» »

THE MOON: A Propaganda Hoax

THE MOON: A Propaganda Hoax

Gandalfar ::

The Mad Revisionist

Na zgornjem spletnem naslovu avtor lepo pokaze, da luna ni resnicna in da gre za veliko zaroto s strani 'strokovnjakov', ki nas prepricujejo, da je to res.

Tako, da vam zdaj postavljam dve preprosti vprasanji:

1. Ali potem, ko ste prebrali zgornje zapise, se vedno menite, da je luna resnicna?

2. Kako se lahko ubistvu kdorkoli gre resno znanost oz. kako se lahko resna znanost upira populisticnim kritikam in podobnim spletnim stranem? (kreacionizem rulz)

poweroff ::

Zelo dobro. Ta link je tudi edini smiselni odgovor raznim šarlatanom, ki bluzijo o energijah, vesoljcih, kazenski zakonodaji, sociološkem raziskovanju, itd.
sudo poweroff

MTm2H37rqt7B ::

Clovek se zamisli ja...

Vikking ::

Mislim da bolj bolanih in kretenskih izjav, da dol padeš.

Thomas ::

Verjetnost, da Lune v resnici ni, je vseeno pozitivna.

Mnogo je reči, ki so skoraj gvišne, vendar resnične vse tiste, skorajda zagvišno niso.

Ne verjamem sicer, da je Luna fake, niti približno. Zavedam se pa, da čisto izključiti, pa tega ne gre.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Saladin ::

Zavedam se pa, da čisto izključiti, pa tega ne gre

Nekam mehkužen postajaš ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

donfilipo ::

1. Da, še vedno verjamem, da je vsaj približno toliko resnična kot Gandalfar.

2. Ne more. Resna znanost je na trgu informacij. Trg je svoboden. Upira se z zvišenostjo neodgovarjanja na vsak izziv, če je izziv preveč popularen, reagira. Pa še en problem je. Nekateri proizvodi resne znanosti so fake. Redki a vendar- resna znanost jih skuša sama iztrebiti a ne more. Conspiracy-kreationism-populism knowledge je en fin način za lahek zaslušek ali slavo...res pa je, da se bo morda pokazalo, da je kateri od teh izdelkov pravzaprav the REAL thing. Če seveda kaj takega dopustimo, da obstaja.

3.Pojavi se problem, ki verjetno zadaja sive lase marskikateremu politiku in znanstveniku v razvitih deželah, predvsem USA. Koliko napačna informacija in s tem deformiran memeplex lahko ustavi realen napredek in če ga zaustavlja, kako lahko v demokraciji prepovemo širjenje hoaxov. Če nekomu uspe naučiti brati mašino, potem jo bo moral tudi spoznati s hudičem, da bo lahko grmadila pravo koristno znanje. In seveda s svetlo stranjo tudi. Kar mene muči je pa pravzaprav Faustovski problem. Včasih se zazdi, da ju ne ločimo prav niti ljudje. Pa se niti ne sekirata ne več, tako kot v biblijskih časih. To pa mene zaskrbljuje. It's gonna be real good or real bad soon.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

R33D3M33R ::

Prebral sem si zadevo in ob parih stvareh bi se lahko le nasmehnil, ker mejijo že na hude bedarije. Vseeno pa ima pravico biti skeptičen. Sicer Luno vidimo, ampak vse skupaj bi lahko bila res optična iluzija, čuti lahko tudi varajo.
Take deviacije v razmišljanju so včasih prav koristne, če jih kdo sploh vzame resno in jih poskuša ovreči z boljšimi dokazi. Če ne bi bilo dvomljivcev bi enostavno rekli to je pa tako, znanost pa seveda ne bi napredovala.

Ali mi lahko kdo pojasni kaj je tip delal tukaj: http://www.revisionism.nl/Moon/Feedback.htm. Simulacijo metanja predmetov na Luno ali jih je dejansko metal.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

christooss ::

Hehe metal jih je sam. :\ 8-O

Ok nekej stvari je cko vredu zastvljenih. samo ta dejstva pote zbledijo zradi takih bedarij kot je metanje predmetov v luno. Jao
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Thomas ::

It's good to see you, don! Hope life treats you well. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jan01 ::

Naj vsak, ki trdi, da luna ni resnična prej dobro naštudira matematiko in fiziko, ne pa da dokazuje trditve kot en psiholog/sociolog/...!!
Aja, luna kot veste se počasi(zelo počasi) približuje zemlji, ker izgublja energijo(saj veste, da je obnovljiva energija le v glavah politikov).

Kaj se bodo neizobraženi ljudje(predvsem američani) še spomnili?

christooss ::

jan01 kolk počasi? Kšn link ki to potrjuje?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Thomas ::

> luna kot veste se počasi(zelo počasi) približuje zemlji, ker izgublja energijo(saj veste, da je obnovljiva energija le v glavah politikov).

Trapaš. Luna se od Zemlje oddaljuje, ker izgublja energijo. Lahko nam prihraniš svoje pametovanje, preden tega ne veš. Pametuješ na suho.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vikking ::

Thomas ma prav luna se oddaljuje od zemlje.

Christoos: ne rabiš linka, dovolj je že recimo samo zgodovina, so že tisočletja nazaj upodabljali luno ter pisali o njej, pa takrat verjetn še ni bilo korporacije ki bi namestila helij z balonom in ga upravljala.

Thomas ::

Ni čisto nemogoče, da bi se ubežnik iz Trojanske vojne, ki misli, da ta še kar traja, skrival pred Grki nekje v Tivoliju zadnjih 30 let, pa ga ni še noben sprehajalec niti opazil.

Samo skrajno malo verjetno je. Precej, precej prvih decimalk te verjetnosti je na nuli.

Nekako v tem rangu je verjetnost, da je Luna urbana legenda.

Ni pa povsem nemogoče.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vikking ::

Še Wallace & Gromit-a je zavedla tale luna, da ni iz sira :P

christooss ::

Viking sem rabil link z dokazom da se luna približuje :) se mi je zdel malček čudno

No zdej bi pa rabu kšno znanstveno potrditev oz številke za koliko se luna oddaljuje
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Gandalfar ::

Thomas ::

Evo Gandalfar, tale je bil že en korak proti Trojancu v Tivoliju. Samo še kakšnih gugolkrat manjša verjetnost do tega, da bi mu metabolizem delal tako, da bi živel preko 3000 let, da bi se dobro skrival, bil takole prepričan da vse še traja ... in bil zadnje čase low profile ravno v Tivoliju. Precej enih AND oziroma množenj majhnih, vendar pozitivnih verjetnosti.

Pa smo v rangu tega, da je Luna res zarota. Vprašanje "kako so pa stari narodi Luno fejkali?" je pa neumestno. To, da so kakšni stari narodi bili, je del zarote. V resnici ima oblast že 1000 let ultratehnologijo, izmišlja si pa zgodovino 19. stoletja in nazaj iz nekega čudnega razloga ... itd.

(Samo, da ne bo kdo mislil, da jaz to res verjamem. Samo eno majhno verjetnost pripisujem temu!)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matev ::

mogoče pa tudi sonce ne obstaja

Mr.B ::

Ma fantje, ko sem v kot dijak delal preko študentskega servisa v eni proizvodnji, me je tam en ata prepričeval, da je zemlja ravna.
Tako da je mogoče tudi luna narisana kot v svetem pismu...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Luna, pridi nazaj! (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6410496 (8325) gzibret
»

Trk ob 13:30 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
669588 (6220) celebro
»

Pristanek na luni s 40 letno zamudo (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
72046129 (29104) poweroff
»

Ruska pobuda za rudnik helija-3 na Luni

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
447201 (4428) tratto
»

Ali bo luna padla na zemljo?

Oddelek: Znanost in tehnologija
263840 (3025) Thomas

Več podobnih tem