» »

Problem - Corrupt or missing system file

Problem - Corrupt or missing system file

Flexo ::

Lep pozdrav vsem skupaj moj prvi post:P ...zadnje cajte imam en dokaj nadlegujoč problem z Windows xp pa sem se odločil da vam ga bom malo opisal:))

Situacija je taka...to soboto smo pri prijatlu imeli lan party in kot nagrado za najboljšega igralca smo kupli 512 ddr rama in seveda ker sem imel najslabši računalnik smo se odločli da ram damo v moj pc med tekmovanjnem, da bo lan party potekal bolj gladko. Odkar pa sem v računalnik namestil dodatne rame me windows recimo da pošteno nadleguje. Vsake toliko, ko prižgem računalnik ali ga ponovno zaženem se mi pokaže to sporočilo...

Windows could not start because the following file is missing or corrupt:
\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

You can attempt to repair this file by starting Windows Setup using the original Setup CD-ROM.
Select "r" at the first screen to start repair.


Sej popravit sploh ni problem, samo po določenem cajtu rata dokaj nadležno, ker se dokaj pogosto ponavlja...mislim da dodatni rami niso problem ker je ista monada bila na prijatljevem računalniku med lan partijem s to razliko da se je njemu ta problem samo enkrat pojavil in pol ga ni več zafrkavalo medtem ko pa pri meni vztraja.

Zdaj pa vas prosim računalniški mojstri in tisti ki ste meli isti problem pomagajte mi, ker ne mislim si več belit las okrog te stvari!:O

PS: Tudi po formatiranju se napaka ponavlja.

smetko ::

Kar sprijazni se da je zanič ram. Če pa nisi prepričan si omisli program za testiranje rama (memtest) in ga pusti laufat par ur pa bos videl koliko napak ti bo javil.
So pa take napake značilne za rame kateri nimajo paritete, saj sistem drugače v takih primerih napiše "parity error" in sistem obvisi.
No comment

Flexo ::

Mi je ratalo popravit, tako da sem dal vn star ram in novega pustil notri v računalniku...nimam več unega problema:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490420238 (3877) jedateruk
»

SSD in AHCI mode

Oddelek: Strojna oprema
385984 (3975) AC_DC
»

Prehod iz Win2000 na Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
362120 (1445) chrush
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028599 (12033) darkolord
»

Sesuvnaje xp-jev!!!!!

Oddelek: Programska oprema
171338 (866) bexl

Več podobnih tem