» »

Za vse željne satelitskega interneta

Za vse željne satelitskega interneta

Xenon ::

TS a mi lahko poveš tvoj email. da te nekaj vprašam glede adsl in satelitskega interneta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xenon ()

ts ::

moj email

saj lahko vprašaš tudi tukaj da bo imel še kdo kaj koristi

Kolos ::

Za uporabnike EON
Ma uporablja, kdo program Casablanca za sprejemanje internet strani prek satelita, in če je možno istočasno sprejemanje s FFM, ker se mi ga ne da inštalirat pa sprobavat.
2. Je kdo že začel uporabljati Clone FFMa, kolko sem videl na chatu ni nevem kaj stabilen. (so kake prednosti)
3. Pa kaj so tiste govorice o finančnih težavah EONa, o spremembah od 15 oktobra dalje.

Sandi79 ::

Ja Casablanco sem poizkusil nalagajo se ti strani vendar samo z hitrostjo 1 Mbit sicer je kakšna zanimiva stran vendar pa ponavadi ne delajo linki na straneh in ni slik...itd sicer je bedarija potem ko brišeš tisto svinjarijo z diska lahko greš komot v oštarijo na dva pira.

3. Pa kaj so tiste govorice o finančnih težavah EONa, o spremembah od 15 oktobra dalje.
Kolikor jaz vem nima EON nikakršnih finančnih problemov. Do 15 oktobra pa baje veljajo tiste letne naročnine, ki ste jih dobili ob nakupu t.i. budget kartic Skystar2 ...:\

A se še komu dogaja da danes pada data signal na 0 in nazaj, tko kot, da bi eden prižigal in ugašal žarnico ?;(( ;((
kar naenkrat toliko incompletes-ov ;(( ;((

Mrbit so pa marsovci krivi ?!;(

Sandi79 ::

Ah je že vse uredu :| moja napaka :D
cinch je bil skoraj čist odvit ;)

Sandi79 ::

Brane 2 ti kot veteran satelitskega interneta moraš vedeti kako popraviti sfukane SVCD filme (dat,mpeg)(sfukan zvok, bedna slika z kvadratki;(( )
imam že kar 3 takšne filme povej,,povej...:(





V kateremu grmu tiči žirafa ?

Brane2 ::

Kar se SVCD filmov tiče, se jih izogibam, ker nimam pametnega dekoderja.
WinDVD free version ga serje. (omejitev na 30 min suxx). Če veš za kaj drugega, bi rad to slišal.
Kar se tiče kvadratkov, je po moje film zakodiran slabo, ali pa rabiš novejšo verzijo DivXa.

Mene matra nekaj drugega. Odkar sem si instaliral FFM CLone ("FFM II"), ne sprejemam NIČ VEČ. Od tega je že nekaj dni, a jaz nisem sprejel niti filetka.

What gives ? Blo je rečeno, da je prehod na Clonea nujen, sedaj pa ne dela nič več. Ma kdo kake izkušnje s tem ?


Sandi79 ::

Jaz uporabljam I-video CD player ali pa Inter Video WinDVD player ostali mpeg, dat datoteke delujejo dobro.
Sicer pa ne vem zakaj je prehod na Europe online Sharing clone-a nujen in zakaj ne dela tudi ne vem, po mojem poizkušaj znova saj je gotovo isto kot ffm kar naenkrat začne delovat.8-)

ts ::

prehod na Clone zaenkrat ni nujen, bo pa 15 oktobra ko bo ukinjen FFM.

Brane2: mogoče moraš nastavit kakšne filtre?

Sandi79 ::

No ja zvedel sem, da so satelit napadli marsovci >:D >:D in da bo offline do jutri do 17.00. 0:)
Kakšna sreča vsaj enkrat bom lahko zaspal brez hrupa ki ga povzroča napajalnik.

Branko_bm povej če so tvoji VSCD (mpeg) filmi tudi sfukani. :|

branko_bm ::

EON spet dela...

ja fajli so enaki kot pri tebi
(slabo so zakodirani)

branko_bm ::

kopiram .... e-spy: " Tukaj si lahko narocis anounce da ne cakas pol dneva nanje
> http://www.eontools.de/EFARepository/ef...
> spodaj v textbox napises svoj eon email naslov Kliknes Generate EFA..
> ti odpre neko okno in z desnim gumbom kliknes, izberes download w EON...
> Gres v EON FFMonitor-> reguest files kliknes Request.
> Pocakas kaksno minuto da ti poslejo mail z announci in pol mas vse.. :) Save attachment...
> Sedaj samo se EON FFM ->File open (attachan file) "


Kaj pa ce nimas narocnine? napise ti:

Are you a non-member?
The Fazzt-Announcements available for download here are ONLY for valid customers of Europe Online Networks.
If you are not a customer you can leave now, access to the files is limited to europeonline.net.
If you are a customer of EON, please download the file through SkyBooster or request the Mailer-URL via File Fetch.


A obstaja se kaksna druga moznost, da ne rabis cakat na seznam, ga lahko je downloadas?



ac ::

Živjo

Vidm, da ste sami specialci za sat internet.
Mam več mašin, povezanih v LAN. Vsaka ima svoj lasten modemski dostop do interneta. Na eno bi inštaliral EON DVB karto. A je kakšna možnost, da bi folk iz ostalih mašin lahko dajal zahteve preko tega accounta (preko lastne modemske povezave seveda)? A je to kdo probal?

Brane2 ::

Nisem probal, mislim pa da bi to moralo delat, če naročaš "shared" datoteke, ki bodo prišle skozi filter sprejemne mašine. Tako mashina s kartico niti ne rabi vedet, kaj konkretno je bilo naročeno, zadosti je da ima filtre nastavljene tako, da ne bo teh filetov ignorirala. Da bi pa lahko s katerekoli mashine naročal non-shared files ("for-your-eyes-only") pa ne vem. Verjetno bi moral exportirat EFA je iz mashin ki so zahtevale stvari v sprejemno mashino. Domnevam, lahko da se motim.

Sandi79 ::

ac zdi se mi da ne :D
simultavno dostopaje preko EOL-a z 1 accountom mislim, da ni najboljše.

Sandi79 ::

Branko bm Zvedel sem, da filmi niso slabo zakodirani. Treba jih je spečt na cd potem pa delujejo brez problemov. Poskusil bom tudi z navideznim cd drive-om tako da ne bo treba vsak kurčev film spečt na cd.
Baje so ti SVCD nekako zaščiteni.

Puizkusi. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sandi79 ()

ac ::

No ja, bomo vidl, kaj bo iz tega.
Mal nazaj ste omenjal enga čeha, pa enga našga modela, ki te stvari prodajajo. Zadevo prodaja tut štacuna Techtrade v lj. Gre za EOL paket z DVB karto in enoletno naročnino za 40k vklučno z DDV. Če je to res, je v bistvu stvar ugodna (cca 3k je mesečna naročnina + vrednost karte). Mal me moti dejstvo, da je bil podoben paket na voljo nekaj mesecev nazaj na straneh EOL-a (150 E) z naročnino do 15. oktobra 2002. Zdej pa verjetno tisti čeh (pa EOL tut) isto robo prodaja po 59 E z naročnino do 15. oktobra 2002. Vprašal sem na Techtrade in pravijo, da se prijaviš, potem pa ti štarta naročnina!?! Čudno al ne? Zdi se mi, da je politika EOL-a drugačna. A mogoče kdo ve za tak primer, da lahko z naročnino štartaš kadarkoli v letu?

V-i-p ::

Naročnina začne teči takrat ko se prvič prijaviš...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

ac ::

Dobra informacija. Hvala.
Ampak še vedno obstaja možnost, da bo z omenjenim paketom po 15. oktobru 2002 prenehalo padati z neba. Upam, da se motim.

Sandi79 ::

Ac Ne motiš se naročnina, ki jo dobiš pri t.i. budget paketih velja do 15.10.2002 kot je lepo napisano pri EuropeOnline.
Pa naj jo kupiš pri čehu ali pa pri Techtrade-u, kjer je cena kar ugodna cenejše je v sloveniji ne boš dobil. :O

Sandi79 ::

Ok Fantički in Punčički enostavna rešitev za predvajanje SVCD filmov brez da jih zapečemo na CD ali na navidezni CD. (filmi niso slabo zakodirani:| )

1. Uporabiš program IsoBuster :D it get's better
2. Zaženeš .cue datoteko filma
3. V dir. MPEGAV desno klikniš na datoteko filma in izbereš Raztegni ampak filtriraj samo M2F2 Mpeg frames, navedeš pot.
4. Prižgeš cigareto in pokadiš >:D >:D
5. Poženeš na novo ustvarjeno datoteko.

Zdi se mi (no ja) ,da je kvaliteta boljša od divx-a (odvisno od filma)8-) 8-)



Upam, da v prihodnje ne bo več incidentov z marsovci

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sandi79 ()

tonic ::

tule je že bilo veliko govora o "tej tehnologiji" pa naj bo še to tu;

imam en problemček;

na mašini za SAT internet sem imel instalirane win98; vse je delalo OK (fazz, ffm)sedaj sem pa instaliral win2000 in mi zadeva ne dela več;

za dvb (skystar2) uporabljam driverje 4.01
( EuroTV: Version 4.0.1 (Beta 1)
Server4PC: Version 4.0.1 (Beta 1)
Setup4PC: Version 4.0.1 (Beta 1)
A/V Filter: Version 4.0.1 (Beta 3)
Sky2PCUI.DLL: Version 4.0.1 (Beta 2)
SkyDLL.DLL: Version 4.0.1 (Beta 1)
Skynet.sys: Version 4.0.1 (Beta 8))

enake sem uporabljal za win98

TV lahko gledam; transponderje imam nastavljene (103, 113, 115); FFM mi sprejema chat in announcements; ampak na disk mi "ne priteče" popolnoma nič podatkov (niti 1nega fajla) (iz niti enega transponderja)

zanimivo je tudi to, da mi fazz preko "uradnih" announcements tudi nič ne potegne dol (če se prijavim v eon in grem v download center in si označim tam eno bedarijo da bi jo imel...)

če pogledam v Setup4PC:
na zavihek Filter Options: Use MAC address of the DVB Card
na zavihek Statistics lepo vidim PIDe (0x0411) tipa Multicast in kako "tečejo podatki" v KB na disku pa še vedno nič; (pri Unicast in Broadcast pa ne teče nič podatkov, vidim pa jih; a je mogoče tu problem?????; na spodnji strani je še textbox z imenom Total data rate (cifra se skoz spreminja od 20.000 KB/s do 90.000 pa še več KB/s; največ je tam okoli 30.000, 40.000))


na zavihku Filter me zanima če moram ročno dodat kakšen Multicast MAC Address - PID (ker sedaj je tu prazno; v win98 pa se ne spomnim če sem tu kaj imel ali ne; ker na Data Services že tako ali tako imam nastavljene Unicast, Broadcast PIDE na 512 (dec) in pa Multicast - PID se mi avtomatsko določa (0x0411))

pod fazzom mislim, da imam vse skonfigurirano (permanent channels (ch. no.: 100; Multicast address: 239.0.4.17; Port: 9000; Interface: IP dvb kartice; Buffer size: 262144); Virtualne poti in temporary storage je tudi nastavljen; tudi REG file za remote station serial number sem vnesel v register; twofish post-processing je instaliran (ga vidim v add-on components))



v čem je finta?

a mogoče drajverji 4.01 ne delajo z win2000?

hvala za kakšen nasvet in lp,
toni

pivmik ::

Ok Fantički in Punčički enostavna rešitev za predvajanje SVCD filmov brez da jih zapečemo na CD ali na navidezni CD. (filmi niso slabo zakodirani )

1. Uporabiš program IsoBuster it get's better
2. Zaženeš .cue datoteko filma
3. V dir. MPEGAV desno klikniš na datoteko filma in izbereš Raztegni ampak filtriraj samo M2F2 Mpeg frames, navedeš pot.
4. Prižgeš cigareto in pokadiš
5. Poženeš na novo ustvarjeno datoteko.

Zdi se mi (no ja) ,da je kvaliteta boljša od divx-a (odvisno od filma)


Ti si pa totalno zablodu. Ok sej dela amapk ne rabiš delat takšnih kolobocij.

1.) Downloadaj in inštaliraj Daemon-Tools( www.deamon-tools.com)
2.) Naloži - Mount-aj cue(lahko tudi bin) datoteko v Daemon-Tools
3.) Odpri PowerDVD in izberi CD-ROM(virtualni) od Daemon-Toolsov.
To je vse, niti cigarete ne rabiš prižgat.

SVCD NI boljši od DivXa!
SVCD je v formatu MPEG-2
DivX pa je nerejen na podlagi MPEG-4

LOTR posnet na SVCD zasede 4 ali celo 5 CDjev
LOTR posnet v DivX pa na 2 CDja pa še resolucija filma je večja(NAD 512x*** ), pri SVCD pa je 480x480.

Itak pa je kvaliteta odvisna za vsak format od filma do filma, ampak če bi primerjali oba formata ob njihovih najboljših rezultatih DivX zmaga brez problemov.
LP, Gregor GRE^

Kolos ::

Tonic: Si inštaliral fazzt key, potreben za prenos ne vidim da si kje napisal.

kopirano:

When Fazzt is installed you need to get your "key"...no key equals no received files..you can check if its installed properly by opening up Fazzt/file/Fazzt Configuration and clicking on "System information"..see where i have put "Note!!" on the picture to the right.

To get your key, log in on the europonline.NET website, click on "profile" (will ask you for your password again) scroll down to the bottom of the page to the section entitled "Kencast Download Key" and click the link to download your personal "key" and choose "run from this location" (or whatever your web browser prompts you) , do NOT choose "save to disk".
Now open up Fazzt Configuration again, click on "stop". Give it a few seconds, then click on "start", and check to see do you have a "Remote Station Serial Number" in "System Information" like in the picture above.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kolos ()

tonic ::

da, v registre imam vnešen fazzt key (...tudi REG file za remote station serial number...)

sem ga še enkrat iz profajla potegnil in zagnal pa še vedno nič

Kolos ::

tonic:
Uporabljam winxp, vsi gonilniki so verzija 4.1.4 vse inštalirano z EON cd-ja v1.6 in vse deluje super. A si nisi potegnil novih gonilnikov-celoten cd, že nekaj časa je na njihovi strani?

Prav zdaj gledam chat, a bo res omejitev 700 Mb na mesec?. To je samomorilsko dejanje, zgleda da so pri EON-u res neki loleki.




Boone ::

OK, če torej grem, pa kupim krožnik pa NLB, naciljam v astro, potem pa še kartico in jo povežem z anteno, se prjavm pri EON, a je to potem dost?

Pa recimo da z modemom surfam, pa slučajno naletim na stran, kjer je gor nek file, k ga hočm met, kako ga dobim in kok časa traja?

Kolk stane vse potrebno za obojesmerni internet (oprema + mesečna naročnina)

Sandi79 ::

BoOnE
OK, če torej grem, pa kupim krožnik pa NLB, naciljam v astro, potem pa še kartico in jo povežem z anteno, se prjavm pri EON, a je to potem dost?
Ja dost.

Pa recimo da z modemom surfam, pa slučajno naletim na stran, kjer je gor nek file, k ga hočm met, kako ga dobim in kok časa traja?
velik al pa mal ...časa downloada minimalno 250 kb na sekundo

Kolk stane vse potrebno za obojesmerni internet (oprema + mesečna naročnina)
Tega pri nas ni možno v pejd živet v USA tam zadeva z anteno in instalacijo stane približno 600 $ (direct way) :\

Boone ::

ej Sandi79.
Tm k sm napisu kolk casa morm cakat, mene zanima al lahko takoj d/l, al morm pocakat, da oni to najprej na svoj server potegnejo, pa pol jst od tam.

Brane2 ::

Neki časa sem imel softver deinstaliran in par dni nazaj sem znova aktiviral zadeve, samo sedaj nima sprejema. Driver za SKY2PC se instalira in kartica kako dela, samo sprejema pa nimam. Semtertja pade skozi kak paket ( par kb/s) in še to na TP103. Na TP115 je vse mrtvo.

A je to Astra v remontu al me driverji je*ejo ?

@ljash ::

Tud sam se zanimam za nakup satelitskega modema in zanima me naslednje:

1. Cena 59 evrov (+33 evrov poštnine), naročeno pri EOL, je skoraj pol manjša od cene 42 000 SIT pri podjetju Kotar. Zanima me, če je v ceno pri Europe online že všteta 1 letna naročnina, ker na njihovi strani (http://www.europeonline.com) piše neki, da samo do 15.10.2002 ne vem kva... ??!

2. Kaj bi moral kupit za sat internet in televizijo na computerju (in tudi na TV posebej; rabim "twin" al kva?")

3. Koliko bi me vse skupaj (tudi s satelitom) stalo?


HELP!

Brane2 ::


1. Cena 59 evrov (+33 evrov poštnine), naročeno pri EOL, je skoraj pol manjša od cene 42 000 SIT pri podjetju Kotar.

Ej, res- tole je že te teženje. Tole je blo v tem threadu že tolkokrat vprašano in odgovorjeno, da se mi ne da več...



Zanima me, če je v ceno pri Europe online že všteta 1 letna naročnina, ker na njihovi strani (http://www.europeonline.com) piše neki, da samo do 15.10.2002 ne vem kva... ??!



V tistem paketu je naročnina do 15. okt. Kaj bo naprej s tem paketom, pa ne vem. V najslabšem primeru lahko kupiš posebej kartico za 59 EUR in tipom plačaš tistih 99 EUR naročnine za eno leto. Če z naročnino pohitiš, jo še lahko dobiš za 99 EUR, drugače bo 150, tudi če kartico kupiš posebej.

Sicer pa, zakaj ne vprašaš na europeonline ?


2. Kaj bi moral kupit za sat internet in televizijo na computerju (in tudi na TV posebej; rabim "twin" al kva?")


Mislim, da. Twin LNB ojačevalnik (tista "bunka" na satelitski anteni) ima pač dva izhoda.


3. Koliko bi me vse skupaj (tudi s satelitom) stalo?


Kartica, naročena pri čehu ( s tistimi 33 EUR za naročnino) z vsemi pšoštninami, poštninami na poštnine, davki me je stala cca 25 kSIT. Za anteno (90 centi alu krožnik), enojni LNB in 30 metrov koaxa sem dal približno 20-25 kSIT. Če hočeš twin-LNB, pomeni to še par kSIT več.

To je to. No, ne še čisto. K temu lahko mirno prišteješ strošek za dodatni hard disk kapacitete vsaj 35 Gb, ker moraš imeti nek disk, kamor se bo vse to stekalo iz kartice. Sistemski disk za te stvari sploh ni priporočljiv, razen če je ogromen in te ne skrbi, da bi se znal nafilat. Lahko računaš na 10-20 Gb podatkov na dan, odvisno od tega kako si nastavil filtriranje datotek...

Sicer pa ob cenah satelitov kot je Astra lahko mirno računaš da ti bodo dali vse to zastonj, če skeširaš za satelit >:D

Kolos ::

ZA vse ki mislite nabavite DVB kartico z naročnino za 99 eurov -POČAKAJTE Z NAKUPOM. Zakaj?

1. Europaonline bo z 15. oktobrom omejila prenos podatkov iz 700/Mb na dan na
700/MB na MESEC.
2. Nihče ne ve če še bo takoimenovani sharing preko FFM deloval, z 700/Mb na mesec pa si res nemoreš kaj prida začeti. Za delovanje FFM bo potrebno zbrat res veliko filezonov po 700/mb, pa na novo napisat program. -Če bo to sploh delovalo-

Nadaljno delovanje satelitskega interneta je vprašljivo-ne kupujte EON paketa!!

Če še nimate ADSL počakajte, ker bo ga naš preljubi Telekom sigurno speljal v vsako vas, če hoče pokrit stroške. (cca 20.000 uporabnikov)

Boone ::

OK, kdaj naj bi bil dvosmeren sat net mozen v slovenii in predvidena cena na mesec...

Sandi79 ::

BoOnE
Ja počakat moraš, da oni stvar uploadajo potem ti jo pošljejo preko satelita FFManager. Skybooster je pa boljša rešitev vendar dražja rešitev- :D

OK, kdaj naj bi bil dvosmeren sat net mozen v slovenii in predvidena cena na mesec...
V sloveniji je z tem pred leti nekaj prakticiralo podjetje Iskra, kar se pa tiče za širšo javnost pa dvomim, da bi se kaj razvijalo v tej smeri. predvidena cena: 25 goldinarjev>:D

Brane2 trenutno zadeva deluje brez problemov par dni nazaj smo lahko sprejemali samo datoteke nad 50 Mb ostale krame ne nekateri so na chatu pisali da jim sploh nič ne vleče nekaterim pa je vse funkcioniralo. btw ali ti ni potrebno pri reinstalaciji ponovno registrirat Skystar kartice ?
A je to Astra v remontu al me driverji je*ejo ?
Mislim, da so spet krivi marsovci >:D >:D

BMW-f1
Za oboje TV + Internet potrebuješ twin nlb + 2 krat DVB kartico + 2 x več €

Kolos,, kaj ni filezone je že od nekdaj omejen z 700 Mb ?
ADSL pa gotovo ne bo v vsaki zakotni vasici ker se s tem niti delček stroškov ne pokrije
Še za kabelsko ne vem, da bi bila kje kjer je manj kot 300 prebivalcev !

Zatorej svetujem vsem Kekcem, ki ste doma v kakšnih neobljudenih kotlinah kotanjah in v gorovju kjer vam je najbližji sosed divji volk in lisica, da si nabavite DVB kartico in skybooster.....hehe |O
tttthats all folks

Kolos ::

Sandi79 Malo spremljaj chat na FFM, ali pa poglej na europeonline.net pod eno sličico piše 700/Mb na mesec.

Do sedaj si lahko zapolnil 700/Mb na dan, nato zbrisal in tako naprej= 700/Mb * 31 dni po posamezniku.

Po 15.oktobru boš deležen 700/Mb na MESEC. To je pa vendar velika razlika za tiste, ki vsaki dan dol vlečejo filme in nove igre, ti pa to dobivaš.
Zdaj si pa zračunaj koliko uporabnikov bi moralo darovati svoje filezone, če bi hoteli še sprejemati po par GB na dan.

Če EOL ne bo spremenil politike bo propadel, drugega ponudnika sat.interneta s takšno ceno pa ni!

No koliko pa imaš telefona na mesec? Jaz približno
5.500 SIT+ 3.000 SIT za EOL -je samo malo ceneje od ASDSL.


Brane2 ::

Zdaj, ko sem končno uredil vse zaplete, me zanima zakaj gredo stvari tako počasi ?

Mislim, čez cel dan sem fasal samo cca. 6 Gb podatkov (na TP-115)...

A je to kaka sprememba politike al samo začasno, dokler trajajo "gradbena dela" ?


Sandi:

Ne, ni mi blo treba ponovno urejat registracije v kartici. Stvar se očitno vpiše v nek on-board EEPROM al kaj takega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Sandi79 ::

Kolos

Ja ja nekaj berem in vidim, da naj bi res bila omejitev na 700 MB na mesec.:|
Ali je možno, da je tukaj mekakšna pomota s strani EOLa Nihče ne bo plačeval 3000 sit za 700 MB pa še stotisočim uporabnikom se bo po 15-tem iztekla naročnina. No upam, da je vse to neka napaka. Sicer kaj se pa jaz pizdim ves čas saj uporabljam FFM zastonj.>:D

Jaz zaenkrat še nimam možnosti priklopa ADSL-a in tako bo še nekaj časa, sicer pa je nasplošno celotno omrežje prenasičeno za praktično hitrost, ki jo ponuja ADSL.
Na področju interneta je prihodnost satelitski internet, torej SKybooster vendar bi bilo potrebno veliko konkurence, kar pa še nekaj časa ne bomo doživeli in tako bo skybooster ostal prekleto drag. Mislim na one dodatne MB-jte Prek 700MB-ov.

Brane2
Zadnje čase res samo okrog 6 GB

Sandi79 ::

............:'( :'( :'(

Hux ::

Prihodnost v intenretu pa res ni satelitski internet. Satelitski sploh nima prihodnosti sej je v osnovi neuporaben in enosmeren. Internet preko stekdoze je prihodost.

Brane2 ::

Če ti tko praviš. Meni Astra vse bolj suva >:D

Resno, sateliti pač (zaenkrat in v nedoločeni prihodnosti) pač niso za dvosmerno komunikacijo s poceni zemeljskimi korespondenti.

Ampak za EON "Bulk-http" pa te stvari ne držijo čisto.
U glavnem, baje bodo obdržali FIleSharing. Sicer bodo ukinili transponderja TP103 in 113, samo itak je bila angleška večina na 115ki, poleg tega pa po novem aktivirajo še 107ko.

Vsaj tao so objavili danes (napol formalno) na www.eoninside.com

Hip hip Hurray!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Sandi79 ::

Hux2 mal počak pa boš vidu. Kje zdaj relalno dobiš 250 kilobajtov na sekundo, kot preko satelita, Če bi kdaj uporabljal skyBooster bi videl da stvar ni tako enosmerna !

Brane 2
Ja TP103 in 113 sta ukinjena TP 107 preide čez nekaj dni o FileFetch pa bo zagotovo deloval najmanj do 31.10. Sicer pa o 700 MB ni bilo nič govora.:\

Hux ::

Lepo te prosim no kak te nej bo nekaj prihodnost ko je omejeno na dolocen server. Internet je vesolje. Z ADSLom, Kablom lahko dostopoas hitro v to vesolje od 1-2Mbit zaenkrat. V prihodnje z 4Mbit. Z satelitom pa dostopas samo do planeta zemlje ki je le en mali flek v vesolju. Ce ves kaj mislim in se enosmerno je vse supaj tak da se vendo rabis navadni net.

Brane2 ::

Ti poslušaš a ne slišiš. :\

Nihče ni reku, daje to boljše od recimo ADSLa ampak da zna biti perfektna dopolnitev. Pa ne toliko zaradi interneta ampak zaradi datotek, ki dežujejo z neba. Tako vedno dobim aktualne stvari, ki bi me lahko zanimale.

Ni mi jih treba iskati po netu. Pa tudi 22 Mbit/s ni tako malo.

Hux ::

Sej bolsi nikakor ne se strinjam in nikoli nebo pa cem ma nevem kolk download. Odsmirglaj si razne donkeje in kaze ter podobno.

Na področju interneta je prihodnost satelitski internet


Jaz sem se odzival na to ugotovitev!

Sandi79 ::

:\ Hux2
Ja okej saj ADSL je res super, vendar za kakšne manjša naselja in vasi je zaenkrat še nedosegljiv. Če morda živiš v mestu imaš pri "riti" vse kar hočeš ..kabelski internet, ADSL.
Kar se pa tiče hitrosti je pa 22mbit malce hitreje kot teoretičnih 4 mbit pri ADSL-u.

Dobro res, da rabiš vsaj modemsko povezavo za Upload potem ti pa preko satelita pridežuje 700 mega dolg film v dobre pol ure.

"Z satelitom pa dostopas samo do planeta zemlje ki je le en mali flek v vesolju. Ce ves kaj mislim in se enosmerno je vse supaj tak da se vendo rabis navadni net."
Ja zato ker so sateliti usmerjeni na planet zemlja. :\
mi je zelo zal da na Marsu :\ nimate možnosti dostopa do SAT neta. >:D >:D




Little green men are among us !

Predator ::

>:D

Hux ::

Svoboden kot pticek in ne kot pes ki je pado v globoko lukno.

Sandi79 ::

Ok foljk :D EON je danes baje rešil problem 5 streamov in tako pri 10Mbit-ih danes ni bilo niti enega incomplet-a. 8-O 8-O kar je full super cool !! Še vedno se mi pa zdi, da je najboljše da poteka dekriptiranje offline.



Salut !:)

s5cougar ::

Mi lahko kdo pove, če je še možno brezplačno prejemanje datotek preko file fetch managerja?
Errare humanum est.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Softwersko DEKODIRANJE z SkyStar 2 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
859128268 (29630) chrush
»

SkyDSL kot ADSL?

Oddelek: Omrežja in internet
71400 (1202) Tovaris Stalin
»

satelitski internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
666964 (5448) branko_bm
»

EUROPE ONLINE

Oddelek: Omrežja in internet
101315 (1022) ABX
»

javi se (ADSL)

Oddelek: Omrežja in internet
372347 (1527) kuky

Več podobnih tem