» »

sat two-way comunication

sat two-way comunication

kuky ::

http://www.astra.lu/multimedia/bbi/inde...

baje da bo poceni. prav zanima me ce bodo v sloveniji dovolili prodajanje tega (satcom ...). adsl propade takoj!

vsekakor 36Mbit se nebi brail.

hatch ::

Satelitske povezave so drek.. in ni niti majhne moznosti da bi kakrsnekoli satelitske povezave ogrozile ADSL.

Z adsljem so odzivni casi na prvem hopu okoli 10ms (do 50ms ce je fastpath izklopljen).... medtem ko so odzivni casi na satelitskih povezavah vedno vecji od 250ms.

Ce vi mislite, da je dober prenos vse.. mi je pa potem jasno zakaj je stanje interneta pri nas taksno kot je.

Kvaliteta ispja:
- cena
- nizki dostopni casi
- povezava na dober backbone
- doseganje deklarirane(placane) hitrosti (ce recejo da kabel vlece do 5Mbit/s.. naj bo skoz 5Mbit/s)
- normalena pomoc

Ce bi se folk bunil zaradi vseh teh tock, in ne le zaradi slabih prenosov, bi bili tudi nasi ispji boljsi.

Pa se ena cvetka... kolega je klical na siol, zaradi obupnih odzivnih casov v tujino... tip na helpdesku ga je vprasal kolko casa se mu odpira yahoo.

andrej ::

hatch: odzivni casi niso vse - ok ce spilas quake ze, ampak za nekoga, ki downloada ali gleda samo kaksne site je to zanemarljivo. vsaka tehnologija ima svoje prednosti in slabosti...

McSpike ::

amen hatch.... teh pametnih cvetk iz siolovega servisa bi se še našlo...

kar se dvosmernega satelita tiče sem jaz takoj zato ker ADSL-a verjetno ne bom videl še lep čas, ker živim v rovtah kjer se kmetje bunijo za vsak meter zemlje - potem pa koplji rove za nove kable...

in bi potemtakem takoj vzel satalit.... sem že po tujih straneh iskal če bi kdo rihtal za v slovenijo pa ne duha ne sluha no zdej pa vidim tole...

morm kr koj prevert na čemu je stvar...

Loki ::

Ce bo to kdaj na voljo v Sloveniji, bom vzel takoj (ce ne dobim prej kabla).:8)

PaJo ::

Ce bo stvar laufala preko Astrinih stelitov potem nebi smelo biti problema za pokritostojo Slovenije, ker jo Astra popolnoma pokriva tak da to spolh nebi bila slaba stvar, zdaj je se samo vprsanje cena in omejitve;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

boha ::

saj prek astre že zdaj laufa, zaenkrat še, enosmerni prenos. za moje pojme še zmeraj zadovoljiva zadeva... ;)

McSpike ::

boha,

prek astre? resno? g-kabel?

cena???

ahac ::

Kabla nimam, ADSL bo predrag...
Torej mi ostane samo satelit.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

boha ::

McSpike, link sem ti pustil že v nekem drugem topicu. eto še enkrat:

http://www.satcom-sp.si/racpoh.htm

če ne bi imel doma že vse kabel ready, bi o sat varianti precej razmišljal. jebeš dialup... :P

Cr00k ::

kabla nimam...razn ide kable...teh je velik, ADSL tut ne bo se neki cajta...rolex pa to...sat pa tut ne..k moj fotr ni politik...ostane mi samo se nou let..oz. siol :))

chuck ::

Jaz imam satelitsko konekcijo preko neta. Na kratko povedano izogibajte se jo.
Imam tudi kabelca (64k linijo...max 6.5KB/s). Na satelitu sem dosegel največ 40KB/s, pa še to samo od 2-6 zjutraj. Problem je, da je EOL (ponudnik neta preko Astre) preveč obremenjen in čez dan je konekcija popolnoma neuporabna. Ponoči pa je bolje, vendar je zelo nestabilna. Za prenos datotek neuporabno (niti ne podpira nestandarnih portov pri FTPju).
Če pa imaš dial-up konekcijo, pa je še toliko bolj nesmiselno.

msmiha ::

Net prek satelitske je čist OK. Ma ga moj prijatel. Prej ga je mel prek EOL-a se pravi ASTRE. Sedaj so pa poslali gor neki novi satelit, ki pa je samo DATA se pravi, da ne mormo gor gledati TV programov in poslušati radiskih postaj. Na tem satelito, ki ga boste našli 45 stopinj vzhodno. na višini približno 30 stopinj (je ga ful težko najdit - verjemite mi, ker so trije čisto skupaj. Premakneš za milimeter pa si že na drugem satelitu).No v glavnem bi naj bil prenos minimalno 50k/s. Na začetko pa obljubljajo prenos 70k/s. Če bi kdo rad imel več podatkov o tem satelitu naj kar napiše.:P
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

ahac ::

Več podatkov, prosim. :))
A je dvosmerno?
Kakšne so pa cene?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

msmiha ::

Lahko je tudi dvosmerno samo dvosmerno je drago. Pride t 600.000 SIT. Ja prijavit se moraš it v Avstrijo točneje v Graz. Moraš imeti tudi avstriski e-mail. Pol pa jim enkrat na leto neseš gor denar. Za naročnino nevem kol je točno bom v dans al pa jutri vprašal. Ja satelitu se pa reče Tele Sat ( se mi zdi).
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

ahac ::

Uh, to je pa predrago! |O
A imaš kakšen url?

msmiha ::

Ne nimam url. Lahko pa pišeš na mail mojga frienda, ki ma to
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za vse željne satelitskega interneta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
374151089 (105991) amigo_no1
»

satelitski internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
666967 (5451) branko_bm
»

Satelit v SLO ??

Oddelek: Omrežja in internet
142040 (1718) Dami
»

Fora satelitske povezave

Oddelek: Omrežja in internet
61159 (967) McSpike
»

Satelitski internet ?

Oddelek: Omrežja in internet
111710 (1454) boha

Več podobnih tem