» »

32000 sporočil Thomasa

32000 sporočil Thomasa

«
1
2

SavoKovac ::

Prav ta hip.
Še malo, pa bo padel Michael Jordan. (32292 total points)
Go, Thomas, go! :D

Thomas ::

Hvala za dobronameren post (in temo), galemir.

Vendar, kolikor poznam razmere, če bomo še kaj dosti nadaljevali o tem, bo tema zaklenjena, jaz bom pa dobil "pink style". :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Steinkauz ::

Spammer :D
A je to slučajno največ postov na tem forumu?
K nimamo glih splošne statistike tlele.

kekz ::

Problemi človeštva - 32000 sporočil Thomasa :D>:D

;-) ::

Vsaka ti čast:D

Brane2 ::

U, mater. Šele zdaj sem porajtal. Vendar še ni binarno okroglo- tistih 32768 msgjev.

Eno leto več od mene si gor, pa 3x več msgjev maš gor.

Heh, zato pa sem "rahlo" boljši pri povprečni dožini msgja (625 vs 413)... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

;-) ::

Povprečna dolžina sporočila v forumu: 780 znakov


Mislim da oba nimata za hotdog-nebom reko burek:D

opeter ::

Čestitke tudi z moje strani! :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

V-i-p ::

4 dni dlje sem registriran na forumu kot Thomas, imam pa 30274 manj sporočil :8) :D. Malo za hec, drugače pa bravo Thomas tudi iz moje strani, res te spoštujem, si kot odprta knjiga...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

domeski ::

Thomas, kje oz. zakaj pa si dobil 'persona non grata'

Thomas ::

Zato, ker sem ponovil izrek, zaradi katerega sem dobil Persona Rudis.

O tem so bile odprte teme, vendar vse zaklenjene z obljubo, da bodo nove na isto tematiko celo izbrisane, ne samo zaklenjene.

Zato, če bomo tukaj dosti razpravljali o tem, bo tale tema tudi brisana.

Zelo se ne maramo s Slotech vrhuško, nič ne pomaga.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

lymph ::

Sigurno je zarota!
"Belief is immune to counter example."

tx-z ::

Samo bi mogoče blo fajn met statistiko; kdo ma največ postov, pa po dolžini:\ Razn če bi preveč na irc spominjal pa bi tekmoval v nabijanju postov;)
tx-z

Steinkauz ::

Zigam to pomeni razvijanje foruma, tega pa tule ne prakticirajo :)

gzibret ::

Ufff, ornk. 13.8 sporočil na dan...

Thomas zelo rad polemizira. Če mu kaj ne paše ali se s kakšno izjavo ne strinja, hoče pridet stvarem do dna da vidi, ali se slučajno sogovornik moti ali pa se on sam moti. No, tista druga opcija je zelo zelo redka. Jih nisem videl več, kot 2 ali 3 (velja zgolj za oddelek Z&T!), odkar bolj redno spremljam ST Z&T debate. Svoje trditve, pa naj si bodo še tako bizarne, je vedno uspel nekako logično obrazložit, čeprav se mu je to slednje včasih zdelo tudi malo izpod časti.

No, Thomas, keep up the good work! :)

Tam nekje maja 2013 bi morali imeti 10000000000000000 (2) sporočil, če se nisem zmotil pri štetju nul.
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

Toliko sporočil ne bo več, to je gotovo. Ne, ker sem že vse povedal, pač pa ker so drugi časi. So časi pisanja na forum in so časi nepisanja na forum. Zdaj prihajaj počasi slednji. Tudi so blogi trenutno bolj popularni, kot so forumi kdajkoli bili.

Ne vem, če so forumi celo v zatonu ali niso, tudi ne kako je z blogi pravzaprav, vendar ne bom pisal niti bloga, tako kot tudi knjig nikoli nisem in ne bom. Raven pismenosti pri meni ni skrajno visoka, tako da za ta dva medija odpadem. Forumiranja sem se pa že rahlo najedel.

Torej ... kdor bo, bo zvedel kaj od mene predvsem osebno, po telefonu ali emailu. Pa kakšen post na forum še tudi bo. Tele dva dni sem mau več pisal, ko se mi je v ozadju nekaj zanimivega računalo. Pa še to ni bilo prav veliko postov, vsaj ne za moje standarde.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Blogi so trenutno bolj popularni, ker so "kugle za tehniko" odkrile internet in so na blogih.

In ker vsi mislijo, da jih bo metanje tamnekih osebnih problemov in pogledov nanje lansiralo v višave.

Kot je že nekdo reku "opinion is like an asshole, veryone has got one", zato je mnenje malo težko prodat.

Ja, lahko se furaš na slavo in to,d a te Slovenija že od prej pozna, a rad bi videl, kako boš iz tega potegnil denar.

Tako da IMHO nič bat, časi forumov šele prihajajo. Le mase morajo odkrit njihovo uporabnost.
On the journey of life, I chose the psycho path.

;-) ::

Se strinjam, forum je med drugim ena najuporabnejših plati spleta. (Zraven trackerjev in spletnih trgovin:D )

Thomas ::

> Tako da IMHO nič bat, časi forumov šele prihajajo. Le mase morajo odkrit njihovo uporabnost.

Potem imaš pa maso pametnih, ki več ali manj vsi trobijo v nek "zniveliran" rog. Dolgčas, z eno besedo.

Zato ima blog svoj čar. Vsaj vem, da berem recimo Jonasa, ne pa enega random Janeza.

Sej ne, da bi imel Jonas kaj pametnega za povedat, le da ima random Janez še manj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Zato pa prihaja čas pametnih, specializiranih forumov.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

V bistvu prihaja čas, ko bodo kojekakvi 24ur itd skopirali in izrinili Slo-tech ( ne zaradi koncentracije inteligence ampak zaradi čistega prometa človeškega mesa), če ta ne bo naredil na podlagi izkušenj korak naprej.

Če ga ne bo, nič hudega, se bo našel nekdo, ki ga bo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

No, saj jaz tudi mislim, da korak naprej bi bil nujen pri forumu. It's so much to do!

Bomo počakali, kdo bo prvi kaj pametnega zgradil.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IgorGrozni ::

Forum je uporabna oblika pogovora tudi zato, ker lahko instantno dosežeš sogovornika iz skoraj(?) vsake socialne skupine. In nisi omejen na svoj družbeni krog, ki ti je pa tako ali tako podoben. Tak pogovor zaradi možganske telovadbe ali za razbijanje lastnih ustaljenih prepričanj je še kako koristen.
Je pa res, da slekoprej tudi na forumu nabereš in se pogovarjaš z sebi podobnimi. Razum pač povzroči stekanje spoznanj. Jah...

Blogi v sedanji obliki pa so podaljšek elitnega kulturnega vzorca, kjer je pomembno kdo,kako izreka in s katerega mesta v družbi in ne kaj izreka. Brez interakcije. Avtoriteta in ne vsebina. Drobencljanje splošnih življenskih resnic in naukov pri večini blogerjev pač ni imanentno internetno, ...vaške gostilne so bile tovrstni blogi.

Blog kot avtobiografija, brez stiliziranja, bi bil še uporaben, opinion making in spinanje občinstva, kot klasični trgovski prijemi, pač ne.
M. Crnkovič in klapa počne enako kot je, (prodajajo mnenja), le da sedaj to počnejo na internetu. Drugačen medij, ne pa vsebina.

Lp.IgorGrozni

Super Sonic ::

A se samo meni zdi paradoks, da je človek, ki v enem dnevu napiše za približno 14 sporočil na dan (že skoraj 7 let - vsak dan posebej), persona non grata?

Nekdo je resno usekan - tisti, ki piše ta sporočila ali pa tisti, ki mu je nadel takšen naziv.

Če uporabim Primoža Gliho: Bi bilo fino če bi uspel tale Primož te velike jaze spravit v en lep pevski zbor in ne kruljenje vsakega posameznika po svojih "jazovskih" najboljših močeh.

A se ne bi dalo Thomasu nek poseben status? Saj je večini normalno razvitih ljudi takoj jasno, da je človek drugačen. Za tistih 5 ljudi, ki ima pa po njegovem pisanju glavobole, se vam pa ni treba sramotiti in mu v zahvalo za to, ker že 7 let piše na tem forumu in je spremenil že veliko stvari na bolje (ok tudi slabše), podariti paradoksalen naziv; persona non grata.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Nekateri pišemo na tem forumu že dlje.

Recimo od začetka, ko je bil forum še Lunijev. Ta datum je samo datum od prve večje prenove, ko se je bilo treba ponovno registrirat.

Eschelon ::

Hja,

Slo-Tech bi se moral naučiti upravljanja z resursi. Thomas je nadvse kvaliteten resurs. Če ne bi bilo njega (je še nekaj drugih ljudi na forumu, ki so zelo zanimivi, samo ne bom jih tukaj hvalil0:)), sam ne bi pol toliko bral foruma.
Zmeraj sem šel prebrat njegove poste, pa naj se z njimi strinjam ali ne - enostavno zato, ker so inteligentni. Kadar se oglasi v temo, je to zelo dober znak za to, da je tema zanimiva - ali pa takrat postane ;). Naziv "persona non grata" je zato zanj povsem neprimeren.

Moderatorji naj kar obdržijo trenutni naziv - več pove o njih kot Thomasu. Thomas je pač "Persona Thomas".
Vedeti, razumeti, znati.

borchi ::

zelo zanimivo razmišljanje.

npr. leta 43 se je parim ljudem zdelo pametno nekemu človeku nadet poseben naziv in status.

leta 2007 pa se to veliki večini ne zdi to več pametno. razen nekaterim.
l'jga

jype ::

Eschelon> Kadar se oglasi v temo, je to zelo dober znak za to, da je tema zanimiva - ali pa takrat postane. Naziv "persona non grata" je zato zanj povsem neprimeren.

Resnici na ljubo se zna Thomas pogosto obnašati kot povprečen Trol, včasih pa celo preseže meje okusnega. Kadar pa preseže tudi mejo dovoljenega, je prav, da dobi naziv. Kaj je dovoljeno je seveda stvar centralnega komiteja.

Super Sonic ::

borchi - drugič povej še o kakšnih nazivih in statusih govoriš.

Naziv je namreč dokaj širok pojem.

naziv -a m (i)

1. s prilastkom beseda, več besed, ki izražajo, označujejo a) dejavnost, položaj v delovni
organizaciji, na delovnem mestu: ima naziv knjigovodja / poklicni, položajni nazivi b) višjo,
visoko stopnjo izobrazbe; naslov: podeliti naziv doktorja znanosti / dobiti, doseči doktorski
naziv c) višjo, visoko stopnjo na hierarhični lestvici v kaki družbi, organizaciji: imeti pravico
do naziva guverner, predsednik / dati, dobiti plemiški naziv; vladarski naziv / publ. biti izvoljen
v naziv znanstvenega svetnika za znanstvenega svetnika č) vrsto glede na medsebojne, zlasti
starostne, vljudnostne odnose ljudi: spoštljiv naziv; naziv za odraslega moškega / nagovoriti
koga z nazivom tovariš

2. ime: napisati naziv podjetja / slovenski naziv kraja / naziv blaga / napisati naziv in naslov
prejemnika ime in priimek

Status tudi.

status -a m (a)

kar je po pravnih in samoupravnih normah opredeljeno s
pravicami, obveznostmi glede na poklic, dejavnost, pravni položaj: imeti status študenta;
izgubiti, pridobiti si status kmeta; priznati komu status umetnika; diplomatski status / inštitut
je obdržal status znanstvene ustanove; spremeniti status delovne organizacije; urediti status
revije / pravni status // kar je opredeljeno s pravicami, obveznostmi, ugledom v določeni
družbi; položaj: izobrazba, poklic, premoženje določajo status človeka v družbi / družbeni
status ženske; razlike v družbenem statusu

* jur. (osebni) status pravno pomembne značilnosti osebe glede na spol, starost, državljanstvo,
osebno stanje


nebivedu - saj nisem nikjer zapisal, da je Thomas edini, ki ima nezasluženo tak naziv. Dejstvo pa je, da mu je naziv "persona rudis" 1000x bolj pisan na kožo, kot pa "persona non grata" iz stališča Slo-Techa, seveda. Ta drugi je ob dejstvu 14 sporočil na dan (ki so v večini bolj relevantni kot marsikateri od vseh glavnih jazov), totalen paradoks. Smešenje samih vodilnih glav na tem forumu, pravzaprav.

Pa tudi "persona rudis" mu, pomoje, niti približno ne paše.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

jype - ha ha

Veliki "jaz" je Thomasa opredelil kot Trola. Mislim, da če si pošten do sebe (kar sicer nisi) boš priznal, da se lahko v opisu Trola prepoznamo vsi. S teboj na čelu.


Ampak sej to je vendar bistvo. Razglašeni jazi, vsi pametni k svinja, vsak smeti po svojih najboljših močeh.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

jype ::

Jasno, tudi (veliki) jaz pogosto napišem neumnost.

A poiskati Thomasovo neumnost je lažje, kot mojo.

teoo ::

hehe na siolovem forumu mamo modele, ki so že zdavnej posekali 100.000 postov. Now that's called spamming
defying gravity

Thomas ::

Število postov še ni dovolj. Treba jih je množiti s številom znakov na post.

Tako sem jaz sem oddal 12 MB, Brane pa 6 MB. Eden torej 10, drugi pa 5 debelih knjig.

Impakt je pa še ena pomembna zadeva. Koliko se jih sekira, "ker ta človek neovirano piše tele traparije", oziroma "U sem bral na enem forumu, da baje ...".

Sicer mi je pa Branetov predlog, da je prihodnost v majhnih specializiranih forumih, dal misliti.

Trenutno bi se pogajal na (globalnem) forumu, kjer se razpravlja o sortih. To s tistimi, ki nekaj vedo o tem. Ne s kakšnim dežurnim pametnjakovičem, kakršnih na splošnih forumih mrgoli.

To bi pa bil kulturni donesek, ja. En tak superforum. Nekje bo ratal.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> To bi pa bil kulturni donesek, ja. En tak superforum. Nekje bo ratal.

No, meni freenode (irc omrežje) praviloma služi kot stičišče najboljših programerjev, seveda še vedno s poudarkom na unix tehnologijah, predvidevam da imajo Windows developerji podobno omrežje, ki ne temelji na odprtih standardih in tako ne moremo vsi do njega...

Po egu si sicer le redki kosajo s slo-techovci, po znanju so jim pa zagotovo kos :)

Thomas ::

Praviš, "že itak je".

To zato, ker si ne predstavljaš, kaj sploh mislim. Kar je programerskih debat, so vse bolj švohcane, kar sem videl doslej.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Eschelon ::

jype: Jasno, tudi (veliki) jaz pogosto napišem neumnost. A poiskati Thomasovo neumnost je lažje, kot mojo.
LOL. :D :P Pregovorno bruno v lastnem očesu. Glede na ta post, mi tvoje sploh ni treba iskati.>:D (har har)
Vedeti, razumeti, znati.

Poldi112 ::

Dej umiri se. In ostali. A ni bilo že dovolj tem o Thomasu? Najprej preberite tiste, potem svinjajte po novih.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

V-i-p ::

hehe na siolovem forumu mamo modele, ki so že zdavnej posekali 100.000 postov.


Hja, samo "model" na siolovem forumu nima vse skupaj dvanajst pametnih postov med tistimi sto in nekaj tisoč, med tem ko je pa v Thomasovih 32 tisoč postih najti zelo zelo veliko pametnega in uporabnega znanja...

Cifra še daleč ni vse...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

perci ::

Cifra še daleč ni vse...
And yet, look at the topic title :D.

Pač, tole je še ena bedna tema v kateri se par ljudi trudi izboljšat statistiko.

iration ::

o jupetu ni nikoli bilo take teme, je ni in nikoli ne bo, zato verjamem da ga boli. toliko o egu.

jype ::

Štejejo članki, ne posti :)

drejc ::

predvidevam da imajo Windows developerji podobno omrežje, ki ne temelji na odprtih standardih in tako ne moremo vsi do njega...


Sj vem da bos okurcal, ker si linux h4x0r g33k, ampak MSDN in po novem channel 9 sta celo uporabna za razvoj na ms platformi.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

SavoKovac ::

Pač, tole je še ena bedna tema v kateri se par ljudi trudi izboljšat statistiko.


Nak, tole je "Balada o Throbenti in lucky striku".

Thomas ::

> And yet, look at the topic title

Od kdaj naj bi kot pijanec plotu sledili besedam v naslovu?

@jupe

:D :D :D

----------

Če se ne bo zgodilo kaj nepredvidenega, bo do konca tedna, od mene napisan najzanimivejši post doslej. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

knesz ::

Najboljšo primerjavo za Thomasa sem našel v dr. House-u. Kdor vsaj malo spremlja to nanizanko bo vedel, da Housea noben ne mara, a odpustiti ga pa tudi nočejo, ker preveč doprinese kliniki (ST komuni).
Mojih 5 centov.

Thomas ::

Hvala za laskavo primero, pripomnil bi le dvoje. Da tudi Housea imajo nekateri radi (Cameron, Willson ...), pa da slejkoprej bova oba odpuščena. Če ne bova prevzela špitala, se reče. :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Če se ne bo zgodilo kaj nepredvidenega, bo do konca tedna, od mene napisan najzanimivejši post doslej.
No, te bomo držali za besedo.

Matako ::

Zaskrbljujoče! Ne skrajno, a vendarle.
/\/\.K.

krneki0001 ::

Labodji spev mogoče.

iNooby ::

ej svetovno stari
Haters gonna hate...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Thomas PNG #2

Oddelek: Slo-Tech
382698 (1808) kuglvinkl
»

Sprememba pravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15714756 (9387) JanezekNovak

persona rudis

Oddelek: Slo-Tech
404876 (4063) IgorGrozni

Thomas dobil "persona rudis" (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
786438 (5134) opeter
»

Persona zaznamki in tožba proti ST (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
777955 (4827) Jumping Jack

Več podobnih tem