» »

Telemach/se splača?

Telemach/se splača?

Jake ::

Folk kakšno imate mnenje o Telemachu? Price/performance?
Premisljujem, če bi si ga omislil, ker mislim, da 7500 se vedno ni dramaticno veliko za neomejen dostop...

whatson ::

em.. 7500 je zelo malo za neomejen dostop in nic impulzov.. :D Sicer pa mene tudi zanima vase mnenje o telemachu..

whatson.xmix.net

sasox ::

men dela cool:)) vsaj zaenkrat no8-)

krneki ::

Itak da se kabl splača. Pol k si pa gor, te pa ne zanima a se splača al ne, temveč kolk je lah še bolši ;)

Kar se tiče Telemacha pa itak uzameš paket I-007, nimaš kej za razmišlat :D

MitjaM. ::

Sigurno se ti splaca, vsaj ce si dokaj velik na Netu. Zgleda da so koncno tud pr Telemachu vse porihtal kot je treba, ker sedaj dela dokaj hitro, pa ni vec izpadov...
Vsaj za mene je super, nikoli vec na dial-up :D

Sicer pa lahko teh 7 jurjev itak nazaj dobis, sam kaksen program kot naprimer spedia al pa cashsurfers laufas pa ti pokrije mesecne stroske...

Jake ::

hmm glede i-007 jaz nisem čisto prepričan, ker ogromno surfam po tujih straneh in ne vem, kakšen bi bil račun. Pa še napster se najbrž tudi šteje v mednarodni promet, če se ne motim???

krneki ::

Zaenkrat še nobenmu niso zaračunal prometa.

Kakšno bi blo to veselje enim floodat tiste k plačujejo promet hehe. Si predstavljaš 1 mil računa na dan >:D

PaJo ::

Ja snapster se steje kod tuji promet logo, samo na sreco Telmachov omejen paket na 64kbps sploh ni omjene, tako da se ti tega splaca vzet. No tak vsaj vsi govorijo da DL-jajo z vec kod 8kB/s:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

krneki ::

J a zadnih nekaj tednov je pri telemachu bla res ena zmešnjava glede hitrosti. Točno to unim z 64kbit je kr vlekl k, da bi mel neomejen paket. Samo mensezdi, da so stvari že po starem, kar pa ne pomeni, da se to ne more več zgodit >:D

Sam Telemach ma mal bedn upstream. Nese max okol 25KB/s pri paketu z neomejeno hitrostjo (kera neomejena hitrost?!:\). V drugih paketih pa pač manj.

KamikazA ::

No jaz se na vašem mestu nebi preveč zanašal na to da telemach ne zaračuna mednarodnega prometa. Sem do nedavnega delal pri njih, pa vem da ti nebojo kar tko dnarja šenkovali. Boste pa za nazaj plačal pa vas bo kap.
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

MitjaM. ::

Ma uzem najcenejsi paket (omejena hitrost neomejen promet), ker majo vsaj trenutno neki narobe nastiman ker dl tece hitreje kot naj bi bila omejitev :D je pa res da je upload dokaj slab, sam sej ce nimas kaksnega ftp streznika gor itak ne rabis ne vem kaksne hitrosti
Aja za une k mate paket kjer se placuje mednarodni promet, baje se promet preko proxy.telemach.net steje kot domac :)

twosocks ::

Podobno je blo pr Lnku. Ko smobli prvi gor je blo kao 1 Mbit up/down. Pol je pa vč folka pršlo pa so počas omejeval...zaenkrat gre cca. 0,5/0,5. Pa najbrž ne bo več dolg...

lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

krneki ::

Prav maš s tem, da ne bo več dolgo. Emm...kar sm hotel povedat je, da je 512kbps že zdavnej mim....trenutno je 384kbps/256kbps.:'(

twosocks ::

Mrbit na tvojem koncu...men vleče 64KB/s=0,512Mbit

In to pri velkih fajlih..recimo znotraj in zunaj linka...
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

krneki ::

Pol si pa samo ti tak srečnež! Bod vesel ;)

Pepo ::

ja, zdaj Telemach kar dobro siba. A s stevilcnejsimi narocniki se bodo zadeve po mojem kar hitro slabsale. Zdaj je odlicno ponoci (tako kot povsod), cez dan pa je zadeva ras bolj polzja. Mislim pa, da mora Telemach zdaj biti soliden, ce sploh se hoce koga prepricat. Tiste sux strani so bile nedvomno udarec zanj. :)
Tehnika ljudstvu!

jeti ::

Kokr vem je zdej 256/256???
Vsaj meni noče vlečt več kot 32kB/s (probaval danes in včeraj). A je to pri vseh al majo eni čudne privilegije in so še vedno na 512/512?:\
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Jinxy ::

Jaz imam kabel pri Telemachu ze od lanske pomladi in se strinjam z zgornjimi trditvami....Telemacha se je prijel slab sloves, ampak zadnje mesece je zadeva res v redu, hitro laufa izpadi so pa minimalni (recimo 10 min/mesec), tko da ga po eni strani toplo priporocam, po drugi strani pa ne, ker nam biste potem dodatni uporabniki zmanjsevali hitrost :D:D

krneki ::

Jeti:
Jest nevem ampak osebno mam "rekord" 45KB/s z linkovga FTPja, upload pa je 30KB/s. Drugi, ki jih poznam in se usak dan pogovarjam z njimi po IRC-u imajo isto.

Hehe....Link je pršu kseb po crku trajajočem več kot eno uro (TV in Internet)

Swiwer ::

Telemach je eno navadno sranje, ce mene vprasas. Ne vem kaksni
so prenosi (sodec po govoricah okrog 30KB/12KB kar je smesno).
Da o tehnicni odpori ne govorim. Na e-maile se vec ali manj ne
odzivajo, ce pa se ti naflancajo vse drugo razen odgovora na
vprasanje (zdi se mi celo, da ne razumejo dobro Slovensko).
Poslane pogodbe za priklop na kabel "izgubljajo" eno za drugo (tako
mojo kot tudi pogodbo negega kolega). Ne znajo povedati kdaj bo
mozen priklop (v mojem primeru) v Mostah. Lani septembra so rekli
konec 2000 oz zacetek 2001, danes pa sem prebral da bodo
Julija 2001 komaj "carali" na Fuzinah. Se pravi da bodo tam koncali
enkrat leta 2002 (ne vem sicer kaj je tam delal Sa.Te.Ing.). Lahko bi
sicer se nasteval ampak lahko vse povzamem z eno besedo....barabe !

Pojdi na Link in uzivaj v 55KB upstream in 55KB/downstream !
TEMU se rece kabel !

----------
Perplexer

sasox ::

julija 2001 v Fuzinah? Hmm jst sem meu ze lansko leto kabl od telemach na Fuzinah -> ne od kanala 8 da ne bo pomote........... drgac so mi pa vedno odgovarjal na maile pa pogodbe tud niso zgubl:D

Swiwer ::

Prizgi INFO kanal od Telemacha in si oglej. Ze lani so delali tam ?
Mislim groza...vec kot eno leto ze priklapljajo Fuzine ? Katastrofa !
Ocitno bom se dolgo drgnil dialup.

sasox ::

po moje unga infota ne updatajo kaj prevec pogosto :)

najvecji problem v Fuzinah je k je v vsakmu bloku sam kaksen kandidat.........

paper ::

Moje izkusne so pa takele...

pred parimi leti smo mel se Kanal8 z lancity modemi, ko nas je telemach kupu smo swoje stare modeme seweda obdrzal tko da je klasa 70 na klablskih modemih u prawmu pomenu besede .. kar NEMOti sigurn niso ..

Glede hitrosti je pa tkole, tujina povprecno 100kb/s .. peak okol 200, slowenija pa potegne tud do 400kb/s ponoc.. neglede na to al je upstream al downstream

nice je pa tud da je 1 modem za cel blok, kar pomen da ce je v bloku USAJ eden z paketom z neomejenim speedom, si lahko kups paket z 8kb/s pa ni varjante da bi ti omejil speed ker bi ga tko tud sosedu ki pa placa za neomejeno.. zaenkrat je pa vecina na neomejenmu paketu za 3500/mesec ker so nesposobni in ne ustimajo stevcov prometa..

that's it

uros ::

Hi !!!
A mi lahko kdo pove kok stane da ti prvlečejo
kabel v bajto pri Telemachu. Celotni stroški modem, montaža ...., kje po Ljubljani je to sploh možno. Kok ste kej plačal. Sem se pozaniamv pr Linku pa pride cca 90K Sit se mi zdi mau velik.

nemesis ::

Ja jst morm rec, da mam s Telemachom tud slabe izkusnje...

Ze eno leto razmisljam in sanjarim o kablu --> vedno slisim kako dobre so pogodbe in ponudbe, ko pa prosim za pogodbo (jo najprej dva meseca cakam) :\ in jo pregledam ugotovim, da resnica ni tako lepa.

Poleg tega moram povedat, da so v roku enega leta ze ene stirkrat zamenjali nacin obracunavanja -- preden so prisli oni se je obracunaval na MB/prenos, pol so to ukinil in dal neomejeno, kasneje so spet presli na MB/prenos; zdaj po kolker sem uspel videt majo spet ponudbo za neomejeno prenasanje...

Ne vem no, jst jim glih zarad tega ne zaupam prevec...

lp

Boogy ::

No k glih vsi tolk pluvate telemah bom pa se jest neki povedu. Ko sem se jest odlocu za telemah so mi v roku enga mesca prsli, napelal kabel(nism mel niti kabelske tv prej), zrihtal modem in vse. Tko da znajo kej tud normalno narest.

Sharac ::

jst resnicno ne zastopim vasega navdusenja nad kabelskimi operaterji saj dobro poleg tega, da so za slovenske razmere poceni ne nudijo niti priblizno evropskih kvalitet:

1. Odzivni casi so povsod razen na linku (pa se to zato ker je preko siola) naravnost grozljivi
2. Omejitve (take in drugacne) sicer so do neke mere razumljive po drugi strani pa se moramo zavedati, da so 155+mbit linije (in ne ENA na ISPja) v evropi standard
3. Odnos do uporabnika, preberite si pravila na linku in vse vam bo jasno
4. Slovenski peering je sramota in komaj cakam, da pridejo tuji ponudniki, da si bodo morali Slovenski ISPji krepko zbrcat rit ce nebodo hoteli kmalu gnoj kidat namesto sluzit na raji (omejitve slovenskega peeringa so naravnost kretenske - intervju s Maricem direktorjem Shitola).

PaJo ::

Ja samo moras gledat na to iz stalisca tega da je SLO ful mala drzava in da si razen kaksen Siol(ki ma vzadaj Telkom) nemorej privoscit dovolj hitrih vodov, no jaz upam da se bo po sprejetju novega zakona o telekomunikacijah kaj spremenilo:D

Drugace glede peeringa pa se strinjam da je pri nas porihtan popolnoma zanic, ker ta stvar bi moral splat ko urica ne pa da zaradi nje dobivamo se slabse odzivne case, ali pa sploh ni porihtana v dolocenih primerih;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach

Oddelek: Omrežja in internet
342530 (256) Lightning5
»

1. maj ali kako je telemach začel šteti promet

Oddelek: Omrežja in internet
281903 (1319) Uporabnik
»

vsi k ste proti telema...

Oddelek: Omrežja in internet
91116 (820) Uporabnik
»

prevzem SISTELA s strani TELEMACHA

Oddelek: Omrežja in internet
231067 (853) PaJo
»

Telemach kabl

Oddelek: Omrežja in internet
181692 (1316) twosocks

Več podobnih tem