» »

DVD-R zazna kot prazen CD

DVD-R zazna kot prazen CD

link_lank ::

Lep pozdrav!

Tokrat se prvič oglašam na forumu, čeprav ga berem že kar nekaj časa. S funkcijo iskanja po forumu sem skušal najti rešitev problema vendar neuspešno. Imam sledeči problem:

-Ko vstavim določen DVD-R, mi ga računalnik ne zazna oz. ga zazna kot prazen CD(Slika ).


-Takšnega problema nimam z nobenim drugim DVD-jem, zgolj s tem.

-DVD player je sledči: NEC RW ND-3540 A.

- Prebral sem da nekateri DVD playerji ne podpirajo nekaterih znamk DVD-jev. Zato sem odšel na uradno stran NEC-a in videl da je DVD Verbratium med priporočenimi. Sklepam da to ne more biti problem.

-Na forumu je veliko pisalo o posodabljanju Firmware-ov zato sem s pomočjo Nerota preveril verzijo (imam v 1.01). Na uradni strani NEC-a pa je na voljo novejša različica (v1.04). Vendar se nisem lotil update-anja, ker se bojim da bom kaj uničil, poleg tega pa naj bi že verzija 1.01 podpirala Verbratium izdelke.

-Poskusil sem z nekaterimi Nero orodji (ki po pravici povedano ne vem točno čemu služijo). Pri Nero CD-DVD Speed mi javi sledečo napako: CANNOT READ MEDIUM-INCOMPATIBLE FORMAT (023002)(Slika)


-Obiskal sem Googla in prišel do sledeče strani:
Vnesite tukaj
Pod mojo napako (št. 023002) sem poiskusil vse možnosti, samo št. 3 nisem razumel (kljub pomoči Googla, izrazi so bili popolnoma strokovni, poleg tega pa sem se naučil da je nekatere stvari bolje pustiti na miru:) ).

Hvala za kakršnokoli pomoč. Lahko noč ali dobro jutro!

Rotaidal ::

Mogoče je tvoj DVD-R poškodovan.:\

link_lank ::

Hvala za odgovor, ampak ni to. Pozabu sem dopisat, da mi dvd predvaja na DVD player-ju ki je vklopljen na TV.
Sm razmišlju, da bi mogoče rabu kakšen poseben software za predvajanje DVD-jev, vendar če bi bil to problem, bi mi v eksplorerju vsaj pokazal file s čudno končnico (pa niti teh ne zazna)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297378 (26480) pingo76
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100983 (25492) nuclear
»

Optiarc AD-7173A!! Kaj je res tako zanič? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
578328 (5339) mtosev
»

dvd pekač in kako na dvd zapečti napis,sliko namesto etikete

Oddelek: Programska oprema
101734 (1586) JOKER
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282301 (1592) dean444

Več podobnih tem