» »

satelitski internet

satelitski internet

«
1
2

AvAkI ::

Jaz bi si tako zadevo kar umislil. Zdaj pa me zanima kako to v resnici deluje in kaj potrebujem. Krožnik imam, potrebujem samo še kartico--Katero??? Prijatelj mi je rekel, da je to popolnoma zastonj8-O . Samo na satelit Astra (13,4 stopinje) namerim pa je!? Gor na satelitu pa naj bi bilo veliko stvari: mp3-jev, Divx-ov, programov, igric...? Koliko pa stane kartica za PC in kje se je dobi??
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~
  • preklical razglas: PaJo ()

msmiha ::

Potrebuješ DVB kartico. kartica stane okoli 40k. In pa če hočeš browsat po straneh s satelitsko moreš imeti poseben acoun pri enem podjetju (ne vem točno katerem). Poleg tega moraš biti povezan z modemo na internet, ker ne podpira satelitska uploda. Filefatchas pa lahko res zastonj in ne rabiš bit povezan na net.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Bucbuc ::

8-) Avakl: 1. SAT internet ni zastonj
2. Astra je na 19.2E, HOTBIRD pa na 13,2
3.Na samem Satelitu ni nič, on je samo posrednik med zemeljskim serverjem in tabo, oz ti dotoči datoteke, ki si jih najprej prelil v svoj predal na serverju.Te datoteke
potem dobiš, ko nisi vec na internetu - seveda PC mora bit na ON
4. Poleg interneta mas se digit. TV in radio

Kaj vec pa laho izves na www.europeonline.com
ali pa www.andrea.co.yu

LP

AvAkI ::

Aha zdaj mi je malo bolj jasno:= Torej moram kupit eno DVB kartico nato pa se moram pri EuropeOnline registrirati in placevati 3k sit na mesec!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AvAkI ()

Bucbuc ::

Jp. Res na koncu pride cca 3kSit na mesec, samo pa po mojem mnenju ni tolk hudo.Vsekakor mas poleg se drugega užitka dost. (TV- RA)
Drgac pa DVB kartico dobiš v LJ, KOTAR, pa enoletna naročnina je ze notr všteta.

Go-ahead ::

Če potrebuješ DVB karto ti jo prodam. Gre pa za SKY Star 2 karto staro 4 mesece. Sam se na satelitski internet nisem priklopil, sem pa z njo spremljal digitalne TV programe in radio.

L.P.

Janck ::

Janck ::

Dvosmerni spletni dostop preko satelita
8-O http://www.iskra-antene.si/Web-Sat.htm

LojzePek ::

Gor na satelitu pa naj bi bilo veliko stvari: mp3-jev, Divx-ov, programov, igric...?

Škoda da z modemom ne morš gor merit, bi jest tud mp3-je dobesedno dol vlekel.

AvAkI ::

Ima kdo satelitski internet??:\\
Kaj pa www.netsystem.com !?

Go-ahead ::

Nekateri so ga imeli (Netsystem), nekaj časa je bil celo brezplačen, vendar je podjetje spremenilo politiko in začelo uporabo (drago) zaračunavati kot neke vrste ADSL-ja. V zadnjem času se je nemogoče priključiti, ker pogojujejo vspostavitev zemeljske zveze prek italijanskega telefonskega omrežja . Moja izkušnja, je , da se iz slovenskega omrežja ne moreš povezati na njihovo dostopno točko.(neke zelene klicne številke). Sprejemam in si želim drugačnih ugotovitev.
Satelitski modem ali DVB-S kartica pa je enaka SKY STAR II satelitski karti. Več se pa bojim napisati, ker so na Slo TEchu zelo darežljivi z nazivi.

PRiMoZ- ::

In kako je s tistim kar je Janck povedal.:|

Brane2 ::


In kako je s tistim kar je Janck povedal.:|


Sem jih ze klicu pa slab kaže. Cena tega dostopa je rahlo visoka in mogoče od ADSL uporabnikov zahteva preventivno odetje plenic v slučaju nepredvidenih reakcij...

Je pa stvar najs če si v odročnih krajih. Če greš recimo z žensko v hribe in u kšni gorski koči sred romantičnega večera prime da bi se kam prkonektu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

AvAkI ::

Sem se enkrat vprasal mojega prijatelja ce ima res satelitski internet zastonj. Rekel je da ja in sicer tako, da ima kroznik in kartico za PC. On lahko kopira preko satelita le tiste fajle, ki jih server poslje na razpolgo, torej vsak dan poslje novo listo. Tam si obkljukas kaj bi rad in ti zacne kopirat na disk!Torej ni potreben dial-up saj vse naredi satelit!:8) --bom sel na obisk k njemu, da vidim to čudo!8-O
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

Brane2 ::

O tem sem že davno težil folku in dobil sem približno tak odgovor.
Samo kot vem, to velja za ENOSMERNE linke.
Ti torej naročiš serverju po klsičnem netu ali po telefonski liniji kaj bi rad in potem to tekom dneva dobiš.
Torej tahud kanal ni primeren za browsanje po netu itd.

Dvosmerne DSP kartice pa sploh niso tolk poceni, pa tud "impulzi laufajo".

Vsaj tko so mi rekli tisti, ki to prodajajo...

branko_bm ::

AvAkI mene zanima ce ma tvoj kolega se danes zastoj, jaz imam dvb kartico dobro leto, prvega pol leta je bil download zastojn (oznacil sem kar sem zelel), zdaj to vec ne deluje

mi mogoce lahko das njegov e-mail?

hvala

LP B.

branko_bm ::

in pa se link kjer je to delovalo...

http://www.eontools.de/

AvAkI ::

To nedeljo grem h njemu, tako da se bom na lastne oči prepričal. Zgotovitve pa vam bom sporočil:)
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

Kolos ::

AvAkl:
Zanima če moraš imeti dva krožnika ali pa samo razdelilec, ker že imam satelitsko televizjo.
Pa pozanimaj kaj vse prenaša , če si lahko določaš oflline strani da ti prenese, kako je z mp3, in podobno.
verjetno se z morpheousa ali kazaa ne da nič dobiti.

Aja pri europa online je akcija 6 mesečna naročnia z DVB kartico za 59 €. Potem pa tak lahko izbereš kako boš plačeval mesečno, polletno ali pa letno.
Pa še polno programov in radijskih postaj

branko_bm ::

Kolos ne rabis vec nobene antene, lahko uporabis isto anteno in isto glavo (stvar, ki je na koncu antene), le digitalana mora biti, edino ce hoces oboje hkrati uporabljat potem je dobro da namestis dve glavi, oz eno z dvema izhodoma, mora pa biti obrnjena na astro (antena). V pci rezo vtaknes dvb kartico ima enak priklop kot tvoj satelitski sprejemnik (ki je anolgen ali digitalen).

Nato imas kombinirane dvb kartice (tv/data transfer) ali pa samo data.

mikkaa ::

HJA zanimiva tema...
Sem tudi sam razmislal o sat internetu. Pa sem si premislil.
Zakaj:
1. Lahko samo downloadas datoteke ki jih najdes na netu. (kje so kake strani z popularnimi filmi in mp3ji??) OK saj jih najdes samo bos 100 ur na mesec porabil za iskanje da bos dobil nekaj datotek!!!, teh 100 ur pa ti laufa po modemu, saj z SAT imternetim ne mores surfat (razen obojestranskim, kjer pa ni cen zraven na iskrini strani, ziher pa maš omejeno 1 GB na mesec kar pa je spet 1 film, pa malo muzike.

Tisto za free download....Obstajajo programi ki prestregajo prenos iz satelita do uporabnika ki je narocen. Tako da dobivas ti njegove datoteke, vendar delujejo samo manjse datoteke (torej slike do 100 k in html strani...)

2. Za 8000 dobis ADSL. Pa lahko dolvleces preko kateregakoli programa, brez omejitev - zaenkrat.
Vendar pocakajmo se katerega drugega ponudnika ADSL ko bo...


branko_bm ::

EON File Fetch Manager je deloval super, prestregal je prav vse fajle z transponderja, ki si ga dolocil (tudi po giga velike fajle).

Tako si imel v eni noci imel priblizno 10 giga podatkov (20 giga na dan)

branko_bm ::

Mikkaaa: "Tisto za free download....Obstajajo programi ki prestregajo prenos..."


Povej kateri so to!?!

Ce ves se kaj vec povejsvoj e- mail pa se zmeniva...

LP

kamilo ::

Se da naročit online preko europeonline tisti paket za 59 eurov.Pol še rabim samo satelitski krožnik.Daj naj nekdo pove ki ima zadevco pa če se splača kupit.Prednosti-slabosti....

Tnx;)

branko_bm ::

a je kdo zato da narociva skupaj? vsak placa polovico (narocnine) in uporabljava oba isto geslo? mislim da se to da in da je legalno... (no nevem ni mi jasno pol bi lahko to uporabljalo 100ljudi, samo ce uporabljata dva in to ne hkratipol ziher gre...) (tisti ki je za si doma nabavi opremo in tudi sam uporablja doma, naj ima tudi visa ali pa eurocard, jaz nimam)

jaz imam vse doma samo se geslo in uporabnisko ime rabim

kamilo ::

Preveril sem na www.iskra-antene.si/Web-Sat.htm
"dvosmerni satelitski internet"
2 Mb/s prenosa podatkov iz spleta

- 16 Kb/s povratnega prenosa podatkov

Vse lepo do sem...

Cena oprema 1600 USD
mesečna naročnica cca 170 usd za " 220mb podatkov!!!"
Ogromno če imaš modem 9600...
hehe
Vsak nadaljni mb pa plačaš spet mastno...


8-O :D 8-O

Brane2 ::


To nedeljo grem h njemu, tako da se bom na lastne oči prepričal. Zgotovitve pa vam bom sporočil:)


In kakšne so ugotovitve ?

AvAkI ::

Ugotovitve: -Stvar dela!

On ima krožnik usmerjen proti ASTRI, kjer se lahko gleda Cartoonnetwork, Eurosport.... Nato ima v PC-ju neko kartico, ki se je kupi v ITA za caa. 15000sit. To ni dovolj. Ima tudi program, ki prestreže prenos satelita in se talko lahko začne brezplačen prenos!! Ko sem bil pri njem smo si oznacili, da bomo kopirali neko novo igro(Global operation) pa se nekaj filmov v glavnem skupaj 4GB je to vse skupaj D/L-jalo v 4h!!!!!Super
Hmalu grem po to kartico, samo, da mi pove katera tocno je nato pa si sposodim se njegov prog. za prestreg pa je !!!>:D
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

Kolos ::

Mislim da, da si bom kar nabavil europeonline paket.
Bom sporočil ko dobim, kako mi deluje.

kamilo ::

Daj razloži malo kaj pomeni da prestreže *? Pa kakšen krožnik rabiš?Pa od katerega ponudnika ima dostop
? Moraš zahtevat datoteko?


Lp

kamilo ::

Naj mi nekdo pove ki ima pri europa online acc.Z enim tipom sem se pogovarjal , ki ima v slo-stran za europa online.Pravi da imaš pri njih acc 700mb (prostora na njihovem strežniku,tako če zahtevaš file večji kot 700mb ne gre!Pa da ta zadeva z prestreganjem ne dela")
Naj nekdo pove ki ima to zadevo da vidim končno al naj kupim al ne!!!

Lp:D

branko_bm ::

AvAkI:
Povej samo kako se temu programu, ki deluje (za prestrig) rece!?! Meni namrec tisti, k je deloval do septembra lani ne dela vec.

In ali lahko sporocis mail od tvojega soseda na moj mail

kamilo:
Za satelitsko povezavo rabis kakrsnokoli sat anteno, ki ujame signal astre, zadostuje 80cm antena (cca. 10.000sit) in pa glava, ki je na koncu antne (digitalna! cca. 4.000sit). Nato se kabel do racunalnika in pa dvb karico.

Avkl prosim cimprej soproci!

LP.

pivmik ::

AvAkI:
To, kar ima uni tip h kateremu si šel, je NetSystem?
Kaj account ima pri NetSystemu?
Naročnina je menda (še vedno) zastonj, ane?
Katere Digitalne SAT programe lahko še gledaš(preko SAT modema)?
A se sigurno da še vedno registrirat?

V EsseDiju stane NETSYSTEM SaT modem 40? približno 15000SIT.
--- Modem / Comunicazioni
NETSYSTEM.COM Sat Modem PCI 41,00

Če je samo to strošek(poleg SAT antene) je stvar zelo v redu še posebej, me zanima prestegovanje(prestreganje) datotek in s tem super hitrost. Ker drugače pa je sat internet zanič, ker ne moreš niti uporabljat KaZaA, eDonkeya in druih P2P programov(dela se mi zdi samo HTTP in FTP, nič drugega). Sicer imam ADSL, ampak mi je že premalo, predvsem se mi ne de j*bat z iskanjem robe, medtem ko tukaj je roba že "takorekoč" na satelitu, samo z unim programom najdeš(vsaj si predstavljam, da je tako). Dej malo boljše razložit.

Jaz lahko (verjetno) grem kupit v Trst, pa morda celo kupim še komu, ki se tle zanima, pa pošljem po pošti...
LP, Gregor GRE^

Go-ahead ::

AVAki

Že 24h sedim na trnju in čakam pojasnila o:
-znamki DVB kartice,
-potrebnem softweru.

za ta zaj..ani sat internet.


A ne bi lahko posredoval teh podatkov hitreje??


Use the day, TODAY!!!

AvAkI ::

Nisem imel časa:)

Kartica naj bi bila ta za 15k DVB. Podatke o točni znamki dobim jutri ko prinese celo škatlo:D

Za program pa ne vem. Ga bo jutri prinesu, ker ima 10MB. Za ime pa ne ve:!)---ni moj sosed, da bi lahko šel pogledat caa.30 km daleč stran!:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AvAkI ()

Brane2 ::

kok pa tip plača za naročnino ?

jRk0 ::

OK, jaz sem doma bogu za hrbtom, nimamo ne kbaleske tv, o adslju lahko samo sanjam. mamo pa doma digitalno satelitsko, pa na satelitu sta dve glavi (ena za hot bird, druga za astro)

torej si morem zdaj kupit kartico za 15k sit pa en progi met?kje pa kabl dobis pa to za od satelita? pa ali lahko gledas satelitsko na tvju pa obenem dljas?
You fuck up once, you loose two teeth.

Go-ahead ::

Je kaj novega?

AvAkl

Kaj ko bi si tale tvoj kolega inštaliral LAPLiNK in nekomu (tebi) dovolil ogled njegovega računalnika in nastavitev (prek telefonskega modema).

Saj vem, da ne bo nič smo pa zopet med 24 timi.

LP

AvAkI ::

Tip ne plača nič!>:D

Stvar je takšna kartica se imenuje: TEHNICAT SKY2PC--za 15k se je da kupit.

Program pa neve kako se klice!?--:\\
Danes zvečer mi ga bo posalal tako, če ga bo kdo rabil mi lahko sporoči. (caa.15MB)--ga bom uploadal na moj HP..:)
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

zile ::

Program se imenuje EON File Fetch Manager. S satelitom se skine do 40GB na dan :D. >:D

jRk0 ::

avaki:a bi ti meni tudi lahko v italiji kupo eno taok kartico? pa mi po postu posljes potem.

kako pa je s kabli za povezavo satelita pa compa? kje to kupis pa kaki so? torej, ce mas ta program lahko brez kakrsnekoli narocnine vleces dol stvari?
You fuck up once, you loose two teeth.

Brane2 ::


Danes zvečer mi ga bo posalal tako, če ga bo kdo rabil mi lahko sporoči. (caa.15MB)--ga bom uploadal na moj HP..:)


To bi me zanimalo. Prosim, sporoči naslov HPja...

Ni mi čisto jasno, kako to ,da ima tip dostop ZASTONJ.
Si ti to 100% preveru ? Ma res zastonj dostop (in torej lahko naroči mreži, kaj naj pošlje po satelitu dol) ali pa se šverca in pač jemlje dol samo tisto, kar naročajo člani ?

Mislim, na INTELSAT majo ponudbo, pa so kartice full drage, na EUROPEONLINE pa je navedena naročnina €59 za šest mesecev...

jamiroq ::

drugače se ta EON File Fetcher da dljat tudi tukaj.

še ena firma, ki te stvari prodaja

kamilo ::

tale link sem jay prevero in tipa tud poklical ..
http://lin.pro-futura.com/www.neocitize...

BERI moje prejšne msg...

Še vedno ne vem nič novega od sat...DAj naj nekdo pove kaj rabiš pa kolk stane pa kaj lahko dl...

:P
Lp

Brane2 ::


drugače se ta EON File Fetcher da dljat tudi tukaj.


Kjer lepo piše, da tip tega programa ne bo več vzdrževal, ker ma vsega poln q*ac in da je Europe Online bankrotiral...

Nč preveč vzpodbudno...

kamilo ::

Brskam po netu samo še za sat ....Kaj ve kdo kako lahko naročiš zadevco pri europaonline " nimajo slovenije noter.. samo eu"

Tukaj en dober link +forum glede tega...

http://www.eoninside.com

Upam da vam bo pomagal..


Lp

pivmik ::

Brane2:
malo boljše poglej stran, EOL je živ in zdrav!!

To piše na www.eontools.de :
Update 11.03.2002

Europe Online is alive and well

Today I got the following eMail form Candace Johnson, the original founder of Europe Online Networks S.A..
I haven't verified its authenticity yet, be it seems to be valid.

Dear Andreas,

First of all, I would like to congratulate you on your Europe Online Networks Tools.

My name is Candace Johnson. My company, Europe Online Investments S.A. has just bought the totality of Europe Online Networks S.A. and will be continuing the service and make it even better. I am the original founder of Europe Online Networks S.A.

I would be very grateful if you would please put back your original web site with the news that Europe Online is alive and well.
I would also appreciate it if you could send me an email at XXXXXXXXX@europeonline.net so that I can get in touch with you directly. We would like to see how we can work together.
All the best,

Candace Johnson


Vesele novice :D
(verzija pragrama je alfa ampak vseeno deluje)

Zdaj pa nekaj najpomembnejših vprašanj:
Kaj torej jaz rabim tele stvari da lahko ZASTONJ downloadam(prestregam) preko satelita?:
-PC
-Bilokatera SAT kartica za PC(a lahko NetSystemova?)
-Dodatna povezava v internet
-Digitalno Satelitsko ki lovi Astro ali HotBird
-Program EON Tools

Kaj ko imam vse potrebno mi ni treba plačevat nobene registracije in naročnine?

Uni, ki znaste dejte mi prosim odgovorit.
LP, Gregor GRE^

branko_bm ::

Pred enim letom sem imel EOL ( www.eontools.de) in je deloval, 18.11.2001 je nehal delovati (kot zastojnski download s prestrezenimi fajli), prejsni vikend sem ga spet instaliral, program res deluje, najde signal, imel sem prizganega celo noc pa se ni nic "ulovilo" ! Nevem in ne verjamem da je pri meni kaj narobe, ampak pomoje rabis kodo... kajti programcek, ki je zdaj kod zadnja verzija Latest build 2.5.5.55 Alpha je malo prenovljen, probal sem tudi z starejsimi verzijami, ki so prej odlicno delovale, v njih je bil tudi neke vrste irc - chat, bral si lahko brez da si bil online, ce si pa hotel poslati message pa si moral biti connectan z modemom...

Mene zanima kaj ima tvoj sosed da prestreze fajle, ta 2.5.5.55 Alpha in noben prejsnji programcek nic ne zgrabita!

Samo ime programa povej...

aja pa link kjer sem jaz kupil dvb karto
http://www.intelsat.si
glej pod DVB

(pa se to: z razlicnimi moduli lahko gledatate tudi placljive kanale...)

linki za to so ponavadi na kaksnih ceskih, poljskih, italijanskih straneh, kot npr.:
http://www.elektrosatelity.cz/servis.htm

kamilo ::

8-O :D Danes sem si naročil paket pri europa online.Komaj čakam da dobim.. da stestiram zadevco...
v slovenijo ne moreš naročit ker ni eu.Zato sem naročil prijatlu v Avstrijo...
Poštnina je 12 Eu, pa še carine ni kar bi pri nas sigurno bilo...

:D :\\ :D
Lp

gorjanc ::

Kamilo a bi se dal zmenit da bi še zame naroču kfrendom v avstrijo seveda vse na moje stroške če si za povej tvoje pogoje pripravljen sem nek malga tut plačat .
PIši na igorjanc1@email.si
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Softwersko DEKODIRANJE z SkyStar 2 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
859128270 (29632) chrush
»

Za vse željne satelitskega interneta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
374151083 (105985) amigo_no1
»

SATELITSKI INTERNET

Oddelek: Omrežja in internet
102560 (2173) Vom
»

Satelit v SLO ??

Oddelek: Omrežja in internet
142038 (1716) Dami
»

javi se (ADSL)

Oddelek: Omrežja in internet
372347 (1527) kuky

Več podobnih tem