metra ledu na drevesih. ;)

Steinkauz ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Uff, vinogradniki ga bojo spet najebali. Bojo pili razredčen kis in smarnico :))


Na primorskem bo sam -1 do -3, tko tam je še upanje da preživi kej.

scythe ::

energetik je izjavil:

Ja, morda za tisto 1h ko je -0,5 proti jutru. Če imaš pa ti 12h -5, nimaš kaj naredit.
Tudi tale cvet v ledu se bo ohladil na -5.


Če dodajaš skoz vodo oz oroševanje, potem se lahko reši tudi do -8. Mi smo imeli aprila 2017 okrog -7°C ( merjeno 30cm od tal) in smo rešili 80% vseh dreves.

Oroševanje proti pozebi je način zaščite, pri katerem se celoten nasad pokrije z umetnimdežjem. Zaščita je zasnovana na fizikalnem pojavu, da voda ob zmrzovanju oddaja toploto, in sicer vsak kg vode 335 kJ (80 kcal), ob ohlajanju pa odda vsak kg 4,2 kJ (1kcal)/oC. S stalnim dodajanjem vode, ki zmrzuje, se sprošča toliko toplote, da temperatura ledu ne pade pod 0 C oz. -0,5 C in tako ostanejo plodiči ali plodnice, ki so pokriti z ledom, nepoškodovani.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

Okapi ::

energetik je izjavil:

Ja, morda za tisto 1h ko je -0,5 proti jutru. Če imaš pa ti 12h -5, nimaš kaj naredit.
Tudi tale cvet v ledu se bo ohladil na -5.

Malo se izobrazi.

V praksi se je izkazalo, da moramo za kvalitetno zaščito proti pozebi dodajati vsaj 4mm padavin vsako uro, kar znaša vsaj 40m3/h na hektar sadovnjaka. S takšno kapaciteto lahko sadovnjak ščitimo do – 8 oC.


Ob ohlajanju dodane vode in nato ob nastajanju ledu se sprošča toplota, ki se prenaša deloma na cvetove, deloma pa v zrak v svoji okolici in v tla, ter s tem zaščiti cvetove pred pozebo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

energetik ::

Dokler ti debelina ledu ne polomi dreves... :D
««
28 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zapadel je prvi sneg... (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
67334439 (4054) globoko grlo
»

*** sneži 2016-2017 *** (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18134147 (16992) krneki0001
»

DARS je spet presenetilo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19138202 (31995) stara mama
»

*** sneži 2015-2016 *** (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712150 (8309) Phantomeye
»

Zima, ki ni zima (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13217745 (13890) Riff

Več podobnih tem