» »

Persona zaznamki in tožba proti ST

Persona zaznamki in tožba proti ST

1
2
»

perci ::

a res mislis, da se mi da s takimi oslarijami ukvarjat?

Povem ti, da tale kolega od 64738 še od zunaj ni videl pravne fakultete - če verjameš al ne, pa tvoja stvar.

Poldi112 ::

Meni kot nepoznavalcu prava se zdi vsebina njegovega odgovora precej logična. Niti še nisem zasledil kakšnih tožb, pa sem videl že kilometre flame-ov. In tebe ne poznam dovolj da bi samo na podlagi tvojega odgovora "to je bedarija" zaključil da je to res.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

64738 ::

Ja pa naj kaksen pravnik tukaj odgovori. Ce bi jaz imel namen koga zaliti bi kar tako za vsak primer uporabil server nekje izven EU. Glede kaksnih tozb se mi zdi neverjetno in tudi on je tako rekel, edino ce se gre za kaksen vecji medij, tam je vseeno malo drugace. Ne vem kaj je tako nerazumljivega tukaj.

Nejc Pintar ::

Torej, če užalite mene vas lahko tožim, ker uporabljam pravo ime in priimek?
Lahko je biti prvi, če si edini!

borchi ::

če se preimenujem v stalina lahko tožim thomasa?
l'jga

Mercier ::

Kul, lahko še jaz napišem svoje nestrokovno mnenje. :)

Tole je javni medij.
To, da je nekdo užalil "nik" ne "prave osebe" mi je težka glupost.
Društva (ST mi na to vleče) imajo čisto lepo določeno discipliniranje članov. (že kar v statutu)

MihaFirst ::

Jst osebno mislim, da ni nič narobe, če se malo žalimo... >:D Tako podkrepimo svojo tekmovalnost in samozavest. >:D :D
www.gamma.si

BigWhale ::

ST ni drustvo.

Nejc Pintar ::

ST je društvo prostovolnih g33kov:)
Samo ne podpiramo osebnega obračunavanja;)
Lahko je biti prvi, če si edini!

Mercier ::

>ST ni drustvo.

Niti ni nihče trdil da je.

BigWhale ::

Ja no, zato se je nesmiselno sklicevati na drustva. :) ST ima discipliniranje lepo opisano v pravilih.

Mercier ::

Ima pa svoj namen in člane. V tem mi je podobno društvu. Ja, ima Pravila. Društva tudi.

Koliko pa ima smisel, pa ne vem. (niti od tebe ne pričakujem, da mi razjasniš)

apachee ::

Jst bom pa tkole povedal. Zame so osebki na ST, z nazivi Persona ... edini ljudje tuki, ki dejansko razmišljajo s svojo glavo in ki imajo SVOJE mišljenje. Se ne pustijo manipulirat s strani moderatorjev ST, ki so več kot očitno ljudje ki niso v nobenem primeru dovolj sposobni, nekateri pa niti izobraženi dovolj da opravljajo delo moderatorja ali da uporabim besede kuglvinkla se spoznajo na svoj posel " kot naša mačka na boben". Zelo malo vas je tukaj notri ki ste proti njim IN dejansko razmišljate s svojo glavo. To je dobro. Vedno mora obstajat še "drugo mišljenje".

VEČINA tukaj notri pa nima hrbtenice in vas moderatorji enostavno pohodijo ko se vaše mišljenje ne ustreza njihovem.

Četudi moderatorji opravljajo svoje delo zastonj (kar sem prepričan da ni tako, če pa je, pa se že postavlja vprašanje zakaj ti "tako sposobni in dobri ljudje" ne morejo dobiti posla da bi bili plačani, saj sem prepričan da ga nimajo ker so enostavno preveč tukaj prisotni), bi morali biti kvalificirani za tako delo, za kar bi moral poskrbeti osebek ki jim je dal pooblastila za opravljanje moderatorstva. On pa je definitivno dobro plačan za tale forum.
You can't win without The Finn!

64738 ::

Se strinjam. Vcasih se najde kaksen, ki samo tezi ampak povecini so vsi z nazivi ravno tisti ki imajo najvec predlogov in ki jim ni vsec ST in njegova politika. Me zanima koliko casa se bo folku to dalo.

kuglvinkl ::

@apachee, nobeden ni plačan za delo. Lahko pa znanje, ki ga dobiš tukaj, unovičiš in RL. Vrsta ljudi je že našla službo s pomočjo te strani. So objavili oz. spisali zanimivo temo in so jih poklicali. Popizdiš a? Jamrače dvomim, da kličejo. Ampak, morjo bit. Glej spodaj.

+ motiš se. Sem v že eni podobni temi povedal, da je ST postal ogromen, in bi bilo statistično ne verjetno, da se ne bi s povečevanjem (rastjo) višala tudi entropija. To je vse.

@64738, mislim, spet ena požez. Od kje ti ta podatek? Se pravi, PR ali PnG dobiš tako, da nam čim večkrat kaj predlagaš? Zdej ti jest neki predlagam, večkrat in to si ponavljaj. Ne opiraj se na trenutne prebliske, še posebno na tiste, ki so ti všeč.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

64738 ::

Hm? Ce mi kaj ni vsec, to tudi povem. Ce ti mislis da se to ne sme, tudi prav, ampak spremenil ne bos nic.

Ziga Dolhar ::

Čudno, čudno ... nimaš naziva.
https://dolhar.si/

jype ::

Odlicnost ideje takih nazivov se manifestira sele takrat, ko si napisete program, ki vam ob pregledovanju foruma prispekve PRovcev in PnGjevcev enostavno skrije. Morda ne bi bilo slabo reci urediti kar tako, da lahko v osebnih nastavitvah s kljukico oznacis, da ne zelis videti prispevkov ljudi, ki imajo dolocen naziv. Recimo 64738 bo izkljucil tajne policaje in moderatorje, vecina pa verjetno PRovce in PnGjevce.

Da ima tisti, ki s spletno stranjo upravlja, vso pravico do uveljavljanja lastne volje do precej visoke mere, je dejstvo. Da ima slo-tech ogromno obiska, kljub, ali pa celo ravno zaradi precej zoprne politike do zoprnih tepcev, je tudi dejstvo.

No, vsekakor obstaja se vrsta forumov, na katerih lahko sodelujete, pa vam noben od komunisticne partije slo-techa ne bo hodil po prstih. Izbira je vasa.

apachee ::

Ali pa da se vodstvo ST malce zamisli komu gre zasluga da je ta forum kar je in si posledično "prestrukturira" ego in se zopet vrne k osnovni ideji besede forum, začne spoštovati pravico govora, umakne funkcijo moderator tistim ki dejansko niso primerni za to, cenzurira le tiste poste ki niso v skladu s etiko in ne tiste ki NJIM niso všeč, ...

To pa najbrž ni možno kaj, ker ST je več kot očitno postal orodje s katerim nekateri osebki dvigujejo sami sebi ego in samozavest s tem ko se igrajo "boga in batino", saj v RL očitno tega ne morejo, ker očitno nimajo tega privilegija. Kar pa niti ni čudno, sodeč po njihovem obnašanju tukaj. Mislim jaz jih še "povohal" ne bi.
You can't win without The Finn!

kuglvinkl ::

Jest sem tut v RL bog i batina. Veliki inkvizitor.

Neresne trditve, neresni odzivi (no, deloma, samo drugi del).
Your focus determines your reallity

beo ::

Tudi meni se zdi, da je na ST forumih preveč cenzure in restrikcij. Včasih me po svoje že prav zabava, ko vidim s kakšnim užitkom nadmoči kakšen moderator blokira temo, ki samo diši po neskladju s "pravili".
Osebno mi je bolj všeč princip minimalnih restrikcij, kot je to recimo pri slo-filesharing foruma.

Nejc Pintar ::

PR in PnGji so ponavadi nekulturni osebki, ki uporabljajo neke čudne kodne tabele (w namesto v), pogosto zalaufajo program za žalitve in so pogosto na nivoju mnenjalnika.

Vodstvo pa se drži določenih principov, ki so na čase prestrogi.
Lahko je biti prvi, če si edini!

iNN ::

Zivijo!

Vidim da debata tece o slabih nazivih na forumu. Sam sem sicer zasledil samo dva (persona non grata in p rudis) zanima me ce obstaja se kaj oz ce obstajajo kaksni "dobri" nazivi? :)
==

CaqKa ::

Valpet je dober naziv.
TP pa moderator...sta taka zlo običajna... skorajda špartanska in diktatorska [:D]

/edit:
aja pa oni ko se imajo jajca javnosti pokazat so še posebej kul :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Jumping Jack ::

Jaz imam z moderatorji na ST pozitivne izkušnje. Pobrisali so mi en post, za katerega sem vnaprej vedel, da bo pobrisan, in bi si ga tudi sam pobrisal, če bi bil moderator in količkaj nepristranski :\ In pobrisan ni bil zato, ker bi v njem pisalo drugačno mnenje od moderatorjevega, ampak ker je bil žaljiv, in to na primitiven, nediplomatski način, ki mi sigurno ne bi bil v ponos. Eto.

Sicer ne čutim prav nobenega pritiska glede tega, kaj lahko pišem, pa povem točno tisto, kar mislim, in to zelo direktno (glej podpis).

Je pa seveda bistvena razlika, če človek svoje mnenje, pa naj bo dobro ali slabo, napiše na kulturen ali na nekluturen način. In za morebitne sankcije je v veliki večini primerov kriv prav način pisanja in ne mnenje, ki je v njem zajeto, ali pa, bog ne daj, kakšna politika.

Kdor se ne potrudi niti toliko, da bi malo pomislil, kaj bo napisal in na kakšen način, ter da bi upošteval neke osnove pravopisa in za seboj prebral, kar je napisal, naj se ne čudi brisanim postom. Posti ljudi s PR in PNG nazivi se opazijo na kilometer - so tisti, ki nimajo nobene strukture, nobene velike začetnice in nobenih (ali pa bistveno preveč) ločil. In zelo redko imajo posti, kjer je že na daleč očitno, da se avtor pri pisanju ni niti malo potrudil, dobro in kvalitetno vsebino.

In ne se tolažit s tem, da so edino to tisti "pravi" posti, kjer ljudje povedo tisto, kar mislijo, medtem ko smo ostali samo ovce, ki imamo od moderatorjev oprane možgane. Ali pa da so ljudje z nazivi nesrečne žrtve politike in šopirjenja moderatorjev. Bullshit. Kdor bi rad kaj povedal, naj se malo potrudi in to pove na kulturen način. Za kozlanje ne pričakujte Nobelovih nagrad. Kdor ne zna kulturno ali se mu ne da, naj bo tiho ali naj gre drugam, npr. na nemejebat.com.

Slo-Tech ni forum, katerega prvi in glavni namen bi bila svoboda govora za vsako ceno. Je predvsem forum, kjer lahko pametni in zreli ljudje berejo in se pogovarjajo o zelo strokovnih in zelo resnih temah na zelo visokem nivoju. To seveda ne bi bilo mogoče, če bi bil forum poln smeti in primitivizma. Slo-Tech se od drugih forumov razlikuje ravno po bistveno višji kvaliteti vsebine, in temu se člani nismo pripravljeni odreči samo zato, da bo lahko tu par primitivcev izlivalo svoj žolč.

gzibret ::

Junping Jack - bravo! Se podpišem pod tvoj post.
Vse je za neki dobr!

Tic ::

in temu se člani nismo pripravljeni odreči samo zato, da bo lahko tu par primitivcev izlivalo svoj žolč.

Dobr si, da tako posplošiš. Plus tega, tile primtivci izlivajo svoj žolč z nazivom ali brez. Ha.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Jumping Jack ::

in temu se člani nismo pripravljeni odreči samo zato, da bo lahko tu par primitivcev izlivalo svoj žolč.

Dobr si, da tako posplošiš.

Večina postov na Slo-Techu je napisana razmeroma lepo, kulturno in argumentirano. Zato lahko upravičeno sklepam, da je večini članov tak način pisanja bolj pri srcu kot neko brezglavo udrihanje po tipkovnici.

Ne razumem pa, zakaj bi nekateri radi uvedli anarhijo ravno na Slo-Tech, ko pa obstaja toliko drugih nemoderiranih forumov. Nihče vas ne sili, da ostajate tu, če vam pravila ne ustrezajo. Tisti, ki imamo Slo-Tech radi, pa ga imamo radi ravno zaradi teh pravil, ker bistveno pripomorejo h kvaliteti vsebine. A je to tako težko razumet?

Plus tega, tile primtivci izlivajo svoj žolč z nazivom ali brez. Ha.

Nazivi so posledica primitivnega obnašanja in ne obratno.

To, da prihajajo neustrezni posti tudi od ljudi brez nazivov pa dokazuje samo to, da so moderatorji pri dodeljevanju nazivov dejansko zelo strpni.

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Peticija zoper naziv Persona rudis (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
8914502 (11210) Mavrik
»

Sprememba pravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15714791 (9422) JanezekNovak

javno opravičilo

Oddelek: Slo-Tech
473043 (1798) 64738

OK jaz se javno opravičujem ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
836313 (4265) OwcA

Več podobnih tem