» »

Za vse željne satelitskega interneta

Za vse željne satelitskega interneta

Brane2 ::

Aja, ce bos posiljal po mailu, prosim poslji se meni. Moja mail je dostopen v profilu...

punisher16 ::

Če kupiš uni paket s krožnikom, tv kartico in 1 letno naročnino ki stane 199€! A pol morš usako leto plačevat 199€, al je krožnik, pa tv kartica že tvoja? Kok pol morš sam za naročnino letno plačevat? Kaj software, je tut kej za registrirat, plačat? Če kupiš ta paket za 199€(ker nevem kako se kliče), a ti potem automastko odprejo uni predal z 700 mb al kako in tistim mailom na europe online?

Zgodovina sprememb…

dvince ::

Tale tema o satelitskem internetu se mi zdi zelo zanimiva, predvsem zato ker že dolgo zaman čakam na ADSL.. Zanima me ali je sploh možno uporabljati satelistki za p2p in ftp prenose, ker nekje sem bral da ni, nekje da je? Pa še neki tale kombinacija satelitske z GPRS-om, v čem je sploh prednost tega razen da ne plačuješ navadnih dial up impulzov ali ur porabe interneta? Ali je res ping z GPRS-om nad 1000ms?

pujsek_ ::

Aham, ja mal dost zahtevas ti prek te enosmerne sat. z zadevo lahko samo prestrežeš podatke, ki ti jih zDL-ja na disk! Da bi pa neplačniski sat. omogočal kaj vec pa nebi vedel...

[ brez oglasevanja prosim --moderator]

Zgodovina sprememb…

cosmos ::

OK obuditev že precej stare teme

ali je kaj novega na področju 2-way satellite interneta, se pravi download in upload, recimo najmanj 256k/128k
KLIK za primer kaj mislim

kdo ve kakšen je tak internet za uporabo, a je latency zelo slab, se recimo sploh da igrati online :)

predvsem pa me zanima če kdo ve kakšne so najnižje cene takšnega dostopa v Evropi
nekje sem našel nek podatek o 90 Euro na mesec in kakšnih 300k sit za opremo :\ , obstaja mogoče kaj cenejšega
predvsem kar se tiče mesečne naročnine

Aja nisem še kontaktiru tipsonov z zgoraj omenjenega sajta, ko jih, napišem kaj so mi odgovorili, če mi seveda sploh bodo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cosmos ()

Jimiboni ::

Seos!
Vem da je že ta tema precej stara, vendar bi bil vesel, če bi mi še lahko kdo pomagal priti do nekaj odgovorov. Kje sploh lahko v Slo naročim Sat internet? Ali še sploh dela program EON File Fetch Manager? Prisiljen sem si nabavit satelitski internet, ker ADSL in Kabla nebom nikoli imel. Proklet telekom!!!Jaz bi imel računalnik prižgan noč in dan, če bi mi res prihajale nove stvari na disk. Samo to se mi ne zdi vredu, da bi si jih moral sam poiskat na netu, boljše bi bilo, da bi mi prihajale tiste stvari na disk, ki si jih drugi uporabniki downlodajo. To sem namreč prebral v prejšnjih postih. A gre to tak?
Naj mi prosim piše nekdo, ki uporablja tak sistem downlodanja iger, mp3jev, filmov...
Prosim.

Lahko mi tudi na mail pišete cyberteam@email.si

PROTOTIP ::

Stran, vsekakor vredna ogleda za vse, ki jih zanima satelitski internet, tak kot mene, ki sem zgleda zvisu glede adsl.



kljik

pujsek_ ::

V slov ni ponudnikov sat. neta, to kar je blo je blo sam mal dilanje tako mal pač, da so material prodavali...

Se pa že da dobit dvosmerni sat modem! Predstavitev maš tu, če te zanima, sam ponudnika neta še rabiš... :D

dvosmerni sat. modem

PROTOTIP ::

V Sloveniji resda ni ponudnikov satelitskega interneta, drugač pa, to še ne pomeni da to ni možno uredit pri nas, sej sateliti pokrivajo celotno Evropo še posebej srednjo Evropo. V prihodnosti si bom najbrž uredil sicer enosmerni sat internet, za upload bom pa gprs probu met. Drugač pa, kar se tiče downloada, je tja do 16Mbit baje da nekateri sateliti omogočajo tudi do neverjetnih 32 Mbit in tist adsl se lohk skrije s svojimi 4Mbit ki je najvišja hitrost za fizične osebe. Je pa edin problem, ker se ob zelo hudih ujmah oslabi signal iz satelita, kar zna bit dokaj neugodno. Ja 32Mbit, tak sm na večih straneh o satelitskem internetu prebral. Če vsi ti Evropski strokovnjaki lažejo, pol lažem tud jest, v kar bi lohk marsikdo podvomil.

Arrivederchi slo telekom and your sloww adsl.

krneki ::

16mbit je razpolžljiva kapaciteta na celotnem transponderju. Recimo na grafih od SkyDSL-a lahko vidiš kakšen je resničen download pri uporabnikih, ki dosti downloadajo. Če pa hočeš večje hitrosti pa tukaj nastopijo plačilni razredi. Več plačaš hitreje downloadaš. Zaračunava pa se seveda po megabajtu.

Prej bi rekel da se lahko satelit skrije pred SiOL-ovim ADSL-om.

p.s. Ujme naj te ne skrbijo ker vsaj meni pri 90cm offsetu je signal 90% ob najmočnejšem snegu (pa še pomoje kilo snega na anteni) na HB in Astri.

pujsek_ ::

@PROTOTIP

Hmja, no za takšno uporabo za sproti bo, ne moreš pa dl-jat nič večjega, saj moreš vedno nekaj zaprosit da boš dl-jal... pa takšne finte, to ni to!!

Sateliti za net niso astra pa HB to so na 25°E telekom in podobno... ne vem točno!

lilbeny ::

Sorry usem sam se mi ne lubi usega brat tak da bom še kar enkrat uprašo! ;(
Kakšno anteno rabiš? (mislim glede premera pa to ker smo mi meli učasih satelitsko ko še kabelske ni blo!)


A se da downloadat tut brez da si prijavlem pri tistmu nemškem operaterju?


Točna cena in pa kje naj dobim tist modem al tv kartico?


Kolk pride dvosmirni DSL oz satel. net?


Bral sem da morš zaprosit za download. Me pa zanima a lahk zaprosiš za več stvari na enkrat? (npr. 2 igri na enkrat, 5 filmov, 3 mp3 albume itd.)
Ker js hodim še u sq pa bi lahk takrat k sm v šoli 3 filme downloado, al bi mogu za usak film posebi zaprosit?




Tisti ki imate DSL mi nujno povejte use v downloadanju!!!!!!!!!!



Prosim da mi odgovoriti po vrstnem redu vprašanj!!!

LP LIL Beny 4ever
downloading MP3 bitrate 4,75kb/s

pujsek_ ::

Jaz ne vem kaj ste tako segreti glede te enosmerne satelitske! To je en navaden drek!

Gandalfar ::

pujsek_: sej ves.. argumenti pa to..

PROTOTIP ::

pujsek_: sej ves.. argumenti pa to..


pujsek, jaz se tudi sprašujem, kaj je narobe s starim dobrim argumentiranjem izjav.

mobisat ::

Naj bo enkrat že jasno, da ni potrebno naročati downloada...zadeva potek v relanem času.

lilbeny ::

Kaj je pa z dvosmernim sat.?:D

Ful je ponudnikov sam noben ne upa pisat o cenah!8-O

Bi biu pa zlo hvaležn usem k mi lahk pomagate!


Js bi meu tam ene 768Kb/s ali pa 1024Kb/s downloada pa 256Kb/s uploada!:8)


Help:'(

mobisat ::

Vse v zvezi s satelitskim internetom dobite tukaj

http://www.mobisat-sp.si

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: CaqKa ()

Gandalfar ::

Skoda, ker je tole samo enostransko :/

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: CaqKa ()

dwinxp ::

O ste me prou impresionirali s temle satelitom tko da me zanima naslednje, ma recimo da pac si dobis en file za downloudat...kej pol moras nujno bit povezan na internet tudi prek ISDN al je dovolj pac da vlece sam satelit dol...mislm se posebno ce gre za velik file, da ti ni treba bit na netu in kurit impulze une 3h 4h .... ??:D

Gandalfar ::

dwinxp: enosmerno pomeni, da moras z modemom ACK paketke nazaj posiljat, da dobivas datoteko dol. Zal ves cas se zmeraj dial-up kuris.

mobisat ::

Na strani www.mobisat-sp.si vse piše v vzezi s tem. Poglejte si pogosta vprašanja in dobili boste vse odgovore

dwinxp ::

Ja vse uredi in prav sam mislm da nam bogim uporbnikom ki nimamo adsl al kabla tut ta rec ne more kej veliko pomagat, ker recimo vse nove tehnologije downloudanja, so zelo odvisni od ulouda in ce ti mas recimo ISDN ki ma 8kb/s uplouda lahko downloudas max okoli 100kb/s pase to so veliki dvomi, tako da max 60kb/s. In to je se zmeri prepocasi glede na to da moramo placevati impulze telekomu. Recimo za en film, ki je velik 700mb bi porabli recimo okoli 2h z dobrim prenosom, vendar skor nikoli ne bi imeli dober prenos prav zaradi uplouda ;( torej bi porabili za en film okoli 3h 4h in to je ze kar veliko denarja... tko da kaj pa vem;( A ne bi obstajala se kaka poceni varjanta da ne bi blo treba placevat teh neumnih impulzov telekomu. Mislm da bi bila tut cena dostopna, saj trenutno je recimo GPRS Unlimited pri Simobilu kar 15k in to je zelo drago. A ne obstaja nobena varjanta da bi bil recimo neomejen dostop do interneta mislm 24h s ceno okoli 5k 6k na mesec. Ker potem bi se nam pa res splacalo se satelit obvladat :D

CaqKa ::

ko boš mel film po običnih p2p omrežjih zdljan prej kot v 4 urah bo Drava tekla v obratni smeri.

pivmik ::

ČE imaš srečo na DC++ in dobiš uporabnka z 10mbit ali več imašt lahko film tudi v eni uri. PA preko BitTorrenta tudi.
MAsivno downladanje preko satelitskega "interneta" ja dobro le s prestrezanjem datotek ki jih downloadajo drugi uporabniki s polno hitrostjo. Pri tem prestrezanu pa ni potrebno biti priiklopljen na internet z dodatno povezavo.
LP, Gregor GRE^

mobisat ::

Prenovljeni paketi skyDSL stran na www.mobisat-sp.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mobisat ()

keown ::

Me zanima: sem v zabacenem kraju kjer ni adsl-ja, da kupim sky-star 2 kartico, povezem s satelitom,... tale kartica mi omogoca satelitski internet ali ne??? ce NE, kaj se rabim kupit zravn in ali se sploh da?

najlepsa hvala za odgovor!

zivjo

Gandalfar ::

rabis se neki, da bos podatke gor posiljal. .. tole ti sam dol vlece

sweden ::

Pozdravljeni. Zdaj sem si naročil ta paket za satelitski internet, problem pa je samo še z uploadom. Upload bom imel preko gprs-a.Zanima pa me če vzamem paket pri mobitelu imam 500 mega placa za upload in naročnino 5000 sit če pa vzamem pri simobilu unlimited paket me košta 15 jurijev za neomejeno količino. Nameravam dost vlečt iz neta kot so vsi ti p2p programi pa me zanima ali bi blo dost če imam 500 mega za upload na mesec al bi blo boljš če vzamm unlimited paket. Kdor ima ta sat internet in upload preko gprs-a naj prosim napiše svoje izkušnje z uploadom ali pa me kontaktira.

pivmik ::

Vsekakor je 500MB premalo za en mesec filesharniga.
LP, Gregor GRE^

mobisat ::

OD 8. novembra pa do 1.1.2005 bodo vsi novi naročniki oproščeni priključnine8-O

sturgis ::

A še kdo sploh uporablja Europeonline?
Se da na Europeonline downloadat več stvari kot tisti 1Gb/mesec?
live to rider ride to live

sweden ::

Imam internet preko gprs-a + satelitski internet.

Ko surfam po internetu mi povezavo normalno pospeši. Če downloadam direktno iz katere strani mi tudi normalno pospeši. Tukaj dela vse normalno upload preko GPRS-a in download preko satelita.

Problem pa nastane pri p2p programih. Tukaj mi kompleten upload in download tečeta samo prek gprs-a Tako imam npr. download- 80 Mb upload pa 2Mb vse na GPRS-u. Kaj v računalniku bi moral pravilno nastavit da bi mi tudi pri teh programih tekel download preko satelita?
Problem pa je še tukaj ker mi zaradi tega tako zabije gprs da je še normalno surfanje zato onemogočeno.

Geoffrey ::

Lp pozdrav!

Jaz sem tut eden tistih, ki se zaje... z navadno isdn linijo. Sem bil že skos za ta adsl pa ga še zdej nislo zrihtal. Kabelske ne moram imet pa sem še zdej privezan na to počasno sranje. Zanima me glede adsl-a. Met ga ne morem, nekje pa sem zasledil, da adsl vleče na območju 5 km oddaljenosti. Jaz pa sem glih tak odmaknjen od bližnjega mesta (ima adsl) zato me zanima če bi se mogoče dalo adsl vseeno dobiti, čeprav ne v popolni moči, samo da bi delalo pa tut če bi blo samo 64k (sm da bi bil skos gor na int.), za pospešitev bi si pa lahk nabavil satelitski. Mogoče kdo ve če bi se to dalo naredit?? Tut če bi adsl delo počas bi vseeno manj plačeval, ker navadne linije mam že skor mal dost;(( in je našopam bliz desetih čukov vsak mesc. Vem da je to za nekatere biznis za mene ni...

Hvala za odgovore in komentarje

Lp

sweden ::

Zadeva je taka če boš imel zadevo za prebirat razne forume, vlečt razne programe in ostalo direkt iz strani pol zadeva res lavfa uredu. Glede tega nimam nikakršnih pripomb. Kar se tiče dnevnega razporeda sat interneta je pa tako delal ti bo hitro samo zgodaj zjutraj in pozno popoldan ter ponoči. popoldan se skoraj vsak dan tako zabije da mi je precej hitreje delalo če sem bil samo na gprs-povezavi. Z sat mi niti ni hotelo strani več odpirat. Prej sem imel tud jaz navaden dial up. To pa je pri tem tudi vse kar je dobrega.

Slabe strani pa se začnejo. Če hočeš da ti bo zadeva tud popoldan lavfala kot se spodobi moraš naročiti neke dodatne prioritete ki pa te seveda tudi stanejo še več denarja.
Če hočeš koristiti programe kot so e-mule kazaa dc++ in pač vse p2p programe pol zadevo odpiši. Če hočeš ti lahko pošljem tudi podatke in naslove iz okoli 30 forumov in ogromno drugih strani ki zadevo opisujejo. Zadeva žal ne gre. S tem so križi in težave ne boš našel programa ki ti bo uredu deloval. Enako hitrost downloadanja pri p2p dosežem tud samo z gprs-om.

Vem kakšna je sicer zadeva ker smo pač oddaljeni od bližjih krajev tolk da ne moremo imeti adsl-a. Po domače povedano prav j.e.be se jim za nas da bi nam to omogočil.tam daš pač tiste 8 jurijev na mesec pa lohk rečeš da imaš vse. Tako da zdaj internet lavfam samo prek gprs-a. za njega plačujem 15000+ naročnina/mesec. Če bi imel navaden dial-up bi za ta denar lahko prebil na internetu približno 2uri na dan to pa je zame absolutno premalo, ker če samo pregledam vse forume na katerih sem prijavljen in ostale zadeve je 4ure mim grede.

Sej nočem delat zarad tega kake slabe reklame Mobisatu, sam edino kar me jezi je da na njegovi strani piše da skydsl deluje nemoteno z vsemi p2p programi kar pa sploh ni res.(hudo zavajanje kupcev oziroma bodočih naročnikov) Tako da Mobisat če bereš to prosim odstrani tisti stavek iz teksta. Namreč nabavil sem ga samo 90% zaradi tega. Nad tem sem bil hudo razočaran in po dobrem mesecu in ogromno prebitih ur na forumih glede skydsl in p2p programov sem odjavil skydsl. Poznam pa tudi nekaj drugih uporabnikov tega in drugih forumov ki so ravno zarad tega zadevo opustili.

Se opravičujem če sem preveč skritiziral zadevo samo tako je in če sem se opekel jaz in tudi drugi pred mano ni potrebno da se še vsi za nami. Namreč ta šola me je koštala dobrih 100 jurijev v upanju po hitrem internetu. Edino kar mi je ostalo je totalno prazna denarnica. Je pa tud nekaj dobrega v tem. Imam vsaj Digitalno satelitsko ki je drugače verjetno nebi nikol nabavil.

Upajmo na boljše čase glede hitrega interneta.

swar ::

Sweden hvala za podrobnejsi opis.

PROTOTIP ::

sweden, daj mi povej, kolko programov se da dobit z digitalno satelitsko, ker mam doma samo analogno sat. in približno 25 ang in nem. kanalov. Zanima me glede slovenskega pop tv in a-kanal, ker sem slišal, če se ga da dobit preko satelita hot-bird in če rabim za to samo anteno obrnit, da ne bo potrebno motorja kupovat.
Btw. a preko file-flatch pa ne moraš dobivat datoteke po naročilu s hitrostjo 250 kbs, kokr je blo rečeno?

maketa ::

madviper ::

PROTOTIP: Žal te moram obvestit, da na HotBirdu, ne boš našel POP-TV in A-Kanal, ker ju preprosto ne oddajajo preko satelita!

Tako, da zastonj obračaš, anteno!

Z digitalno lahk dobiš okrog (+/-) 1000 programov + (+/-) radiskih postaj!

Lp, madviper
I'd like to do something crazy!

PROTOTIP ::

:D klik

1000 +/- programov 8-O. Brez motorja ni šans.

PROTOTIP ::

Naj mi razloži nekdo zadevo, ki mi že nekaj časa "žre", gre namreč za hitrost prenosa, kot da realno ni možno prekoračiti hitrosti primerljive isdn povezavi razen zvečer in ponoči, KLJUB TEMU, da dejansko gre tudi ADSL povezava preko satelita, ker drugače pač ne moraš prenašati podatke iz ZDA oziroma AUSTRALIJE. Vsekakor pa si ne delijo tistih 8 mbit miljoni uporabnikov adsl, temveč ima vsak svojo. Enostavno ne dojamem tega sistema. Nobene logike ni v tem da so direkt povezave s satelitom tako počasne, medtem ko je povezava kabel-centrala-glavna centrala-satelit... nevemkolikokrat hitrejša. :(

koyotee ::

Satelitski internet z uplowdom: hipkom0:)
LP
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

@ljash ::

to je WLAN, ne satelitski internet.

sodizavc ::

PROTOTIP;

Saj pa slo nima samo preko sat povezave v ZDA ampak ma tudi nemčija in Avstrija, Hrvaška,... in slo ma optično vodilo v A in tudi v I se mi zdi tak da še lahko preko njih vlečeš. naredi pot WIN enkrat tracert na eno ZDA stran pa boš vido kak točno gre povezava od tebe do strani.

Sandi79 ::

yups SkyDSL sux kar že vemo skoraj vsi >:D
Alexsss

mp3killer ::

Evo Ponovno Europe Online zastonj za vse lastnike DVB kartic:

Evo vam ang. tutorial:


Setting Up Setup4PC :

1. Turn your dish on 1 West (IntelSat) for more infos www.kingofsat.net
2. Run Setup4PC
3. Add
4. Enter something like Intelsat, or what ever you want.
5. Than Press OK
6. Transporder Managment
7. Start Freq. 12520
8. End Freq. 12520
9. Step Size 5
10. Symbol rate 17500
11. Search and Scan
12. When finished press CLOSE
13. Data Services
14. Add (left)
15. Enter Name like eon or else Wink
16. Turn off HexaDecimal
17. 2412
18. Insert
19. Turn On Auto Set Multicast
20. Add (right)
21. Choose Transporder 12520
22. Enter name like eon, or whatever you want
23. OK
24. OK
25. CLOSE
26. Now u need to use leftclick on Setup4PC icon in taskbar, and then chooes
eon which we have make.
27. If Icon is Green that tell us, that we have succeeded .

Satellite Gate

1. U can download it from SG1 0.982
2. Run sgcc.exe
3. Create Folders TEMP, COMPLETE, INCOMPLETE
4. EOL Pass and Username....enter there what u want
5. Than go on STREAMS->Satellite Gate-> Register
6. Enter your Mail
7. Choose Group
8. Send ( U will see "Registration info sent!")
9. STREAMS->Satellite Gate-> Install service
10. Turn off Satelite Gate and then open
11. STREAMS->Satellite Gate->Open gate
12. When your k*y come to your mail u need to enter it on this way,
STREAMS->Satellite Gate->import k*y
13. Header and footer line need to be green, if your k*y is accepted.

P.S.:

Ko vse to naredite in vstavite ključ, počakajte od 30 minut do 1 ure da se vam na elertu pojavijo najave. To je še testna faza tega transponderja, tako da lakho mogoče pride do kakega incomplete fajla (skoraj nikoli), test pa se konča 29. junija in takrat bo hitrost verjetno spet 8 Mbit-ov !!

UŽIVAJTE ! :)

Zgodovina sprememb…

Lincolin ::

Pozdrav!
Me zanima ali je dovolj GPRS povezava preko mobitela in računalnika?
L.P. Grega

OmegaBlue ::

Bi lahko zadostovala ja.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Lincolin ::

Tega pa ne podpirajo na gorenskem. Imajo samo dolenska in posavje!

Jaka57 ::

Up and Down preko satelita, zakaj pa ne, vse je samo od gnarja odvisno. Drugace pa najdete tukaj vec podatkov in celo cena je za osnovni dostop(1024/128). Ce je pa mozna instalacija v SLO je pa zopet drugo vprasanje (zakoni.....)

Lp Jaka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Softwersko DEKODIRANJE z SkyStar 2 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
859128226 (29588) chrush
»

SkyDSL kot ADSL?

Oddelek: Omrežja in internet
71398 (1200) Tovaris Stalin
»

satelitski internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
666951 (5435) branko_bm
»

EUROPE ONLINE

Oddelek: Omrežja in internet
101312 (1019) ABX
»

javi se (ADSL)

Oddelek: Omrežja in internet
372344 (1524) kuky

Več podobnih tem