» »

Sprememba pravil

Sprememba pravil

Slo-Tech - Zaradi v zadnjem času vse večjega navala uporabnikov, ki se ne znajo obnašati, in želja obstoječih članov, smo pripravili manjšo revizijo pravil uporabe Slo-Techa.

Sprememba se nanaša predvsem na postopanje moderatorjev do oseb, ki so si s svojo vztrajnostjo že prislužile kakšen naziv. Tako lahko od danes naprej moderatorji brišejo sporočila uporabnikom z nazivom persona non grata prosto po preudarku. Pritožba na tovrstni izbris ni mogoča (in bo prav tako izbrisana). Uporabnikom s tovrstnim nazivom se lahko vklopi tudi ena ali več izmed posebej za to priložnost pripravljenih funkcionalnosti (neprimerne barvne sheme, uporaba funkcije polepšaj nad vsakim sporočilom, ki ga napišejo, ...).

Uvedli smo tudi omejitve pisanja. Uporabniki z nazivom persona non grata tako lahko napišejo največ eno sporočilo na pol ure, uporabniki z nazivom persona rudis pa največ eno sporočilo na 10 minut.

Drugih sprememb ni. Upamo, da bodo nazivi sedaj bolj boleli.

157 komentarjev

«
1
2 3 4

kljucavnicar ::

tko bi moglo bit povsod GJ

d0rK ::

Za Rudije je mogoce tista omejitev pretirana, sej ponavad so to one-time prekrskarji.


Tisti, ki bolj pogosto krsijo pravilo so tko al tko PNGte.

;-) ::

Tale bo dobra za Klemna:D .

Primoz ::

10 minut je ravno tolk, da pomisliš, kaj počneš.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

;-) ::

Primož pol pa res počasi misliš! A maš velik laga u glavi?

Primoz ::

pomisliš

Zakaj misliš, da ni omejitve za normalne uporabnike.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

lorenz ::

Zakaj ne bi zaceli kontrolirat in brisat same sebe.



Zivela pravica govora!

Oxford ::

EWEER - ne boš verjel, ampak tudi jaz sem najprej pomislil na Klemna22. 8-)

Ne vem, kaj bo potem počel ponoči, ko je polovica postov njegovih.

Thomas ::

Bwanstvo izvaja reformo. Mislim, da mi želijo podeliti "višji" naziv. :))

Oxford ::

Thomas, po moje ti niti najmanj nisi problem oz. razlog za spremembe. Sam sem že vsaj pol leta opažal probleme na forumu:

- neprestano prepiranje z moderatorji na "Pritožbah",
- gromozansko povečanje novih - 'priložnostnih' članov med akcijo Slovenskih novic "Kdor išče, ta spet najde 10 mio",
- politične debate so se pričele spreminjati v osebna obračunavanja, na nivoju "naši in njihovi",
- zmanjšanje kredibilnosti tehničnih tem - v smislu eno resno vprašanje in nato 20 postov norčevanja iz avtorja teme
- etc.

Skrajni čas je že bil, da se pristriže krila raznim Pizdammaternim, Plzdammaternim, Piz@maternim etc. ki spamajo po forumu za šport.

Če pa si je kdo pridobil naziv "persona rudis", je bilo verjetno upravičeno, ker je bil večkrat opozorjen, da ne igra po pravilih.

EDIT: Primož, predlagam, da se časovni omejitvi 10 in 30 minut ob nespremenjenem stanju še podaljšata. Enkrat bo mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oxford ()

sverde21 ::

Dobr tole, upam da bo malce bolje sedaj z uporabniki kot so PM in podobni...

Sedaj rabimo še samo en seznam vseh non grata ter rudis osebkov z razlogom prodobitve naziva, ker nekateri sploh ne vedo zakaj so naziv dobili (je že bilo par tem) pa tudi prav bi bilo da ostali vemo zakaj je uporabnik dobil naziv, saj nazivi niso enakovredni eni prav spamajo in se neprimerno obnašajo (like PM) nekateri pa po nesreči kaj preveč zinejo(mo). IMO bi tukaj lahko bila celo 2 ločena naziva :)
<?php echo `w`; ?>

Looooooka ::

yeah what ever =).
si rude ker ne ovinkaris.
no ja sj novih novic ni na 10 minut tko da ne bo nobene panike.se zmer se bo dal anti microsoftovce v svoj koticek spravlat :P .... kar se pa teh vasih pizdamaternih tice pa se zmer ne stekam a naj bi blo to namenjeno kletvicam al so to uporabniki s temi nicki....ker se nism nikjer zasledil njihovih postov.
ce je to kksn ocitek glede uporabe jezika pol se lahko sam nasmejem...ker novice tud niso neki kar bi v kksno zborno slovenscino uvrstil...kva sele v publicisticno(krivda joker™ sindroma...).
ok my 10 minutes is up :D.
aha...pa se dodatno opazanje "neumnosti".
Se nism vidu nobenga z nazivom persona rudis,ki bi se mu ta naziv zbrisu tko da je del novice,kjer naj bi se taka oseba zamislila nad tem kar pocne...sfaljen =) (osebno se nc nism pomislu :P )

Oxford ::

Se nism vidu nobenga z nazivom persona rudis,ki bi se mu ta naziv zbrisu

Za info: pred kratkim je brez naziva ostal Cr00k, pa je bil "non grata" - glej temo "Pritožbe". :\

krneki0001 ::

Jst sm tut brez naziva ostal.

Matev ::

10 min je še vseeno dosti da tak uporabnik nasuje 6 neprimernih postov na uro

MEDENA ::

Juhu DIKTATURA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uvedli smo tudi omejitve pisanja. Uporabniki z nazivom persona non grata tako lahko napišejo največ eno sporočilo na pol ure, uporabniki z nazivom persona rudis pa največ eno sporočilo na 10 minut.

BRAVO.....omejevanje svobode govora....pohvalno ekipi STja....>:D

ThinMan ::

Se pridružuje MEDENI.


Sicer pa me je zbodlo tisto od zgoraj - priložnostni člani ?
Če je to že forum slo-tech potem naj bo gor govora samo o tehnologijah in pika. Ne pa o miljonih, pa kdaj hodte zvečer spat, ipd... Vsega pa vkup ne morte/mo met, ali ?

A je mogoče v ozadju kaj drugega ?


lp,
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

Matev ::

rudisi se bodo verjetno razburjali...

ups - se že razburjajo

a nas to ne moti - naj gredo svinjat s svojo svobodo govora kam drugam

Jan987 ::

mogoče bi lahko za uporabnike tipam persona non grata uvedlo, da bi lahko odprli največ eno temo na teden in pa za rudije, da bi lahko odprli samo eno temo na dan. Ali pa bi morali vsako novo temo ki jo odpre PNG potrditi moderatorji ki bi lahko zahtevali tudi razloge za odprtje. Tako bi se najlažje izognili res glupim temam uporabnika PM, čepram mislim da je on že odnehal ker ga že nekaj časa ni bilo več slišati. Mogoče ga je očem neprijazen stil odgnal na drugi foram ali pa si je odpru nov račun.

3p ::

..."in želja obstoječih članov".

Če smo striktni, mene nihče ni nič vprašal. Tole zveni malo kot "v imenu ljudstva". >:D

opeter ::

Meni je vseeno. Vem samo, da bi celotno Ložo, kot tak vrgel ven, z vsemi njenimi uporabniki. No ja, občasno je kaka bolj pametna tema, kjer se lahko pride do koristnih informacij (glej: Sergio-vo temo - "S punco greva v London"), ampak ostali pa je... :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

zee ::

Strinjam se s spremembami, skoda, ker niste obenem spremenili pravil tako, da bi prepovedovala zaljiva uporabniska imena (PM style).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

t909 ::

pa ne mors dat Thomasu en sporociu na 10 minut.. a zdej bo pa ena debata pa bo thomas lahko sele na vsakih 10 minut replyov? zelo prijetno za tistega, ki bi rad takojsen odgovor ja. v dobi real time video komunikacije ste mu dal potezno dopisovanje:\

ostanejo mi se sveze novice (za potezno stran), neki cudni clanki, 53++ strani dolge teme kaj kupiti (vse od leta 2000 dalje), nek seti v kotu, ki me butne na konec interneta.. ja fino. a niso reforme zato, da bo boljs?

ps: nc nam gledu za napake pa to.. se mi ne da, nekak ne najdem razloga, da bi se potrudil

m0LN4r ::

A iskalec že deluje? Pohvale ! Tistim katerih se tičejo. Aja kaj bo pa z ljudmi ki nimajo naziva oz. so ˝nizji sloj˝ uporabnikov ?

:D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

VolkD ::

Juhu DIKTATURA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uvedli smo tudi omejitve pisanja. Uporabniki z nazivom persona non grata tako lahko napišejo največ eno sporočilo na pol ure, uporabniki z nazivom persona rudis pa največ eno sporočilo na 10 minut.

BRAVO.....omejevanje svobode govora....pohvalno ekipi STja....>:D


MEDENA, če bi namesto 10 min, počakal 1 uro, bi verjetno dojel, da s svojimi 89 klicaji nisi povedal nič pametnega. Zgolj škodo si naredil sam sebi. Forum je javno mesto. In tu se ti mimogrede lahko zgodi, da o sebi poveš več, kot o tem čemur je govora. Takoj, ko sodelujemo na forumu smo, hteli ali ne, izpostavljeni javnemu ocenjevanju lastne osebnosti in biti. To je skoraj tako, ko da si se postavil v izložbo. Vsi te ocenjujemo.
A ljudje smo žal pod kožo krvavi in čustva so nekaj, kar je precej trenutna stvar. Samoobvladovoanje je tisto, kar daje človeku resnost in premišljenost dejanja.
Tudi sam sem take vrste človeka, da potrebujem nekaj časa za obvladovanje samega sebe. Meni v korist, bi včasih bilo, če bi forum zahteval potrditev vsebine šele po preteku 1 ure, nato pa če potrditve nebi bilo stvar zavrgel.
Ker je z neprimerno aranžirano izložbo oškodovan tudi lastnik te izložbe je povsem na mestu, da jo oblikuje po svoje.

Za nikakršno diktaturo se torej ne gre ! Gre le za to, da so osebe, ki tega ne zmorejo same sedaj prisiljene v kratek razmislek svojega početja. Ta kratek razmislek je 10 min. Kdor v tem času ne uspe definirati, ali ga bodo po objavljenem ostali ostali videli pozitivno ali negativno ima probleme s števili ! Probleme s števili, ki določajo tako opevani IQ. Osebno menim, da je to le sposobnost prilagajanja - v tem primeru nekemu okolju imenovanemi forum.

Zate MEDENA pa menim, da je IQ čisto v redu, le nekaj let potrebuješ, da boš končno odrastel.

Pa brez zamere, nič osebnega ni v mojem pisanju. In..... ...ena ura je mimo !
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

IČA ::

Še premalo strogo, vsaj za nekatere.
Mogoče bi morali uvesti še kako "persono" več in jih tako bolj ločiti in omejiti.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

krho ::

Jep, tudi jaz bi bil, da bi k obstoječim pravilm dodali prepoved žaljivih upor. imen.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

cbelica ::

pa ne mors dat Thomasu en sporociu na 10 minut.. a zdej bo pa ena debata pa bo thomas lahko sele na vsakih 10 minut replyov? zelo prijetno za tistega, ki bi rad takojsen odgovor ja. v dobi real time video komunikacije ste mu dal potezno dopisovanje


Obstaja nacin, da se naziva znebi; torej ima moznost, kot vsi ostali...

Se mojih 5c - pohvalno za spremembe.:)

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Oxford ::

Jep, tudi jaz bi bil, da bi k obstoječim pravilm dodali prepoved žaljivih upor. imen.

Za splošno javnost je popolnoma jasno, kaj so žaljiva imena. Toda ta pojem je precej raztegljiv, ko enkrat prečkaš mejo slovneskega jezika. Na primer: DICKson, PUSSYcat, MUSCHI (nemško) ... so imena, ki so očitno provokativna, toda tega videza ne dajo na prvi pogled.

Legend(SLO) ::

Očitno, da smo tut ostali uporabniki razdeljeni na tiste, ki tole podperajo in tiste, ki smo skeptični do novotarije. Aja VolkD in zakaj bi me mogl vsi uporabniki foruma vidt kt najbl sweet prijazno osebo? Če v določenih pogledih vidm kej drugače, kot drugi uporabniki naj me pa tisti, ki ne znajo sprejemat mnenja drugega vidjo, kot nesramnega.

In osebno se mi zdi, da bo sprememba prej zmanjšala nivo foruma kot pa ga dvignila. Ker kaj je naslednji korak, da bodo v forum lahko pisali in komenterali novice stalno le tisti uporabniki, ki bojo imeli od moderatorjev overjenih minimalno število "pametnih" sporočil. Najhujše pa je da Uporabnikom odvzemate njihovo pravico do pritožbe. Se pravi tudi do obrazložitve zakoj so prejeli naslov persona non grata
krneki

Izi ::

S temi brezveznimi omejitvami samo sebi delate škodo.
Ponavadi je tako, da kaj uporabnega pride samo izpod prstov person rudis.
Ostali bolj ali manj mlatite prazno slamo.

Sicer pa kaj je problem narediti novega uporabnika in potem smetiti z njim po forumu.

Če se bodo persone rudis počasi umaknile iz Slo-Techa bo vse skupaj padlo na osnovnošolsko raven.

poweroff ::

Tisti ki govorite o diktaturi in omejevanju svobode govra, si najprej poglejte kaj diktatura sploh je in kaj je svoboda govora.

Nihče vas ne sili, da ste na ST forumu. Internet je danes poceni in si lahko postavite lasten forum, ali pa poiščete takšnega, ki bo ustrezal vaši razvojni stopnji.

Če pa želite svobodno sodelovati tukaj, boste pa spoštovali postavljena pravila.
sudo poweroff

muzičar ::

Bravo. Končno nekaj za silo dobrega. Kot lahko vidimo v Izi-jevem postu se imajo persone za nekaj več, za pametnejše, boljše, bolj konstruktivne. Saj ne pravim. Nekatere ampak res nekatere so prinesle veliko temu forumu (Thomas).

Bojim se le da hočejo s to "reformo" vržti senco na večje probleme (beri: Slo-Tech reforma). Da ne omenjam izgleda kateri je obljubljen že uf dolgo.

@Legend(SLO) malo površno si prebral namreč zakaj dobi kdo naziv je še vedno obrazloženo, obrazloženo pa ni več brisanje postov PNG-jem.

Oxford ::

@Legend(SLO): Najhujše pa je da Uporabnikom odvzemate njihovo pravico do pritožbe. Se pravi tudi do obrazložitve zakoj so prejeli naslov persona non grata

Že sem hotel replicirati na zgornji navedek, pa sem si premislil, ker imaš Legend(SLO) delno prav. V 23. členu piše:

Administrator ali moderator mora ukrep obrazložiti. To ne velja za ukrepe zoper uporabnike z oznako Persona non grata.

23. člen bi morali popraviti. Izrecno bi morali navesti, da se ne razlagajo UKREPI "personi rudis". Pridobitev naziva samega pa bi morala biti utemeljena.

kuglvinkl ::

Ne, šele po nazivu PnG ni obrazložitev.

Oxford ::

Ne, šele po nazivu PnG ni obrazložitev.

Ja, saj je zadeva jasna, toda nekateri si zadevo razlagajo po svoje, ker to izrecno nikjer ne piše (ali pa sam tega ne morem najti). Čeferin bi s pridom izkoristil.

kuglvinkl ::

ne skrbi. ;)

MEDENA ::

VOLKD: Zgleda, da študiraš filozofijo.

jype ::

Pa saj Thomas se lahko opraviči za svoj deathwish vsem Talibanom, ki bi se radi šli zahodno civilizacijo, pa si tega ne upajo povedat svojim duhovnim šefom, ker bi jih kamenjali.

Pa še alah bo mel manj dela.

jype ::

MEDENA> BRAVO.....omejevanje svobode govora....pohvalno ekipi STja....

The freedom of speech is insignificant next to the right not to listen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Zheegec ::

Ponavadi je tako, da kaj uporabnega pride samo izpod prstov person rudis.

Mislim da imaš o sebi malo predobro mnenje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

;-) ::

"ne skrbi. ;)"

Kake bedne poste piše TP in moderatorji...2 besedi in 1 smajli:D če si kuglvinkl, če si OMY pa napišeš 10 vrstic brez smajlijev-oba pa povesta isti šit, ki ga lah spraviš v 2 besedi pa še ti sta bezvezni.

Vam bi dal omejitev 1 post na 3 leta da bi meli kaj pametnega za povedat.

"10 minut je ravno tolk, da pomisliš, kaj počneš." Heh saj pravim hotu je povedat da normalni ljudje nimamo PNG ali RUDISA in lahko takoj razmislimo ne? Sam TP ne misli...misli so mu zafilali paketi rudisovega ddosa.

MEDENA ::

Kaj bo sledilo temu naprej?

jype ::

MEDENA> Kaj bo sledilo temu naprej?

Diktatura proletariata, seveda.

Še nekaj let in postali bodo lahko samo še v rdeče posvečeni.

Pa celibat za nosilce funkcij, da ne bo slučajno kakšen nepreverjen podedoval moderatorskega staža.

Aggressor ::

Kot soadmin mn3njala polagam tukajšnjim adminom in moderatorjem na srce, naj se ne ozirajo na jokanja tistih, ki se na spletnih forumih ne znajo obnašati oziroma menijo, da so to zastonjski peskovniki, kamor lahko ščijejo, kadar jih prime. Iz izkušenj je vidno, da ima danes zaradi vedno bolj vsesplošne uporabe spleta dostop tudi vedno več nevzgojenih osebkov. Ko takšni prevzamejo nadzor nad forumom, ga lahko samo še resetiraš. Treba je torej postopati trdo, če razmere to zahtevajo, svoboda govora gor ali dol; o njej imajo največ povedati tisti, ki, kot je omenil Matthai, o njej vedo majmanj. Skratka, ne pustite se motiti. Če ljudem kaj ni všeč, gredo lahko drugam, vi pa imate nalogo, da forum ohranjate kolikor toliko civiliziran.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

1fris ::

velik zagovorni svobode (govor, pisanje, uporabe, itd.) in nasprotnik omejevanja, slo-tech seveda, je pokazal svojo pravo barvo :D

sem prišel na šit listo ? :(

Boeing ::

Se pravi, da ste iz absolutističnega prešaltali na enopartijski policijski sistem...


Bravo!
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

M-man ::

Povsem pravilna odločitev. Če bo problem se pa minute samo še podaljšuje.8-)

LP
M
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

Oxford ::

Bomo videli, koliko novih uporabnikov se bo pojavilo od danes naprej. :\

Po moje določeni osebki ne bodo mogli požreti na novo postavljene ovire in bodo lepo ustvarili nova uporabniška imena za 'zalivanje' foruma. ;( Že iz odzivov v tej temi je razvidno, da bodo 'rudiji' in 'non grate' s težavo preživeli 'novo metlo'.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Persona non grata

Oddelek: Slo-Tech
71232 (1011) Ziga Dolhar
»

32000 sporočil Thomasa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
696919 (3438) gumby
»

Sprememba pravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15714745 (9376) JanezekNovak
»

Persona zaznamki in tožba proti ST (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
777950 (4822) Jumping Jack

javno opravičilo

Oddelek: Slo-Tech
473037 (1792) 64738

Več podobnih tem