» »

32000 sporočil Thomasa

32000 sporočil Thomasa

1
2
»

mchaber ::

A bo padel rekord v obiskanosti kot je padel na finance-on.net po objavi top100 bogatašev?>:D
.

sidd ::

@Thomas: jaz tud čakam na ta tvoj zanimivi post.
Poleg tega moram rečt, da je primerjava z Dr. House-om zelo dobra. Genialen človek ;) .

lp
no idea for signature
signed
I

jest10 ::

:D A še kdo komaj čaka tisto najbolj zanimivo temo, ki naj bi jo danes napisal Thomas? :D

Hammer123 ::

Seveda! Bo v "Problemih človeštva" ali v znanosti?

Oxford ::

Verjetno je mislil TOLE.

Čeprav moraš biti čisti geek, da kaj od napisanega 'poštekaš'. 8-)

Thomas ::

Mislim, da sem izpolnil obljubo, da boste dobili najzanimivejši post doslej. Če bi ga dal kdo drug, bi bil jaz kar šokiran, ko bi enkrat preveril, če je solid ali ne. In bi videl da je dober.

Za tiste, ki niste "čisti geeki" najbrž ni tako zanimiv. Morda pa tudi?

Samo naj ostane še nekoliko v "per peer review" tistih, ki so geeki tukajle.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Oxford ::

@Thomas: Za tiste, ki niste "čisti geeki" najbrž ni tako zanimiv. Morda pa tudi?

Moram reči, da kljub svojemu (zelo skromnem) znanju programiranja ne razumem ničesar, toda očitno je zadeva velika. 8-)

ivanuscha ::

Thomas vsaka čast! Moram pa rečt, da je res absurdno da imaš naziv persona non grata. :\

leinad ::

kolikor jaz razumem( pa ne me obglavit če falim), je Thomasu uspelo najti trenutno najhitrejši sortirni algoritem celoštevilskih tabel. Ti sortirni algoritmi pač neurejena števila v tabelah(arrayjih) uredijo po vrsti, torej npr. od najmanjšega do največjega.

Thomas ::

Razumel si čisto dobro.

Le da me nekateri sedaj opominjajo, da ni lepo, da ima Artificial nekatere šibke plati. Sicer jih imajo tudi drugi algoritmi, vendar Artificialu jih bomo odevoluirali. Vsaj eno smo že.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

No ja, resnici na ljubo mislim, da boljšega od tega, ki ga računa Thomasov stroj, še dolgo časa ne bo.

Ampak, kot pravilno ugotavlja Thomas, optimizirat je treba tiste reči, ki so počasne in predstavljajo ozko grlo.

Jaz bi raje videl hitrejši FFT :)

gzibret ::

Mene pa zanima, kdaj se bodo iz

print ('hello world')

zevoluirali Windows Vista >:D Tak, malo za hec.....
Vse je za neki dobr!

kekz ::

Mene pa zanima kontra algoritem.
Tak, da bi podatke čim bolj premešal. In čim hitreje seveda.
Ampak RES premešal. (dobro premešani podatki sploh niso trivialno izvedljivi)

Thomas ::

> Mene pa zanima kontra algoritem. Tak, da bi podatke čim bolj premešal.

K vsakemu podatku priciniš random number in potem posortaš po teh random številkah ter jih nazadnje odrežeš proč.

Tako jih toliko dobro premešaš, kolikor dober random generator imaš.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

V praksi pa dobro deluje tudi tole.

N=3;
for (i=0;i<numberofrecord*N;i++) {

r1=random(0,numberofrecords);
r2=random(0,numberofrecords);
swap r1,r2

}

Tako greš samo 3 krat skozi in rezultat je kar dober. Lahko tudi N=1 ali N=10, stvar okusa.

No, tako tudi nekateri QuickSorti prerandomizirajo sortni file, da se izognejo degradaciji, o kateri smo govorili v sosednji temi. Za enormne arraye je to malenkost, it parkrat skozi, glede na itak potrebno količino prehodov. "Najprej dodatno umažeš, da lažje umiješ" sistem, ki lepo deluje!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gumby ::

a se verjetnost "neugodne tabele" sploh kaj zmanjsa s tem random trikom?
v zelo bizarnem slucaju ga lahk ta random ravno posortira v obratnem zaporedju:D
my brain hurts

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

kekz ::

1. random funkcija (generator) na raznih sistemih sploh ni neka trivialno enostavna zadeva
2. sicer ideja s prireditvijo random vrednostmi ni tako slaba
3. bi bilo treba malo prečekiati drsečo autokorelacijo (in morda še katero drugo statistično funkcijo) nad nizom

Kdor se ukvarja z varnostnimi algoritmi ve, da random funkcija sploh ni nekaj enostavnega.

gumby ::

true random res ni enostavno naredit...
mogoce bi se dal ponucat LSB na vhodu kakega A/Dja?
my brain hurts

WarpedGone ::

a se verjetnost "neugodne tabele" sploh kaj zmanjsa s tem random trikom? v zelo bizarnem slucaju ga lahk ta random ravno posortira v obratnem zaporedju


sej, trik je glih to, da je tak primer ZELO bizaren in kot tak ustrezno malo verjeten. neugodne tabele so bol verjetne pa se jih splaca razmesart.
Zbogom in hvala za vse ribe

gumby ::

dobro, to da posortira je res verjetnost 1:inf :D

kaksna je pa verjetnost, da random naredi neugodno tabelo (na vhodu je lahk ugodna ali neugodna tabela, ni bistveno)? manjsa, kot verjetnost same neugodne tabele?
my brain hurts
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Thomas PNG #2

Oddelek: Slo-Tech
382698 (1808) kuglvinkl
»

Sprememba pravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15714756 (9387) JanezekNovak

persona rudis

Oddelek: Slo-Tech
404876 (4063) IgorGrozni

Thomas dobil "persona rudis" (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
786438 (5134) opeter
»

Persona zaznamki in tožba proti ST (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
777955 (4827) Jumping Jack

Več podobnih tem