» »

Problem z računalnikom

Problem z računalnikom

bojci43 ::

Živjo.
Upam da mi boste lahko pomagali. Imam en čuden problem z računalnikom.
Začelo se je tako da mi je računalnik nekajkrat zablokiral med igranjem iger. In mi sedaj ob vsakem zagonu mora Windows XP pregledati disk. Napiše nekaj v tem stilu: One of our discs must be checked (nato se sproži cel pregled diska). Napiše pa tudi nekaj takšnega: the type of the file system is NTFS (???? - kaj tole pomeni).
Nato ponavadi lahko grem v Windowse, vendar pa pol nastane še en problem. Mi vsakič zablokira sistem ko igram kakšne igre po cca 15 minutah (virusa nimam, ker sem ga pregledal večkrat, pa mi noben program ni našel ničesar). Vendar pa je tu tudi čudno ker mi igro zablokira ko igram samo nekatere igre. Konkretno igram DUNGEON SIEGE II, in pa CIVILIZATION IV. Ko pa igram npr. SIM CITY pa mi ne zablokira.
AJA: sistem sem že tudi na novo zagnal iz cd-ja (GHOST IMAGE za particijo C). Vendar pa imam vse te igre na particiji D:
moj sistem: athlon 3500, 1024 rama, grafa: geforce 6800 gs.
A bi mi lahko kdo pomagal, kaj bi bilo lahko narobe. Ker je računalnik star tudi komaj kakšen mesec pa pol. A se mogoče kaj pregreva (sem malo bral po forumu) ali pa kaj čisto desetega???

muzičar ::

NTFS je datotečni sistem, ki je bil narejen za NT windows-e in kasneje se je izkazalo da je najboljši za Win , ker ne fragmentira. Kar se tiče tvojega problema... si probal dat dol in še enkrat gor te igre. Probaj. Lahko pa da se je sesul windows (malo možnosti).

bojci43 ::

ne nisem probal še enkrat naložiti igre. Bom probal, vendar pa to vseeno ne odpravi problema da pri vsakem zagonu Windowsev moram počakati da mi na začetku gre skozi tisti check disk.
A je možno da sem slučajno kakšne "pokvarjene" windowse dal gor pol pa od njih napravil GHOST IMAGE?

muzičar ::

Možno. Po drugi strani pa spet ne. A lahko snemaš ali pa slikaš ali pa napišeš kaj točno se dogaja.

bojci43 ::

OK. Sem napravil tole:
Zaženi "My computer" -> označi C: particijo -> Properties -> Tools -> Error-checking -> Check now ->
označi obe opciji: Automatically fix file system errors in Scan for and attempt recovery of bad sectors.

Mi je problem pri zagonu Xp-ja rešil.

Sem tudi zagnal Memtest - ni našlo nobenih napak.

Pol sem zagnal tudi Hmonitor pa mi je ene rezultate ven vrglo. Samo po kakšnih 2 urah prižganega rač, se mi je edino povečalo:
temperatures:
mainboard: 38 C - mi čez čas skoči gor za nekaj stopinj
Pa še HDD temperatures: na začetku 50 C, pol pa mi skoči gor vse do 70 - 75 C

Kakšen ventilator imam sem pozabil pogledati - bom danes ko bom prišel domov, pa tudi še z igrami nisem nič probal (tudi me čaka danes - včeraj je bil prelep dan da bi ga presedel pred rač. ).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z bittorrentom (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
526777 (5691) acidos
»

Problem z računalnikom (corrupted files)

Oddelek: Pomoč in nasveti
12830 (631) solatko
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264354 (63946) Seljak
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
537002 (5422) thebaloh
»

Norton Ghost

Oddelek: Programska oprema
373448 (2678) smirnof

Več podobnih tem