» »

od kod človeštvo?

od kod človeštvo?

Caboose ::

takole:
sigurno ste že slišali o bioloških (živih) procesorjih. Luni se jih je dotaknil v jokerju quattro pa jih je malce obsežnejše opisal. Na koncu pa je napisal Kaj pa če je človeštvo evolucija starega alien CPU-ja?

Zdaj pa moje vprašanje:
Kaj pa če je?
Si lahko predstavljate, da se je enkrat peljala mimo našega planeta horda alienov in je eden od njih izgubil nov CPU za svojo kištico (če je sploh kištica). In iz tega CPU-ja je nastala celotna rasa! Si lahko predstavljate ŽIV računalnik? Takšnega ki se zaveda samega sebe? Ne hvala, jaz imam raje neživ hladen stroj, ki del to kar mu velim. Če bi imeli računalnike, ki se zavedajo sami sebe se bo po-mojem zgodil to kar je napisal quattro, v naslednjem trenutku bi sprožil (računalnik) jedrsko vojno. Vem da vse skupaj zveni malo futuristično, ampak a ni bil izlet na luno pred 60leti ČISTA fantazija? A ni bilo letenje pred X-leti tudi fantazija? Jaz osebno srčno upam, da nebom živel v dobi ŽIVIH računal. :O
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.
  • zaklenil: Thomas ()

R0K ::

...ja seveda boš ! ... sej že sedaj izdelujejo praktično žive robote, pse, mačke, žene (:P), ki majo sposobnost svojega mišlenja....
...samo se še seveda sploh ne morejo primerjat z nami, samo kakor hitro napreduje tehnika, se lahko malo povprašamo, da nebodo nakoncu začele praktično "mašine" ki smo jih mi naredili, vladati nad nami |O ... :O ...

Thomas ::

Tole temo bi lahko odpru tudi kakšen alien, ki ne zna slovensko. Poskusil bi pač odpreti eno temo podobno že obstoječi.

Ker ne bi razumel pravil, po katerih naj se sorodne teme v kratkem času ne bi odpirale.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bela, zelena in modra soba (strani: 1 2 3 484 85 86 87 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
4303203502 (51308) rh^
»

Teleportacija-prihodnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16628082 (24695) energetik
»

Umetna inteligenca na ravni otroka razvita (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12911431 (7827) m0LN4r
»

Blue Brain (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
18713132 (10504) BBB
»

(inteligentno) razmišljanje?

Oddelek: Loža
411855 (1438) Koci

Več podobnih tem