» »

Persona zaznamki in tožba proti ST

Persona zaznamki in tožba proti ST

«
1
2

64738 ::

Tole samo bezno omenjam, ker smo enkrat imeli debato o tem kako ST dodeljuje nazive dolocenim osebam, povecini po subjektivni presoji enega izmed moderatorjev. Kolega, ki ima nekaj pravnih izkusenj trdi, da ko ob prijavi zahtevate resnicno ime in strinjanje s pogoji uporabe in potem ko se odlocite za dodelitev naziva v bistvu krsite zakon, saj blatite clovekov ugled in dobro ime. Slisi se smesno, ampak baje da je celo mozno sproziti pravni potopek na tej podlagi, cetudi oseba uporablja vzdevek, ko sodeluje na forumu in ne pravega imena, katerega imate vi v svoji bazi.

Jaz nimam nic proti ST in me niti zanima kaksen (zasluzen) naziv kdo nosi, ampak sem hotel samo omeniti kar sem slisal od drugih.

MihaFirst ::

ej, to s temi imeni pa leti.... jst sm se prijavu pod izmišljenim imenom, z izmišljeno starostjo, blatenja nisem opazil, včasih kej serjem, včasih tut kej pametnega napišem, v glavnem pa se mi zdi, da je Slo-Tech med najboljšimi forumi v sloveniji.
Boljši je še edino TALE, s katerim se ST nažalost ne more niti primerjat :D :D :D
www.gamma.si

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

super.

upam, da se bo zacelo :) bodo hitr letele glave. in ugante kdo je prvi? (edn je ze uganu) >:D

Gwanaroth ::

ko se odlocite za dodelitev naziva v bistvu krsite zakon, saj blatite clovekov ugled in dobro ime

Naziva ne dobi kar tako. In cetudi dobi naziv, ni ravno verjetno "ugleden clovek" oz. se vsaj ne vede ugledno.
Lights often keep secret hypnosis..

Dr_M ::

kdor sodi cloveka na podlagi obnasanja na forumu, je zrel za NLP....
no ceprov pa je treba priznat, da se nekateri ne razlikujejo dost...ampak to je zanemarljivo stevilo.

Pujcek ::

Kolega, ki ima nekaj pravnih izkusenj...


lol. kolegi zlo velik vejo, sploh ko spijejo pivo ali dve ali ko so v druzbi deklet...
:)

IceIceBaby ::

Če se ne motim se nazivi dodeljujejo kot sankcija za kršitev pravil in ne na podlagi subjektivne ocene moderatorja.

OmegaBlue ::

Ob včlanitvi na forum ste se strinjali s pravili in jih sprejeli če ste hoteli postati član, s tem ste potrdili, da se strinjate z dodelitvijo naziva ob hujših kršitvah pravil foruma (seznanjeni ste bili s pravili in s sankcijami) uporaba foruma. Poleg tega pa nazive podeljujejo samo administratorji ali TP ob hujših ali večkratnih kršitvah pravil - pri večkratnih kršitvah so seveda tudi vmesna večkratna opozorila.

Roko na srce če ste tako zazrti sami vase, da kljub opozorilom vstrajate pri kršitvah kljub opozorilom si zaslužite naziv ponavadi veliko prej kot vam je dodeljen.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Dr_M ::

zanimivo, da nikjer pri registraciji ni treba obkljukat "se stranjam s pogoji".... torej je trditev OB nicna.

MihaFirst ::

In spet mi je uspela reklama! :d

Yes!

:d

P. S. : @omegablue:

Zakaj ne bi nekoga, ki močno krši pravila kar vrgli s foruma? :d kdo se pa zmeni za naziv... >:D
www.gamma.si

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Ja sej res. Vse, kar je, pise, da se strinjas s pravili. Ni pa tko nareto, kot pri programih, ko mores sam oznacit "strinjam se" ali "ne strinjam se". Pa zdi se mi tudi, da sem na ostalih internetnih straneh pri registraciji videl to "kljukico".

Pa sej ni vazn. Brezvezni nazivi so. Tko kot tisti, ki jih devajo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

OmegaBlue ::

Dr_M, na koncu prijavne strani piše z zelo velikimi črkami "Izjavljam, da se strinjam s pravili uporabe Slo-Techa."
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Dejancek ::

edward : Še ene pametne iz tvojih ust(prstov) nisem videl na temu forumu. Zame si podpovprečen ****PIIII**** (censored).

Lahk pa bi se ta S-T mal prijavil na kako ustanovo, da bi pregledal njegovo delovanje, ki sigurno ni v skladu z vsemi pravnimi zakoni...

Da ne govorimo o pravilih, ki so na nekaterih delih dvoumno napisana, glede izvrševanja sankcij, brez možnosti zagovora in še malo morje stvari....

Microsoft ::

Ti nimas pojma o vdiranju! Pejte gor, pa bote vidl primer vdiranja preko Remote Dekstop. :D Jst sem crknu od smeha. Zdele grem se mal brat, da vidim, kake hacke to obvladate, ker ste totalni carji.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

A kje pise, da moras klukco kliknit, da potrdis, da se strinjas s pravili? V kakem zakonu mogoce? Svoje strinjanje potrdis s tem, ko opravis registracijo.

ABX ::

Pa nekateri res niso normalni.

Gleda na to da Moderatorji počnejo to delo zastnonj so še dovolj dobri. Ti pa raje najdi kaj bolj pametnega v življenju kot razmišljat o tvojemu ponosu na anonimnem forumu.


Get a life! Če ne veš kje bi ga dobil probaj z google, verjetno ga bo prej našel kot ti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Vikking ::

že voham denar... >:D

64738 vpraši ti kolega kujk se da iztožit /joke

IMO z odličnim odvetnikom se da tudi tožit vse živo... vsaj v Ameriki.... sicer pa pravijo da živimo v republiki banana.:D

64738 ::

Nekaterim ni in ni jasno in bom se enkrat povedal -- mene nazivi na STju ne zanimajo, ne dobri ne slabi. Jaz sem samo sporocil, kar je en kolega zadnjic govoril in to je to. Nerealno je pricakovati, da bo kdo res sel tozarit ST in s tem karkoli dosegel, razen izdatkov. Seveda pa je nekako neumno dodeljevat nazive, ce na primer kdo poda link na kaksno torrent stran in podobno. Vse skupaj izpade nekako otrocje in primitivno. Pa ne se trudit z razlagami in zagovori vase politike -- me ne zanima prav nic.

Double_J ::

"Seznanjeni ste bili s pravili ob včlanitvi"

A če bi bilo pa pravilo, da moja hiša postane vaša last, bi pa tudi postala?

Tista vaša pravila v pravnem postopku veljajo 0.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

tec ::

kdor sodi cloveka na podlagi obnasanja na forumu, je zrel za NLP....


Glede na to, da se tukaj ne sodi cloveka ampak njegovo pisanje, je to cist sprejemljivo. Sej ta naziv ga ne spremlja v zivljenju, ampak samo na forumu, kjer si ga je pac zasluzil. Meni je cist vseeno, ali ima uporabnik nek napis al ne..al ima avatar al pa karkoli drugega. Kdor redno bere forum, tocno ve, kdo je "verodostojen" in kdo ne. Avtomaticno pa ne grem ignorirat osebka, ki ima nek naziv, ga pa se nisem nikjer konkretno bral.

Dejancek ::

Pozabil si da je forum javen in je forum informativnega značaja.
Kaj to pomeni ?

No sej lahk mal potuhtaš...

tec ::

Forum ni javen v pravem pomenu besede. Dokler se lahko nekam prijavis s popolnoma izmisljenimi podatki, potem to ze ni tako javno kot zgleda. Tudi to, da je informativnega znacaja nic ne pomeni. Moj point je bil samo to, da te nek naziv na forumu, ne more spremljat tudi v realnosti, oz. tudi na drugem forumu ne.

Nejc Pintar ::

@64738: Mislim da še nihče ni dobil naziva ko je 1. objavil torrent. Je bil pa opozorjen. Če se to ponavlja je pa logično da dobi naziv!
Lahko je biti prvi, če si edini!

MihaFirst ::

ja, jst sm dobil že tri opozorila (vsakič zato, ker sem žalil Dejancka) pa še nimam tega "zloglasnega" naziva :D
www.gamma.si

gzibret ::

persona rudis - groba oseba, grobijan
persona non grata - nezaželena oseba

edward - z lepim se hvališ....
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Alexius Heristalski ::

Če se pa ne more z ničemer drugim, hehe.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

matvoz ::

kar je pa najbolj smesno.. kdo pa koga sili, da mora biti na slo-techu :-)

hitcher ::

Sicer bom malce mimo tvojega razmišljanja napisal svoje.
Vsi forumi po svetu so pač last nekoga, prav tako je tudi pri nas.
ST je last nekoga, pa MobiSux je tudi last nekoga itd, itd..

Postavijo pač neka svoja pravila igre in teh naj se uporabniki če želijo sodelovati držijo, če ne pač naj "spokajo" iz foruma pa mir.
Saj nihče nikogar ne sili, da naj ali pa ne sodeluje.
Pravzaprav je to svobodna odločitev vsakega posameznika.
Prav tako je tudi svobodna odločitev lastnika nekega foruma(spletne strani), ali bo dopustil neresnost, ali resnost odgovorov/tem na forumih.
Prav tako lastniki forumov nastavljajo po lastni presoji pač neke moderatorje, ki so - kakršni pač so v življenju, ali pa v VL.
Najbrž se zelo hitro da ločiti pleve od zrna, prav tako pa tudi
pri moderatorjih, nekateri so ok - drugi pa vse skupaj ena žalost
od človeka, ki ima pač nekje neko moč, da pokaže kdo je "bog in batina", in taki osebki se najdejo čisto povsod..

Prav zato, sem se jaz počasi odstranil iz slo. forumov in sodelujem
raje na dopisnih listah, kjer so stvari veliko bolj umirjene, pa
tudi uporabniki teh list so malce bolj zreli (ali pa tudi ne :)

Kaj me pa moti na ST-ju in zakaj se niti ne oglašam več je pa samo
(zopet) eno dejanje nekega moderatorja:
- oddal sem oglas, da pač nekaj prodajam
- oglas je bil viden cca. 15 minutk, potem pa nič več.
In po private sporočilu mi je moderator napisal, da
oglas MORA imeti ceno, ko sem to pomankljivost odpravil je
pač bil oglas viden.

Smešno se mi pa zdi, da je prej bilo polno oglasov brez cene, prav tako so pa tudi sedaj še oglasi brez cene, pa lepo ostajajo gor vidni.
Torej če želiš nekje nekaj uspeti, moraš (tako kot vedno) imeti
neke privatne zveze..
Ker pa osebno nisem ravno tak tip, da bi non stop nekaj nekje
prosjačil in se klanjal - sem spokal dol, pa imam mir, občasno
še kaj pogledam in to je to..

Pač tako kakor so v RL osebki in pacienti, tako jih je
v VL še 10000x več.

Prav zaprav se mi še najboljši forum zadnje čase zdi pri nas
Med.Over.Net

OmegaBlue ::

hitcher, mali oglasi imajo trenutno 2 aktivna moderatorja, oglasi se pregledujejo periodično in ne vsakič ko se nov pojavi, neustrezni oglasi so zato vidni ponavadi maksimalo do 3h ur včasih par minut (v nekaterih primerih celo sekund). Da mora biti cena vidna piše v pravilih v oddelku in si jih dolžen prebrati pred oddajo oglasa - če se ti ne ljubi nimaš pravice pizdit kako si bogi, ker ti je bilo brisano.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

marS ::

ej narette eno formo za oglase, kjer bo cena obvezna, pa sej to ni tko težko nardit...svashta..pol sploh ne bo treba gledat tega razen občasno...:'(
...no more heroes...
https://ilbis.com/

kuglvinkl ::

Ta tvoj kolega se spozna na pravo, kot naša mačka na boben.
Your focus determines your reallity

Sycroft ::

joj kok mate eni prevec cajta:\

64202 ::

A mislte, da js lahko tozim avtorja teme, ker zavaja javnost z nickom, ki je manj kot 1% razlicen od mojga...! :P
I am NaN, I am a free man!

Nejc Pintar ::

NE! V Sloveniji je 6 Nejcev Pintarjev. Misliš da bi šel ostale tožit?
Off:
@64202: koliko tožb imaš ti vloženih na sodišču?
Lahko je biti prvi, če si edini!

64202 ::

nejc: patch_humour_2.3.exe :P
I am NaN, I am a free man!

CaqKa ::

>>> Da mora biti cena vidna piše v pravilih v oddelku in si jih dolžen prebrati pred oddajo oglasa - če se ti ne ljubi nimaš pravice pizdit kako si bogi, ker ti je bilo brisano.

Človek lepo in umirjeno poda primer kaj se je zgodilo, ti pa uporabiš tako kletvico.
Kako si lahko kot über moderator to sploh dovoliš?

sicer pa nevem zakaj ti nazivi niso v slovenščini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

BladE_ ::

1 Oznaka Persona rudis preneha:
-ko se kršitelj javno opraviči, vendar ne prej kot v 3 dneh od dodelitve oznake;
-takoj, ko tisti, ki je posredoval, ugotovi zmoto. Pri tem se opraviči.

2 Oznaka Persona non grata preneha:
-ko se kršitelj javno opraviči, vendar ne prej kot v 14 dneh od dodelitve oznake;
-takoj, ko tisti, ki je posredoval, ugotovi zmoto. Pri tem se opraviči.

To je iz pravilnika im me zanima zakwa se enostavno javno ne opravicte in se znebite naziva "persona rudis " ?? Se posebi me zanima ce se je mtosev probu kdaj opravict al bo ta naziv ostou :D :D :D
Akcija - Reakcija

sid911 ::

mtosev se je že enkrat opravičil....ter se znebil oznake....no pol jo je pa kmalu spet pridobil
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

MihaFirst ::

Blad_E je iz določene telesne odprtine izločil:
" me zanima zakwa se enostavno javno ne opravicte in se znebite naziva "persona rudis " ??"

Torej zakaj? kA ČEŠ SE JAVNO OPRAVIČEVAT? Men to sicer ni problem, ampak sej bi ga spet fasou, tak ko ga je mtosev, poleg tega, me pa ta "laskavi naziv" prav nič ne moti. :D
www.gamma.si

iggy ::

Saj moti druge v odnosu stabo, saj te preprosto ne moremo obravnavati kot odraslo osebo!:\
Hey, you're fat!

mtosev ::

Jaz sem dobil nazaj naziv, ker mi je bla ena novica preveč smešna.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MihaFirst ::

@iggy:

kdo pa trdi, da sem? >:D
www.gamma.si

iggy ::

Nisi in ne boš!
Hey, you're fat!

R33D3M33R ::

A bi lahko kdo naredil tako majčkeno statistiko, koliko:

-person rudis
-PnG
-tajnih policajev
-valpetov
-pisunov

je na slo-techu? Torej statistiko vseh, ki majo kakršenkoli naziv globalno. Se mi zdi da je v zadnjem času število oseb z takšnimi ali drugačnimi globalnimi nazivi precej naraslo :)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

kuglvinkl ::

Prva dva gotovo ne. TP smo pet komadov. Valpeta sta dva, pisuni nihajo.
Your focus determines your reallity

duh123 ::

jez jih bom tožu če mi podelijo kaki naziv in to 100%;(
Tarok je zakon...

Poldi112 ::

Ko berem tvoje primitivne poste, roki1 (in podobno velja za edwarda) me ima da bi se javil za moderatorja, da bi lahko takoj brisal te debilizme in vsaj ostalim prihranil branje. Pojdita raje na zrak, ali pa nazaj na mnenjalnik. Ker tu res ne delata popolnoma nič pametnega.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

64738 ::

Sem se enkrat vprasal kolega, ce on to resno in je rekel da je o tem govoril samo teoreticno, da v resnici nebi niti upostevali takih pritozb, razen ce bi se slo za zalitev preko javnih medijev ali pa ce bi en zanalasc blatil ime nekoga, ampak pravo ime, ne nickname. Se pravi, da na internetu lahko posljes v ***** vse svoje uporabnike in ti noben ne more kaj dosti. Seveda zgubis obisk strani, ampak to je tvoj problem.

Drugo bi bilo, ce bi naredil stran za zaljenje nekoga osebno ali kaksnega podjetja, pa se tam bi prej ISP umaknil stran kot karkoli drugega.

Skratka - zaenkrat se lahko se vedno zmerjamo brez omejitev! :D

perci ::

Tale tvoj kolega spet buče kotali.

Poldi112 ::

Daj Perci podkrepi to z argumenti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Peticija zoper naziv Persona rudis (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
8914488 (11196) Mavrik
»

Sprememba pravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15714783 (9414) JanezekNovak

javno opravičilo

Oddelek: Slo-Tech
473043 (1798) 64738

OK jaz se javno opravičujem ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
836308 (4260) OwcA

Več podobnih tem