» »

Satelitski internet ?

Satelitski internet ?

rookie ::

A kdo kej vec ve za internetv preko satelitskega talrja ? Prosm napiste cim vec ! A se da res za to dobit eno sheckano kartico kao da mas pol zaston internet ? :\:)|O
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

Loki ::

Nekej je bilo od tega ze napisanega, v bistvu pa je tole:
  • hitrost prenosa datotek je ful hitra

  • dostopni cajti so OGROMNI, kar unici vsako misel na to, da bi igral igrice preko neta, ti tudu malo pokvari surfanje
  • stroski... kartica je draga (okoli 40000 SIT), vse skupaj je en velik strosek

  • ko bos videl ceno narocnine, bos v hipu pozabil na sat internet - okoli 70000/ leto

  • skos, ko si na netu, moras biti movezan v svet se z navadnim (ali ISDN) modemov, ker mas samo enosmerno povezavo - cez nekaj let bo bolje



  • Shekana kartica in zastonjsi internet - to je tako, kot ce bi hotel shekat modem, da bi imel pri Siolu zastonj>:D....dream on.

    boha ::

    glede cene se ne bi ravno strinjal. za 90k dobiš kartico + naročnino za eno leto. naročnina sama pa znaša 35k. kar je še nekako znosno...:)

    Elemen_T ::

    Nič no znosno...satelitski interet je zanekrat še v temi....vsaj pri nas. Jaz 90k + impulzi ne bom dajal za "hiter" prenos...sej cene vseh pdoobnih zadev se bodo kmalu pocenile...

    boha ::

    ja tako neznosno pa spet ni. za nekoga, ki nima oz. ve da ne bo imel hitrejšega dostopa od dialupa, potem zadeva niti ni tako trivialnega pomena... sam bi celo razmišljal o tem, a me čez par mesecev čaka kabel... >:D

    McSpike ::

    boha,

    maš mogoč kak pameten naslov kake firme v sloveniji ki to ponuja ali so to samo pravljice iz tujine?

    MadMax ::

    McSpike: poisci Intelsat d.o.o. Pernica -Ce se ne motim, oni majo to zadevo8-)

    boha ::

    ni problema...

    info sem črpal iz web strani slo podjetja, ki ti zadevo urihta:

    http://www.satcom-sp.si/racpoh.htm

    Vomitorium ::

    Rookie, v Italiji prodajajo PCI SAt modem NETSYSTEM.
    Cena brez davka cca 350 DEM. Sistem deluje na naslednji
    način : - po nakupu njihovega modema se na netu pri
    njih prijaviš kot uporabnik (zadeva je baje zastonj)
    -podatke pošiljaš preko svojega internet ponudnika
    -sprejemaš jih pa preko satelita (prenos baje okrog 100 K) zastonj !
    Več informacij sledi po testiranje, ki ga bom opravil v naslednjih 14 dneh (modema ni na zalogi).
    Pandemonium burns in the night.......

    kuky ::

    obvezno javi izkusnje z netsystem ker me full zanima.
    tnx!8-)

    chuck ::

    Tole sem že napisal pod eno drugo temo, vendar sodi tudi sem:

    Jaz imam satelitsko konekcijo preko neta. Na kratko povedano izogibajte se jo.
    Imam tudi kabelca (64k linijo...max 6.5KB/s). Na satelitu sem dosegel največ 40KB/s, pa še to samo od 2-6 zjutraj. Problem je, da je EOL (ponudnik neta preko Astre) preveč obremenjen in čez dan je konekcija popolnoma neuporabna. Ponoči pa je bolje, vendar je zelo nestabilna. Za prenos datotek neuporabno (niti ne podpira nestandarnih portov pri FTPju).
    Če pa imaš dial-up konekcijo, pa je še toliko bolj nesmiselno.

    PS: Za vse skupaj (krožnik, kartica, inštalacija) sem odštel 117.000 SIT. Če bi kdo imel, tudi prodam:)

    boha ::

    damn... zgleda, da smo nekateri obsojeni na dialup... :'(


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    Za vse željne satelitskega interneta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

    Oddelek: Omrežja in internet
    374151874 (106776) amigo_no1
    »

    satelitski internet (strani: 1 2 )

    Oddelek: Omrežja in internet
    667162 (5646) branko_bm
    »

    Satelit v SLO ??

    Oddelek: Omrežja in internet
    142106 (1784) Dami
    »

    javi se (ADSL)

    Oddelek: Omrežja in internet
    372430 (1610) kuky
    »

    sat two-way comunication

    Oddelek: Omrežja in internet
    162151 (1867) msmiha

    Več podobnih tem