» »

Slo-tech reforma

Slo-tech reforma

1 2 3
4
»

WarpedGone ::

I here declare that from now on, my posts will be in english only.
If they will contain anything worthwile, is to be seen :))
Zbogom in hvala za vse ribe

klemen22 ::

Who really cares
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

muzičar ::

I stand beside WarpedOne. I hope a foreigner (or not) will find my posts useful.

Sergio ::

Sigurisht.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

nevone ::

Sam tole z dvo(ali več)jezičnostjo je dober predlog.

Samo kaj ko je Slo-techu slava pa moč preveč stopila v glavo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

muzičar ::

Jaz delam sedaj tako da napišem normalno v slo in kurzivno v ang. Če bo kdo sledil super če pa ne bom pa pač sam vadil ang.

In English: No need to translate the upper sentence since it is not technic nature.

IgorGrozni ::

Thomasov predlog je odličen. Vsaj en oddelek, Internacional, kjer in kamor bi pisali tisti ki to želijo v ˝tujščini˝, bi bil za pregovorno ˝slovenceljstvo˝ pravi strup.
Slovenceljstvo, ki sili tudi iz predlogov, da se vrne S-T h koreninam. V strogo tehnični forum, v fah-idiotizem.
Izpostaviti naše ustaljeno mišljenje čim večji skupini ljudi, je potrebno za internacionalizacijo nas samih. Če moramo zaradi tega ˝izdati˝ naš maternji jezik, toliko boljše za nas in toliko slabše za tiste, ki ne poznajo tega našega, maternjega jezika.

Prav tako kot bi se morali družboslovci nujno tehnično izobraževati, prav tako se morate-mo naravoslovci družbeno angažirati. Prav od angažmaja tehničnega , naravoslovnega občestva lahko pričakujemo boljše predloge rešitev za družbene probleme, kot jih imamo dosedaj. Zanikanje družbene potrebnosti angažmaja naravoslovcev je tipična usedlina komunizma.
Z nasilnim ( z dekreti, zakoni in premeščanjem) zatonom udejstvovanja tehnične inteligence v 50 letih prejšnjega stoletja se je pospešeno poslabšal tudi položaj takratnega eksperimenta, socializma.


In iz enakih razlogov, kot so zgoraj, je potreben tudi ˝Thomas karakter˝. Kako naj ugledamo nekaj novega, če tega ne pogledamo iz povsem novega gledišča( njegovega recimo).
Dokler se ne razstreljuje po ulicah:)) , je še posebno dragocen.

Lp.IgorGrozni

IgorGrozni ::

Ah, pa ne bi govoril ravno o reformi, ker je tako blizu reformnim silam, ki so se tako neslavno pobrale s prizorišča v SLO.
Recimo raje gradualizacija, postopna evolucija.

Ne vidim ne možnosti in ne potrebe po fantazijskem ˝X-man razvoju˝, kakršen je krasil otročje reformiste izven tegale foruma.

Zgodovina sprememb…

lufthammer ::

>>>Thomas... Akta non verba.

Tole ne pomeni nič - Acta, non verba - bi bilo pa v redu. Ja.

JanezekNovak ::

Idejo, da bi dodali angleški jezik v forum tudi jaz toplo pozdravljam. Vsaj kot poizkus, če ne za stalno!

Če se bo prijel, naj potem ostane, če se ne bo prijel, naj se potem pač ukine!

Mogoče bi bilo na začetku manj zanimanja za ta oddelek, vendar verjamem, da bi ga ljudje sprejeli za svojega.

Verjetno bi bilo na začetku več slovničnih napak, vendar bi se sčasoma število teh napak znižalo.

Pa tudi, če se bo pokazala potreba po nemškem jeziku, italijanskem..., naj se še te jezike doda, pa naj bo izba Internacional kot je IvanGrozni predlagal.

S tem, da bi Slo-Tech poslal bo tehniške narave pa se ne strinjam. Tudi opisovanja DVD-jev osebno čisto nič ne pogrešam.
http://www.euroairsoft.com/

Thomas ::

Imam še ene par idej. Istega ranga kvalitete (in šokantnosti), trust me!

Samo naj se trenutna kamarila prej popuca - predvsem Primož in Barakuda, pa še kdo - potem se bomo pa lahko šli.

Zakaj ona dva? Ker trenutni grobarsko špartanski vmesnik je neprimeren forumu iz leta 2007 in ker zastarela otročjost Barakudinih pogledov onemogoča resne razprave. To je vse mimo, časi so povsem drugi!

Pa jaz nisem edini z idejami. "Kolumnska bipolarnost" ki jo predlaga odstopljeni Stepni Volk je prav tako nekaj, kar je naravnost revolucionarno. Če bi sprovedli to, da bi "časopisni" kolumni dodali antikolumno in/ali diskusijo itd. ... bi morda zasejali nekaj tako velikega, kot se je izkazal blog.

Sej genetsko nismo nič slabši od Amerov, saj so potomci naših prednikov. Ideološko "smo" pa seveda prfuknjeni korektneži brez smelih idej.

Samo dve poti sta. Ena je modernizacija foruma, druga je počasen prevzem le tega s strani moonhoaxarjev.

Kaj bi raje? Tako kot je? Bojim se, da ne bo šlo.!

p.s.

Ne bom začel svojega foruma ali bloga - toliko me pa zadeva vseeno ne zanima.

Barakuda1 ::

Thomas

Kakšni so moji pogledi in predlogi o izboljšavah te spoletne strani pojma nimaš.

Jasno da jih ne poznaš, ker pač nimam potrebe, da bi ideje, ki jih je potrebno najprej tehtno premisliti in predvsem prilagoditi potrebam, delil z vso vesoljno javnostjo, da bi se tako delal pametnega in pomembnega.

Kot moderator svoje idej priobčujem pač tam, kjer je za to pravo mesto in na ustrezen (predvsem nepopulističen) način.

Pri svojih idejah in predlogih, mi je predvsem vodilo, da je ta spletna stran zmeraj bolj namenjena izjemno širokemu spektru uporabnikov z različnimi znanji in predznanji, kot tudi z izjemno širokim spektrom interesov.

Kakršna koli ideja elitističnih (tako po številu kot po njih lastnem prepričanju) interesnih ali drugih skupin, ki bi že v kali odganjala druge sodelujoče ali tiste, ki se nam bodo šele pridružili, ne more biti dobra.

Sprejemljive so mi le tiste in takšne ideje, ki bodo na dolgi rok lahko privedle do resničnega in ne le navideznega napredka, za čim širši krog uporabnikov.

Pri tem vsekakor ni in ne more biti dobra ideja, ideja v zapiranju v okvire lastnega vrtička.

Toda podiranje ograje okoli svojega vrta je lahko kaj hitro kontraproduktivno, če pričneš lomastiti in se obnašati (po tako občutljivem področju), kot slon v trgovini s porcelanom.

Ker gre pri tem za preveč občutljiva področja delovanja, tudi v bodoče ne mislim javno (predvsem pa populistično, tako kot nekateri) razglabljati in razglašati svojih idej in predlogov. Predvsem pa ne mislim polemizirati (po neotrebnem) s predlogi drugih dobronamernih uporabnikov.

Vsaka ideja kateregakoli uporabnika, tudi tista, ki je iz objektivnih razlogov ni in ne bo moč realizirati, je dobrodošla (če je dobronamerna). Vsaj kar se mene osebno tiče.

Toda, kot sem že rekel. Svoje ideje in poglede, bom priobčil tam kjer je za to ustrezno mesto.

Javno polemiziranje s kakšno od užaljenih elitističnih veličin, to zagotovo ni.

Thomas ::

Hehe ... Barakuda1 ...

Kateri tvoj predlog/ideja - razen da se omejuje vse ne-orto SZDL pisanje - pa je trenutno implementiran na Slotechu?

Ne moreš povedati, sej vem, iz dveh razlogov. Ker ta forum ni dostojno mesto za tvoje vzvišene ideje in misli - in ker jih (IMO) nimaš. Vsaj ne takih, da bi jih dal na vesoljni ogled.

Sodim po tistem kar vidim, tako kot še mnogo uporabnikov. Sodimo po naraščajoči bedi in zaostanku tega v primeri z nekaterimi (zaenkrat predvsem tujimi) forumi.


> Vsaka ideja kateregakoli uporabnika, tudi tista, ki je iz objektivnih razlogov ni in ne bo moč realizirati, je dobrodošla (če je dobronamerna). Vsaj kar se mene osebno tiče.

A maš to en kapitanski sindrom, al kaj? Huuuuu si ga pa (preveč) misliš, če si predstavljaš, da si kaj bolj pomemben od nas "navadnih uporabnikov". Stop no na zemljo, luba duša!

muzičar ::

Dragi Barakuda1 zelo pozorno spremljam dogajanja zadnje čase sploh kar se tiče tvojega moderiranja in spretnega igranja z večini nerazumljivimi besedami. Te igre poznam sam zelo dobro in če misliš da boš lahk na tak način "nategoval" ljudi vsepovprek se gladko motiš.

Edina realna, razberljiva in nezavajujoča trditev v tvojem postu je "svojih idej ne govorim javnosti", povej mi komu jih pa zaupaš? Po vsem vidnem sodeč jih prej nimaš oz. so nepomembne in neinovativne kot pa da jih zaupaš neki višji sili s katero potem realiziraš, da ne pozabim da že nekaj let ni nobenih vidnih sprememb. Torej je tu nekaj narobe.

Vse ostalo je bilo premleto že mnogokrat. To da je forum kot ena Sovjetska Zveza pod Stalinom (v smislu vodenja in poslušanja drugih idej oz. realizacija le teh katere so naravnost odlične) je nekaj najbolj "debilnega" in otroškega.

Sicer Thomas dostikrat tudi pretirava a še zdaleč ne tako kot ti.

Premisli malo ti in ostali "vodilni" tu o ideji dvojezičnega foruma. Se zavedaš da nimate nič izgubiti. Vse kar se lahko zgodi je:
a. oddelek postane zanimiv in popularen, kar doprinese več uporabnikov in verjetno tudi ljudi iz drugih držav
b. oddelek zamre, ker ni interesantov
c. oddelek postane prostor kjer se ljudje zatečejo, če jim drugje "mori" in bi radi malo povadili (za začetek) angleščino

Torej ali lahko kaj od zgoraj napisanega povzroči škodo? Ali je težko si uzeti malo čas in dodati nov oddelek?

Mislim da bi si kdo lakho vzel čas na deževno nedeljo in uredil to.

To bi bil lep začetek. Sicer pa nekako vidim zakaj se vodilni upirate temu, ker bi namreč s tem bilo dokazano da imamo uporabniki dobre ideje (v temu primeru Thomas in drugi, ki so jo malo priredili) in bi posledično vi izpadli khm.... Skratka otročje. Da ne priznate svojih napak je pa sploh neumno.

To bo iz moje strani zaenkrat vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()

Barakuda1 ::

Thomas :)

Polemizirati (in to obojestransko korektno) z osebkom, katerega prvi doprinesek v tej temi je "ustvarjen" šele po podelitvi globalnega naziva persona rudis , je res težko.

Še posebej težko, ker še ta doprinesek kaže le na eno samo stvar. Na strahotno prizadetost in užaljenost prenapihnjega ega.

Če bi res želeli, da Slotech zasije, bi odstopili vsi, ki opravljate kakršnokoli funkcijo na njem.

Potem bi meni prepustili, da imenujem novo vodstvo. Sebe ne bom, za druge je pa vse odprto vprašanje.

Ali pa boste počasi utonili v povprečje.


Ja, Thomas, to je bil tvoj prvi predlog na temo reform, poslan 21.08.2006 22:42:04

Nadaljni posti so le besno zlivanje žolča po posameznih članih, ki so si drznili nekomu kot si Ti, podeliti globalni naziv, katerega bi (po prepričanju mnogih - tvoji "yesmani" so izvzeti) moral prejeti že zdavnaj.

Kako sicer tolmačiti tvoj prispevek (del prispevka, da ne bo replik)

Ta trenutek sem naprimer zmožen odpreti temo, ki bi naelektrizirala ozračje. ....


Samo zagotovo tega ne bom storil, dokler se nepreklicno in zares ne začne ta napovedovana (in samo napovedovana!) reforma.

Bodisi dobim proste roke kot sem povedal zgoraj, da se dosedanja garnitura umakne, ali pa čakajte na spremembo dizajna in uživajte siceršnjo mlako, katere je to zdajšnje "vladujoče plemstvo" najboljši garant.



Že iz teh prispevkov se lepo vidi, da je tebi malo mar, kaj se v resnici dogaja s to spletno stranjo. Cilj, ki ga v resnici zasleduješ je le potešitev tvojega ranjenega ega, pri čemer ti nekateri hote ali nehote pomagajo; nekaj pa je vmes tudi dobronamernih, ki te pač (še) niso spregledali.

Lahko pa, da se tudi motim glede tega. Morda pa si v svoji narcisoidni zagledanosti, le lutka v rokah nekoga bistveno bolj pretkanega od tebe. Po nekaterih znakih sodeč, dopuščam tudi to možnost.

Ko si ugotovil, da te nekateri ne jemljejo več preveč resno tvojega jokanju in stokanju, si sicer podal nekaj konkretnih in korektnih predlogov, ki pa v ničemer ne omajejo prejšnjih zaključkov.

Res neverjetno, da si poln idej ravno sedaj (če so vse sploh tvoje), ko je potrebno zalizati tvoj prizadeti ego, nisi pa čutil te potrebe, dokler si počel stvari, katere drugim niso bile tolerirane.

Vsekakor si oseba, ki ji res nimam kaj obrazlagat. Škoda še to malo časa, kar sem si ga vzel.


p.s.

A maš to en kapitanski sindrom, al kaj? Huuuuu si ga pa (preveč) misliš, če si predstavljaš, da si kaj bolj pomemben od nas "navadnih uporabnikov". Stop no na zemljo, luba duša!


Ne, nobenga sindroma nimam.

Če kdo, potem mi ti (zlonamerno) pripisuješ pomenembnost, ki je sploh nimam, si je ne želim in si je nikjer in nikoli tudi nisem ne lastil in ne želel, za razliko od tebe.

Sem le navaden moderator, ki svoje ideje in misli posredujem sebi predpostavljenemu TP in Primožu.

Zakaj sem pa tebi tak trn v očesu, pa ti bolje veš kot jaz.

Če si je kdo definitivno kdaj (in si še) domišljal, da je NEKAJ VEČ, pomebnjši in sploh nedokljiv na tem forumu, potem si bil to TI.

Sam sicer nisi hotel "sestopiti" prostovoljno, ko se te je opozarjalo, da kršiš pravila. Zato te je padec na trda tla globalnega naziva prsona rudis očitno tudi tako prizadel, da sploh ne veš več kaj počneš.

Malce si se izgubil, a to je tvoj problem.

Če pa misliš v dobrobit ST res storiti vsaj kanček dobrega, potem nehaj svojo užaljno patetiko turit v vsako temo in vsakomur, ki ima pet minut časa brat tvoj jamer.
Za začetek bo to kar nekaj.

Thomas ::

Barakuda1, ne trapej o mojem "ranjenem egu", ne delej si neumnih iluzij.

In če je naprimer muzičar "moj yesman", sem jest mlinar na Muri.

Samo nisem. Mlinar (otrobov in prazne slame) si kvečjemu ti, Barakuda1.

No, dovolj razveseljevanja in zabavljanja, zaenkrat!

----

Zadeve so tukajle jasne. Mnogi uporabniki foruma se strinjajo z mano, oziroma se jaz strinjam z njimi, da ti, pa Broj Jedan pa še kdo ... ste nekoliko zaostali. Škoda relativno dobrega foruma, katerega core je 100 do 200 "pisateljev" nanj, ne pa takoimenovano "bwanstvo", katero si sicer lasti večino zaslug, ima jih pa manjši del. Vsekakor je "bwanstvo" hitro nadomestljivo, "pisateljstvo" pa ne, to naj bo jasno!

So pa nekateri v preseku obojega, jasno!

Med "pisatelji" je vsaj pol takih, ki niso moji "ideološki somišljeniki", prej nasprotniki ali celo srditi nasprotniki. Kar pa ne pomeni, da se ne moremo strinjati, kar se tiče ocene stanja Slotecha, kjer frdamano iskanje ne dela niti še po par letih! Kjer vsak neregistriran uporabnik naleti na grobno črnino, povsem sprejemljivo za leta nazaj ... danes je pa tragikomična. Pride nekdo prvič (neprijavljen, jasno) na Slotech, pa pomisli, da je izkopal fosil.

Ajd! Požrite dol svoj ponos in začnimo s konstruktivno debato. Barakuda naj se umakne iz osebnih razlogov, Primoz naj počasi najde eno ekipo namesto sebe samega.

SmeskoSnezak ::

Kolk sn jaz bral forum so tud enmu zaklenli temo, da bi se posvetovali, kako dalje. Blo je v zvezi z LCD-ji. Neke da bi vsak , ki ga ima, objektivno napisal svoje mnenje o le-tem. Mi lahk kdo pove, kak se je pol razpletlo? Ker ne vidim njegove teme "sticky", si lahko le mislim, da ni blo iz tistega nič. Pa je bla tista ideja zelo dobra!

toliko o reformi in poslušanju idej ter realizaciji. :\
@ Pusti soncu v srce... @

Barakuda1 ::

Dragi Barakuda1 zelo pozorno spremljam dogajanja zadnje čase sploh kar se tiče tvojega moderiranja.....


Dragi muzičar :)

(Tud za Thomasa koristno branje, pa še koga, ki misli s tko niskimi ven hodit.)

Nakladaš, bolj ko kak tavelk bagerist, resno :)
Al pa opravljaš "umazanno" delo za nekoga druzga. Odloči se ;)

Povej kje in kdaj sem tvoje poste moderiral. In če sem jih, mi povej kje in kdaj ni bilo upravičeno.


Če sem moderiral druge uporabnike, pa mojega moderiranja tudi nisi mogel "pozorno spremljati", ker je tebi kot običajnemu uporabniku post, ki sem ga (naprimer) izbrisalal, ostal izbrisan in kot tak neviden. Še več, tudi tega nisi mogel pozorno spremljati, ali sem ga izbrisal jaz, ali kdo drug.;)

Vse kar si torej lahko "pozorno" spremljal, so bile pritožbe užaloščenih in prizadetih samooklicanih veličin, ki so si domišljale, da je njim na forumu dovoljeno vse, neglede na pravila.

Kako so se pritožbe zaključile, lahko tudi preveriš.

Praviloma so bile neupravičene. Pritožba pa, ki je bila deloma upravičena, je bila tudi upoštevana.

Če pa imaš morda kak bolj popoln uvid v moje moderiranje (torej kaj in koliko, ter komu sem pobrisal, predvsem pa zakaj) potem ko je bilo nekaj pobrisano, pa bi bilo pošteno, da si "dedc" in stopiš iz anonimnosti, ter jasno in glasno poveš KDO SI in kakšen je pravzaprav tvoj pravi nick.

Uvid nad izbrisanimi posti imajo namreč poleg Primoža samo TP, moderatorji v posameznmem oddelku (torej v oddelku v katerem moderirajo in ne globalno)in prizadeti.

Kaj od naštetega torej si?

Ali si morda kaj četrtega?!?

Če si le uporabnik, je tvoj post očiten dokaz, da podaješ ocene brez argumentov, ali pa sicer z argumento, ki se mu reče "Gurujevo naročilo".

Kaj torej?!? Na dan z besedo.

p.s.
Je pa prav zanimivo, koliko je zadnje čase tistih, ki že dlje časa pozorno spremljajo aktivnosti na ST, a je njih prva prijava (registracija) datirana najdlje v letošnje leto. Nekatere pa le kak mesec nazaj.
zanimivo, a ne;)

Thomas ::

Da si nauš kej naredu, Barakuda. A ti mogoče namiguješ, da sem odprl ene par novih juserjev, ko ste me udarili z nazivom in vas zdaj na ta način nesramno spodjedam? :))

marS ::

Splet se je v zadnjem času kar fajn spremenil. Tudi forumi niso več takšni kot so bili nekoč. Tuki, se mi zdi, pa še kr neki spijo.
Včasih je bil zame slo-tech referenca v smislu da sem kaj novega zvedel, sedaj pa je bolj referenca kako so včasih forumi zgledali.
Pa tudi mislim da tak način skupnosti kot je forum ni več v glavnem toku dogajanja. Skupnosti so sedaj precej bolj drugačne, bolj interaktivne, več ponujajo, več dajejo svojim uporabnikom kot slo-tech. Pa ta, kao, politična korektnost! Ha, ha, ha, mogoče, ampak v nekem drugem času. Skratka, slo-tech se mi trenutno zdi kot nek mastodont iz preteklosti, ki ga je zelo težko spremenit.
Po eni strani razumem admine oz. programerje - eno staro zadevo se ti enostavno ne da spremenit, rajši nanjo samo po malo lepiš neke dodatke, samo to zahteva ogromno časa in energije. Vemo pa da je čas=denar kajne?
Sej to je tuki najbl grozno. Vse se podreja nekim prostovoljnim pravilom tako da res ni možno nič spremenit, če ne spremeniš ta trda in ortodoksna pravila ki tuki veljajo.
celo zadnje čase je še slabše, pravila se spreminjajo na slabše, zgleda da ne morete iz svoje ustrojene kože. No, kakorkoli, nekaj se bo moralo spremenit. Prav gotovo.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

muzičar ::

Barakuda1 sem muzičar in le muzičar, edini muzičar tu. Od leta 2000 sem pa deloval na ST-ju pod kar nekaj nick-i (kaj češ časi spam-a in "otroške" norosti). Kdo sem v resnici ti piše v mojem nick-u.

Če misliš da sem Thomas-ov "yesman" se gladko motiš. Namreč ne pomnim posta, teme kdaj sem se nazadnje strinjal s Thomas-om (poleg dela te reforme).

Kar se tiče mojega spremljanja si sam ugotovil. Spremljal sem dogajanja v pritožbah in obravnavanih temah. Meni še nisi brisal posta, ne zaklenil teme. Ubistvu lahko preštejemo na prste ene roke koliko mojih postov je pordečilo.

Če kdo spušča neke niske si to ti Brakuda1. Namreč skoraj v vsakem stavku se braniš z jokanjem o Thomas-ovem egu. Po vsem tem sodeč je tvoj ego tisti, ki je bil resnično prizadet in ne Thomas-ov. Veš to ti hočem povedati, da se v ene postu tako zatopiš v eno stvar da je potem stalno omenjaš in se vrtiš okoli nje zaradi česa potem ne poveš nič kaj preveč "pametnega" (brez zamere s tem ne mislim da nisi) in zgleda kot da bluziš in brcaš v temo.

Niti enkrat še nisi pokomentiral mojih a. , b. in c. točk. To izgleda potem kot da veš da je tako a se izogibaš ker bodisi nimaš/te časa, bodisi nočete dati drugim prav, mogoče pa zgolj zato ker se tebi zdi neumno. Torej?

Barakuda1 ::

> Niti enkrat še nisi pokomentiral mojih a. , b. in c. točk. To izgleda potem kot da veš da je tako a se izogibaš ker bodisi nimaš/te časa, bodisi nočete dati drugim prav, mogoče pa zgolj zato ker se tebi zdi neumno. Torej?



Torej stvar je takšna kot sem že zapisal.

Svoja stališča, predloge in poglede sem podal svojemu prepostavljenemu TP in Primožu.

Ne pričakuj/te pa od mene, da bom komentiral ali deloval drugače ali v nasprotju z vodstvom ST, dokler bom opravljal funkcijo moderatorja.

Kaj bodo, če bodo in kaj bodo v vodstvo naredili z mojimi predlogi, idejami in pobudami, ne vem.

Ko bodo, ali pa ne bodo se bom ravnal skladno s smernicami sprejetih v vodstvu ST.

Če bodo takšne smernice zame nesprejemljive (iz osebnih ali kakršnih koli drugih razlogov) bom pač takrat, če bo do tega prišlo, razmišljal o odstopu.

Dokler pa sem moderator, pa ne bom v javnosti polemiziral in razglabljal o zadevah, ki so v prvi vrsti stvar odnosa med vodstvom.

Če pa si sicer dobronameren, lahko moje stališče več ali manj razbereš tudi iz že obstoječih postov, ki je na kratko naslednje.

Reforme so ne le dobrodošle, pač pa nujne.
Kaj naj obsegajo in v kolikšnem obsegu, pa je stvar razmisleka in odločitve, ki mora bazirati na objektivnih možnostih.


A ti to zadošča?

Stepni Volk ::

Še ena stvar je malce paradoksalna tule. Toliko hudega nam Slo-tech naredi, pa smo in ste še vedno tu...
To me malce spominja na tista dva Ribničana, ki nista mogla gledati pr0na na kabelski televiziji. Pisala sta ministru, naj to prepove. Namesto, da bi preklopila na kakšnega od drugih 99 programov in XXX zbrisala iz registra televizijskega sprejemnika.

Dejstvo je, da lahko veliko novih zamisli uvedeš z obstoječim okostjem Slo-techa. Angleščina, ki jo je predlaga Thomas... ni ovire, da ne bi pisali v dveh jezikih, kar bi v tehničih delih prineslo veliko širšo publiko, več rešitev itd.
Tudi blog, ki so ga predlagali določeni člani oz. "kolumno", kot sem jo sam okarakteziral je preprosto izvedljiva. Dodatno jo lahko narediš bi ali multi-polno, kjer o eni stvari ljudje zapišejo mnenje iz različnih zornih kotov.
Prav tako lahko novice predstaviš v sedanji obliki, ter v drugačni vsebinski obliki .. potem si uporabnik sam izbere v kakšni obliki jo bo bral. Apple ali jabolčnik... Windows ali Okna... Bush ali grmičar... pač poljubno in svobodno.

Specializirane teme... recimo o Divx predvajalnikih in problemih.. itd.

In to bi bilo samo nekaj gumbkov... še to ne.

Več programov na TV-ju skratka.


Tako, da... glede na začetek tega sporočila, imam še najbolj enostaven in hkrati najučinkovitejši predlog kako izboljšati Slo-tech: Ne obiskujte in ne uporabljajte ga. Potem se bo spremenil. Nič prej.

A ker ste in smo še vsi tu, to pomeni, da očitno ni tako, kot izgleda..
neobjavljeno.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

Barakuda1 ::

> Namreč skoraj v vsakem stavku se braniš z jokanjem o Thomas-ovem egu. Po vsem tem sodeč je tvoj ego tisti, ki je bil resnično prizadet in ne Thomas-ov.


Eh, sej skoraj nima smisla, a vseeno.

Kot prvo; globalnega naziva Thomasu nisem dodelil jaz, niti ga nisem predlagal, pač pa Primož.

Kot drugo; da je Thomas dobil sploh naziv persona rudis, sem izvedel šele iz razprav, polemik in Thomasovega "stokanja" v kar nekaj temah, kjer se je kar naenkrat vse vrtelo okoili te "nezaslišene" določitve.

Žal, je v tem stokanju, pravzaprav ves čas posredno ali neposredno vpletal tudi mene, čeprav pri zadevi nisem imel nič.

Ker je hotel pravno utemeljeno obrazložitev, češ da mu je naziv podeljen v nasprotju s pravili, sem mu to obrazložitev sicer poda in jasno (enako mislim tudi danes) povedal, da pravila JE kršil.

Zanj je bilo to očitno preveč, ali pa dovolj, (kakor vzameš) da je pričel vsesplošno "kampanijo" zoper mene.

Očitno ga je motilo to, da je najprej vsaj 5 - 10 x pozival celotno vodstvo, naj mu utemelji v pravilih, kje je storil kršitev, ko sem mu to kršitev predočil.

Ko kljub vsemu še naprej nerga in napada vse povprek (predvsem tiste za katere meni, da so "krivi" za njegov globalni naziv), si pač človek ne more misliti drugega, kot da gre za užaljen ego.

To, da se ima Thomas za najpametnejšega, pa men sploh ni potrebno povdarjati, to počne že sam - vse prevečkrat.

Jaz torej nisem imel s Thomasovim nazivom nič skupnega. Se pa postfestom strinjam, da je bila podelitev naziva utemeljena v pravilih in da je bila upravičeno podeljena.

In še to (za tiste, ki morda ne veste)

Toliko i tako dolgo kot se je toleriralo Thomasu, (vključno z mano) se verjetno ni nikomur.

Toleriralo se mu je toliko in takšne stvari, da bi večina drugih uporabnikogv za podobne "izpade" že zdavnaj kasirala naziv PNG in ne le PR.

Kadar je prekoračil vse mere dobrega okusa in se mu je kaj moderiralo, pa je zagnal vik in krik.

In kako naj potem ob vseh teh zadnjih dogodkih razumem njegove reakcije drugače kot užaljenost prizadetega ega?

muzičar ::

Nisem rekel da nima užaljenega ega mene je samo motilo to da ti to vse preveč poudarjaš namesto da bi pokomentiral konkretno "reforme" oziroma ideje.

Sem pa vesel ker si končno povedal nekaj oprijemeljivega in koristnega. Hvala.

To da si ti za njegovim "kaznenjem" nisem nikjer rekel. Sem samo opazil tvoje vesepreveč uporabljanje strokovnih besed brez konca.

Torej kregati se mi ne da in se ne bom.Vse kar sem hotel je da pokomentiraš/te moje tri točke. Sem pa pokapiral da ni od tebe odvisno ali bo ideja sprejeta ali ne. Samo mislim da bi lahko pripomogel k temu. Ali se morda motim?

CaqKa ::

odkar je barakuda v tej temi, negre tema več nič naprej.
total offtopic.

kaj če bi ti barakuda, raje razmislil o tem zakaj se primož pa recimo kuglvinkl ne oglasita v tej temi?
namreč če bi se, bi to že bil zelo dober napredek.

kot drugo si kdaj razmišljal, da prispevaš in prispevaš ideje za st... hkrati pa neveš če te je sploh kdo poslušal, ozroma če so sploh koga zanimale? ozrioma če je number one in kuglvinklu sploh v interesu 'boljši' slotech, ali pa jima le ugaja admin položaj, enemu pravni, drugemu božji.

torej čist tak.. si sploh kdaj razmišljal z lastno glavo?

Vajenc ::

Meni pa je ST forum gledano v celoti všeč...
Imam pa predlog za PnG oz. za tiste najhujše. Poleg naziva, bi jim bila lahko tudi kratena pravica pisanja v vse oddelke razen Lože in Slo-techa, kjer bi se lahko primerno pokesali.
Pa še nekaj, se mi zdi, da ste včasih kar sami testirali in primerjali strojno opremo (lahko, da se motim, ker ne spremljam pogosto oddelka Strojna Oprema). TO bi lahko nadaljevali in tudi kakšno programsko bi lahko malo pretipali, se mi zdi, da ima nekaj slotechovcev celo svoje lastne programčke, katerim ne bi škodila reklama, nam (meni) pa mogoče ponudila nekaj novega.
lp
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Thomas PNG (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Slo-Tech
1577691 (5965) Vajenc
»

Sprememba pravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15714803 (9434) JanezekNovak

Pritožbe (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Slo-Tech
96844486 (23999) kuglvinkl

Več podobnih tem