» »

Za vse željne satelitskega interneta

Za vse željne satelitskega interneta

Kolos ::

Ne ni možno več, Efas
moraš imeti veljaven europeonline račun. (email naslov)
Pa bruteforce res ne pali sem sprobal. >:D

Sandi79 ::

Whatz up Kolos79 8-)
Jest bom pa mogu ponovno račun pri eolu vzet. Sicer pa za BS-ja nardim vse ! :))

Kolos ::

Sandi79:
Ne vem koliko si na tekočem ampak BS ni več že od začetka maja. BSA je imela neke akcije po Evropi (nekateri probajo še vedno služiti s CD-ji) pa so fantje raje ukinili BS.
Trenutno stvar laufa prek starega FFM, samo sharing je ukinjen. Pač ročno downloadaš EFA, pa tudi sam lahko uporabljaš svoj filezone.
Tako da stvar deluje, sam sem še lahko uporabljal FFM nekaj časa po preteku naročnine , dokler niso zbrisali neveljavnih europeonline emailov.

Nekaj se je govorilo o novem programu, samo nimam pojma kdo naj bi ga razvijal.

Čeprav mam ADSL pa me prav mika. Komplets kartico za 150€ + carina in pošta, tudi pošljejo v SLO.
Škoda pa da ne morem več podaljšati naročnine, prej so imeli 99 € zdaj 119 € kao neke akcije za podaljšanje naročnine.

Jaz bi na tvojem mestu takoj naročil.

Brane2 ::

Jaz mam ADSL 4096/768, pa še vedno uporabljam staro dobro Astro. Enostavno je nč drugega ne zamenja.

BS je bil na žalost ukinjen zaradi parih "genijalcev" s Hrvaške.

Sedaj pač uporabljamo FFM in ročno uvažamo EFAje, čeprav je nekaj utilitijev, ki to delajo samodejno.

Jaz uporabljam "GetEFA", čeprav imajo nekateri raje "FFMCollector"

Sandi79 ::

Joj smola pa taka, svinjarija. ;( ;(
Presneti hrvatarji ja ziher je bil Ripper ta glavni.
Itak pa so uploadali čisto vsako sranje, ki si ga potem lahko videl v kakšnem katalogu.;( ;(

Sicer a eonboard forum še deluje ? :|

Povejte ko bo spet kakšen nov "BS" zunaj :\

Brane2 ::

Saj GeteFA dela čist lepo. Resda uvaža vse, zato pa ne rai vzdrževanja. VSake toliko pogledam po mreži, kaj se je nabralo na disku "Astra Mašine" (mam en stroj samo za to), pobrišem odvečne stvari in razpakiram željene...

Sandi79 ::

;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sandi79 ()

Sandi79 ::

Brane 2

Kaj je "GeteFA"
a je to tko kot FFM ali BS in če sharing več ne obstoja ti potem ostane samo tvoj Filezone !

Kaj pa tisti Čehi ki so imeli svojo skupino "česki filmi zapakirani z geslom" a še obstajajo ?

Brane2 ::

GetEFA je nekaj taekga kot FFM, le da uvaža vse po vrsti- nima filtrov.

To zame pomeni samo to, da določene stvari pač ročno zagrabim in pobrišem. Pač nekaj mouseclckov več.

Drugače pa, kot si sam ugotovil, ti ostane tvoj filezone.


BS mi je b il všeč,ker sem lahko svoj FZ oddal "za pravično stvar" >:D a tud tko je kul.. Količina materiala, ki prihaja sploh ni zanemarljiva...


Sicer me softver ne zanima (Linux all the way) a vedno pade dol kak zanimiv filmček, ki ga odgledam in zabrišem stran. Zanimivi so tudi razni podatki pa kaka ISO Linux distribucija itd.

Skratka, ob tem si vedno ob streamu zanimivih stvari, ne da bi se matral s P2P softverjem, iskal stvari okrog itd...

Res lepo, celo zdaj, ko ni več BS.

@ljash ::

še nism si kupu satelitskega, pa me neki zanima: a pol dej ni omejitve (samo 1 GB/mesc)?
Ker na EOL-ovi strani piše, da je še zmeri.

Pa še to: a ma kdo satelitski internet od Turbo SkyDsl-a - povezava ? Gledam na njihovi strani, pa kot kaže to ne gre prek Astra satelita... A ma kdo in kako hitro kej funkcionira?

Dej mislm met tko, da bi meu za uploadanje GPRS unlimited od simobila (trenutno je še bl švoh signal na moji lokaciji - bom počaku na UMTS vrjetno...), pol za DL-anje bi meu pa satelit. A vi ste zadovoljni z EOL?


LP

Frizzy ::

nja jaz sem narocil satelitski net pri EOL plačal sem 25.7 danes pa smo 8.8 in se nisem dobil nič8-O 8-O 8-O poslal sem jim tudi mail a replaya ni bilo:\ kaj naj storim?

Boone ::

Najem Čeferina pa jih tož. Saj jst bi tko naredu >:D

@ljash ::

boš cenej skoz pršou če kupš 51% delnic Europeonline-a. :D

kovse ::

Lep pozdrav.

V mislih imam nabaviti ADSL ampak ker me pride kar 50 ksit in ne morem več uporabljati sem se malo bolj posvečil SAT internetu.Zanima me pa namreč kako vam to kaj deluje, ali so novejši mp3 in filmi gor?

No kje bi me ta paket najceneje prišel, namreč namen imam kupit paket za 1 leto ter s skystar kartico, in ali so kakšne omejitve glede downloada al lahko ti kar nastaviš neki filter da ti samo filme ter mp3-je downloada non stop ti pa v tej vročini lepo spiš nekje v senci al moreš bit zmeraj zraven?
No v tem topicu sem bral da preko nnekega čeho dobiš bolj poceni-je še ta na voljo in kakšne so sedaj cene?

No če ne težim preveč še eno vprašanje- kateri satelit moreš met za SAT internet ali je to vseeno in če je ali je boljša astra ali HOT BIRD?

Frizzy ::

konco sem dobil kartico8-) nja sedaj pa me zanima kje lahko dawnloadam kaj?iz astrinega serverja sem probal vse lepo napise ob katerem casu naj bi se zacelo dawnloadad ampak ni nic potem8-O kater program je najbolsi za dawnlaodad?
Kovse je napisal:
in ali so kakšne omejitve glede downloada al lahko ti kar nastaviš neki filter da ti samo filme ter mp3-je downloada non stop?---> kje dobis te filtre?Lp;)

pivmik ::

Ti sprejemaš to kar se satelitu sprdne, ne moreš nič sam izbirat.
Lahko pa filtriraš stran razne datoteke (nastaviš da želiš sprejemat samo *.mp3 datoteke, tako ti bo na disk shranilo mp3 datoteke vse ostalo pa bo ingoriralo)

Sicer pa vsi UPORABNI programi za sprejemanje datotek preko satelitov so ukinjeni.
LP, Gregor GRE^

SleepLess ::

še ve kdo(oziroma uporablja) zastojn satelitski net, ker sem v temi videl da jih kar nekaj FMM uporblja zastojn?

DJ_Greg ::

HAY!:D
Jaz sem zdaj nabavil SkyStar 2 kartico pa bi rad imel internet preko tega. Kupil sem jo v SLO brez EON! Zanima me kako lahko pridem do sat. int.?
Seveda če se splača!:P
LP

damiyan ::

Jaz sem pa nov tu pa bi nekaj vprašal.
Ko sem vprašal serviserja da bi mel ta internet zastonj (da bi kradu programe brez naročnine) tak kot so že prej pisali pa je reku serviser da so s tem problemi!¨:(
Ta internet jim kradeš zastojn ko te pa izsledijo (je reku serviser) ti pa pošljejo poseben signal ki ti zažke čip na DVB kartici. Tu na forumu pa nisem nikjer zasledil tega. Lepo prosim za pojasnilo od kogarkoli.:D
Pa še nekaj :))
Kako bi lahko odkodiral programe na satelitski zastonj (če se da) ali pa najceneje?
:P

Brane2 ::

Dj_Greg:

Ce ni skrivnost, kje si jo dobil ?

Meni je skripnila stara, pa iscem nadomestno, ne da se mi jo pa spet narocat iz Ceske...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

pivmik ::

az sem pa nov tu pa bi nekaj vprašal.
Ko sem vprašal serviserja da bi mel ta internet zastonj (da bi kradu programe brez naročnine) tak kot so že prej pisali pa je reku serviser da so s tem problemi!¨
Ta internet jim kradeš zastojn ko te pa izsledijo (je reku serviser) ti pa pošljejo poseben signal ki ti zažke čip na DVB kartici. Tu na forumu pa nisem nikjer zasledil tega. Lepo prosim za pojasnilo od kogarkoli.
Pa še nekaj
Kako bi lahko odkodiral programe na satelitski zastonj (če se da) ali pa najceneje?


Te je tako lepo nategnu, kot pedofil 9-letnico!
To je totalna laž, vse kar ti je reku.
Ni varjante da te izsledijo.
In satelitski inernet(o katerem teče tukaj beseda) v bistvu sploh ni internet ampak je neke vrste SPREJEMANJE/prstrezanje raznih datotek, ki jih pošljejo sateliti.
Satelitska antena lahko samo sprejema podatke in zato ni varjante da ravno tebi pošljejo kodo ki ti skuri čip. To je totalna bedarja. Veeno pa misliš da bi izdelovalci čipov šli delat čipe ki se jih da skurit na daljavo? Prosim lepo.

Pomisli ma lo z glavo ne z možgani.

Odkodiranje sat programov pa ne vem če je v skaldu s Slo-Tech pravili.
LP, Gregor GRE^

PaJo ::

Brane2: Karto lahko komot kupis tuel:www.pcsistemi.si
Cena pa je ze kar ugodna in sicer pod 20k.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Sandi79 ::

Oj Brane2 :))

Dobiš jo lahko tudi tukaj za 18k
http://www.alpetour-ric.si/index.html

ali pa ena trgovina v Mariboru pokliči 040-893-444 ali (040-779-147 doma)

:\

Brane2 ::

Thx obema. V cenikih teh stacun pa kartice ni videt...

No, ja. Bo treba poklicat v ponedeljek... :)

DJG ::

Brane2: Kartico prodajajo v Mariboru - Proel d.o.o. [www.proel.si] in v Laškem - Teal d.o.o. [?]. Poskusi tukaj, cene so skoraj enake tako da lahko pokličeš tebi bližjo oz. tisto ki ti bo poslala.

lp,
DJG

damiyan ::

Pol pa povej
PicNIK
Katero DVB Karto maš, kold dolgo jo uporabljaš, kter program uporabljaš za sprejemanje, kje se dobi
Pa še nekaj:
Kako pa ti pol lahko pošljejo E-mail ko imaš račun pri EOLu če je satelitski internet le "prestrezanje" podatkov preko antene

damiyan ::

Pa še Braneta2 bi vprašal Ktero DVB je mel pa kolk časa preden mu je Kripnala?

Brane2 ::

Sky2PC

pivmik ::

damiyan:
Naboljše od vsega tega da jazst nimam doma ne satelitske, ne sat. kartice za PC.
Ampak me vse to ful zanima že od vsega začetka(ko nisem imal še ADSL :) ) tako da sem prebral dosti v zvezi s tem in redno berem po forumih v zvezi s tem.

Mislim da ni več na tržišču več nobenega *uporabnega* programa za "prestrezanje" datotek, ki jih pošiljajo sateliti.

Sicer zdej ne vem več kako je pri EOL-u. Maislim da ima isti princip kot italijanski NetSystem:
Sicer lahko res surfaš po internetu, samo moreš imet dodatno povezavo v internet(dial-up) s katero uploadaš(pošilaš sporočila strežniku na katero spletno stran želiš it, katero datoteko želiš prenesti). Tako že imaš veliko hitrost(768kps), ampak še vedno plačuješ poleg SAT naročine še to dodatno internet povezavo(dial-up - impulze telekomu). Poleg tega surfanja po internetu imaš še high-speed download(2mbit) - FILE FETCH, ki pa se mi zdi, da ni v trenutku, ampak moraš čakat neki časa in imet prižgan računalnik dokler ne najprej njihov strežnik ne downloada celega k sebi, nato preko satelita ti pošlje z maximalno hitrostjo(2mbit). Pri tem pa NI TEBA imeti dodatne povezave na internet. Pri FILE FETCH-u mislim, da je omejtitev količine prenosa (menda samo 700MiB na MESEC).
Od tod izvirajo tej programi za prestrezanje datotek iz satelitov. Uporabnik EOL-a je dal svoj račun v "skupno rabo". Dal je avtorju programa svoj password za FILE FETCH. Avtor je tako več FILE FETCH-ov uporabil za svoj program, katerega so uporabljali lahko vsi. Potem so program omejili samo za tiste uporabnike, ki so dali v skupno rabo svoj EOL račun. Na koncu pa so dokončno ukinili cel program. Potem sta se še dva ali eden podobne program pojavil a žal ni zdržal dolgo zaradi nekih hrvatov ki so preprodajali warez, se mi zdi.

Za email pa ne vem, bom poskušal UGIBAT:
Kot sem rekel podatke lahko sprejemaš ampak ne moreš jih pošiljat s satelitsko. V bistvu ti lahko prebereš vse emaile od vseh uporabnikov --- samo so ZAKODIRANI. Tako da ti imaš kodo samo za svoje emaile. Razen če se tukaj uporabi še dodatno povezavo na internet ampak to je zdej pač enako kot navaden internet dostop.


A je zdej vse bolj jasno?
Če ni, vpraše še kej in PREBERi si to temo od začetka, ker jazst sem se iz tega veliko naučil.
LP, Gregor GRE^

Brane2 ::

EON ima klasicen email, tako kto SiOL. Tako da moras dodat njihov server v listo serverjev in tja dostopas pac ISDNjem, kablom, ADSLjem etc, tako kot v klasicni kaslc.

V cem je fora takega emaila ? Na tvoj account so vezane tudi nekatere druge stvari, kot je pristop voznemu redu datotek, ki bodo padle s satelita itd...

Je pa tudi res, da ima (baje) EON tudi satelitski email za krajsa sporocila (eLert), ki pa ga je mislim treba posebej placati...

pivmik ::

Aja še neki:

EOL ima tudi tako imenovani Download CENTER, ker lahko downloadaš direkt (brez dodatne internet povezave) preko satelita z max hitrostjo(2mbit) razne zastonjske programe, spote, muziko, trailerje(vse zastonjsko, legalno).

Za več info o vsem EOL-u si preberi:
http://www.europeonline.com/en/faq/inde...


Sicer pa dejansko obstaja pravi obojestranski Satelitski internet(OC3?), samo ni za navadne smrtinke, ker je drag ko svinja(predvidevam 1MIO/mesec) in tudi naprave so verjetno drage kot žafran(navadne SAT verjetno odpadejo). Hitrosti pa mislim da so do 100mbit, 1gbit, al celo več.
LP, Gregor GRE^

damiyan ::

THX obema

damiyan ::

Moj LNB doseže Ferkvenco 11.900 GHz. Na EOLovi strani piše da je analogni do 11.75, digitalni pa 12.75. Kaj to pomeni da je analogni?
Če je tako, kje v SLO bi dobil novega in to najceneje, po možnosti tudi da pošljejo domov.

Sandi79 ::

Kar se tiče Two way internet zadeva sploh ni tko draga in je že bilo nekaj govora o tem v tem topicu pa tudi zadevo sem vidu pri Iskra tel par let nazaj hitrosti pa tud niso tko drastične.
več o tem http://forums.dvbnetwork.com/index.php

Sandi79 ::

Damiyan ti imaš analogni NLB (lo-band) kupi si Univerzalnega ,lahko ima ločen lo-hi-band ali pa kompleten do 12.75Ghz

SkyNet ::

Sandi, dej prosim povej kj več o tem dvosmernem sat. internetu, recimo kdo ga trži pri nas, cene...Ker na tem linku (forumu) ki si ga dal nisem našel čisto nič!:'(
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

damiyan ::

Jst sem tudi bral na netu da je Eutelsat izstrelil neki dvosmerni satelit, ki naj bi omogočal dvosmerni Sat. internet, sm zdaj ne vem kak je s tem.

damiyan ::

Na EOL-ovi strani piše da ko Downloadaš file maš 700 MB prostora pol se pa po treh dneh zbriše. Tu na forumu so pa pisali da maš 700 MB na mesnc. Ka to pomeni da ne morš več nalagat kot 700 na mesnc pa še tist sm 3 dni gor ostane, al lahk po 3 dneh spet 700 MB naložiš?

woods ::

Od uporabinkov EuropeOnline me zanima, če se s sat internetom tudi hitreje surfa al je to samo za naročanje programov ki ti jih potem oni dol pošljejo po satelitu?
Zanima me tidi če je res ta omejitev 700 MB/mesec?
Javite se tisti ki ste naročeni na EOL
:))

pivmik ::

woods:
VSE LEPO PIŠE TUKAJ - http://www.europeonline.com/en/faq/inde...

Tisti ki mu bo odgoborjal bo benan s Foruma.
LP, Gregor GRE^

mobisat ::

Z januarjem bo možno satelitski internet koristiti v Sloveniji preko podjetje mobisat.

pivmik ::

MOBiSat:

Kkašen satelitski internet?
Kakšne hitrosti?
Kakšni paketi?
Kakšne SAT kartice v paketu?
Kakšne cene?

Domača stran podjetja ki bo tržilo?
LP, Gregor GRE^

woods ::

Hvala PicNiK, hotel sem samo šlišati mnenja uporabnikov

mobisat ::

Cene in hitrosti bodo enake, kot pri podjsetju skydsl. Glede kartic v paketu še ni točno znana cena, bo pa nekje okoli 14000 SIT. Točne informacije bodo znane konec decembra. Za interesente pa email mobisat@email.si

johan4 ::

Pa če boš mel satelitski internet bos lahko tud neomejeno gor tako kot pr ADSL, pa če bo možen pri nas tud ko še ADSL ne moremo imet.

mobisat ::

Možen sprejem je povsod v Sloveniji ne glede na lokacijo. Dostop bo neomejen.

pivmik ::

mobisat:
in kako se bo uploadalo.
Kaj bo treba imaet odprto eno dodatno internet povezavo za upload?
LP, Gregor GRE^

mobisat ::

Za uplink je potrebno imeti dial-up, isdn ali GPRS. Verjetno je GPRS ena boljših možnosti za uplink.

Twoface ::

Mene zanima kako deluje internet preko satelitske TV-kartice!
Kako se povezes,ce se sploh lahkp??
In kaksen je lak prenos!:D

mobisat ::

Če imate satelitsko kartico, potem rabite samo še uporabniško ime in program s katerim se povežete in aktivirate vaše uporabniško ime. Seveda pa morate prej vplačati račun.
Hitrost prenosa je 16Mbit/s.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Softwersko DEKODIRANJE z SkyStar 2 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
859128269 (29631) chrush
»

SkyDSL kot ADSL?

Oddelek: Omrežja in internet
71400 (1202) Tovaris Stalin
»

satelitski internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
666964 (5448) branko_bm
»

EUROPE ONLINE

Oddelek: Omrežja in internet
101315 (1022) ABX
»

javi se (ADSL)

Oddelek: Omrežja in internet
372347 (1527) kuky

Več podobnih tem