» »

windows xp upgrade to windows 7

windows xp upgrade to windows 7

franbe ::

živijo!

Zanima me kako bi lahko nadgradil windows xp v windows 7 da bi v windows 7 imel iste datoteke kot sem jih prej imel na windows xp.

Hvala za pomoč.

jest10 ::

Datoteke ali programe?

franbe ::

Programe oz. vse kar sem imel na xp-jih

Kurzweil ::

Če ti kar iz glave rečem tole nebo šlo... na misel mi pade samo indijanska varjanta, da prekopiraš program files in ga potem tam pastaš, ampak nič nimaš v registru, nobenih bližnjic, polovica programov nebo delala po možnosti in še precej drugega... skratka po mojem mnenju nebo šlo. Če pa slučajno menjaš med 32 in 64 bitnim sistemom potem pa absolutno odpade...

V prihodnosti če boš želel pa imeti nekaj podobnega v smislu backupa pa ti predlagam, da s kakšnim (npr. norton ghost) narediš image file sistema ko ga postaviš vse inštaliraš in potem boš ob naslednjem recoveryju imel dela bi rekel da 10x manj...

Tudi v tem je nekaj dobrega, boš vsaj namestil najunovejše programe, in imel clean sistem.

edit: za "datoteke" pa mislim, da ni potrebno izgubljat besed...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

franbe ::

Pa če bi 7ko inštaliral na novo particijo, bi potem lahko iz xp-ja premaku vse programe na 7ko?

Čene sm dobil še tole: Windows Easy Transfer, a bi tole lahko ki pomagalo???

SkIDiver ::

Ne bo šlo. Edina pot je upgrade iz XP na Visto in nato upgrade iz Viste na Windows 7. To je edina pot, ko lahko narediš upgrade in iz vidika zanesljivosti delovanja je tole vse prej kot navdušejoče dejanje. Ne priporočam.

Kopiranje program files je strel v prazno. Nimaš registra in tudi nimaš vseh dll knjižnic, .... Windows Easy Transfer, ja za datoteke (slike, dokumenti, ...). Na programe pozabi.

Moj nasvet. Vzemi si tisti dan ali dva, namesti Windows 7 in vse programe. Nato si naredi image diska v Windows 7 za v bodoče in dodaj nato na sistem še vse osebne datoteke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

franbe ::

Če dam 7-ko na drugo particijo bi lahko naredil povezavo za premakniti vsaj nekater datoteke?

SkIDiver ::

Kot sem napisal. Samo osebne datoteke, ki jih boš sam določil. Program sam zna poiskat samo My Documents, My Music, .... in to ustrezno prenest na Windows 7

franbe ::

A da bi naredil eno skupno mapo med xp in 7ko pa ne gre?

franbe ::

A zna kdo naredit skupno mapo med dvema particijama?

fosil ::

Na rabiš nobene skupne mape. V obeh sistemih boš videl podatke z obeh particij.
Tako je!

franbe ::

A potem lahko datoteke ki jih potrebujem prenesem na 7mico in particijo na kateri so windows xp izbrišem'

Xserces ::

ne bo delal ... rabijo programi kup registrov da delajo pravilno...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

franbe ::

Sej nebi kopiral programov samo datoteke.

Samo potem ko bi izbrisal prvo particijo bi bilo v uporabi samo pol diska.
Se bi dalo potem razširiti particijo da bi bil v vporabi cel disk?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: franbe ()

Cold1 ::

To kar želiš tehnično je možno. Ampak, potrebuješ kar nekaj znanja in truda.

Takole gre: datoteke pač prekopiraš, programe in njihove nastavitve pa boš moral uvoziti v Okna 7, ja lahko si pomagaš z Windows Easy Transfer, vendar to ne bo dovolj (pa tudi ne vem če je mehanizem združljiv v primeru prehoda XP-7).

-----------------------------------------------------

Najprej priprava:

Za uvoz programov potrebuješ vsebino sledečih map:
C:\Documents and Settings
C:\Program Files
C:\Windows

Nadalje potrebuješ izvožena (.reg datoteke) ta dva registrska ključa:
HKeyCurrentUser\Software
HKeyLocalMachine\Software
Iz teh dveh registrskih datotek moraš pobrisati sistemske nastavitve, obdržati moraš le nastavitve programov (da veš katere so programske le slediš imenom podjetij, ki so programe proizvedla, podključa Microsoft ne obdrži); .reg datoteke so drugače navadno besedilo, za urejanje je še najbolj primeren program, ki zna zložiti (fold/colapse) ključe tako da je urejanje lažje - recimo Notepad++.

Konec koncev pa si pripravi še Windows Easy Transfer datoteko, ne shranjuj slik, glasbe in filmov te (da ne bo nastala kolosalna datoteka) raje skopiraj ročno, le vsebino uporabniškega profila in nastavitve (register).

-----------------------------------------------------

Ko so te priprave dokončane, na drug disk (če se kaj zatakne) namesti okna 7, med nameščanjem naj bo disk z XP-ji odklopljen, da ne bo zgage z bootloaderji.

Nato najprej uvoziš Windows Easy Transfer datoteko.
potem skopiraš vsebino starejših map in sicer takole

C:\Documents and setings\Uporabnik\Application Data
gre v C:\Users\Uporabnik\AppData\Roaming

C:\Documents and setings\Uporabnik\Local Settings\Application Data
gre v C:\Users\Uporabnik\AppData\Local

C:\Program Files gre v C:\Program files

Nekatere datoteke pa boš moral iz C:\Documents and Settings\All Users prekopirati v C:\ProgramData vendar najprej poglej kam (to sam ugotovim tako da pogledam kam programi sami "pokakajo" svoje nastavitve in nato tja skopiram prejšnje nastavitvene datoteke).

Stari meni start je v mapah
C:\Documents and setings\Uporabnik\Start Menu
C:\Documents and setings\All users\Start Menu

Novi pa v
C:\Users\Uporabnik\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu

Če boš moral karkoli skopirati iz prejšnje mape Windows v novo boš moral ugotoviti sam.

Pri kopiranju se drži pravila 1. vedno združi mape in 2. nikoli ne prepisuj datotek!

Na koncu pa še uvozi obe dve registerski datoteki.

Tako boš uvozil kar precej programov vendar ne nujno vseh, Microsoftovo Pisarno bo tako potrebno ponovno namestiti, pa tudi Adobe Readerja, po drugi strani pa bodo delovale skoraj vse igre.

Sledi ponovni zagon.

-----------------------------------------------------

Svoje datoteke pa pač skopiraj ročno
C:\Documents and setings\Uporabnik\Desktop
gre v C:\Users\Uporabnik\Desktop

C:\Documents and setings\Uporabnik\My Documents
gre v C:\Users\Uporabnik\Documents

C:\Documents and setings\Uporabnik\My Documents\My Pictures
gre v C:\Users\Uporabnik\Pictures

C:\Documents and setings\Uporabnik\My Documents\My Music
gre v C:\Users\Uporabnik\Music

C:\Documents and setings\Uporabnik\My Documents\My Videos
gre v C:\Users\Uporabnik\Videos

Karkoli si imel kjerkoli drugje pač veš sam in pač skopiraj kamor želiš.:)

Sam sem na takle našin prenesel programe iz Windows 7 Beta na končno različico in moram reči da ta postopek deluje skoraj brezhibno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

Cold1 ::

Če pa potrebnega znanja ali pa volje ni pa obstaja še prehod preko Viste - najprej namestiš Windows Visto izbereš Upgrade, nato pa še Windows 7 ponovno izbereš Upgrade.
Vendar je tak prehod nekaterim povzročal težave, tako se ga večinoma odsvetuje, no po drugi strani nekateri poročajo, da se je z Windows 7 postopek nadgradnje precej izboljšal, morda dvojna nadgradnja le ni tako problematična.
Ampak če le zmoreš raje uvozi programe.8-)

bluefish ::

Opcije vsekakor obstajajo, vendar bo šlo še najmanj živcev (sedaj in morebiti pozneje), če opraviš svežo namestitev.

SkIDiver ::

bluefish je izjavil:

Opcije vsekakor obstajajo, vendar bo šlo še najmanj živcev (sedaj in morebiti pozneje), če opraviš svežo namestitev.


Se strinjam! Cold1 zelo lepo, vendar zna bit zeloooo zanimivo.

r0ker ::

clean install. programe itak namestiš na novo, datoteke pa si preneseš.

franbe ::

A se da particijo povečat ko je enkrat narejena?
Meni se gre pa samo za nekatere datoteke, programe tudi če izgubim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: franbe ()

franbe ::

Čene pa imam to možnost naredim eno zasilno particijo 25gb gor dam kar rabim. nato pa prvo particijo izbrišem in naredim novo na katero inštaliram 7ko pa bom potem imel dve particji.
Ker imam samo en disk.

A bi to delovalo?

bluefish ::

Da, obstoječo particijo lahko zmanjšaš (pred tem defragmentiraj disk), jo formatiraš in nanjo namestiš sistem. Po prenosu podatkov nato obe particiji spet združiš v eno.

Po drugi strani pa so dandanes trdi diski tako poceni, da je veliko enostavneje kupiti nov disk - navsezadnje ga imaš lahko za pozneje, ker je vedno pametno imeti ločene podatke od sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

DeeCoy ::

franbe, če js zastopm pač nimaš zunanjega medija na katerega bi dal podatke? Pojdi v najbližji big bang, kupi ene 5 dvdjov in gor zapeč use podatke.. če ti je škoda časa, kupi 8GB ključek za 20 eur in gor shrani podatke.. S tem malim milijonom particij boš naredil tako zbrko, da boš lahko samo še vse skupaj na novo naredil.. se pravi.. sharni podatke na zunanji medij in ne kompliciraj

franbe ::

Hm samo jst mam 20gb take robe tko da...

DeeCoy ::

kupi zunanji trdi disk, ki ga boš lahko uporabil tudi kasneje(npr. za backupe)

evo, tale je najcenešji na mimovrste http://www.mimovrste.com/katalog/index....

pa še tale je samo 250GB, če ne rabiš prevelikega http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

franbe ::

Sej čene mam sm zdej prklopu še en disk z liuxi samo zdejme zanima kko lahko videm datoteke ksona njem?

DeeCoy ::

čak mal.. kko maš zdej to?? disk z windowsi mora biti nastavljen na primarni, da boota iz njega. Potem pa v windowsih vidiš vse diske in datoteke

bluefish ::

Do linux particij preko Win ne boš mogel dostopati (da se sicer z določenimi programi). Če torej želiš delati backup na ta disk, potem zaženi linux in datoteke z Windows particije kopiraj nanj. Lahko pa ga preko start > run > diskmgmt.msc formatiraš v NTFS. V tem primeru seveda zgubiš linux.

franbe ::

zdej sm spomočjo partition wizard ustvaril 25gb particijo.
Če zdej zbrišem windowse in inštaliram 7ko bom lahko združil to particijo z particijo na kateri je 7ka?

DeeCoy ::

ojojojoj kakšno štrikanje.. zunanji trdi disk je rešitev vseh tvojih problemov..

bluefish ::

Če že greš po tej metodi, potem sedaj na 25GB particijo prekopiraj želene datoteke, v postopku namestitve 7 formatiraj drugo particijo in nanjo namesti nov OS, nato pa po namestitvi partciji združi ali obdrži tako kot je.

franbe ::

Sej to sm mislu nardit smo kko lahko združem dve particji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: franbe ()

fosil ::

Hm samo jst mam 20gb take robe tko da...

Tortica 10 dvd-jev (45gb) te pride manj kot 10 eur tko da...
Tako je!

Cold1 ::

Ok Franbe torej potrebuješ le datoteke, ne programov?

Okna 7 med namestitvijo skopirajo stare okenske mape (Windows, Program Files, Documents and settings) v mapo C:\Windows.Old, preostale mape na sistemski particiji bo namestitev pustila pri miru.

Torej vse kar potrebuješ je namestitev Oken 7, ne formatiraj ničesar in ne kompliciraj.

Po namestitvi ročno skopiraj vsebino svojega namizja in drugih sistemskih map iz C:\Windows.Old\Documents and settings\Uporabnik\...
In to je to.

Dajte se ljudje že enkrat odvadit starega mema o reformatiranju sistemske particije - na Oknih to nikoli ni bilo potrebno, še v devetdesetih ne.:O

franbe ::

a to nardim novo particijo ko bom inštalaval windows 7?
Zanima me še če se da nardit ki z lan povezavo da me je ne bo treba potem štimat? In podobno tudi z driverji ker niti nevem točno katere potrebujem?

Cold1 ::

Franbe, zate bi bilo po mojem mnenju najlažje če nadgradiš sistem na Visto in nato na Okna 7.

Drugače pa: ne, ne formatiraj, ne ustvarjaj particij, Okna 7 preprosto namesti tja kjer imaš Okna XP.

Štimanju vsega se izogneš tako, da dvakrat nadgradiš okna (v Visto in nato v Okna 7).

franbe ::

A to se da nardit tudi iz 32bit na 64 bit??
A to majo use viste za upgradet xp-je?

SkIDiver ::

Upgrade med 32 in 64bit ne gre. Ne vem pa sedaj iz glave na katero Visto se dela upgrade iz XP-jev.

franbe ::

Zdej sm na novo particijo inštaljru 7ko pa mi dela use zvok,internet zdej me zanima a če bom zbrisu xp-je bo še dello al ne'

bluefish ::

Seveda.

franbe ::

Ja al Ne?
Ker jst nism nobenih driverju instalavu

SkIDiver ::

Ja. Windows 7 vsebuje velik nabor gonilnikov in nobenega ti ni potegnilo od Windows XP. Windows 7 sedaj nima nič skupnega na disku z Windows XP. Mogoče edino MBR. Odvisno kako si nameščal. Pobriši pa boš videl kaj bo. V skrajnem primeru bo potrebno MBR popravit.

franbe ::

Ki je MBR?

SkIDiver ::

reto88 ::

Imam en problem.
Na računalniku sem imel win 7 x32bit, sedaj pa sem ga izbrisal in namestil win 7 x64bit. Sedaj pa imam namreč dvojni program files. A se da kako to popravit ali pa izbrisat z ponovno inštalacijo.
Prosim za pomoč.

bluefish ::

Za 64-bit Windows 7 je to povsem normalno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zagnati instalirane programe v Windows.Old direktoriju?

Oddelek: Operacijski sistemi
81134 (977) mihl
»

Nov Toshiba laptop - nova inštalacija Win7

Oddelek: Operacijski sistemi
82439 (2333) Cold1
»

Windows 7 Service Pack 1 še letos? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6516143 (14062) noraguta
»

Word 2007 datoteka

Oddelek: Pomoč in nasveti
71583 (1436) anretarded
»

Zaznamki FF

Oddelek: Programska oprema
71222 (1182) klemenSLO

Več podobnih tem