» »

Pri nadgradnji ubil "lisico" (Kubuntu)

Pri nadgradnji ubil "lisico" (Kubuntu)

G-man ::

Sem hotel inštalirat Firefox 2.0 na Kubuntu in sem extractal mapo firefox v /usr/lib (s sudo ukazom). Sedaj mi ne dela in ne vem kako rešit problem.

In po nekem čudnem naključju mi istočasno tudi filmi več ne delajo (Kaffeine, VLC, Mplayer)! ;(

P.S. In sedaj mi tudi xine noče več delat!!! AAAAAAARGH!!!!8-O 8-O

ukaz dmesg pri koncu izpljune ene dvajset takih sporočil (sam cifre so različne)

[17180215.296000] hdc: media error (bad sector): status=0x51 { DriveReady SeekCo
mplete Error }
[17180215.296000] hdc: media error (bad sector): error=0x34 { AbortedCommand Las
tFailedSense=0x03 }
[17180215.296000] ide: failed opcode was: unknown
[17180215.296000] end_request: I/O error, dev hdc, sector 3139016
[17180215.296000] Buffer I/O error on device hdc, logical block 784754
  • spremenil: G-man ()

CCfly ::

Disk ti crkuje. Hitro shrani svoje datoteke in pojdi po nakupih.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

G-man ::

Khm, pokvarjene sektorje je imel en DVD... :8) Še k sreči.

Ampak sedaj je edino še lisica problem. A ve kdo, kako znova inštalirati po vseh teh kolobocijah?

jRk0 ::

firefox ni lisica btw ;)
You fuck up once, you loose two teeth.

G-man ::

Ja sej zato je v navednicah. :D A mi prosim lepo lahko kdo pomaga. Malce mi je smotano Konqueror uporabljat.

Liker ::

Opera?

Ma vse kar FX 2.0 pa se hitreje deluje

Drugace pa nimam pojma kaj si povozil.
Jaz bi najprej odstranil vse FirefoX pakete iz sistema
recimo `sudo dpkg -r firefox`, ampak poglej kater paket je najprej s `sudo dpkg -l | grep firefox`)
mogoce bos moral tudi uporabiti kak --force parameter pri dpkg, poglej si moznosti z `sudo dpkg --help`.
Ko si odstranil vse FX pakete (tudi 2.0 ce si ga nalagal), pa nalozi FX 2.0 paket na "frisno" :P

Ce ti je tolk do tega sranja od "lisice" seveda... >:D

LP

christooss ::

Nevem sicer zakaj si namestil firefox v kr eno mapo. Ponavadi take user inštalacije inštaliramo npr v /opt ali pa kar v home.

Zdej samo povej kako si namestil Firefox. Si odpakiral en arhiv in ga odpakiral tja kamor si že rekel??
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Liker ::

wow, sele sedaj vidim, ti si dejansko odpakiral en tar arhiv v /usr/lib...
Tricky situation.
Dobi si .deb paket za tvojo verzijo Kubunta, pa bo problem resen.
Si si pa z malo nesrece lahko povozil kak folder v /usr/lib, recimo kak plugins, pa je zato odpovedal vse od filmov, muzike, etc...

Ce ti vse deluje (Vsi programi, predvajanje filmov, glasbe, etc...) potem si namesti FirefoX 2.0 s pomocjo apt-get ali podobnega orodja.
Podrobna navodila ti lahko verjetno da kak (K)ubuntovec, recimo christooss

ank ::

Ne vem kaj toliko komplicirate glede tega. Če si že kaj zavozil si skopiraj nekam bookmarkse in zbiriši svoj profil (v .mozilla/firefox) in potem na novo naloži in uvozi bokmarkse nazaj. Tisti, ki firefoxa ne uporabljajo pa bi se lahko zadržali offtopic komentarjev in komentiranja stvari, ki jih sploh ne poznajo.

Liker ::

/offtopic
Branje je ocitno vrlina ki je nekateri res ne premorejo (celo jaz berem povrsno)
/offtopic

Drugace bi ljudje celo lahko opazili da je bila "instalacija" izvrsena z odpakiranjem mape "firefox" v /usr/lib
Predlaganje ponovne instalacije, brez eksplicitnih ukazov, kako naj se to izvrsi, bo ocitno zaleglo ravno toliko kot eno vedro vode v puscavi.
Prav tako bi lahko nekateri opazili, da sem povedal, kako bi jaz namestil FX 2.0, sem pa predlegal tudi alternativo (ker je uporabnik pojamral nad Konquerer-jem) in izrazil svoje mnenje o doticnem Software-u.

LP

ank ::

Liker maš prav. Včasih res površno berem. Kakorkoli že oni način bi naj rešil težave s firefoxom. Če se pa ne inštalira na način, ki je zamišljen in tudi programi, ki nimajo s firefoxom noben veze ne delajo pa se je za vprašat kaj uporabnik dela narobe.

Oziroma je že CCFly napisal. Disk crkuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ank ()

Liker ::

Ok, sem "instaliral" se jaz FX 2.0, da vidim postopek...
Evo G-man, vse kar moras narediti je:

`sudo cp /usr/lib/firefox/firefox /usr/bin`

brez telih ` seveda...
hope it helps ;)

Liker ::

Aja, se to...
sem sledil navodilom za instalacijo, ki pridejo zraven Firefoxa 2.0, pa sem bil razocaran...
Napotilo me je na stran getfirefox.com/releases
tam sem nasel tole, kar pa je res posmeha vredno, lahko bi vsaj pisalo kaj skopirat kam ali, pa kako namestit zadevo, ce prej ni bila instalirana nobena verzija FX-a... :S

V glavnem, kaj je treba storiti pri upgrade-u:
odkucate:
whereis firefox
tole izpljune vsaj tri zadeve, recimo v stilu
/usr/bin/firefox /usr/lib/firefox in pa /usr/share/man/man1/firefox.1.gz
Nato morate prekopirate celotno vsebino mape firefox, ki je znotraj tar.gz arhiva v /usr/lib/firefox (kot root seveda).
potem pa se kopirati/premakniti datoteko /usr/lib/firefox/firefox v /usr/bin
Ce vam whereis ukaz vrne kaj drugega kot /usr/lib, pac zamenjajte po potrebi :P

Upam da se komu pomaga.
Pri meni je to delovalo iz prve ;)
Imam pa svojo distribucijo linuxa, tako da ne morem garantirati za ostale.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Liker ()

ank ::

Nekatere distribucije majo res smotano to nareto. Pri gentoo napišeš emerge --sync da ti posodobi bazo potem pa lahko emerge -u world ali pa emerge mozilla-firefox. In ti prenese in skompajla slovenskega firefoxa. Dela brez problemov.

G-man ::

Eeee, če nisem že enkrat povedal, disk ne crkuje, bil je DVD, ki je bil slabo zapečen.

No, sem šel malce sčistit z dpkg po Likerjevem nasvetu in ostali so še ti paketi:

dpkg -l | grep firefox

ii libnspr4 1.firefox1.5.dfsg+1.5.0.7-ubuntu0.6.06 Netscape Portable Runtime Library
ii libnss3 1.firefox1.5.dfsg+1.5.0.7-ubuntu0.6.06 Network Security Service Libraries - runtime
ii mozilla-firefox-locale-en-gb 1.5.0.1ubuntu6-2 Mozilla Firefox English language/region pack
ii mozilla-firefox-locale-sl-si 1.5.0.1ubuntu6-2 Mozilla Firefox Slovenian language/region pa

Naj se tudi teh znebim? Ah, nema veze, bom poizkusil z "whereis firefox" finto.

P.S. Navodila za linux na FF homepageu so debilna in za beginnerje kot sem jaz povsem brezvezna. Probal sem nekaj zasolirat in evo me :D Kot v dobrih starih cajtih Win98 ko sem kaj sesul pa se potem kaj iz tega naučil.

Liker ::

Hja, naceloma bi bilo dobro tele paketeke najprej odstraniti, ampak ce jih pustis tudi ne bo kake resne skode, samo ubuntu bo mislil da ima instaliran FX 1.5 :D
Ce bos imel se kake probleme, prosim povej.

G-man ::

Finta kopiranja v mape /usr/lib/ in fajla firefox v /usr/bin/ ne gre. :(

P.S. Odstranjevanje prvega paketa od 4-ih vpliva na openoffice-core. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

Liker ::

G-man, si uporabil sudo?

G-man ::

Ja. To napiše, če vpišem ukaz firefox:

Cannot find mozilla runtime directory. Exiting.

Liker ::

Ok, uporabi tole zaporedje :)
vse ukaze pozenes s sudo, se razume:

rm /usr/bin/firefox
cp /usr/lib/firefox/firefox /usr/bin
mv /usr/lib/firefox /usr/local/lib/firefox-2.0

zazenes :D

G-man ::

Opa. :)) :))

Liker, najlepša ti dala za tvoj trud.

CCfly ::

Ponadi je sicer bolje najti repozitorij z nekoliko bolj "svežimi" paketki in jih namestiti s Synapticom. Manj dela.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Liker ::

CCfly se strinjam, a ce deba za FX 2.0 za 6.06 Ubuntu ni nikjer na netu (vsaj jaz nisem nasel), potem je pac treba na roke :P
Lahko pa naredim deb ce se koga zanima za Ubuntu/Debian distrote :P

DOOM_er ::

ja mene bi blo kul če bi naredu deb fajl lepo prosm
Robots will steal your job. But that's OK

Daedalus ::

Ehm, FFje vsaj v Ubuntuju precej močno integriran v desktop okolje in ga je brez precejšnjih muk težko odstraniti tak, da sistem še lavfa (ja, na žalost so tu razvijalci preveč oponašali winze:| ). Lahko pa nekam v /home vržeš ff 2.0 in mir.

Tja, kamor si pa ti to htel inštalirat - no to se ne dela. Al inštaliraš paket, al zbuildaš iz sourca al pa vržeš binary datoteke lepo v /home. Vsega ostalega se raje ne dotikaj, bo sistem bolj srečno in dolgo deloval.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Liker ::

Mnja bom izdelal en deb package, ki bo deloval hkrati z fx 1.5

Pa se par opomb za Deadalus-a:

1.) Nekoc me je en Firefox fanboi mogocno nadrl da je okrajsava za Firefox fx in ne ff.
2.) fx 2.0 paketa za Ubuntu 6.06 se ni
3.) a si kdaj videl kako velik je sploh source od fx-a?
4.) Lokalen software se ne instalira v /home, temvec morda v /opt ali raje v /usr/local klik.

LP

Daedalus ::

2.) fx 2.0 paketa za Ubuntu 6.06 se ni

Ga tud kmal ne bo. Razlog - probaj odinštalirat 1.5, pa boš vidal, kake odvisnosti ma.

Za okrajšave se nikol nism sekiral:P
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Quikee ::

Daedalus: na moji edgy instalaciji so of firefox-a odvisni le: yelp, gnome-app-install, ekiga in epiphany. Nič kaj zelo kritičnega brez česa sistem ne bi deloval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ActivIdentity in Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
728136 (5449) aigmt
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117200 (32874) RedDrake
»

Pomoč pri prehodu na linux (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
96343790 (21092) Anteus
»

SuSE linux 2 vprasanji

Oddelek: Operacijski sistemi
11975 (866) rdecaluc
»

FireFox in Thunderbirc problem v linuxu

Oddelek: Programska oprema
7894 (828) Sims

Več podobnih tem