» »

Vista + XP

Vista + XP

mare92 ::

LP! Zdej sm upgradu xp-je na visto pa bi rd, da bi meu u biosih za zberat med xpji in visto. Je to možno? Kko bi to naredu?

ank ::

Upgradu si xp-je na visto? Koliko vem to ni mogoče. In pa če si visto inštaliral preko xp-jev (na enako particijo) potem ne boš mogel izbirati. Izbiraš lahko edino če visto inštaliraš na svojo particijo. Naredi ti avtomatsko boot meni iz katerega lahko izbiraš ob zagonu. In pa ti boot meniji nimajo z biosom (skoraj) nobene veze.

mare92 ::

ok hvala..kko jo pa zdej uninstaleram?mislm..a se da pridt nazaj na xpje, brez da bi formateru?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare92 ()

BendeR ::

Ne. ;)
:=)

mare92 ::

;( :\

bluefish ::

mare92: kot je že napisal ank, update XP-jev na Visto ni mogoč. Ali si slučajno formatiral disk med namestitvijo Viste? Če ga nisi je Win XP še nekje.

iMark ::

Med instalacijo si lahko izbiral med dvema možnostima, da "povozi" Visto čez XP-je (se prave da gredo xp-ji in jih nadomesti Vista, al pa druga možnost da naložiš na drugo particijo, tako da lahko ob zagonu compa izbiraš med xp-ji ali visto. Če si izbral prvo možnost se lahko posloviš od-xp-jev. Sej to pa ja vidiš kaj si naredu, če ti ob zagonu compa pokaže 2 os-a...
Aja pa je v bios-U in ne v bios-IH (Basic Input Output System) in nima veze bios s tem ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

StajercSSS ::

Toti pa za dans najbojši post napisal...XP je nadgradil v Visto... :D :D 8-O :P :D :D
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

iMark ::

StajercSSS, je kaj narobe? :\ Sej ti ponudi možnost Upgrade! Sej sm tud js, no ubistvu sm naložil na drugo particijo, kr je tko bl pametno saj ni vista še opolna...

ank ::

Potem pa mate vi neke čudne builde, da vam ponudi upgrade. Pri vseh vistah, ki sem jih jaz preiskusil je bila možnost upgrade "grayed out" torej je ni mogoče klikniti. Pa tudi ni logično, da bi šlo xp-je nadgradit v visto, ker je to "čisto novi in drugačni" OS

bluefish ::

enako pri meni. Imel sem priložnost testirate skoraj vse novejše builde, vendar pa je bila v Win XP pri vseh možnost nadgradnje "grayed out (by Ank)".

iMark ::

Aja, no seveda, res je, ne da se nložit, sam možnost ponudi :D.
Laho pa de je on napravil tko, da je izbral drugo možnost in pol izbral particijo na kateri so xp-ji, js sm provow zdej tko in ni nič javilo de se ne bi dalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows xp upgrade to windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
452726 (2282) bluefish
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264363 (63955) Seljak
»

Prenosnik + xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
171968 (1758) tattoo
»

Problem z bratom :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1387723 (4543) primzx
»

Vista Upgrade ne gre na prazne diske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11814517 (10150) MrStein

Več podobnih tem