» »

SIOL tujina down?

SIOL tujina down?

1
2
3 4 5

dukenukem ::

ma kje pa ,men še ne dela ;(

kulSMS ::

sem že mislil, da me siol načrtno zaj...., ker jutri zjutraj odhajam iz siola po več kot 9 letih.:D

Rotaidal ::

2 minuti je delalo... zdaj pa spet ne. ;(( ;((

wishmaster ::

2 minuti je boljš kot nič :D
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

StajercSSS ::

Sem izkoristil 2 min,da sem siolovcem napisal,da smrdijo.. :D ;((
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Zheegec ::

Ja, ne deluje... kurc pa siol.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Meki ::

Dej siolovci če tole berete zrihtejte vsaj sexmaxx.com...
<a href="http://www.undermuza.com">www.undermuza.com</a>

Trdi ::

Čakte mal. Kateri ponudniki imajo problemi in kateri ne? To moram prešaltat, ker Siol si to preveč pogosto privošči. Verjetno od polnoči od šestih zjutraj odšaltajo net (15minut - 1 ura) vsaj trikrat na mesec, zdaj pa še tole. To je sramota, nič manj ne morem reči. Pa tale T2... pošteno povejte, kolikokrat pri njih ne dela. 24 urni dostop je pač pomemben zame.
Trdota d.o.o.

kriko1 ::

Uf, jaz sem že skakal po nastavitvah. Sem že mislil da si je yast firewall privoščil kako neumnost sam od sebe >:D
No, za mail dela prek GPRS.

Adrijan0 ::

Ja ta siol je res eno nagnito sranje. Jst jih mam že čist na vrhu. Dobro bodte veseli da vam ne dela kako urco al pa kukr koli. Ma meni ne dela 1,5 leta.. Problem je u temu da so usi skupi tam nesposobni... Linja mi pada usake 5 minut.. ne dela po ceu dan itd... Tako da sm potem klicu neko "direktorco" al nevem kaj je bla iz NG. Ta mi pa reče.. če ti tko ni prau lahko tud prekineš pogodbo. jst pa samo WTF že nevem kolko časa jim plačujem in potem mi tko reče.. naj mi dajo dnar za tolko časa nazaj bom takoj šeu h kakemu drugemu ponudniku. Zanimivo je da sosedom dela normalno... živijo pa 10m stran.

NiggerBob ::

hja, na 080 1000 dvigujejo ne sploh :\
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Trdi ::

Če bi vedel, da T-2 nima nikoli problemov, bi takoj prešaltal. Čeprav verjetno ni tako...
Trdota d.o.o.

Zheegec ::

Zrihtali so zadevo za cele pol ure, sedaj pa spet ne deluje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

StajercSSS ::

Kolk je tista št. za pravice potrošnikov?
Obljubili so mi 24h/dan dostop,če včasih zaribne še gre,ne bo pa vsak drug dan,ko dežuje ne dela,ko se zablisne ne dela,še prdnit si več ne upam.. ;((
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Trdi ::

Ti kar prdi, to je še vse kar ti ostane. So legalno zaščiteni kot medvedi v tem primeru.
Trdota d.o.o.

hdi ::

T-2 nima teh problemov

SloMusty ::

Snoči sem imel dostop do slovenskih strani samo, nekaj minut za tem pa je padlo kompletno. Še 0801000 ni delovalo


lp
Freestyle wind riders!!!

Ice-Heki ::

Helpdesk je bil po mojih klicih sodeč nedosegljiv od 9h do pol 11h (vmes se je včas javilo, pa je hitr nehalo delat) - mogoče je razlog v tem, da se sistemi obesjo, ko vsi kličemo tja z istim vprašanjem (Pa kwa spet ne dela?)...
Pol sm šu spat, dons zutri ob 6h jim je helpdesk že delal, internet pa še ne (pa so mi odgovoril, da se tehniki trudijo, da bodo napako odpravili - pa kwa delajo tok cajta?) ...
Sedaj pa upam, da je tega za danes čez dan dovolj - bi se takoj preselil k T2, pa mi ne pustijo, tako da sem obsojen prenašat Telekomove izpade grrr

Veron ::

T-2 nima teh problemov

LOOL :D

Sriple Tix
Ni mi jasno.
Je SIOL res tako zanic, da jih imate poln kufer in samo cakate na malenkosti, da udarite cez njih, je tako dober, da ob vsaki anomaliji njihovi uporabniki odpirate nove teme in pizdite, ker niste navajeni, da bi slo kaj narobe ali je kaj tretjega?

Telemachovcem (tudi meni) 6.8. od 22.00 naprej ni delala tujina, prav tako 7.8. zjutraj, pa zaradi tega ni nihce pizdil, norel, grozil, odpiral topice (o tem smo ze govorili, kar bi videli, ce bi kdo uporabil Iskanje) in ne vem kaj se.

Saj bo, fantje. Malo potrpljenja.

Se kar strinjam s to izjavo.
http://www.slo-filesharing.com/forum/viewtopic.php?t=31307&postdays=0&postorder=asc&highlight=internet+siol&start=90

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Ice-Heki ::

Kritiziram vedno, vendar dam vedno tudi pohvalo za tiste, ki delajo dobro...
Če pogledam skozi okno ko se peljem po cesti, ko poslušam radio, ko sem na spletu ... povsod so same reklame od Telekoma ... pa naj namesto toliko teh reklam rajši vlagajo malo v sistem in v to, da bi se jim to, kar se jim je zgodilo danes zgodilo manjkrat + naj zamenjajo staro infrastrukturo po Sloveniji

AndrejS ::

Zanimivo bi bilo narediti raziskavo najzanasljivejšega ponudnika neta v SLO. Zato ker imajo vsi probleme. Imel sem siol in triera, in naj rečem da je bil siol mnogo zanesljivejši od triera. Najzanesljivejši pa je do zdaj bil mobitel, čeprav ga uporabljam zelo redko, ampak nikoli ni bilo z njim problemov. Za t-2 sem slišal že marsikaj, kako nezanesljivi so in neresni, tako da bi bilo dobro da bi vedel k kateremo ponudniku vzet net - cena ne igra vloge - le zanesljivost povezave

Zzzzzzz ::

T-2 mi je do sedaj delal povsem normalno - brez kakršnih koli izpadov tako na optiki (20/20) kot na VDSL-ju (20/10 in 1/1). Če bi imel možnost izbire, takoj prešaltam k T-2 - ampak jo na žalost nimam... :(

Čudi me, da si SiOL privošči "zastarelo" arhitekturo mednarodnih uplinkov. Imajo dva uplinka, enega primarnega na Deutsche Telekom in enega sekundarnega na TeliaNet, kjer je cel cajt v uporabi primarni, sekundarni pa gleda v luft... Predvidevam da tudi oprema ni glih state of the art...

Za primerjavo: T-2 ima tudi dve mednarodni liniji, ki pa sta v uporabi hkrati - IMHO je to boljši pristop, ker se lahko v real-time-u določa obremenjenost posamezne linije in kateri promet gre po kateri poti.

Vse te stvari si lahko ogledate tudi na internetu: http://www.ris.ripe.net/bgplay. Malce osnovnega poznavanja WAN omrežij vam bo prišlo prav. ;)
Na tem naslovu lahko vidite stanje posameznih avtonomnih sistemov v omrežju na določen čas, stanje rut, ki so vzpostavljene med temi omrežji, ipd. Vpisati morate seveda čas in IP naslov omrežja, za katerega želite dobiti podatke. Pokaže tudi animacijo dogajanja v omrežju (preklop rut med različnimi avtonomnimi sistemi, reannounce).
Hint: SiOL network IP: 193.77.192.0/18, T-2 network IP: 84.255.192.0/18


Ima me, da bi si v službi postavil en mali privatni proxy... Tam imam preko BGP-ja vzpostavljeni dve neodvisni liniji in nobena ni SiOL-ova...

fizolcek ::

Zvonko: tvoj odgovor glede linkov bi mogoče imel smisel, če bi Siol res imel samo 193.77.192.0/18 naslovni prostor, ker ga pa ima precej več, tvoje teze ravno ne držijo.

Zzzzzzz ::

Moje teze povsem držijo, tisti naslovni prostor je pa le primer (ki sem ga dobil na podlagi mojega IP naslova).

Internet ni le skupek IP naslovov, nametanih naokoli. Vsak IP naslov je del nekega avtonomnega sistema. Avtonomni sistem je pa osnovna enota, ki omogoča napredno povezovanje omrežij med sabo (npr. več redundančnih in/ali hkratnih linkov, failover, itd.). Nikjer ni zapisano, da do nekega IP naslova, ki je fizično lociran npr. v Južni Ameriki, ne moreš priti po več poteh - in nikoli ne moreš vnaprej vedeti, po kateri poti boš prišel tja. Poglej si malo tisti BGPlay, na katerega sem dal link v mojem prejšnjem postu - pokaže ti route, ki so ta trenutek vzpostavljene med avtonomnimi sistemi (AS5603 je Siol/Telekom).

Siol ima v lasti en ASN (autonomus system number) in vsi IP naslovi oz. naslovni prostori, ki jih Siol (oz. Telekom) ima, so del tega avtonomnega sistema. Vsi uplinki (mednarodni ali med nacionalnimi operaterji) se vzpostavljajo med avtonomnimi sistemi z uporabo BGP protokola. Logično je, da če pade en uplink, se s pomočjo BGP-ja to zazna in prešalta na drug uplink - problem je, če pade BGP router, ker takrat še tako dober uplink ne pomaga...

Razložim še kako malenkost? ;P

Pa še linki za zvedave:
- Kaj pravi RIPE o Siolovem avtonomnem sistemu
- Definicija avtonomnega sistema na Wikipedii

roba87 ::

Mene pa zanima v čem je fora, da je SiolTV delal normalno. A ni to povezano z internetom in z tujino (tuji tv programi)?Ker mi je SiolTV delal normalno in sem avtomatsko pomislil, da je narobe nekaj z mojim routerjem in modemom in pa programsko opremo(firewall in podobni programi).Ker ponavadi, ko mi internet ne dela mi tudi SiolTv ne dela, ampak včeraj pa je TV delal brez problema in zapletov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roba87 ()

Zzzzzzz ::

Dobro vprašanje, na katero ti lahko ponudim odgovor s prve roke. SiolTV sploh ni povezan z mednarodnim internetom - samo z njihovo "lokalno" mrežo.

Mednarodni programi pridejo v mrežo preko satelita - tako kot imaš doma v PC-ju satelitsko kartico, imajo oni v njihovem centralnem računalniškem centru nekaj strežnikov, ki to vsebino zajemajo iz satelita ter pošiljajo naprej v network. Niti pretvarjanje formata ni potrebno, ker se preko satelita video pošilja v MPEG2 formatu. Potrebno je kvečjemu dekodiranje z dekodersko kartico, ki pa se tudi dela na strežniku.

Te stvari vem, ker delam na tem področju... ;)

fizolcek ::

Sliši se učeno, še vedno pa trdim da tole ne drži "Imajo dva uplinka, enega primarnega na Deutsche Telekom in enega sekundarnega na TeliaNet, kjer je cel cajt v uporabi primarni, sekundarni pa gleda v luft... Predvidevam da tudi oprema ni glih state of the art..." Če se tvoj promet routa na DT, še ne pomeni da se za cel Siol.

Zzzzzzz ::

Promet med AS-ji se LAHKO ruta glede na network, v katerem si v okviru svojega AS (tu pride lepo do izraza load-balancing prometa na več uplinkov). Preveril sem nekaj subnetov, ki delujejo v okviru siolovega AS-a, ampak se vsi routajo enako, kar gre sklepati na napisano v prejšnjih postih. Prav tako se taisto lahko sklepa po težavah, do katerih je prihajalo (mednarodni promet vsemi ni deloval, ne le nekaterim). Še hujše - siolov BGP router ni uspešno vzpostavil redundančne povezave!

Ker lepota BGP routinga je v tem, da omogoča prilagajanje poti med začetno in končno točko (zato ti kot uporabnik nikoli ne moreš vedeti po kateri poti bo šel tvoj zahtevek) in deluje striktno in le med avtonomnimi sistemi. Med točko X in Y lahko prideš po poti A in B. Če pot A ni prehodna, greš po poti B - vedno pa iz X-a prideš v Y (in obratno).

Če se moj promet routa na DT, še ne pomeni, da se za cel Siol - to drži, vendar le v primeru, če siolov uplink BGP router zna delat load balancing. Šele takrat se promet razdeli glede na omrežja iz katerih prihaja in do katerih dostopa (ponavadi se delitev dela glede na omrežja, do katerih se dostopa). Iz podatkov, ki jih lahko dobim(o) iz BGPlay-a pa je definitivno razvidno, da je vedno vzpostavljena povezava le z enim uplinkom, saj so route, prikazane kot črte, le med siolom in DT (ne pa na TeliaNet).

Veron ::

zato ti kot uporabnik nikoli ne moreš vedeti po kateri poti bo šel tvoj zahtevek
torej si ti zaposlen na Telekomu/Siolu, da to veš?

dejanslo ::

@Veron:
Preveril sem nekaj subnetov, ki delujejo v okviru siolovega AS-a, ampak se vsi routajo enako, kar gre sklepati na napisano v prejšnjih postih. Prav tako se taisto lahko sklepa po težavah, do katerih je prihajalo (mednarodni promet vsemi ni deloval, ne le nekaterim). Še hujše - siolov BGP router ni uspešno vzpostavil redundančne povezave!
There`s More Than One Way To Do It

Zzzzzzz ::

@Vernon:
Ne, nisem zaposlen na Telekomu. In zaenkrat tudi ne mislim bit. ;)
Da te stvari vem ni treba bit zaposlen na Telekomu/Siolu - to so osnove WAN omrežnih protokolov, ki držijo vedno in povsod.

Poglejmo primer: Ti odpreš stran www.google.com. A mi lahko vnaprej poveš, preko katerih routerjev, mednarodnih povezav prideš do njihovega load-balancerja (ki te interno še preusmeri na enega izmed N strežnikov)? Lahko predvidevaš (uporabiš traceroute), nikoli pa ne moreš zagotovo reč - poti med avtonomnimi sistemi se dinamično spreminjajo (BGP protokol).

Še dodatek - seznam vseh IP subnetov, ki so del Siolovega AS: http://www.robtex.com/bgp/as5603.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zzzzzzz ()

neres ::

spet ne dela

Zheegec ::

Da, ponovno ne deluje. Čestitke.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DominusSLO ::

Jst pa spet kontroliral/resetiral oba ruterja, kot en bedak :( še sreča, da sem ugotovil, da ST dela :D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

ShowDown ::

PM, pa lih med updejtanjem Wii-ja;((

Bethrezen ::

pizda jim materna ;((
www.urbanterror.net

SloMusty ::

Ponovno, oziroma redno če gledamo tako. Za nekaj minut so jim padli tudi srežniki, PPPoE povezava ni bila možna...
Zanima me če je kdo natančno preveril pogodbo, kako je če ne izpolnjujejo 24/7?


lp
Freestyle wind riders!!!

Bethrezen ::

a ma gdo natančn zemlevid kje use se da met t2? k to mi gre pa res na kurac
www.urbanterror.net

Ahiles ::

Zdi se mi da jim pise 3 al 7 delovnih dni preden si upravicen do zmanjsanja racuna.

LjubimPeezde ::

Jaz na T-2 nimam teh težav>:D
Ok, v enem letu sem imel problemov za recmo 2 dni pa še to je trajalo par uric...
ah ti Sioffovci>:D

dolenc ::

V primerjavi z prejšnim ISPjem je tale down meka, tle saj vem da bo jutri delal:D

Ibex ::

a ma gdo natančn zemlevid kje use se da met t2? k to mi gre pa res na kurac


Tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ibex ()

matter ::

Tale Siol počasi res zgublja svojo edino konkurenčno prednost - zanesljivost.
Ko bi vsaj napovedali tele izpade.
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

LjubimPeezde ::

Tale Siol počasi res zgublja svojo edino konkurenčno prednost - zanesljivost.

o lol0:)
To niti nikoli, vsaj proti resnim ponudnikom ni bila. Jaz sem imel na Siolu precej več težav kot sedaj na T-2ju. Zgleda da jih jebe število uporabnikov in verjetno prezasedenost vsega skupaj.>:D

blackmumba ::

Jaz sem na SIOL-u tudi samo še zaradi zanesljivosti. Zdaj bom zagotovo šel na drugega ponudnika

LjubimPeezde ::

O shit no0:)
A mi lahko definirate besedo ZANESLJIVOST. Kako to da vam že par dni jebe tujina??? Pa to ni prvi Siolov tovrstni primer ne. Jaz ne vidim tukaj nič v zvezi z zanesljivostjo

SebaR ::

Proklete piz** nesposobne! Kdaj mislijo to zrihtat?!

Prokletih 7k za en ubog 1Mbit...pa še ta ne dela...
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

jk ::

Siol - razlaga

Kot bi američani rekli tole je strike 2.

Zzzzzzz ::

I only say: LOOOOOOOOOOOOOL

Sem pogledal na BGPlay... ob 17.50 jim je cela tujina dol padla, ta trenutek pa so s tujino vzpostavljene samo 3 rute, pa še te nekam v azijo, i think.

Motnje my ass... Mislm da še sami ne vejo, kaj se dogaja. Jao in taka tehnika...


Hvala bogu da sem trenutno v svojem AS-u, kjer se te težave ne poznajo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zzzzzzz ()

DominusSLO ::

A mi lahko definirate besedo ZANESLJIVOST. Kako to da vam že par dni jebe tujina??? Pa to ni prvi Siolov tovrstni primer ne. Jaz ne vidim tukaj nič v zvezi z zanesljivostjo


Zanesljivost jaz razumem na dva načina. Eno je zanesljivost zagotavljanja dostopa do interneta 24ur na dan, drugo pa zanesljivost zagotavljanja dostopa do interneta 24ur na dan z obljubljeno hitrostjo. Pri obeh teh dveh zadevah je bil(upam, da je še vedno) SIOL svetlobna leta pred vso konkurenco. Do nedavnega izpadov in padcev hitrosti pri meni ni bilo, čeprav živim v zelo odročnem kraju.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hipkom.net internet povezava (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
26820698 (9806) rontajzel
»

Visoki pingi Siol ADSL 1024/256 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10210976 (7555) Alexius Heristalski
»

SiOL mrk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
17210196 (10196) hruske
»

Preveliki pingi (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
525137 (4544) [L4M3RZ] - TinLaDeN
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734145 (17227) RedOS

Več podobnih tem