» »

Hipkom.net internet povezava

Hipkom.net internet povezava

Širajzl ::

še sreča, da so mi v petek kablskega prklopl!

rontajzel ::

a vam P2P dela?
a je mogoče kdo informiran okol tega, ka bodo nardil?
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

TommyLee ::

OFFT: rontajzel kam si čupco dal?;)

ONT: Kulko poznamo šefa ne kaže nč dobrega, če se pa kaj govori pa ne vem. Kaj torrenti ti sploh ne delajo? Ker jaz sem sosedu "zrihtu" tak, da sem mu naložu najnovejši uTorrent in mu dela. Probaj, če še nisi..
www.dornik.si

rontajzel ::

hehe, kje pa si me vidu? mal spremembe!

ej sploh nism nč probavu s torrenti! bom če bom le čas najdu!
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

TommyLee ::

Šola ;)

Drugač pa probaj ja, nimaš kej zgubit, 5 min straha >:D
www.dornik.si

rontajzel ::

A šola, možno! Sam jst pa tebe ne poznam!

Sm probu vendar ni odziva, zdej bom probu še s kakšnim drugim programom!
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

TommyLee ::

Sej jst tud tebe ne, sam vem kak zgledaš.

Ammm Tam probi port zamenjat za tega 47535.
www.dornik.si

rontajzel ::

...vem kak zgledaš...
hehe, ta je pa dobra!

sm probu ampak vseeno brez pomoči!

danes spet net nekam počasa dela, ne vem bo treba spet v akcijo, pa jst res ne vem zaka tega ne morjo zrihtat tko k treba!
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

TommyLee ::

Jah, verjetno zato ker ne znajo, oz. nimajo interesa. Amm... Na kateri točki si ti povezan?
www.dornik.si

rontajzel ::

na gorjanci 1
problem je v tem, da sm menda edini tle k to rabm, drugi recimo stari tega ne rabjo ampak gredo enkrat na mesc pošto pogledat, tko da je sam težko kej dosešt
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

rontajzel ::

Ej TommyLee ta port pa dela k si mi ga napisu, sicer sm prvotno mislu da ne bo, sam pol čez ene dobre pol ure "spanja" pa se je začel prmikat, zdej pa vleče, sam to je zlo počas, max. kar sm opazu je blo 20kb/s, upam da se bo kej ulaufal! :D
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

Zgodovina sprememb…

TommyLee ::

Amm, dej se probaj v uTorrentu: Options->Preferences->Network->Protocol Ecryption in dej Enabled
www.dornik.si

rontajzel ::

sm dal, vendar ne pomaga! :(

pa sej ok, pravjo počasa se daleč pride :D
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

dolenc ::

Zdele sem bil 3 dni brez interneta, tko da sem jih danes poklical. Očitno so tud naš konc priklopili na T2 vode, dobil sem nov IP. Kako kej dela še nisem mel časa sprobat, bom pa do večera. Uprašal sem ga tud če bo kej bolj delal, pa pravi da je zdej pač zaradi tega preklaplanja še linija mal nabasana, da naj bi se pa v roku enega tedna stabiliziralo (bomo videl). Slaba stvar tega preklopa je da sem mu mogel dat moj naslov in zdej bodo prihajale položnice:'(, no ja bom že nekak zmogu.

Širajzl ::

U da naj bi se pa v roku enega tedna stabiliziralo, pozabi na te besede tako kot na lanski sneg, tko že celo leto trobijo!!!!

Fatal1ty ::

men pa skoz govorijo "bomo drug tedn"... zgleda da majo tile hipkomovci fetish na drug tedn....sm ni nikol nc s tem drugim tednom.

dolenc: se ti je zdej ping v COD2 kej zmanjsu, ka si na t2 vod prkloplen

rontajzel ::

sej, komot lahko pozabmo na obljube, k se ne bodo nikol izpolnile! tist popularni "drug teden" pa bo postal počasa njihov simbol :D
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

dolenc ::

Hitrosti se gibljejo do 75k, torrenti delajo dosti slabše, se ne poveže na toliko soležnikov, mule nimam na disku tko da nisem probu. Od iger sem sprobal ut2004, dela porazno. Cod2 sem probal, sam sem mel poligone čez cel ekran, moram driverje druge posnet, tko da kej velik nisem vidu delovanja. Ping je bil okol 100, če pa kej strički skačejo pa nisem vidu. V primerjavi z prej je pri meni slabš, upam da se bo kaj izbolšalo, če se ne bo, pa na pravi T2.

rontajzel ::

danes popoldne je baje pršel do defekta nekje pr ivančni gorici, zato je bil t2 v izpadu! >:D
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

OldSkul ::

Kaj je bilo spet? Ker sem iz Ivančne Gorice. Kaj spet ni delal t-2 net al kaj?
Damn, jst pa na t-2 čakam, pa iz ivančne :\

dolenc ::

En teden je mim, ni se premaknilo niti za en bit. Mogoče čez mesec al pa tri:)

rontajzel ::

ja ja, lahko samo sanjaš :D
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

rontajzel ::

mislem da je zdej spet iz sekunede v sekundo, iz minute v minuto iz ure v uro in iz dneva v dan slabš..... sam upam da ne bo crkenlo vse skupi
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

TommyLee ::

Kot opažam je gateway offline, če je še vedno isti. So kej spreminjal, ve kdo?
www.dornik.si

TommyLee ::

Em, zdej sm glih od soseda in morem rečt; prava katastrofa ;( NIČ in res NIČ ne dela. Ne msn, ne strani ne odpre. Kaj je to zdej? Ka delajo kej al kaj? In zdej si predstavljite, da mora nekdo neki nujenga za fax poslat in ne dela. Joj, res ne vem. :\ ;((

Edit:
Evo in tko zgleda traceroute do gatewaya :(

C:\Documents and Settings\Miha>tracert 212.118.65.254

Tracing route to 212.118.65.254 over a maximum of 30 hops

1 44 ms * 66 ms 84-255-220-254.dynamic.dsl.t-2.net [84.255.220.2
54]
2 * * 104 ms 84.255.208.255
3 * * * Request timed out.
4 54 ms 39 ms 80 ms 84.255.208.132
5 80 ms 77 ms * six.perftech.si [193.2.141.37]
6 * * * Request timed out.
7 * * * Request timed out.
8 * * * Request timed out.
9 * * * Request timed out.
10 * * * Request timed out.
11 * * * Request timed out.
12 * * * Request timed out.
13 * * * Request timed out.
14 * * * Request timed out.
15 * * * Request timed out.
16 * * * Request timed out.
17 * * * Request timed out.
18 * * * Request timed out.
19 * * * Request timed out.
20 * * * Request timed out.
21 * * * Request timed out.
22 * * * Request timed out.
23 * * * Request timed out.
24 * * * Request timed out.
25 * * * Request timed out.
26 * * * Request timed out.
27 * * * Request timed out.
28 * * * Request timed out.
29 * * * Request timed out.
30 * * * Request timed out.

Trace complete.
www.dornik.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TommyLee ()

rontajzel ::

mislem to pa je hudo....

morm rečt da zdej mi kr vredu dela, brez prekinitev, le vsaka par dni modem crkne pa ga resetiram pa spet dela! Zdej hitrosti se niso nč spremenile, ostaja enako, še vedno pa živim v upanju na boljš :D
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

rontajzel ::

joj kak vam kej dela, tko k men zadne dni sploh pa ponoč, to je katastrofa, še v msn se ne morm vpisat, na odziv googla pa čakam dobesedno pet minut. podnev je mal boljš sam še vedno ne vredu
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

dolenc ::

Men dela solidno, brez presežkov. Do 70-80kbs, pingi še kar, še zmer pa lag, tko da za prvoosebne glih ni, kaka strategija pa lepo dela. Torrenti nekak čudno delajo, piše da ni povezan na tracker, pa kar dela, čeprov ni neka hitrostna majka. Tam do 30kb en torent, pa druzga z ene 20, kej več kot to si ne privoščim:D, bol ko dol grejo gor. Pa zdej uporabljam še Morpheus-a, ta mi pa lepo dela, sam ni nevem kaj stvari gor, za musko je vredu.

Bil par dni nazaj en izpad čez noč, pa tko kdaj pa kdaj za kako minuto al pa dve mal mrkne, sam to je redko. Se pa vidi, če rukne dol zvečer, pač do jutra ne bo, da pridejo oni nazaj v službo:D, al pa enkrat med prazniki sem vedu da dok ne minejo ne bo neta. Še zmer me cena prepriča v to da ostanem:\

Fatal1ty ::

aaa ja bomo drug tedn zrihtal... drug tedn..........drug tedn........ ja zdej nismo mel casa, bomo drug tedn...

ce dobr pomislm se tale drug tedn vlece ze vec kot pol leta........ ja sej bo drug tedn... drug tedn me bodo prklopl (jst sm pa papez)

rontajzel ::

Ja žal, pr men enake obljube, že celo leto.
Zanimivo pr men jem da ko mi net ne dela, želim poklicati tehnično službo in majo mobi ugasnjen, mislem, je to način? Se prav vidi totalna neresnot.

Jst res ne vem ali mislijo tako nadaljevat ali se bodo kej poboljšal? hm hm
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

Fatal1ty ::

men so rekel da so zrihtal v petek. in da so zdej tud pingi manjsi, 15-30, da p2p dela... skratka zdej naj bi delal tko ka mora...
zdej me pa zanima ce res kej bols dela al sm govorijo da dela..

dolenc ::

Pri meni je isto kot prej...

rontajzel ::

ej same oblube nč druga
dans pa sploh počas dela :(

p2p --> sanje :D
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

dolenc ::

No sem bil zdej 2 dni brez povezave, pa zgleda da se je nekaj premaknilo. Hitrosti do 95kBs, občasno malo čes poškili, pingi niso ravno 30:D, ampak so pa pod 100 če je ql server. Lag ni popolnoma odpravlen, sam se samo občasno kaki paketek zgubi, ni panike za igrat. Tko da neki se premika :)

Zdele probov še mulo, pa dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

mafijc ::

veste kje je problem tega "enega tedna"??? problem je v tem, ker je firma v porastu (vsaj bila ko sem bil še zraven :)), je pa absolutno premalo zaposlenih, ter slaba organizacija. Pri HIP Komunikacijah sem delal lani med počitnicami pa tudi letos jim kakšno malenkost pomagam sem ter tja, kolikor imam čas...
ena večjih težav je, da je linija kljub prehodu na t-2 in s tem povečanju še vedno preobremenjena, zato se pripravlja še ena enako široka pipca, pa da bi se load balancing delal... tukaj rata problem, ker je treba vse se zmenit, naštudirat, sprobat,... in v podjetju sta 2 fanta, ki se dejansko spoznata na zadeve, pa sta prezaposlena z drugimi stvarmi (od prikopov novih uporabnikov, reševanje težav ko kakšna zadeva crkne, ogledov in še raznih drugih stvari) da enostavno ne uspeta speljati zadeve v roku. Zakaj pa ne dobijo še kakšnega sposobnega modela? čisto preprosto... ker vsi ki majo kaj dosti pojma o čemerkoli zahtevajo muchos $$$, česar pa si trenutno podjetje po mojem mnenju ne more privoščiti. zelo lepo bi bilo, da bi se najdu en študent, ki stvari obvlada, pa bi za neke normalne denarje pomagal zrihtat zadeve tko kot se spodobi.

Strinjam se, da zadeva ne deluje tko kot bi mogla (čeprou so svetli trenutki kdaj pa kdaj), ampak glede na to kako vsi kritizirate stvari češ kako da ne morjo takih enostavnih stvari poštimat, pa če ste res tako dobri, mislim, da bi lahko kdo od vas dobil priložnost stvari porihtat tko koker je treba :)...

uglavnm čist sm preveč nabluzil zdej... situacija ni rožnata, to veste verjetno vsi, ker je problem delat konkurenco nekomu, ki ima XXX krat več uporabnikov in pa za sabo Telekom in s tem posledično tudi državo. veliko je tudi problemov z novo opremo ter premalo kadra, kar pa je spet posledica premalo financ, ki pride od premalo uporabnikov... in smo v nekem začaranem krogu. Mislim pa da se vseeno situacija izboljšuje (samo občutno prepočasi) in me skrbi koliko časa bodo uporabniki še zdržali. ali se bo dovolj hitro situacija začela popravljati ali ne...

Pa lep dan želim :)

P.S. se opravičujem če je kaj čudno in nerazumljivo napisano, če komu kaj ni jasno lahko vpraša pa mu bom odgovoril.

rontajzel ::

ej mene pa zanima, če ma kdo na voljo sploh mail pr hipkomu oz. kdo koristi tist prostor za spletno predstavitev?

Jst sm ob pospisu pogodbe dal dva maili, pa nikol nista bla narjena, prostor bi pa tud koristu pa nism dobu nobenih podatkov za FTP dostop do strežnika :(

a kdo kej ve mogoče v zvezi s tem

LP
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

mafijc ::

za mail, se da uredit, lahko mi na ZS daš podatke pa ti poštimam zadevo, za prostor na strežniku pa nisem prepričan, bom preveril pa ti sporočim. Lahko pa ti dam tudi direkten kontakt z možakom, ki je zadolžen za to. (če te zanima me ZSjaj :))

Lp, JST

rontajzel ::

dejmo spet mal oživet to temo... kak ste kej zadovoljni? stvari laufajo tko k bi mogle?

pr men je zdej stabilno p2p dela, sicer bl počas ampak dobr dela, net pa tko tko, lahko bi blo boljš :D

LP
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

Fatal1ty ::

kaksni so pa kej pingi??? npr. cod.siol.net ka se mogoce povezava kej prekinja??

rontajzel ::

ej na cod.siol.net so pingi v povprečju kr vredu tam od 50-70ms
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

rontajzel ::

evo končno sem zopet tu... cel vikend brez neta, še skoraj cel ponedeljek...

ko sem ga klical v nedeljo sem dobil odgovor, da so na dopustu.... haha mislem halo... v glavnem brez besed no
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

dolenska ::

e tak v moji vasi, ki je mimogrede cist nekje bogu za hrbtom, se je postavla antena... sicer se je ta antena postavla ze lansko leto vendar ni bilo nikoli lepega vremena za zagon.(smesno ja)..sosed je pred nekaj dnevi dobil dostop do neta. deluje mu vse od bitcometa do emule. je pa zanimivo da sta do sedaj na to anteno prkloplena dva uporabnika in ko se en izklopi drugemu naraste download do 70. ko sta pa prkloplena oba pa lahko en izkoristi največ do 40. ampak mi smo veseli da imamo vsaj to. razmisljam da bi se še jaz prklopil gor. ping je pa okol 100, ko sta pa priklopljena oba uporabnika pa mislm da ne moreta igrat igrc. so pa v tem podjetju zatrdili da bojo priklopli se neko drugo linijo da bo vsekup hitreje potekalo.

Širajzl ::

Drug teden ne?
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

dolenska ::

hja vrjetn so tako rekl
je pa res da so od pomladi prelagali priklop. enkrat ni bilo lepo vreme, ne vem zakaj ne morejo prklopt v slabem vremenu saj mora itak tut v dezju delovat, potlej so bili dopusti in ni bilo ljudi....pa itak so ble obljube drug tedn... k se je sosed hvalu ze pol leta da pridejo drug tedn pa jih nikol ni blo

rontajzel ::

hihi... mi je poznano to ja :D
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

Širajzl ::

midi, iz katere vasi si, če ni skrivnost?
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

rontajzel ::

kdo je še bil brez neta zdej dva dni? ;(
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

dolenc ::

Po kar nekaj časa sem zaigral eno igro preko neta kjer je pomembna povezava, cod2:). Delalo je dejansko lepo, pingi okoli 100, izguba paketkov pa samo občasno, res recimo vsakih 5min da sem enkrat poskočil, tko da se je dal čist (ampak res čist) lepo igrat. Server je postavil kolega na 1mbit adslju, tko da če bi šel na kaki pravi server bi bli pingi še manjši.

Tko da saj včerej je kar lepo delalo, upam da bo tud danes :)

(no mogoče še to, po 2gi rundi je net padu, tko da sem bil do jutra brez:D )

rontajzel ::

evo jst sm bil zej od 24-27 zoped brez neta... dežurni telefon pa ugasnjen :S :'(
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

dolenc ::

Aha, zato je men malo lepše delalo:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wlan router - ODZIVNI ČAS?

Oddelek: Kaj kupiti
111380 (1262) MaCoFaCo
»

Kako odpraviti odzivni čas (ping) ???

Oddelek: Omrežja in internet
444025 (2954) antonija
»

Internet dela pocas ko zelva tetraplegik ... kablasi?!?

Oddelek: Omrežja in internet
111844 (1666) OrlyTM
»

Slab ping - What to do?

Oddelek: Omrežja in internet
232347 (1948) KoReNJe
»

Preveliki pingi (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
525138 (4545) [L4M3RZ] - TinLaDeN

Več podobnih tem