» »

SIOL tujina down?

SIOL tujina down?

1 2
3
4 5

LjubimPeezde ::

Pri obeh teh dveh zadevah je bil(upam, da je še vedno) SIOL svetlobna leta pred vso konkurenco

>:D svetlobna leta pred konkurenco? 0:)
Verjetno sem zaradi tega šel od Sioffa, katerega sem še preplačeval.

zagotavljanja dostopa do interneta 24ur na dan z obljubljeno hitrostjo

Mi poveš kva ti to pomaga ko pa 1mbit stane 6 jurjev al kok že>:D Bi bilo že kar žalostno da to ne bi bilo res.

Kok ste eni zaslepljeni ...>:D pada vam linija pa je citiram "upam da je še vedno SIOL svetlobna leta pred vso konkurenco">:D
OVCA

p.s. pa ti morš delat na SIolu da take bolne ven mečeš

Zgodovina sprememb…

The_hammer ::

khm.....;(( ;( ;(( ;( ;(( ;( ;(( ;( ;(( ;( ;(( In sedaj bo trajalo kok spet celo noč,............................................................................................... no comment;((

LjubimPeezde ::

Ahaha važno da je še vedno svetlobna leta pred konkurenco8-)


(kdo bi si misliv da tudi ISPja nekateri častijo kot boga in se neki fanboyi0:) )

Zgodovina sprememb…

Veron ::

Zanima me če je kdo natančno preveril pogodbo, kako je če ne izpolnjujejo 24/7?
Preklic pogodbe? >:D

DominusSLO ::

ljubimpizde
Če bi bolje prebral moj post, bi razbral, da živim bogu za leđima... Izbire torej nimam. S siolom nimam čisto nič. Lopovi so, ki so nas še z isdn nategnili... Vztrajam pa, da je njihova zanesljivost v SLO še vedno na prvem mestu. Menjal bi samo za T-2, če bi lahko.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

LjubimPeezde ::

Vztrajam pa, da je njihova zanesljivost v SLO še vedno na prvem mestu

Ja če živiš v neki odročni vasi kje ne moreš imeti drugega verjetno to gornje drži0:)
Ne drži pa v drugih primerih. Vsaj zame (in za par kolegov ki smo se odločili prešaltatai na T-2 in ostale operaterje). Potem šele vidiš kak gnoj je Siol. Sej pravim, pri T-2 le 2x malce daljši izpad in povsem neprimerljivo s tem kar se zdej dogaja s tem Siolom.
zanesljivost po mojih izkušnjah je daleč od prvega mesta0:)
Lej meni deluje 8/1 linija z obljubljeno hirostjo za ceno 1mbit Siola>:D In verjamem da tut drugi operaterji nimajo problemov z zagotavljanjem pipice povprečne SIolove linije (ki je verjetno 1mbit)>:D

jsmith ::

Čudi me, da si SiOL privošči "zastarelo" arhitekturo mednarodnih uplinkov. Imajo dva uplinka, enega primarnega na Deutsche Telekom in enega sekundarnega na TeliaNet, kjer je cel cajt v uporabi primarni, sekundarni pa gleda v luft... Predvidevam da tudi oprema ni glih state of the art...


Uporabljata se oba uplinka.

www.iskratel.si (193.77.29.137) gre naprimer čez Telio, www.telekom.si (193.77.160.90) pa čez DTAG. Oboje je AS 5603.

Flux ::

Zvonko: Zanimiva teza :).
Sploh tista o zastareli tehnologiji me je nasmejala :D.
Kar pa se tiče izpadov je pa tako, da se zgodi tut najbolšim ;)

LjubimPeezde ::

Kar pa se tiče izpadov je pa tako, da se zgodi tut najbolšim ;)

i couldn't agree more>:D >:D
N
O
T
>:D

Zheegec ::

Spet ne deluje... super.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Ice-Heki ::

Še moje mnenje: Če bi imel ADSL (pa ga nimam, ker ga ne morem imet) bi za vsako minuto, ko ne bi bil povezan v splet pisal Telekomu, da on krši pogodbo! Resno!

In danes se bo zgodba ponovila ... spet smo brez interneta (Dial-up Connection), začuda jim klicni center še dela 8-O

Še dobr, de obstajajo user pa passi od drugih ponudnikov, da se da saj pošto pogledat

Tic ::

Kolk časa rabijo, da zrihtajo to?
persona civitas ;>

Dripc ::

Pomoje so glih na malci.
;)

Zheegec ::

Tole je en od tehnikov napisal na Siol forumu uro nazaj;

Objavil-a 080 Urban Prikaži sporočila
Težave so odpravljene. V kolikor želite zmanjšanje računa, lahko vložite reklamacijo.

Lp


IN NE DELUJE!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

roba87 ::

Ma kdo kak neregistriran avto, da bi se direkt v siol center zapelo?

sicksail ::

Za pop*****! ;((
Povrh vsega deluje, da jim dol visi.
;( ;( ;(

Ice-Heki ::

Ja zadnjič smo bili celo noč brez povezave ;( Sicer je na trenutke delovalo, ampak ne za dolgo ...

nosferatoo ::

Siol -> Sioff -> Silol

Bes jih plentaj!

Sgt. Lipnikar ::

Jao ka ste tečni pa sitni ko ne dela net.
Ka boš tožu?! Preber si pogodbo...če internet nekaj dni ne dela dobiš nekaj popustna na račun. Nič več nič manj.
Za takšno ceno ne moreš dobiti linka z 0 downtime. Lahk si pa frajer pa se povežen na 1. tier sam bojo šli miljoni, tam pa lahk dobiš plačilo za vsako sekundo dowtima.

Pejte raje mal vn...ste ja že vsi gnili :))

Trdi ::

Tole je en od tehnikov napisal na Siol forumu uro nazaj;

Tehnikov? To je tip na 080 1000, to ni noben tehnik, ampak študent botanike, ki dela prek napotnice.
Trdota d.o.o.

dukenukem ::

spet ne dela ,supr si siol,za popi...t :\

alesp56 ::

juhuuu spet tujina ne dela... :D Več sreče prihodnjič ali kak že pravijo hehe :))
in to je to...

Ice-Heki ::

Ja jest jih bom od sedajle naprej konstantno na 30 minut klical, če jim že dela ... še dobr de je Help desk na 080:D
Sam mi gre pa tole res na živce ... prideš zvečer domov (popoldne si recimo na kofetu), hočeš pogledat mail pa ne dela ...
In vsi od tebe pričakujejo odgovore ... najbolje da rečem unim na help desku naj odpišejo na maile, pa jim bom sproti narekoval tekst ...

Pa upam da bodo sedaj ukinl tiste njihove bannerje, kjer piše 24 ur / 7 dni v tednu, ker se vse bolj kaže da gre za eno veliko nategovanje (al pa nej posodobijo svoj sistem)

Zheegec ::

Ma kdorkoli je...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SebaR ::

Dve vprašanji:

1.Kako zahtevaš popust pri Siolu? :P
2.Če imam ponudnika kabelske televizije Telemach ali lahko imam potem Trierin kabelski internet?

LP!
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Trdi ::

Ne upam si pogledati na pogodbo, do kdaj me še veže. :( Upam, da je čimprej končana, da presedlam na T-2. A drugače je samo Siol down za tujino ali tudi kakšen drugi ponudnik?
Trdota d.o.o.

Zheegec ::

Samo Siol, pa tudi ni problem z DNS strežniki ali čemerkoli, pač ne deluje. Če bi imeli peering zrihtan bi mogoče delovalo!?!?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Moonman ::



Gr0unD Zer0 ::

grr...

nekoč ko nisem mel interneta je blo vse ql... zdaj pa ko sem se na to zlo navadil, pa mi vsaki izpad mreže dvigne pritisk....

majkemi, ko bom imel dovolj denarja, grem na en otok, stran od civilizacije z eno pra**** ter delam celi dan samo tisto za kar je bil clovek ustvarjen... spanje, žrtje ter tralala-hopsasa

(no glavno da slo-tech dela, ker sem ze mislil poiskat cd z winsi/spolamat škatlo na milijone kosov/razmisljal o kaki drugi, računalu nevšečni stvari)

Trdi ::

Aha... pričakoval bi, da je nekje v tem času že zunaj pojasnilo (ni nujno, da uradno), kaj je sploh bilo ( in je še) narobe sploh? Nekaj oprijemljivega tehničnega žargona... Je kakšen educated guess možno kje prebrati?
Trdota d.o.o.

BlueRunner ::

@Zvonko: Sicer si veliko napletel, vendar pa nič kar bi bilo relevantnega, ker ni težava v opremi ali pa arhitekturi (vse kar si ugibal si zgrešil). Vsaka stvar pač občasno preneha delati, zaradi česar jo je potrebno popraviti. Težava je samo v temu, da SiOL-a več ni, večina ljudi je šla drugam (čim dlje stran od Telekoma), dva ali tri človeka, ki so jim še ostali, pa ne moreta vse držati pokonci 24/7. Posledice pa so tukaj: ko pride do napake v delovanju, se napako ne odpravlja pol ure, ampak se jo odpravlja 6 ur. To pa je še en dokaz kako pomembni so ljudje in kaj se zgodi, če gredo ljudje drugam. Firma pač ni ime na plakatu, temveč so to predvsem ljudje, ki na firmi delajo. Če gredo najboljši drugam, potem je rezultat točno to, kar se Telekomu vsak teden dogaja že zadnjih nekaj mesecev.

Če pa ne verjameš, vprašaj vse tiste nekdanje SiOL-ovce, ki so nekaj mesecev nazaj bežali iz Telekoma. Sedaj jih več ne veže nobena pogodba in lahko mirne duše povedo kakšna vse oprema je na Telekomu in kako je postavljena. Predvsem pa jih vprašaj koliko izurjenih ljudi je na Telekomu še ostalo - to pove veliko več o sedanjih težavah, kot pa ugibanja na slepo (tvoja teorija je sicer lepa, a v knjigah o osnovah so pač samo osnove, ISP-ji pa so prav posebne zverine). Po logiki stvari bo tako trajalo še najmanj 8 mesecev (eno leto od odhoda večine stare ekipe), preden bo nova posadka dovolj izurjena, da bodo tovrstni izpadi samo še nekaj minutni in ne več nekaj urni. Če bo do takrat kakšna stranka sploh še ostala pri Telekomu, seveda.

Ice-Heki ::

Zaenkrat ostali delajo (stestirano Volja dial-up & AMIS adsl)

Zheegec ::

Tudi Siol web pejđ ne deluje več... haha skoraj popolni izpad, čudno da notranji promet deluje.
Najbrž zaradi prevelikega navala na Siol stran, ko ljudje upajo, da je kakšna obrazložitev.

Koliko se čaka na 080 1000?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Ice-Heki ::

Ko sem klical ob 19:59 se je čakalo 3 minute, potem pa mi je prijazni operater povedal da se trudijo da zadevo odpravijo - na vprašanje, ali bomo spet celo noč brez je odgovoril:
"... tega podatka pa na žalost nimam..."
Idioti

celada ::

Caku sm cirka 5 min pol so mi pa dol vrgl, tako da resno razmisljam o tem da bi na t2 saltu.

Ice-Heki ::

Iz katerega omrežja kličeš? Mobitel, Simobil, stacionarc?

celada ::

Simobil

amigo_no1 ::

Bi lahko kdo napisal od kdaj do kaj (ure) prejšnjo noč Siol ni delal ?

PaX_MaN ::

Komaj čakam konec septembra. (konec razmerja, LOL PRESS:D)

wishmaster ::

Sam to je pa že res višek :( :( .
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Bethrezen ::

dela
www.urbanterror.net

Ice-Heki ::

Sam isto ... prašam zato, ker na mobitelovem help desku dobim povezavo prej če kličem iz 041, kot pa če kličem iz 040 -> pa vedno kličem na 080 ... mogoče kdo ve, je pri telekomu isto?

aljazh ::

09.08.2007
Motnje v delovanju storitev SiOL odpravljene

Spoštovani!

Obveščamo vas, da so bile motnje pri dostopu do interneta in tujih spletnih strani uspešno odpravljene.


My ass. Meni še vedno ne dela vse. Skype se poveže, bbc.co.uk, in še marsiakj drugega pa ne odpre.

Ice-Heki ::

@jeje: začelo se je okoli 8h, nato je včasih malo delalo, nekje okrog 2. ure zjutraj (tako pravijo na help desku) so zadevo rešili za enih 15 minut, potem je spet vse skupaj padlo dol in ob 8.25 se mi je uspelo povezati s Siolovimi usernamei in passwordi na splet (mogoče je zadeva delala že kakšne pol ure prej, ker od 8h do 8.25 nisem bil za računalnikom)

jan01 ::

Rešitev:
za dns vpišite 193.2.1.66

Trdi ::

Pogodba mi poteče 18. aprila 2008. :( Sicer pa bi me menda stala predčasna prekinitev 30 evrov, kar mislim, da se splača. A bi lahko zahteval celo opustitev teh stroškov zaradi njihove nezmožnosti zagotavljanja dostopa do interneta?
Trdota d.o.o.

Meki ::

Plačaj, samo da se rešiš tega sranja. Jaz na žalost nimam te možnosti, sem se ravno preselil v novo hišo, kjer imam lahko samo SIOL, prej sem pa v stanovanju imel T-2, pa nisem imel nikoli nobenih problemov. Razen e-maili na T-2 delajo slabše kot navadna pošta.
<a href="http://www.undermuza.com">www.undermuza.com</a>

matter ::

Pri meni sicer siol dela zelo zanesljivo. Tile 2 izpada sta bila v cca. pol leta izjema.

Sem pa velikrat opazil kake probleme imajo angleži z dostopom, tako da se za nekaj slabših uric ni ravno pametno sekirat. Nasploh sem zadovoljen s siolom, le cene so previsoke glede na konkurenco, ki jo pa v mojem okolju NI, tako da sem zadovoljen s tem kar imam.

Res pa imamo v firmi T2 na optiki, ki pa dela brezhibno.
Spet po drugi strani, pa je kolega v enem mesecu prestopil iz siol na t-2 in nazaj na siol, zaradi problemov s t-2. Seveda dostop preko bakrenih paric :)
Grem basket pa bom neloke metal

krho ::

@DominusSLO: Lopovi so, ki so nas še z isdn nategnili.
Če ne rabiš in si ISND vzel samo zaradi ADSL, lahko po novem vrneš na telekomove stroške (afair če si pogodbo sklenil v zadnjih 3-4h letih). Tebi ni treba plačati nič.
Link
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

SaXsIm ::

ljubimpeesde, ice-heki. :\ prva dva izpada, po več kot pol leta. Sicer pa če vrže ven, greš lahko tudi kaj drugega delat ko pa na netu viset pa siolu tečnarit. Veš kak je fino če te ena stvar zajebava in jo rihtaš, pol ti pa še taki prepotentni uporabniki težijo. In glede 24/7, pred leti sem imel na ircu z povezavo z domačega računalnika uptime 2 meseca in par dni.
Edini problem, ki ga siol ima, so previsoke cene. Support zna biti zelo prijazen in ustrežljiv, če se le znaš obnašati.
SaXsIm
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hipkom.net internet povezava (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
26820733 (9841) rontajzel
»

Visoki pingi Siol ADSL 1024/256 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10211007 (7586) Alexius Heristalski
»

SiOL mrk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
17210223 (10223) hruske
»

Preveliki pingi (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
525150 (4557) [L4M3RZ] - TinLaDeN
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734223 (17305) RedOS

Več podobnih tem